Pažink Centrinę Ameriką: Gvatemala, Belizas ir Meksika (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Gvatemala, Meksika, Belizas

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Pažink Centrinę Ameriką: Gvatemala, Belizas ir Meksika (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Spausdinti

Kelionės akcentai:

  • Tik „Kelionių Akademijoje“ – autorinis maršrutas
  • Važiuosime į netoli Antigvos vykstantį įspūdingą gigantiškų aitvarų festivalį
  • Žavėsimės į UNESCO įtrauktais senovės majų kultūros miestais ir paminklais
  • Ilsėsimės Karibų jūros pakrantėje Karmeno paplūdimyje
  • Išvysime Centrinės Amerikos stebuklus – senotus ir Gvatemalos džiungles
  • Susipažinsime su marga vietinių gyventojų kultūra

Programa

 • Egzotiškoji Centrinė Amerika jus užburs savo ritmais, spalvingais kostiumais, vietiniais, mums vis dar mistiškais, papročiais, dievais ir ritualai, jaukiais kaimeliais ir žaliomis klaidžiomis džiunglėmis. Aplankysime netgi tris Centrinės Amerikos šalis. Čia galima susitikti su tikrais indėnais, sudalyvauti mistiniuose ritualuose ir savo akimis pamatyti miestus kurie mena savo istorinius laikus. Jums labai pasisekė – kelionė vyksta gavėnios metu ir mes tapsime spalvingo jos šventimo Gvatemaloje liudytojais. Prižadame, šios kelionės metu vos spėsite skaičiuoti įspūdžius!

  SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU! 

  LINA

  Po daugiau nei keturių gyvenimo metų čia, Gvatemala tapo mano namais, mano VIETA, mano
  didžiąja meile, kuria trokštu dalintis su kitais. Tiesiog neįtikėtina, jog tokioje mažoje teritorijoje (vos pusantro karto didesnė nei Lietuva) gali sutilpti tiek skirtingų kraštovaizdžių, tiek kultūrinių ir gamtinių kontrastų! Rodos, jog kiekvienas posūkis atveria dar nematytus vaizdus ir kiekvienas majų kaimelis nustebina unikalia kultūra, rankomis austais ir siuvinėtais moterų kostiumais ir savitais papročiais.  Manoji Gvatemala - tai čiulbantys margi paukščiai prie lango; rėksmingos beždžionės džiunglėse; gyvoji majų kultūra, ištvėrusi 500 metų kolonizacijos ir besipriešinanti globalizacijai; archeologija, pasakojanti daugiau nei 3 tūkstančių metų istorijos ir 37 vulkanai, kurie man lygumų lietuvei visuomet daro nepakartojamą įspūdį. Visa Centro Amerika pilna gamtos stebuklų, kultūrinio paveldo, gastronomijos šedevrų. Bet tai dar ne viskas! Atvykite, kviečiu, parodysiu!

 • 1 DIENA

  VILNIUS – GVATEMALA

  Sveiki atvykę į Gvatemalą! Atvykus į oro uostą pervežimas į Antigvą Gvatemalą, kuri įsikūrusi apie 40 km nuo sostinės. Nakvynė Antigva Gvatemala.

 • 2 DIENA

  ANTIGVA (pusryčiai)

  Iš ryto vyksime į panoraminę apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Antigvos miestą ir vulkaną Agva. Turas pėsčiomis po žavingąją kolonijinę Antigvą, pažįstant jos pastatus ir istoriją. Po to važiuosime link kaimelio San Chuan del Obispo, kuris kadaise priklausė vyskupui, o šiandien žavi atvykėlius savo amatinininkais, kurie gamina vyną, šokoladą ir tipinius gvatemalietiškus saldumynus. Išmoksime šokolado gaminimo technikos. Nakvynė Antigvoje.

 • 3 DIENA

  ANTIGVA – PAKAJOS UGNIKALNIS – ANTIGVA (pusryčiai)

  Po pusryčių vykstame į Pakajos Nacionalinį parką (apie 1,5 val. kelio, priklausomai nuo kamščių) ir kopiame į vulkano mažesniąją viršūnę Cerro Chino, iš kur nusileisime į buvusį kraterį, pilną lavos. Viršutinis lavos sluoksnis jau virto akmeniu, bet po juo lava vis dar karšta. 2019 metais vulkano išsiveržimai vėl suaktyvėjo! Pakilimas, priklausomai nuo fizinio žmogaus pajėgumo, gali užtrukti 45 min – 1,5 val. Jeigu nenorėsite kilti pėsčiomis, už papildomą mokestį galima išsinuomoti arklius, kurie užkels ir nuleis nuo vulkano. Po kopimo galėsime atsigaivinti terminių vandenų SPA Santa Teresita. Nakvynė Antigvoje.

 • 4 DIENA

  ANTIGVA – PANACHAČELIS (pusryčiai)

  Šį pusdienį praleisime unikaliame gigantiškų aitvarų festivalyje Santiago Sakatepekso regione. Čia gyvenanti kakčikel etnija jau daug metų varžosi gražiausio milžiniško aitvaro konkurse. Stebėsime, kaip šeimos švenčia Visų Mirususiųjų dieną, lankysimės spalvingose kapinėse, kur netrūksta maisto, gėrimų, šeimyninių pasibuvimų ir, žinoma, aitvarų, kurie neša žinutes mirusiems artimiesiems. Norintys galės paragauti tradicinio mirusių dienos patiekalo fiambre, kuris valgomas tik šią metų dieną. Vyksime link regiono Tecpan, kur dalyvausime tradicinėje majų ceremonijoje ir susipažinsime su majų dvasingumo sistema. Po pietų vyksime link Atitlano ežero. Rašytojas Aldous Huxley šį ežerą pavadino gražiausiu pasaulyje. Nakvynė miestelyje Panachačelyje.

 • 5 DIENA

  PANACHAČELIS – ATITLANO EŽERAS – PANACHAČELIS (pusryčiai)

  Pusryčiai. Šiandien plauksime laivu į prie ežero įsikūrusius kaimelius. Atitlano ežeras apsuptas 3 vulkanų, kalnų ir ant ežero krantų išsibarstę keliolika majų gyvenamų kaimelių. Aplankysime San Chuan La Lagūną ir Santiago Atitlaną. Pažinsite vietines tradicijas, kultūrą, religinį sinkretizmą. San Chuan La Lagūnoje susipažinsime su vietinėmis audėjomis ir jų amatu, taip pat vyksime į vietinį kooperatyvą, kur auginama kava, o Santiago Atitlane lankysime miestelio bažnyčią ir vietinį šventąjį Rilaj Mam. Siauromis chaotiško miesto gatvėmis tuk tukais vyksime link namų, kur saugomas Rilaj Mam ir kur atliekami dvasiniai ritualai. Nakvynė Panachačelyje.

 • 6 DIENA

  PANACHAČELIS – ČIČIKASTENANGAS – GVATEMALA (pusryčiai)

  Ankstyvas išvykimas link Čičikastenango (apie 1 val. kelio), kuris garsėja savo quiche (kičė) etnijos kultūra ir spalvingu turgumi, kur atvažiuoja ne tik turistai, bet ir vietiniai iš visų aplinkinių Gvatemalos aukštikalnių zonų. Aplankysime turgų, miestelio kapines, Šv. Tomo bažnyčią bei kostiumų tradiciniams šokiams dirbtuves. Po pietų išvyksime link sostinės (3,5-4 val., priklausomai nuo eismo intensyvumo), kur nakvosime miesto centre.

 • 7 DIENA

  GVATEMALA – KIRIGVA – RIO DULSĖ (pusryčiai)

  Labai ankstyvas išvykimas link Isabalio regiono (Izabal), esančio prie Atlanto vandenyno. Šiandien laukia ilga kelionė su trumpu sustojimu žavingame rytų Gvatemalos kaimelyje San Kristobalio Akasagvastlane (San Cristobal Acasaguastlan) bei Kirigvos archeologiniame parke (Quirigua archaeological park). Kirigva įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą dėl įstabaus grožio monolitų, kurie ir šiandien stebina savo glifais, pasakojančiais šio miesto istoriją bei majų kultūros mitologiją. Pasiekę Rio Dulsės miestelį persėsime į laivą, kuriuo plauksime iki viešbučio. Aplankysime Švento Filipo tvirtovę (San Felipe fort), kuri idiliškai įsikūrusi prie Dulsės upės ir mena piratų laikus. Plauksime Dulsės upe, kur stebėsime pakrančių gyvenimą ir didžiulius kontrastus – prabangias vilas ir vietinių majų kuklias trobeles, galėsime maudytis terminiuose vandenyse. Iš upės įplauksime į kanjoną, o vėliau pasieksite Livingstoną, kuriame gyvena vieninteliai Gvatemalos juodaodžiai, etnija garifunas. Čia ragausime tradicinio garifuna žmonių patiekalo tapado – tai jūros gėrybių sriuba, užpilta kokosų pienu. Nakvynė Livingstone arba Rio Dulsės regione.

 • 8 DIENA

  RIO DULSĖ – TIKALIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)

  Laivu grįšime link Rio Dulsės miestelio, pakeliui sustodami vietinėje mokykloje, apsuptoje džiunglių, atskirtoje nuo civilizacijos. Čia sąlygas mokytis turi vaikai iš vargingų majų šeimų. Sužinosime, kaip gyvena jaunuoliai ir kaip veikia šis puikus edukacinis projektas. Atvykę į Rio Dulsę, persėsime į autobusą, kuriuo trauksime link Tikalio Nacionalinio Parko (Tikal National Park), kuriame vienas kitą papildo įspūdinga didžiausių džiunglių Centrinėje Amerikoje gamta ir majų civilizacijos miestas Tikalis. Šventyklos, piramidės, aikštės ir alėjos, hidraulikos sistema – viskas išlikę iš IX ir ankstesnių amžių. Pasiruoškite daug vaikščioti – turas trunka apie 3 valandas, o atstumai tarp Tikalio aikščių primena šiuolaikinių didmiesčių atstumus. Vakare čia palydėsime saulę. Nakvynė nacionaliniame parke esančiame viešbutyje arba El Remate.

 • 9 DIENA

  TIKALIO NACIONALINIS PARKAS – BELIZAS (pusryčiai)

  Po pusryčių išvykstame link Belizo (Belize City) (apie 4 val. kelio), kur skubėsime į laivą, plukdantį link Ambergris salos. Nakvynė viešbutyje Belize.

 • 10 DIENA

  POILSIS BELIZE (pusryčiai)

  Šiandien lauks laisvalaikio diena Karibų jūros Ambergriso saloje. Tai viena vietų, kur didžiulė turizmo banga puikiai derinama su ramia, poilsiu dvelkiančia salos atmosfera. Tai tropinis rojus, kur poilsį smėlėtame, palmių apsuptame paplūdimyje nuolat lydi spalvingi ir gaivūs vaisiniai gėrimai. Na, o nenorintiems ramiai ilsėtis veiklos tikrai netruks – įvairiausių vandens rūšių sporto entuziastai tikrai priims į savo būrį. Nakvynė viešbutyje Belize.

 • 11 DIENA

  AMBERGRISO SALA – ČETUMALIS – BAKALARAS (pusryčiai)

  Ryte palikę Ambergriso salą, vyksime link Meksikos sienos. Pirmoji stotelė – Bakalaro lagūna (Bacalar Lagoon). „Septynių spalvų lagūna“ vadinamas Bakalaras – vienas nuostabiausių pasaulio kampelių, kur kasdien gali iš naujo patikėti, kad vandens ir dangaus melsvuma gali turėti milijonus atspalvių. Tylus, rodos, paprastas kurortas ant ežero kranto kiekvieną rytą pažvelgus į horizontą tampa pasakų šalimi: šilti saulės spinduliai, baltas paplūdimys, svaiginanti žaluma ir į vieną vienį susiliejantis mėlis – nepaprastos svajonių ir atsipalaidavimo atostogos. Išvykti iš čia tikrai neskubėsime, būtinai liksime nakčiai ir jaukiam poilsiui. Nakvynė Bakalare.

 • 12 DIENA

  BAKALARAS – ČIKANA (pusryčiai)

  Ryte turėsime nuostabią galimybę paplaukioti laivu Bakalaro ežere, kur iš arčiau įsitikinsime neįtikėtina šio ežero spalvų įvairove. Popiet trauksime į nepaprastų durų miestą Čikaną (Chicanna). Tai turbūt bene labiausiai dekoruotas miestas visame regione – tik taip tuo metu buvo galima išreikšti miesto svarbą. Kiekviena, net smulkiausia detalė, aiškiai atspindi skirtingų tautų meno stilius, gyvenimo eigos laikotarpius ar reikšmę aplinkoje. Tai pirmasis miestas, kuriame išnaudotas nelygus žemės paviršius – namai statyti ant pakylėjimų, kad atrodytų aukštesni – o tai kartu reiškia ir, kad arčiau dieviškųjų būtybių. Nakvynė viešbutyje Čikanoje.

 • 13 DIENA

  ČIKANA – KAMPEČĖ (pusryčiai)

  Rytą pradėsime nuo vizito į Kampečę (Campeche) – nedidelį pasakų miestą. Pastelinių spalvų pastatai, akmenimis grįstos gatvės, puikiai išsilaikę dvarai primena kokį ilgą, tačiau turtingą amžių išgyveno šis UNESCO paveldo miestas. Įsikūręs prie pat Meksikos įlankos, miestas vis dar yra išsaugojęs istorines 15 a. ispanų konkistadorų statytas tvirtoves bei bažnyčias. Kelias jų būtinai aplankysime. Pirmiausia, žinoma, pasidomėsime įspūdingąja San Chosė el Alto pilimi-muziejumi (San Jose el Alto). Prisižiūrėsime įvairiausių eksponatų – pradedant karo ginklais, baigiant kasdienio Majų gyvenimo buities rakandais. Būtinai apsižvalgysime ir po Šv. Francisko bei Šv. Romano bažnyčias (San Francisco and San Roman churches). Pirmoji ilgą laiką tarnavo, kaip miesto sienos sutvirtinimas, skirtas apsisaugojimui nuo priešų. Antroji – beveik dvidešimtmetį statytas architektūros šedevras, dedikuotas mitinei Juodojo Kristaus ikonai. Galiausiai apžiūrėsime Dievo Motinos bastioną (Bastion Nuestra Senora de la Soledad bastion). Kadaise pastatytas apsaugoti miesto jūros vartus, šis statinys buvo formuojamas kaip rampa, vedanti į pagrindinę promenadą. Iš promenadoje stovėjusio bokšto buvo galima kontroliuoti visą uosto judėjimą. Nakvynė viešbutyje Kampečėje.

 • 14 DIENA

  KAMPEČĖ – UŠMALIS – SOTUTA DE PEON (pusryčiai)

  Papusryčiavę leisimės į kelią, o mūsų dienos tikslu taps Ušmalis (Uxmal). Čia išvysime tikrų Majų kultūros šedevrų. Miestelyje stovinčios šventyklos puoštos elementais, išreiškiančiais šios indėnų tautos tikėjimą ir papročius. Miesto pastatai skirstomi į šešias grupes ir kiekviena jų savaip unikali. Būtinai apžiūrėsime monumentaliosios architektūros paminklą – Valdovų rūmus (Governor‘s palace): 20 tūkst. atskirų skulptūrų dekoruotą pastatą. Taip pat pasižvalgysime po Žynio rūmus (Pyramid of the Magician) ir Moterų vienuolyną (Nunnery Quadrangle). Kiekvienas pastatas savaip charakteringas, skirtingas, tačiau stūksodami kartu jie sudaro neįtikimo vienio įvaizdį. Vėliau lauks kelionė laiku į 19-tąjį amžių, kur aplankysime senovinį kaimą – asjendą (Hacienda) – su išlikusiais to meto pastatais bei įrengimais. Susipažinsime su Jukatano pusiasalyje populiaraus augalo – agavos – auginimo ir perdirbimo technologijomis. Šalia turėsime galimybę išsimaudyti krištolo skaidrumo senote. Šioje asjendoje apsistosime nakčiai.

  + 7

 • 15 DIENA

  SOTUTA DE PEON – CELESTUNAS – MERIDA (pusryčiai)

  Šiandien vyksime į Celestuną (Celestun). Tai nedidelis, nepaprastai saulėtas žvejų kaimelis, kuriame, rodos, viskas juda vėžlio greičiu. Ir vietiniai tai mėgsta bei tuo didžiuojasi. Viduryje miesto rasite nedidelį, tačiau simpatišką skverelį, aplink – balto smėlio paplūdimių, tačiau pagrindinė mūsų kelionės priežastis, žinoma – Celestuno biosferos rezervatas (Reserva de la Biosfera Ria Celestun). Būtent čia suprasime, kokios gali būti ryškios spalvos, ypač Flamingų rožinė. Laukinės gamtos rezervuare, kur didžiąją jo dalį užima vanduo, savo dienas leidžia nepaprasto dydžio ir grožio šių paukščių kolonijos. Sakoma, kad čia, nors tai itin mažas kaimas, būtina sustoti vietiniame restorane – jūros gėrybės nustebins net pačius didžiausius gurmanus. Vakarop keliausime į Meridą (Merida), Jukatano valstijos sostinę. Nakvynė viešbutyje Meridoje.

 • 16 DIENA

  MERIDA – ČIČEN ITZA – KANKUNAS (pusryčiai)

  Ryte palikę Meridą trauksime į Jukatane esantį Majų šventyklų miestą Čičen Icą (Chichen-Itza). Įdomu, kad miesto pavadinimas – unikalus, naudotas dar prieš ispanų invaziją. Sakoma, kad jis kilęs iš trijų Majų žodyno elementų, reiškiančių Icų tautos miestą su šventu šuliniu. Tačiau šis, ne tik į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas, bet ir Naujuoju pasaulio stebuklu paskelbtas miestas labiausiai garsėja savo šventyklomis ir piramidėmis. Didžiausia ir svarbiausia jame stūksanti Kukulkano piramidė (Pyramid of Kukulcan). Majai, buvę ypač talentingi astronomai, būtent čia sukūrė dangaus kūnų stebėjimais pagrįstą kalendorių: piramidę sudaro devyni lygiai, iškloti 52 plokštėmis – tiek metų yra Majų toltekų cikle. Visos keturios piramidės pusės turi po 91 pakopą, o pridėjus viršūnės laiptelį gaunamas skaičius 365 – lygiai vieni metai. Susipažinę su Majų laiko skaičiavimais važiuosime į kitą stebuklingą vietą – Ik Kil. Viduryje žemės esanti gili, o legendos pasakoja – dar ir šventa, dauba. Tai – nepaprasto grožio vandens telkinys, kurį supa žaliuojantys augalai, o vanduo žemyn trykšta iš smiltainio sienų. Vėlai vakare atvyksime į Karmen paplūdimį (Playa del Carmen) – krištolinis vanduo, baltas smėlis, palmių šešėliai ir Penktoji Aveniu (Quinta Avenida) – visa tai čia traukia keliautojus, ištroškusius nepakartojamo ir šilto poilsio. Registracija viešbutyje ir poilsis Kankune.

 • 17 DIENA

  POILSIS KANKUNE (pusryčiai)

  Kadangi diena po ilgos kelionės bus skirta atsikvėpti, kiekvienas turės galimybę užsiimti sau patinkančia veikla. Pasivaikščiojimas ir apsipirkinėjimas niekada netylančioje pagrindinėje miesto
  alėjoje, nardymas besižvalgant rajų, jūros vėžlių ir įvairiausių koralų ar poilsis ant šezlongo paplūdimyje – kiekvienas ras savos veiklos. Nakvynė viešbutyje Kankune.

 • 18 DIENA

  KANKUNAS – VILNIUS (pusryčiai)

  Tikimės, kad ši kelionė išpildė, o gal net pranoko visus lūkesčius! Pervežimas į oro
  uostą, skrydis.

 • 19 DIENA

  VILNIUS

  Grįžimas namo.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų
2020 lapkritis
Sek, Lapkr 8Treč, Lapkr 25 16

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
2994 EUR 2844 EUR
 

+ skrydis apie 1000 EUR
su skrydžiu nuo 3844 EUR

Akcijos egzotikai iki 03.31! Detalios akcijos sąlygos »
 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančios vadovės paslaugos;
  • Visi pervežimai su grupe pagal programą;
  • Apgyvendinimas 3-4* žvaigždučių viešbučiuose turo metu;
  • Vietinių gidų paslaugos;
  • Visos ekskursijos, pagal programą nepažymėtos *;
  • Programoje nurodyti pervežimai;
  • Įėjimo bilietai į Čičen Itzą, Ušmalį ir Čikaną.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Tarptautiniai skrydžiai (nuo 1000 EUR);
  • Medicininų išlaidų draudimas;
  • Sienų kirtimo mokesčiai (apie 25 USD);
  • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos programoje pažymėtos *;
  • Priemoka už vienvietį kambarį 612 EUR;
  • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, nešikams;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su kitais asmenimis
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
  • Kelionės metu numatytas kelionės vadovė/as Lina. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
  • Kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 keliautojų skaičiui.
  • Kelionės tipas: su vadovu iš Lietuvos.
  • Kelionės vadovas grupę pasitinka Gvatemaloje.
  • Už papildomą priemoką galima užsisakyti aukštesnės kategorijos viešbutį Kankune, Karmeno paplūdimyje.
UP
Išskleisti kelionių paiešką