Jordanija – naujasis pasaulio stebuklas (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Kelionės akcentai

 • Pasivaikščiosime „Rytų Pompėjos“ gatvėmis Džarašo mieste 
 • Išvysime didįjį pasaulio stebuklą – Petros miestą
 • Užkopsime į Nebo kalną, nuo kurio Mozė išvydo pažadėtąją žemę
 • Susižavėsime Marso slėniu Žemėje – Vadi Rumo dykuma
 • Patirsime gydomąsias Negyvosios jūros dovanas
Nuo889
2020 10 26 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 120
su skrydžiu: 1009

Kelionės programa

Jordanija – rausvoji, neatrasta dykumų legenda žavi ir vilioja atvykti. Kelionės metu pamatysime be galo daug įdomių ir gražių šalies vietovių – judrią ir charizmatišką šalies sostinę Amaną, legendinį, vieną iš didžiųjų pasaulio stebuklų – akmeninį Petros miestą, Romėniškųjų laikų miestą Džarašą, Nebo kalną ir dar daugiau! Poilsio metu prie Negyvosios jūros jus lepins nuostabus smėliukas, vietinės krautuvėlės bei žaliuojačios alėjos. Nepraleiskite progos apsilankyti rausvo smėlio dykumų šalyje, kuri alsuoja savo ramybe ir išskirtine architektūra. Jordanija – tai šalis, kuri puikiai tinka kiekvienam: nuotykių ieškotojui, besidominčiui istorija bei ramaus poilsio mėgėjui!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE!

INGRIDA

Kai keliautojai paklausia, kuri šalis man labiausiai patinka, galiu tik šypsodamasi atsakyti klausimu: „O kurį vaiką Jūs labiau mylite? Pirmagimį? Gal jaunėlį?“ Kiekviena šalis turi savo kaprizų, savo stebuklų. Kiekvienoje kultūroje atrandu savitą, nepakartojamą žavesį, kuris atsiskleidžia pačiais ekstremaliausiais, įsimintiniausiais kelionių momentais, kai per kūną bėgioja šiurpuliai, kai įspūdis užima kvapą, kai iš jaudulio norisi užsimerkti. Ir kuo atviresne širdimi atveri pasirinktos šalies duris – tuo nuoširdžiau ją pamilsti. Šiandien noriu pakviesti apsilankyti Jordanijoje, šalyje su nuostabia istorija, nepaprastai draugiškais žmonėmis ir nepakartojamu dykumų žavesiu.

Ingrida kelionių vadove pradėjo dirbti dar 2010 m. Tuomet, užklupus ekonominei krizei, nusprendė kardinaliai pakeisti veiklos sritį. Archeologijos mokslus baigusi Ingrida tiesiog dievina geras istorijas, bendravimą su žmonėmis ir gamtą, todėl šalių, kuriose ji yra dirbusi kelionių vadove, sąrašas yra platus. Jame telpa Egiptas, Turkija, Kinija, Šiaurės Indija, Šri Lanka, Nepalas, Tibetas, Vietnamas, Gruzija ir – Jordanija.

1
diena
VILNIUS – AMANAS (vakarienė)
Viduriniuosiuose rytuose įsikūrusi Jordanijos Hašimitų karalystė – tai Azijos, Afrikos ir Europos susikirtimo taškas. Šalies krantus skalauja Negyvoji ir Raudonoji jūros, Vadi Rumo dykumoje esantys raudonojo smiltainio kalnai primena Marso paviršių, istoriniai Jordanijos miestai įamžinti Šventajame Rašte, islamiškojo meno lobynai siekia pirmuosius šios religijos gyvavimo amžius, o vietiniai gyventojai pasižymi išskirtiniu svetingumu. Ne kartą būsime jų pasveikinti atvykę į šią nepamirštamą šalį ir maloniai pakviesti išgerti arbatos.

Nusileidimas karalienės Alijos tarptautiniame oro uoste (apie 30 km nuo šalies sostinės Amano). Oro uoste mus pasitiks vietinės agentūros atstovas ir kelionės vadovas. Pervežimas į viešbutį Jordanijos sostinėje Amane. Nakvynė viešbutyje Amane. 

2
diena
AMANAS – DŽARAŠAS – DYKUMOS PILYS – AMANAS (pusryčiai, vakarienė) 
Po pusryčių vyksime į dviejų valandų trukmės turą senovės graikų-romėnų mieste Džaraše, įkurtame netoli Zarkos upės. Tai didžiausias antikinės architektūros kompleksas Jordanijoje, dar žinomas „Rytų Pompėjos“ vardu. Vėliau vyksime į Rytinę dykumą, kurioje išvysime arabų palikimą – dykumoje pastatytas pilis. Lankysimės Kharanos rūmuose (8 a.) – tai vienas ankstyviausių islamiškosios architektūros pavyzdžių. Manoma, kad ši dviaukštė pilis galėjo tarnauti kaip beduinų susitikimų vieta. Po to lankysimės UNESCO saugomoje Amros pilyje, garsėjančioje ant vidinių sienų išlikusiomis freskomis. Paskutinioji iš šiandien lankomų dykumos pilių – Al Azarakas – susijusi su žymia istorine asmenybe. Tomas Edvardas Lorensas (1888–1935), Didžiosios Britanijos keliautojas ir karininkas, dar vadinamas „Arabijos Lorensu“, kurį laiką gyveno šioje pilyje ir parašė dalį autobiografinės knygos  „Septyni išminties bokštai“. Pervežimas į viešbutį Amane ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Amane.

3
diena
AMANAS – MADABA – NEBO KALNAS – KARALIŲ KELIAS – PETRA (pusryčiai, vakarienė) 
Iš Amano vyksime į Madabos miestą (60 tūkst. gyventojų), esantį centrinėje Jordanijoje. Madabos miestas, minimas Šventajame rašte, garsėja Bizantijos imperijos laikus menančiomis mozaikomis. Ypač žymus 6 a. mozaikinis žemėlapis, detaliai vaizduojantis Šventąją Jeruzalės žemę, kurio originalas susidėjo iš 2 mln. gabalėlių. Šio žemėlapio atradimas 19 a. išgarsino Madabą kaip „Mozaikų miestą“. Po to vyksime prie Nebo kalno (817 m), nuo kurio Mozė žvelgė į Pažadėtąją žemę. Įdomu tai, jog šis kalnas nuo 20 a. 4 deš. priklauso pranciškonų vienuolių ordinui. Iš šios svarbios biblijinės vietos važiuosime į pietus Karalių keliu. Tai prekybinis senovės kelias, kirtęs dabartines Egipto, Sirijos, Izraelio ir Jordanijos teritorijas. Važiuodami Karalių keliu išvysime vaizdingą Jordanijos slėnį, Vadi Mudžibo tarpeklį ir daug saugomų gamtos teritorijų. Pervežimas į viešbutį, esantį Petros mieste, ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Petroje.

4
diena
PETRA – ISTORINIS PETROS MIESTAS – PETRA (pusryčiai, vakarienė) 
Po pusryčių, kartu su gidu, vyksime į Petros miestą. Į jį pateksime 1,2 km ilgio siauru tarpekliu, kurio šlaitai siekia net 80 m aukštį. Senovinį Petros miestą puošia šimtai uolose iškaltų kapų, lobių saugykla, romėniško stiliaus teatras, šventyklos, aukojimo altoriai, kolonų supamos gatvelės bei puikiai išvystyta vandens rezervuarų sistema. „Raudonąja dykumų rože“ tituluojamas miestas skaičiuoja ne vieną tūkstantį metų – pirmieji gyventojai čia apsistojo dar priešistoriniais laikais. Tarp Raudonosios ir Negyvosios jūrų esančioje vietovėje vėliau įsikūrė klajoklių arabų nabatėjų gentys. Jų karalystės gyvavimo metu Petra tapo vienu iš pagrindinių to meto prekybos centrų. Istoriniame Petros mieste susilieja senosios Rytų tradicijos ir helenistinė architektūra  –  tai vienas iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų. Grįžimas į Petros miestą ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Petroje.
5
diena
PETRA – VADI RUMO DYKUMA – AKABA (pusryčiai, vakarienė) 
Šiandien vyksime į 1,5 val. trukmės pasivažinėjimą džipais Vadi Rumo dykumoje, vietinių vadinamoje  „Mėnulio slėniu“. Į šią dykumą atvyksta daugybė laipiojimo uolomis entuziastų, iš naujo atrandančių vietinių dykumos gyventojų beduinų seniai pramintus kelius. Vadi Rumo dykumą greičiausiai matėte ne viename mokslinės fantastikos filme – įvairiausių atspalvių raudonos spalvos smėlis ir milžiniški monolitai primena Marso kraštovaizdį. Pasigrožėję dykuma važiuosime į Akabos uostamiestį, esantį šalia Raudonosios jūros. Tai vienintelis Jordanijos jūrinis miestas, kuriame įsikūręs strategiškai svarbus jūrų uostas tarp Azijos ir Afrikos. Akaba garsėja ir kaip viena įspūdingiausių nardymo vietų pasaulyje. Ne veltui šis miestas vadinamas „Raudonosios jūros brangakmeniu“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Akaboje.

6
diena
AKABA (pusryčiai, vakarienė) 
Pusryčiai ir laisvas laikas jūsų poilsiui. Norintys galės išbandyti nardymą su vamzdeliu* Raudonojoje jūroje. Keturias valandas truksiančio nardymo metu išvysime nuostabius koralinius rifus. (Svarbu: tai pasirenkamas turas už papildomą kainą, į kurią įeina nardymui skirta įranga ir barbekiu pietūs su gaiviuoju gėrimu). Nakvynė viešbutyje Akaboje.
7
diena
AKABA – NEGYVOJI JŪRA (pusryčiai, vakarienė) 
Pusryčiai ir laisvas laikas poilsiui. Norintys galės vykti į papildomą turą, kurio metu aplankysime Jėzaus krikšto vietą Betanijoje*, dešiniajame Jordano upės krante. Vėliau vyksime į poilsiavietę, esančią prie Negyvosios jūros, kur galėsime praleisti laiką žemiausiame pasaulio taške esančiame paplūdimyje. Druskingų Negyvosios jūros krantų purvas turi gydančių savybių. Apie jas žinojo ir Senovės Egipto valdovai – karalienė Kleopatra taip pat mėgavosi Negyvosios jūros teikiamomis gėrybėmis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje šalia Negyvosios jūros.

8
diena
NEGYVOJI JŪRA (pusryčiai) 
Pusryčiai ir pervežimas į karalienės Alijos tarptautinį oro uostą. Sėkmingų tolesnių kelionių!
Arba pasirinktinai papildomos 3–4 naktys (priklausomai nuo skrydžio dienos) Akaboje.
Nuo889
2020 10 26 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 120
su skrydžiu: 1009

Apie Jordaniją

Valstybė Artimuosiuose Rytuose, turinti sienas su Sirija šiaurėje, Iraku šiaurės rytuose, Saudo Arabija rytuose ir pietuose, Izraeliu ir Vakarų Krantu vakaruose. Dauguma keliautojų aplanko Jordaniją tik dėl senosios nabatėjų Petros, kuri yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, tačiau tai, ką šalis gali pasiūlyti, nesibaigia ties ja. Jordanija turi svetingos šalies istoriją: per šalį ėjo legendinis prekybinis Karalių kelias (vėliau buvo žinomas kaip Nau

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose (7 nakvynės: 2 nakvynės Amane, 2 nakvynės Petroje, 2 nakvynės Akaboje, 1 nakvynė prie Negyvosios jūros);
 • Programoje nurodytas maitinimas (7 pusryčiai, 7 vakarienės);
 • Jordanijos viza;
 • Vietinio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Amanas – Vilnius (nuo 120 EUR);
 • Medicininių išlaidų draudimas (~ 7 EUR BTA draudimas);
 • Išvykimo iš šalies mokestis (15 USD kertant sausumos sieną, išvykstant iš oro uosto šis mokestis paprastai įeina į skrydžio bilieto kainą);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos (išvyka į Betaniją – 36 EUR/asm.)*;
 • Priemoka už vienvietį kambarį 299 EUR;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, nešikams (~ 45 EUR/asm.);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė Ingrida. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 žmonių. Esant mažesniam žmonių skaičiui, kelionė organizuojama su vietiniu rusakalbiu gidu. 
 • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
 • Kelionės tipas: su lietuviškai kalbančiu vadovu. 
 • Kelionės vadovas pasitinka Amano oro uoste. 
 • Kelionę galima prasitęsti 3 – 4 dienoms (papildoma naktis Akaboje – 120 EUR/asm. už nakvynę).

Kelionės užsakymas

Nuo
889

+ skrydis apie: 120 visiems su skrydžiu: 1009
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Indrė
Susisiek su Jordanijos specialiste Indre ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
8 dienų kelionė KRUIZU iš Venecijos, aplankant Italiją, Graikiją ir Juodkalniją (su lietuviškai kalbančiu vadovu)
Graikija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.