Iranas – auksinis Persijos trikampis (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Poilsinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Iranas

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Iranas – auksinis Persijos trikampis (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Spausdinti

Kelionės akcentai:

  • Aplankysite puse pasaulio vadinamą Isfahaną
  • Susipažinsite su nuostabiais iranietiškos architektūros paminklais
  • Pasivaikščiosite prieskoniais ir arbata kvepiančiomos turgaus gatvelėmis
  • Nakvosite autentiškame dykumos kaime ir pasivažinėsite keturračiu po smėlynus
  • Paragausite gurmanų giriamos persiškos virtuvės patiekalų

Programa

 • Iranas – tai šafranu ir rožių vandeniu kvepianti senoji Persijos širdis. Čia, lyg kaleidoskopas, žėruoja akinančio mėlynumo mečetės, vilioja garuojančios arbatos ir turguje išrikiuotų prieskonių kvapai, šildo vietinių nuoširdumas. Iranas yra viena draugiškiausių pasaulio šalių, kurios gyventojai mintinai deklamuoja senovės sufijų eiles, didžiai vertina šeimos saitus ir gali leistis į gilius pokalbius su kiekvienu sutiktu. Jei svajojate paragauti garsiosios Persijos virtuvės šedevrų, pasivaikščioti šurmulingomis turgaus gatvėlėmis, pasigrožėti spalvingomis mečečių mozaikomis ir pasinerti į vieną seniausių pasaulio civilizacijų – Iranas laukia jūsų!

  SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE!

  EGLĖ LIKATĖ

  Iranas – tai nuoširdūs žmonės, įspūdinga architektūra ir miniatiūros, kalutai dykumoje ir spalvotos salos, „suplėšyti“ kalnai ir druskos ežerai, poezija ir šafrano kvapas, vėjų bokštai ir zaraostrų šventyklos, piknikų kultūra ir dar daugybė dalykų, ką atvykėlis pamatys ir pajus. Tai šalis, kur kiekvienuose namuose šalia Korano būtinai rasite Hafizo ir Rumi poezijos knygas. Tai šalis, kur žmonės šimtus kilometrų keliauja, kad nusilenktų savo mylimų poetų – išminčių kapams ir tai daugelis daro kelis kartus per metus. Iraną turi pamatyti kiekvienas!

 • 1 DIENA

  VILNIUS–ISFAHANAS

  Skrydis Vilnius – Isfahanas su persėdimu, vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai) bei lėktuve jums pateikiamu maitinimu.

 • 2 DIENA

  ISFAHANAS (pusryčiai)

  Ankstyvas atvykimas į Isfahano oro uostą, kur jus pasitiks vietinis gidas ir būsite pervežti į viešbutį. Prieš pažintį su miestu turėsite laiko pailsėti. Isfahanas – vienas gražiausių ir svarbiausių Persijos (IRANO) miestų. Iki šių dienų pasaulis žavisi Safavidų laikų architektūriniais paminklais. Miestas įtrauktas į pasaulio paveldą ir saugomas UNESCO.Taip pat tai miestas, apipintas legendomis apie Islamo archeologiją, atgaivintas šiuolaikiniais meno darbais bei žavinčiais istoriniais sodais. Ne be reikalo Isfahanas persiškai vadinamas „puse pasaulio“. Šiandien aplankysite istorinį Naqsh-e Jahan kompleksą ir jame esančią Imamo ir šeicho Lotfollah mečetes ir Ali Qapu rūmus. Po pietų* ekskursiją tęsite aplankydami svarbiausią Isfahane gyvenančių armėnų šventovę – Vank katedrą. Tai vienas iš gražiausių krikščioniškų statinių visame Irane. Pirmosios dienos programą užbaigs du iranietiško meno simboliai – Si o Se pol ir Khaju tiltai. Šie statiniai ne tik traukia paprasto turisto akį, tačiau yra gerai žinomi dėl mistika apipintos architektūros. Nakvynė viešbutyje Isfahane.

 • 3 DIENA

  ISFAHANAS (pusryčiai)

  Po pusryčių viešbutyje jūsų lauks kelionė prie Monar Jonban arba kitaip – drebančių minaretų. Tai vienas iš Irano stebuklų, kuriame esančiame mauzoliejuje yra palaidotas vienas iš šios šalies mokslininkų. Aplankę šį unikalų statinį keliausite į Chehel Sotun paviljoną, kuris yra dalis milžiniško, jį supančio sodo. Pastato sienos yra išpaišytos tuometinės eros meno kūriniais ir čia šachas Abbasas II ir jo įpėdiniai rengdavo ambasadorių ir sukštų pareigūnų priėmimus. Papietavę* keliausite į Ali Gholi Agha hamamą. 1713 metais pastatytas istorinis hamamas šiuo metu yra tapęs muziejumi, atviru turistams. Čia galėsite sužinoti, kaip vykdavo tradicinės iranietiškos pirtys, pasigrožėti vaškinėmis figūromis ir piešiniais ant sienų. Po apsilankymo tradiciniame hamame jūsų lauks laisvas laikas didžiajame Isfahano turguje, kur galėsite pademonstruoti savo derėjimosi gabumus ir įsigyti meno dirbinių, papuošalų, kilimų ar suvenyrų. Nakvynė viešbutyje Isfahane.

 • 4 DIENA

  ISFAHANAS–ABIJANĖ–ISFAHANAS (pusryčiai)

  Po pusryčių viešbutyje leisitės į kelionę (ji truks ~3,5 val.) link į UNESCO įtrauktos Abijanės. Šis kaimas yra įsikūręs Karkaso kalno papėdėje ir dykumos kaimynystėje. Kaimo viršūnėje galima pamatyti išlikusius Sasanidų eros metu stovėjusio forto griuvėsius. Abijanės gyventojai ne tik išsaugojo savo kalboje kai kuriuos viduriniosios persų kalbos požymius, bet ir iki šiol gyvena tradiciniuose namuose, kur miegama ant kilimais išklotų grindų ir rengiasi autentiškais šio regiono drabužiais. Grįžimas į Isfahaną ir nakvynė viešbutyje.

 • 5 DIENA

  ISFAHANAS–DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Po pusryčių viešbutyje jūsų lauks išskirtinė patirtis – kelionė į dykumą bei pasivažinėjimas keturračiais per smėlynus. Nakvynė dykumos viešbutyje.

 • 6 DIENA

  DYKUMA–JAZDAS (pusryčiai)

  Po pusryčių leisitės į kelionę link Jazdo. Jazdas – seniausias gyvenamas miestas pasaulyje, apsuptas 4 tūkst. metrų aukštį siekiančių Shirkooh kalnų ir dviejų didingų dykumų. Šis senovinis miestas yra apstatytas stulbinančio grožio mečetėmis ir jame šalimais egzistuoja skirtingų tikėjimų šventovės. Vakare jūsų laukia laisvas laikas viename iš seniausių pasaulio turgų. Nakvynė viešbutyje Jazde.

 • 7 DIENA

  JAZDAS (pusryčiai)

  Po pusryčių viešbutyje pradėsite ekskursiją po Jazdo miestą. Pirmiausia, aplankysite Amir Chakhmaq kompleksą, kuris yra gerai žinomas dėl savo simetriškų besileidžiančių nišų. Papietavę* lankysite Jame mečetę – 15 amžiaus kupolo formos mokyklą bei Aleksandro kalėjimą. Mažai tikėtina, kad kiemo viduryje esantį gilų šulinį sukonstravo Aleksandras Didysis. Viena unikaliausių vietų, kurią pamatysite šiandien, yra zoroastriečių Tylos bokštai ir Ugnies šventykla. Šiuose bokštuose buvo praktikuoja ekskarnacija, kuomet mirusių žmonių kūnai buvo suguldomi po atviru dangumi, idant būtų sudoroti maitėdų. Nakvynė viešbutyje Jazde.

  + 7

 • 8 DIENA

  JAZDAS–ŠIRAZAS (pusryčiai, pietūs)

  Po pusryčių viešbutyje aplankysite kerinčio grožio Dowlat Abad sodą ir atsisveikinę su Jazdu pajudėsite link Širazo. Pakeliui sustosime papietauti taip, kaip tai daro vietiniai – surengsime pikniką. Nakvynė viešbutyje Širaze.

 • 9 DIENA

  ŠIRAZAS–PERSEPOLIS–PASARGADAI–ŠIRAZAS (pusryčiai)

  Po pusryčių viešbutyje vyksite į Persopolį. Persepolis buvo Achaimenidų imperijos sostinė. 518 metais miestas buvo pastatytas ant pusiau natūralaus, pusiau dirbtinio žemės pylimo, kur karalius įkūrė įspūdingą rūmų kompleksą. Šie griuvėsiai yra unikalios archeologinės vietovės. Darius I šiuos rūmus suplanavo ne tik kaip vyriausybinį pastatą, bet ir kaip visų priėmimų bei imperijos festivallių centrą. Taip pat aplankysite ir Nekropolį – Achaimenidų karalių kapavietę. Antroje ekskursijos dalyje aplankysite Pasargadus, kurie buvo Achaimenidų imperijos sostine 559 – 530 metais pr. Kr. Tuo metu valdęs Didysis Kyras čia buvo ir palaidotas. Ši vieta yra įtraukta į UNESCO Paveldon sąrašą. Grįžimas į Širazą ir nakvynė viešbutyje.

 • 10-11 DIENOS

  ŠIRAZAS (pusryčiai)

  Šias dvi dienas praleisite tyrinėdami Širazą. Širazas – garsus kaip šviesus miestas, kuris buvo Persijos kultūros centras daugiau nei 2 000 metų. Persijos kultūros sostine jis tapo dėl savo kultūrinės reikšmės ir gražios aplinkos. Širazas dar vadinamas rožių bei sodų ar gėlės ir lakštingalos miestu. Aplankysite išskirtinius iranietiško stiliaus Eram sodą, Nasir Al Molk mečetę, kuri laikoma viena gražiausių mečečių visame Širaze. Ji išsiskiria savo vitražais ir įspūdingomis plytelėmis, todėl ji dar vadinama Rožine mečete. Kad susipažintumėte ne tik su architektūriniais paminklais, bet ir kultūra, kviesime jus aplankyti garsiausių Irano poetų Hafezo ir Saa'di kapavietes. Turėsite galimybę išgirsti, kaip jų eilės skamba ausį žavinčia farsi kalba. Dar viena vieta, kurios nevalia praleisti, yra šacho Cheragh kapavietė, kuri yra laikoma viena švenčiausių religinių vietų. Ji pasižymi nepaprasta architektūra ir vilioja kiekvieno keliautojo akį. Šiomis dienomis Širaze aplankysite ir jo centre stovinčius didžiulius rūmus Arg-e Karimkhan, kuriuose stovintys keturi bokštai ir gynybinė siena traukia turistus iš viso pasaulio. Pvakare – laisvas laikas ir pervežimas į oro uostą.

 • 12 DIENA

  ŠIRAZAS–VILNIUS

  Skrydis Širazas–Vilnius.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų
2019 balandis
Šeš, Bal 27Treč, Geg 8 14

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
1460 EUR
 

+ skrydis apie 550 EUR
su skrydžiu nuo 2010 EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.
Miestas Apgyvendinimas 4* viešbučiuose
Isfahanas

Isfahan Piroozi hotel

Khajoo hotel

Dykumoje Barandaz Lodge
Jazdas

Yazd Dad hotel 

Moshir Garden

Širazas

Shiraz Park Saadi hotel 

Royal hotel

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Iškvietimo į Iraną laiškas;
  • 4* viešbučiai Isfahane, Jazde ir Širaze;
  • Autentiška nakvynė dykumos kaimelyje;
  • Lietuviškai kalbančios kelionės vadovės paslaugos;
  • Vietinis gidas visos kelionės metu;
  • Patogūs autobusai visos kelionės metu;
  • Pervežimas iš/į oro uostą;
  • Įėjimai į programoje nurodytus objektus;
  • Programoje nurodytas maitinimas: 10 pusryčių, 2 pietūs ir 1 vakarienė;
  • Pasivažinėjimas dykumoje keturračiu;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Isfahanas, Širazas – Vilnius;
  • Irano vizos mokestis oro uoste (~ 70 EUR);
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
  • Pietūs ir vakarienės;
  • Arbatpinigiai;

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 žmonių grupei, kitu atveju kelionėje lydi vietinis rusakalbis gidas. 
  • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
UP
Išskleisti kelionių paiešką