Pažink Centrinę Ameriką: Gvatemala, Belizas ir Meksika (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Gvatemala, Meksika, Belizas

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Pažink Centrinę Ameriką: Gvatemala, Belizas ir Meksika (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Spausdinti

Kelionės akcentai:

  • Autorinis maršrutas - tik Kelionių Akademijoje
  • Įspūdingas gigantiškų aitvarų festivalis netoli Antigvos, skirtas Visų Šventųjų dienai atminti
  • Nepakartojami UNESCO senovės majų kultūros miestai ir paminklai
  • Poilsis Karibų jūros pakrantėje Playa del Carmen
  • Centrinės Amerikos stebuklai, senotai ir Gvatemalos džiunglės
  • Marga vietinių gyventojų kultūra ir nuoširdžios šypsenos

Programa

 • Egzotiškoji Centrinė Amerika, jus užburs savo ritmais, spalvingais kostiumais, vietiniais, mums vis dar mistiškais, papročiais, dievais ir ritualai, jaukiais kaimeliais ir žaliomis klaidžiomis džiunglėmis. Aplankysite netgi tris Centrinės Amerikos šalis. Meksiką, kur po ilgos kelionės galėsite atsigauti ilsėdamiesi prie jūros ir susipažinsite su įspūdingais senovės indėnų monumentais. Užsuksite į Belizą, kur galėsite pailsėti tropinėje Karibų pakrantėje, o pailsėję trauksite ieškoti naujų nuotykių Gvatemaloje, vienoje iš gražiausių šalių Centrinėje Amerikoje. Čia galima susitikti su tikrais indėnais, sudalyvauti mistiniuose ritualuose ir savo akimis pamatyti miestus kurie mena savo istorinius laikus. Jums labai pasisekė – kelionė vyksta gavėnios metu ir jūs tapsite spalvingo jos šventimo Gvatemaloje liudytojais. Prižadame, šios kelionės metu vos spėsite skaičiuoti įspūdžius!

  SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU! 

  LINA

  Po daugiau nei keturių gyvenimo metų čia, Gvatemala tapo mano namais, mano VIETA, mano
  didžiąja meile, kuria trokštu dalintis su kitais. Tiesiog neįtikėtina, jog tokioje mažoje teritorijoje (vos pusantro karto didesnė nei Lietuva) gali sutilpti tiek skirtingų kraštovaizdžių, tiek kultūrinių ir gamtinių kontrastų! Rodos, jog kiekvienas posūkis atveria dar nematytus vaizdus ir kiekvienas majų kaimelis nustebina unikalia kultūra, rankomis austais ir siuvinėtais moterų kostiumais ir savitais papročiais.  Manoji Gvatemala - tai čiulbantys margi paukščiai prie lango; rėksmingos beždžionės džiunglėse; gyvoji majų kultūra, ištvėrusi 500 metų kolonizacijos ir besipriešinanti globalizacijai; archeologija, pasakojanti daugiau nei 3 tūkstančių metų istorijos ir 37 vulkanai, kurie man lygumų lietuvei visuomet daro nepakartojamą įspūdį. Visa Centro Amerika pilna gamtos stebuklų, kultūrinio paveldo, gastronomijos šedevrų. Bet tai dar ne viskas! Atvykite, kviečiu, parodysiu!

 • 1 DIENA

  VILNIUS – GVATEMALA

  Sveiki atvykę į Gvatemalą. Oro uoste pasitinka lietuviškai kalbanti gidė su vairuotoju. Pervežimas į Antigvą Gvatemalą, kuri įsikūrusi apie 40 km nuo sostinės. Nakvynė Antigva Gvatemala.

 • 2 DIENA

  ANTIGVA (pusryčiai)

  Iš ryto vyksite į panoraminę apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Antigvos miestą ir vulkaną Agua. Turas pėsčiomis po žavingąją kolonijinę Antigvą, pažįstant jos pastatus ir istoriją.Po to važiuosite link kaimelio San Juan del Obispo, kuris kadaise priklausė vyskupui, o šiandien žavi atvykėlius savo amatinininkais, kurie gamina vyną, šokoladą ir tipinius gvatemalietiškus saldumynus. Išmoksite šokolado gaminimo technikos ir jūs! Nakvynė Antigvoje.

 • 3 DIENA

  ANTIGVA – PACAYA UGNIKALNIS – ANTIGVA (pusryčiai)

  Po pusryčių vykstate į Pacaya Nacionalinį parką (apie 1,5 val. kelio, priklausomai nuo kamščių) ir kopiate į vulkano mažesniąją viršūnę Cerro Chino, iš kur nusileisite į buvusį kraterį, pilną lavos. Viršutinis lavos sluoksnis jau virto akmeniu, bet po juo lava vis dar karšta. 2019 metais vulkano išsiveržimai vėl suaktyvėjo! Pakilimas, priklausomai nuo fizinio žmogaus pajėgumo, gali užtrukti 45 min – 1,5 val. Jeigu nenorite kilti pėsčiomis, už papildomą mokestį galite išsinuomoti arklius, kurie jus užkels ir nuleis nuo vulkano. Po kopimo pavargusius kūnus galėsite atgaivinti terminių vandenų SPA Santa Teresita. Nakvynė Antigvoje.

 • 4 DIENA

  ANTIGVA – PANAJACHEL (pusryčiai)

  Šį pusdienį praleisite unikaliame gigantiškų aitvarų festivalyje Santiago Sacatepequez regione. Čia gyvenanti kakčikel etnija jau daug metų varžosi gražiausio milžiniško aitvaro konkurse. Stebėsite, kaip šeimos švenčia Visų Mirususiųjų dieną, lankysitės spalvingose kapinėse, kur netrūksta maisto, gėrimų, šeimyninių pasibuvimų ir, žinoma, aitvarų, kurie neša žinutes mirusiems artimiesiems. Norintys galės paragauti tradicinio mirusių dienos patiekalo fiambre, kuris valgomas tik šią metų dieną. Vyksime link regiono Tecpan, kur dalyvausime tradicinėje majų ceremonijoje ir susipažinsite su majų dvasingumo sistema. Po pietų vyksite link ežero Atitlan. Rašytojas Aldous Huxley šį ežerą pavadino gražiausiu pasaulyje. Nakvynė miestelyje Panajachel.

 • 5 DIENA

  PANAJACHEL – ATITLAN EŽERAS – PANAJACHEL (pusryčiai)

  Pusryčiai. Šiandien plauksite laivu į prie ežero įsikūrusius kaimelius. Ežeras Atitlan apsuptas 3 vulkanų, kalnų ir ant ežero krantų išsibarstę keliolika majų gyvenamų kaimelių. Aplankysite San Juan La Laguna ir Santiago Atitlan. Pažinsite vietines tradicijas, kultūrą, religinį sinkretizmą. San Juan La Laguna susipažinsite su vietinėmis audėjomis ir jų amatu, taip pat vyksite į vietinį kooperatyvą, kur auginama kava, o Santiago Atitlan lankysite miestelio bažnyčią ir vietinį šventąjį Rilaj Mam. Siauromis chaotiško miesto gatvėmis tuk tukais vyksite link namų, kur saugomas Rilaj Mam ir kur atliekami dvasiniai ritualai. Nakvynė Panajachel.

 • 6 DIENA

  PANAJACHEL – CHICHICASTENANGO – GUATEMALA (pusryčiai)

  Ankstyvas išvykimas link Chichicastenango (apie 1 val. kelio), kuris garsėja savo quiche (kičė) etnijos kultūra ir spalvingu turgumi, kur atvažiuoja ne tik turistai, bet ir vietiniai iš visų aplinkinių Gvatemalos aukštikalnių zonų. Aplankysite turgų, miestelio kapines, Šv. Tomo bažnyčią bei kostiumų tradiciniams šokiams dirbtuves. Po pietų išvyksite link sostinės (3,5-4 val., priklausomai nuo eismo intensyvumo), kur nakvosite miesto centre.

 • 7 DIENA

  GUATEMALA – SAN CRISTOBAL ACASAGUASTLAN – QUIRIGA – SAN FELIPE FORT – RIO DULCE (pusryčiai)

  Labai ankstyvas išvykimas link regiono Izabal, esančio prie Atlanto vandenyno. Šiandien laukia ilga kelionė su trumpu sustojimu žavingame rytų Gvatemalos kaimelyje San Cristobal Acasaguastlan bei archeologiniame parke Quirigua. Quirigua įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą dėl įstabaus grožio monolitų, kurie ir šiandien stebina savo glifais, pasakojančiais šio miesto istoriją bei majų kultūros mitologiją. Pasiekę Rio Dulce miestelį persėsite į laivą, kuriuo plauksite iki galutinio tikslo – viešbučio. Aplankysite Švento Filipo tvirtovę, kuri idiliškai įsikūrusi prie Upės Dulce ir mena piratų laikus. Plauksite upe Dulce (Saldžioji upė), kur stebėsite pakrančių gyvenimą ir didžiulius kontrastus – prabangias vilas ir vietinių majų kuklias trobeles, galėsite maudytis terminiuose vandenyse. Iš upės įplauksite į kanjoną, o vėliau pasieksite Livingston, kuriame gyvena vieninteliai Gvatemalos juodaodžiai, etnija garifunas. Čia ragausite tradicinio garifuna žmonių patiekalo tapado - tai jūros gėrybių sriuba, užpilta kokosų pienu. Nakvynė Livingston arba Rio Dulce regione.

 • 8 DIENA

  RIO DULCE – TIKALIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)

  Laivu grįšite link Rio Dulce miestelio, pakeliui sustodami vietinėje mokykloje, apsuptoje džiunglių, atskirtoje nuo civilizacijos. Čia sąlygas mokytis turi vaikai iš vargingų majų šeimų. Sužinosite, kaip gyvena jaunuoliai ir kaip veikia šis puikus edukacinis projektas. Atvykę į Rio Dulce, persėsite į autobusą, kuriuo trauksite link Nacionalinio Parko Tikal. Lankysitės Tikalio nacionaliniame parke, kuriame vienas kitą papildo įspūdinga didžiausių džiunglių Centrinėje Amerikoje gamta ir majų civilizacijos miestas Tikal. Šventyklos, piramidės, aikštės ir alėjos, hidraulikos sistema – viskas išlikę iš IX ir ankstesnių amžių. Pasiruoškite daug vaikščioti – turas trunka apie 3 valandas, o atstumai tarp Tikalio aikščių primena šiuolaikinių didmiesčių atstumus. Vakare čia palydėsite saulę. Nakvynė nacionaliniame parke esančiame viešbutyje arba El Remate.

 • 9 DIENA

  TIKALIO NACIONALINIS PARKAS – BELIZAS (pusryčiai)

  Po pusryčių išvykstate link Belize City (apie 4 val. kelio), kur skubėsite į laivą, plukdantį link Ambergris salos. Nakvynė viešbutyje.

 • 10 DIENA

  POILSIS BELIZE (pusryčiai)

  Šiandien lauks laisvalaikio diena Karibų jūros saloje Ambergrise. Tai viena vietų, kur didžiulė turizmo banga puikiai derinama su ramia, poilsiu dvelkiančia salos atmosfera. Tai tropinis rojus, kur poilsį smėlėtame, palmių apsuptame paplūdimyje nuolat lydi spalvingi ir gaivūs vaisiniai gėrimai. Na, o nenorintiems ramiai ilsėtis veiklos tikrai netruks – įvairiausių vandens rūšių sporto entuziastai tikrai priims į savo būrį. Nakvynė viešbutyje.

 • 11 DIENA

  AMBERGRISO SALA – ČETUMALIS – BAKALARAS (pusryčiai)

  Ryte palikę Ambergris salą, vyksite link Meksikos sienos. Pirmoji stotelė - Bakalaro lagūna (Bacalar Lagoon). „Septynių spalvų lagūna“ vadinamas Bakalaras – vienas nuostabiausių pasaulio kampelių, kur kasdien gali iš naujo patikėti, kad vandens ir dangaus melsvuma gali turėti milijonus atspalvių. Tylus, rodos, paprastas kurortas ant ežero kranto kiekvieną rytą pažvelgus į horizontą tampa pasakų šalimi: šilti saulės spinduliai, baltas paplūdimys, svaiginanti žaluma ir į vieną vienį susiliejantis mėlis – nepaprastos svajonių ir atsipalaidavimo atostogos. Išvykti iš čia tikrai neskubėsite, būtinai liksite nakčiai ir jaukiam poilsiui.

 • 12 DIENA

  BAKALARAS – ČIKANA (pusryčiai)

  Ryte turėsite nuostabią galimybę paplaukioti laivu Bacalar ežere, kur iš arčiau įsitikinsite neįtikėtina šio ežero spalvų įvairove. Popiet trauksite į nepaprastų durų miestą Čikaną (Chicanna). Tai turbūt bene labiausiai dekoruotas miestas visame regione – tik taip tuo metu buvo galima išreikšti miesto svarbą. Kiekviena, net smulkiausia detalė, aiškiai atspindi skirtingų tautų meno stilius, gyvenimo eigos laikotarpius ar reikšmę aplinkoje. Tai pirmasis miestas, kuriame išnaudotas nelygus žemės paviršius – namai statyti ant pakylėjimų, kad atrodytų aukštesni – o tai kartu reiškia ir, kad arčiau dieviškųjų būtybių. Nakvynė viešbutyje.

 • 13 DIENA

  ČIKANA – KAMPEČĖ (pusryčiai)

  Rytą pradėsite nuo vizito į Kampečę (Campeche) – nedidelį pasakų miestą. Pastelinių spalvų pastatai, akmenimis grįstos gatvės, puikiai išsilaikę dvarai primena kokį ilgą, tačiau turtingą amžių išgyveno šis UNESCO paveldo miestas. Įsikūręs prie pat Meksikos įlankos, miestas vis dar yra išsaugojęs istorines 15 a. ispanų konkistadorų statytas tvirtoves bei bažnyčias. Kelias jų būtinai aplankysite. Pirmiausia, žinoma, pasidomėsite įspūdingąja San Chosė el Alto pilimi-muziejumi (San Jose el Alto). Prisižiūrėsite įvairiausių eksponatų – pradedant karo ginklais, baigiant kasdienio Majų gyvenimo buities rakandais. Būtinai apsižvalgysite ir po Šv. Francisko bei Šv. Romano bažnyčias (San Francisco and San Roman churches). Pirmoji ilgą laiką tarnavo, kaip miesto sienos sutvirtinimas, skirtas apsisaugojimui nuo priešų. Antroji – beveik dvidešimtmetį statytas architektūros šedevras, dedikuotas mitinei Juodojo Kristaus ikonai. Galiausiai apžiūrėsite Dievo Motinos bastioną (Bastion Nuestra Senora de la Soledad bastion). Kadaise pastatytas apsaugoti miesto jūros vartus, šis statinys buvo formuojamas kaip rampa, vedanti į pagrindinę promenadą. Iš promenadoje stovėjusio bokšto buvo galima kontroliuoti visą uosto judėjimą. Nakvynė viešbutyje.

 • 14 DIENA

  KAMPEČĖ – UŠMALIS – SOTUTA DE PEON (pusryčiai)

  Papusryčiavę leisitės į kelią, o mūsų dienos tikslu taps Ušmalis (Uxmal). Čia išvysite tikrų Majų kultūros šedevrų. Miestelyje stovinčios šventyklos puoštos elementais, išreiškiančiais šios indėnų tautos tikėjimą ir papročius. Miesto pastatai skirstomi į šešias grupes ir kiekviena jų savaip unikali. Būtinai apžiūrėsite monumentaliosios architektūros paminklą – Valdovų rūmus (Governor‘s palace): 20 tūkst. atskirų skulptūrų dekoruotą pastatą. Taip pat pasižvalgysite po Žynio rūmus (Pyramid of the Magician) ir Moterų vienuolyną (Nunnery Quadrangle). Kiekvienas pastatas savaip charakteringas, skirtingas, tačiau stūksodami kartu jie sudaro neįtikimo vienio įvaizdį. Vėliau lauks kelionė laiku į 19-tąjį amžių, kur aplankysite senovinį kaimą – asjendą (Hacienda) – su išlikusiais to meto pastatais bei įrengimais. Susipažinsite su Jukatano pusiasalyje populiaraus augalo – agavos – auginimo ir perdirbimo technologijomis. Šalia turėsite galimybę išsimaudyti krištolo skaidrumo senote. Šioje asjendoje apsistostite nakčiai.

  + 7

 • 15 DIENA

  HACIENDA SOTUTA – CELESTUNAS – MERIDA (pusryčiai)

  Šiandien vyksite į Celestuną (Celestun). Tai nedidelis, nepaprastai saulėtas žvejų kaimelis, kuriame, rodos, viskas juda vėžlio greičiu. Ir vietiniai tai mėgsta bei tuo didžiuojasi. Viduryje miesto rasite nedidelį, tačiau simpatišką skverelį, aplink – balto smėlio paplūdimių, tačiau pagrindinė mūsų kelionės priežastis, žinoma – Celestuno biosferos rezervatas (Reserva de la Biosfera Ria Celestun). Būtent čia suprasite, kokios gali būti ryškios spalvos, ypač Flamingų rožinė. Laukinės gamtos rezervuare, kur didžiąją jo dalį užima vanduo, savo dienas leidžia nepaprasto dydžio ir grožio šių paukščių kolonijos. Sakoma, kad čia, nors tai itin mažas kaimas, būtina sustoti vietiniame restorane – jūros gėrybės nustebins net pačius didžiausius gurmanus. Vakarop keliausite į Meridą (Merida), Jukatano valstijos sostinę. Nakvynė viešbutyje.

 • 16 DIENA

  MERIDA – CHICHEN ITZA – VALLADOLID – KANKUNAS (pusryčiai)

  Ryte palikę Meridą trauksite į Jukatane esantį Majų šventyklų miestą Čičen Icą (Chichen-Itza). Įdomu, kad miesto pavadinimas – unikalus, naudotas dar prieš ispanų invaziją. Sakoma, kad jis kilęs iš trijų Majų žodyno elementų, reiškiančių Icų tautos miestą su šventu šuliniu. Tačiau šis, ne tik į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas, bet ir Naujuoju pasaulio stebuklu paskelbtas miestas labiausiai garsėja savo šventyklomis ir piramidėmis. Didžiausia ir svarbiausia jame stūksanti Kukulkano piramidė (Pyramid of Kukulcan). Majai, buvę ypač talentingi astronomai, būtent čia sukūrė dangaus kūnų stebėjimais pagrįstą kalendorių: piramidę sudaro devyni lygiai, iškloti 52 plokštėmis – tiek metų yra Majų toltekų cikle. Visos keturios piramidės pusės turi po 91 pakopą, o pridėjus viršūnės laiptelį gaunamas skaičius 365 – lygiai vieni metai. Susipažinę su Majų laiko skaičiavimais važiuosite į kitą stebuklingą vietą – Ik Kil. Viduryje žemės esanti gili, o legendos pasakoja – dar ir šventa, dauba. Tai - nepaprasto grožio vandens telkinys, kurį supa žaliuojantys augalai, o vanduo žemyn trykšta iš smiltainio sienų. Vėlai vakare atvyksite į Karmen paplūdimį (Playa del Carmen) – krištolinis vanduo, baltas smėlis, palmių šešėliai ir Penktoji Aveniu (Quinta Avenida) – visa tai čia traukia keliautojus, ištroškusius nepakartojamo ir šilto poilsio. Registracija viešbutyje ir poilsis.

 • 17 DIENA

  POILSIS KANKUNE (pusryčiai)

  Kadangi diena po ilgos kelionės bus skirta atsikvėpti, kiekvienas turės galimybę užsiimti sau patinkančia veikla. Pasivaikščiojimas ir apsipirkinėjimas niekada netylančioje pagrindinėje miesto
  alėjoje, nardymas besižvalgant rajų, jūros vėžlių ir įvairiausių koralų ar poilsis ant šezlongo paplūdimyje – kiekvienas ras savos veiklos. Nakvynė viešbutyje.

 • 18 DIENA

  KANKUNAS – VILNIUS (pusryčiai)

  Tikimės, kad ši kelionė išpildė, o gal net pranoko visus Jūsų, mūsų mielieji keliautojai, lūkesčius.
  Lauksite Jūsų kitose kelionėse ir pažadame pačius įsimintiniausius įspūdžius. Pervežimas į oro
  uostą, skrydis.

 • 19 DIENA

  VILNIUS

  Grįžimas namo.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų
2019 spalis
Antr, Spal 29Šeš, Lapkr 16 6

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
2994 EUR
 

+ skrydis apie 1000 EUR
su skrydžiu nuo 3994 EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Lietuvės kelionės vadovės, gyvenančios Gvatemaloje, paslaugos;
  • Visi pervežimai su grupe pagal programą;
  • Apgyvendinimas 3-4* viešbučiuose;
  • Vietiniai gidai Meksikoje ir Pacaya ugnikalnyje;
  • Visos eksursijos pagal programą nepažymėtos *;
  • Laivas Atitlan ežere ir Rio Dulce (iki Livingstono);
  • Pasivažinėjimas tuktukais Santiago Atitlan;
  • Įėjimo bilietai į Chi Chen-Itza, Uxmal, Chicanna;
  • Plaukimas laivu Bacalar ežere;
  • 3 val apsilankymas Hacienda Sotuta de Peon.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Tarptautiniai skrydžiai (nuo 1000 EUR);
  • Medicininų išlaidų draudimas;
  • Sienų kirtimo mokesčiai (apie 25 USD);
  • Įėjimo mokesčiai, nepaminėti prie įskaičiuota;
  • Papildomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *;
  • Maitinimas nenurodytas programoje;
  • Arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Kelionės metu numatytas kelionės vadovė/as Lina. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
  • Kelionės vadovas grupę lydi susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų.
  • Kelionės vadovas grupę pasitinka Gvatemaloje.
  • Vienviečio kambario priemoka 612 EUR
  • Už papildomą priemoką galima užsisakyti aukštesnės kategorijos viešbutį Kankune, Playa Del Carmen
UP
Išskleisti kelionių paiešką