Vulkanų pasakojimai. Gvatemala ir Belizas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Tik „Kelionių akademijoje“ – autorinis maršrutas
 • Susipažinsime su marga vietinių gyventojų kultūra
 • Klausysimės aktyvaus Fuego vulkano dundesio ir stebėsime jo šlaitais bėgančią lavą
 • Plauksime baidarėmis vulkanų apsuptame Atitlano ežere
 • Žygiuosime vaizdingomis vietovėmis pro majų genčių kaimelius
 • Išbandysime majų pirtį ir gydomąjį ritualą
 • Maudysimės tyro vandens baseinėliuose Semuk Čampėjuje, pasislėpusiame nuošaliose Gvatemalos džiunglėse
 • Plauksime padangomis požeminėmis upėmis stalaktitų suformuotuose urvuose
 • Lankysime senovės majų didmiestį – Tikalį, ir čiuošime lynais virš džiunglių
 • Plauksime laivu Indiana Jones filmus primenančiame, turistų mažai atrastame Lamanajaus archeologiniame parke Belize
 • Ilsėsimės Karibų jūros saloje Belize su galimybe išvysti antrąjį didžiausią pasaulyje koralinį rifą
Dėmesio! Keliaujant į Gvatemalą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

Egzotiškoji Centrinė Amerika užburs savo ritmais, spalvingais kostiumais, vietiniais, mums vis dar mistiškais, papročiais, dievais ir ritualais, jaukiais kaimeliais ir žaliomis, klaidžiomis džiunglėmis. Aplankysime dvi Centrinės Amerikos šalis. Prižadame, šios kelionės metu vos spėsite skaičiuoti įspūdžius!

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU! 

LINA

Po daugiau nei septynerių gyvenimo metų čia, Gvatemala tapo mano namais, mano VIETA, mano
didžiąja meile, kuria trokštu dalintis su kitais. Tiesiog neįtikėtina, jog tokioje mažoje teritorijoje (vos pusantro karto didesnė nei Lietuva) gali sutilpti tiek skirtingų kraštovaizdžių, tiek kultūrinių ir gamtinių kontrastų! Rodos, jog kiekvienas posūkis atveria dar nematytus vaizdus ir kiekvienas majų kaimelis nustebina unikalia kultūra, rankomis austais ir siuvinėtais moterų kostiumais ir savitais papročiais. Manoji Gvatemala – tai čiulbantys margi paukščiai prie lango; rėksmingos beždžionės džiunglėse; gyvoji majų kultūra, ištvėrusi 500 metų kolonizacijos ir besipriešinanti globalizacijai; archeologija, pasakojanti daugiau nei 3 tūkstančių metų istorijos ir 37 vulkanai, kurie man, lygumų lietuvei, visuomet daro nepakartojamą įspūdį. Visa Centro Amerika pilna gamtos stebuklų, kultūrinio paveldo, gastronomijos šedevrų. Bet tai dar ne viskas! Atvykite, kviečiu, parodysiu!

1
diena
VILNIUS – GVATEMALA
Sveiki atvykę į Gvatemalą! Oro uoste mus pasitiks lietuviškai kalbanti gidė su vairuotoju. Pervežimas į Antigvą, kuri įsikūrusi apie 40 km (~1-1,5 val.) nuo sostinės. Nakvynė viešbutyje Antigvoje.
2
diena
ANTIGVA (pusryčiai)
Po pusryčių mūsų lauks turas pėsčiomis (~3 val.) po žaviąją kolonijine architektūra užburiančią Antigvą. Tai senoji Centrinės Amerikos sostinėje, vienas geriausiai išsaugotų kolonijinių ispanų statytų miestų, kur susipažinsime ne tik su žymiausiais istoriniais paminklais, bet ir su slaptais Antigvos kiemeliais. Po pietų norintys už papildomą mokestį galės leistis į pasivažinėjimą keturračiais po Antigvos apylinkes*, kur nuo kalnų viršūnių atsiveria nuostabūs vaizdai į Antigvos miestą bei vulkanus Agua, Fuego bei Acatenango. Čia galėsime sutikti pirmąjį saulėlydį Gvatemaloje. Nenorintys šio pasivažinėjimo galės likti Antigvoje ir praleisti popietę tyrinėdami Antigvos gatves, turgelius ir kavines. Nakvynė viešbutyje Antigvoje.
3
diena
ANTIGVA – ŽYGIS Į AKATENANGO UGNIKALNĮ (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių viešbutyje išvyksime link miestelio San Chosė Kalderas (San Jose Calderas) (30 km, ~1 val.), kur lauks didžiausių iššūkių diena. Šiandien šturmuosime penktą pagal aukštį Centrinės Amerikos viršūnę Akatenangą (Acatenango) (3976 m). Maždaug 4-5 val. trukmės žygio metu gėrėsimės atsiveriančiais vaizdais, derlingais laukais, vešliu misku ir tundros augmenija, o naktį bazinėje stovykloje vaizdais džiugins aktyvus vulkanas Fuego. Iš stovyklavietės saugiai stebėsime, kaip Fuego vulkano šlaitais bėga ugnies lava, lydima griausmingo dundesio. Tokie įspūdžiai išlieka atmintyje visam gyvenimui! Nakvynė bazinėje stovykloje, palapinėse.
4
diena
AKATENANGO UGNIKALNIS – PANACHAČELIS (pusryčiai)
Kelsimės paryčiais ir kilsime iki pat Akatenango kraterio. Čia pasitiksime saulę ir, esant giedram orui, išvysime Gvatemalos ugnikalnius, išsidėsčiusius vorele, o gal net ir Ramųjį vandenyną. Nusileisime į bazinę stovyklą pusryčiams, o po jų lauks maždaug 3,5 val. nusileidimas. Papietavę ir nuo veido nusiplovę Akatenango dulkes, keliausime link Panachačelio (Panajachel) (80 km, ~2 val.). Atvykę į viešbutį, ilsėsimės po žygio arba galėsime patyrinėti pagrindinę Panachačelio gatvę, kur netrūksta suvenyrų pardavėjų, kavinių bei restoranų. Nakvynė viešbutyje Panachačelyje.
5
diena
PANACHAČELIS – ATITLANO EŽERAS – PANACHAČELIS (pusryčiai)
Po pusryčių persėsime į motorinę valtį ir plauksime į kaimelius, įsikūrusius prie Atitlano ežero. Atitlano ežeras apsuptas 3 vulkanų, kalnų, o ant ežero krantų išsibarstę keliolika majų gyvenamų kaimelių. Aplankysime San Chuan La Lagūna (San Juan La Laguna) ir Santjago Atitlan (Santiago Atitlan) kaimelius. Pažinsime vietines tradicijas, kultūrą, religinį sinkretizmą. San Chuan La Lagūnoje susipažinsime su vietinėmis audėjomis ir jų amatu, taip pat vyksime į vietinį kooperatyvą, kur auginama kava, o Santjago Atitlane lankysime miestelio bažnyčią ir vietinį šventąjį Rilaj Mam, kuriam majų žmonės aukoja, nepaisant oficialios katalikų bažnyčios pasipriešinimo. Siauromis chaotiško miesto gatvėmis tuktukais vyksime link namų, kur saugomas Rilaj Mam, ir kur atliekami dvasiniai ritualai. Šiandien ne tik pažinsime pagrindines majų gyvenvietes, įsikūrusias Atitlano ežero pakrantėse, bet ir plauksime baidarėmis ir turėsime galimybę pasimėgauti ežeru, jo gaiviu vandeniu ir uolėtomis pakrantėmis. Grįžimas į Panachačelį ir nakvynė viešbutyje.
6
diena
PANACHAČELIS – IŠIMČĖ – ŽYGIS PALEI ATITLANO EŽERĄ (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių išvyksime link Tekpano (Tecpan) (50 km, ~1,5 val.). Čia apsilankysime archeologiniame parke Išimčėje (Iximche). Tai vienas vėliausiai pastatytų majų miestų, įkurtas vos penkiasdešimt metų prieš ispanų atvykimą. Čia gyveno karinga ir išdidi majų gentis kakčikeliai (kaqchikel), o miestui vadovavo keturios kilmingos giminės. Po apsilankymo Išimčėje mūsų lauks dar valanda važiavimo nuostabių peizažų keliu, kur pradėsime žygį po kakčikelių etnijos šiandienines žemes. Žygio metu užsuksime pas vietines šeimas, pažinsime jų gyvenimo būdą, amatus, pietausime vietinėje šeimoje. Mūsų laukia apie 4 val. trukmės žygis su nuostabiais atsiveriančiais kalnų bei Atitlano ežero vaizdais. Žygio pabaiga – miestelyje Santa Katarina Palopo (San Catarina Palopo), kuris išsidėstęs ant kalno šlaito, o siauros ir laiptuotos gatvelės klaidina ir užburia. Miestelis pastaraisiais metais buvo išdažytas melsvomis ir žalsvomis spalvomis ir palieka neišdildomą įspūdį. Vėliau mūsų lauks pervežimas link Panachačelio nakvynei (4 km, ~20 min.). Nakvynė viešbutyje Panachačelyje.
7
diena
PANACHAČELIS – ČIČIKASTENANGAS – KOBANAS (pusryčiai)
Ankstyvas išvykimas link Čičikastenango (Chichicastenango) (40 km, ~1,5 val.), kuris garsėja savo kičė (quiche) etnijos kultūra ir spalvingu turgumi. Čia atvažiuoja ne tik turistai, bet ir vietiniai iš visų aplinkinių Gvatemalos aukštikalnių zonų. Aplankysime turgų, miestelio kapines, Šv. Tomo bažnyčią bei kostiumų tradiciniams šokiams dirbtuves. Taip pat šiandien turėsime unikalią galimybę išbandyti majų pirtį (temazcal) ir patirti gydomąjį ritualą. Popiet išvyksime link Kobano (Coban). Lauks ilgas (220 km, ~4-5 val.), bet vaizdingas kelias ir vėlyvas atvykimas į viešbutį Kobano mieste arba netoli jo.
8
diena
KOBANAS – SEMUK ČAMPĖJUS – KOBANAS (pusryčiai)
Pusryčiai. Šiandien turėsime įdomią kelionę (apie 1,5 val. iki Lanquin gyvenvietės ir dar apie 1 val. kelio keturiais ratais varomu sunkvežimiu) link vienos gražiausių Gvatemalos vietų. Pakeliui mūsų lauks įspūdingi vaizdai per tankiai gyvenamas majų kekči (qeqchi) etnijos valdas. Lankysimės neįtikėtino grožio nuošalioje vietoje, kur gamta – vanduo ir karstinis kraštovaizdis – sukūrė gamtos paminklą Semuk Čampėjų (Semuc Champey). Tai nuostabūs tyro vandens baseinėliai, maitinami Kahabono (Cahabon) upės, kuri kelis šimtus metrų teka po žeme. Džiunglių apsupta vieta panaši į rojų žemėje, o ją apžiūrėti iš viršaus galima užlipus į apžvalgos aikštelę. Norintys už papildomą mokestį galės apsilankyti netoli esančiuose Kaanba urvuose*, kur pajusite paslaptingą požeminio pasaulio atmosferą. Vakarop grįžimas į Kobano miestą nakvynei.
9
diena
PLAUKIMAS PADANGOMIS POŽEMINE UPE – FLORESAS (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime link regiono, kuris išraižytas požeminių urvų ir grutų. Tai visos urvų sistemos, susiformavusios karstiniame kraštovaizdyje. Po maždaug trijų valandų kelionės pasieksime urvus, kuriuose požeminėmis upėmis plauksime padangomis (tubing). Ištaigingos urvų menės, trapios gyvybės formos, stalaktitai, stalagmitai ir tyvuliuojantis vanduo mus lydės takais, kurie, kaip majai tikėjo, yra įėjimas į mitologinį požeminį pasaulį. Po ekskursijos lauks maždaug 4 valandų kelionė iki Floreso miestelio, kuriame arba netoliese jo nakvosime.
10
diena
TIKALIO NACIONALINIS PARKAS – BELIZAS (pusryčiai)
Papusryčiavę lankysimės visų laikų didžiausiame ir svarbiausiame majų mieste Tikalyje. Šis archeologinis parkas stebina ne tik įspūdingais monumentais (aukščiausia šventykla iškilusi daugiau nei 70 metrų), bet ir unikaliomis subtropinėmis džiunglėmis, kuriose gausu laukinių gyvūnų bei paukščių, taip pat įspūdingų augalų. Tikalis savo klestėjimo metais buvęs vienas didžiausių miestų pasaulyje ir šiandien stebina savo dydžiu ir atstumais. Ekskursija truks apie 3-4 valandas, o popiet unikaliomis Centrinės Amerikos džiunglėmis mėgausimės iš viršaus, čiuoždami lynais. Vakarop lauks pervežimas į Belizą (120 km, ~2-3 val.). Atsisveikinsime su Gvatemala ir persėsime į belizietišką transportą. Nakvynė miestelyje San Ignasijuje (San Ignacio), Belize.
11
diena
LAMANAJAUS ARCHEOLOGINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai. Ankstyvas išvykimas link šiaurinės Belizo dalies (130 km, ~3 val.). Pakeliui susipažinsime su Belizo kasdienybe ir įdomiausiais šalies faktais. Ši daugiakultūrinė ir maža valstybė visus paperka savo draugiškumu ir gera nuotaika. Vyksime į vieną įspūdingiausių archeologinių majų parkų Belize – Lamanajaus (Lamanai). Šis miestas pasakoja daugiau nei trijų tūkstančių metų istoriją, o kelionė iki Lamanai (majų kalba reiškia „Paniręs krokodilas“) yra tikras malonumas avantiūristinės dvasios keliautojams. Tropinės džiunglės, beždžionės, krokodilai, daugybė rūšių paukščių – kelionė laivu nepaliks abejingų. Nakvynė viešbutyje arba lodžijoje netoli Lamanajaus.
12
diena
LAMANAJAUS ARCHEOLOGINIS PARKAS – KOLKERIO SALA (pusryčiai)
Pusryčiai. Pervežimas (130 km, ~3 val.) link Belize City, didžiausio šalies miesto ir buvusios sostinės, kur persėsime į viešąjį keltą, keliantį į salas. Mes plauksime į Kolkerio (Caye Caulker) salą, kur netrūksta atsipalaidavusios atmosferos, kur įprasta būti laimingiems ir vaikščioti basiems, mėgautis žuvimi ir jūros gėrybėmis ir, žinoma, visais įmanomais vandens malonumais. Po registracijos viešbutyje – laisva popietė poilsiui. Nakvynė viešbutyje Kolkerio saloje.
13
diena
KOLKERIO SALA (pusryčiai)
Pusryčiai. Laisva diena. Norintieji galės užsisakyti ekskursijas paviršiniam ar giluminiam nardymui, žvejybai ar kitiems vandens malonumams. Nepraleiskite progos išvysti antrąjį didžiausią pasaulyje koralinį rifą! Nakvynė viešbutyje Kolkerio saloje.
14
diena
KOLKERIO SALA – BELIZE CITY – VILNIUS (pusryčiai)
Ankstyvi pusryčiai (arba pusryčių dėžutės, jeigu skrydis namo būtų ankstyvas). Išplaukiame iš Kolkerio salos, o Belize City persėsime į privatų transportą, kuris nuveš iki Belizo pagrindinio oro uosto. Laikas atsisveikinti su Centrine Amerika! Tikimės, kad ši kelionė išpildė, o gal net pranoko visus lūkesčius. Skrydis namo.
15
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie Gvatemalą

Gvatemala – valstybė Centrinėje Amerikoje Šiaurės Amerikos žemyne. Ribojasi su Meksika šiaurėje, Belizu šiaurės rytuose, Hondūru ir Salvadoru pietryčiuose, taip pat su Ramiuoju vandenynu ir Karibų jūra. Šalis pasižymi savo istoriniu palikimu, tankiais atogrąžų miškais ir juodo smėlio paplūdimiais ir gyvomis senosiomis vietinių gyventojų tradicijomis. Šalyje yra 11 nacionalinių parkų ir rezervatų, turi
Dėmesio! Keliaujant į Gvatemalą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos pažintinės dalies metu;
 • Apgyvendinimas 2+* – 3* žvaigždučių viešbučiuose ir lodžijose (12 nakvynių: 2 nakvynės Antigvoje, 3 nakvynės Panachačelyje, 2 nakvynės Kobane, 1 nakvynė Florese, 1 nakvynė San Ignasijuje, 1 nakvynė Lamanajuje, 2 nakvynės Kolkerio saloje), 1 nakvynė palapinėje žygio į Akatenangą metu;
 • Programoje nurodytas maitinimas (13 pusryčių, 3 pietūs, 1 vakarienė); 
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Gvatemala – Belizas – Vilnius su persėdimais (kaina nuo ~900-1200 EUR);
 • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR, BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (pasivažinėjimas keturračiais Antigvoje – ~45 USD/asm., Kaanba urvai Semuk Čampėjuje – ~15 USD/asm., nešikų paslaugos žygio į Akatenangą metu (jei reikia) – 28 USD/asm. į viršų, 48 USD/asm. į abi puses);
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams (rekomenduojama suma dienai – 1-2 USD/asm. vairuotojui, 3-4 USD/asm. gidui);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su kitais asmenimis.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. 
 • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė – Lina. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Gvatemalos oro uoste.
 • Visos kelionės metu autobusu nuvažiuojama ~1250 km.

 

Pasitark su specialistu!
Gintarė L.
Susisiek su Gvatemalos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Majų civilizacijos pėdsakais: Gvatemala ir Meksika (pavasario sezonas)
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Majų civilizacijos pėdsakais: Gvatemala, Meksika (rudens sezonas)
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Neatrastoji Centrinė Amerika: Gvatemala ir Hondūras su poilsiu Salvadore
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.