Kelionės į Iraną

Kokias kainas pateikiame?

Kelionių pagal Jūsų kriterijus neradome - žemiau rasite keliones atitinkančias panašius kriterijus

Kelionės į Iraną

Kaspijos jūros, Persijos ir Omano įlankų vandenų skalaujama Irano valstybė pagal gyventojų amžių yra viena jauniausių pasaulio šalių. Kita vertus, šiame Azijos vakarų kampelyje puikiai išsaugotos Persų imperijos laikus menančios tradicijos. Kelionės į Iraną metu iš arčiau susipažinsite su islamo ir zoroastrizmo tikėjimais, palikusiais ženklų pėdsaką šalies architektūroje. Šioje šalyje yra daugiau nei 20 UNESCO globojamų istorinių paminklų ir randama 5 tūkst. pr. m. e. laikus menančių gyvenviečių liekanų. Poilsis Irane – tai galimybė pasimėgauti saule Kišo, Hormūzo, Kešmo ir kitose salose, pasigrožėti didžiojoje šalies teritorijoje plytinčiais kalnais, bei akmeningomis dykumomis. Kelionės į Iraną metu verta užsukti į arbatos namus, paragauti tradicinių ėrienos patiekalų, pasivaikščioti senamiesčių gatvelėmis, susipažinti su persiškų kilimų audimo menu, bei apsilankyti įspūdinguose turguose.

Atostogos Irane rekomenduojamos pavasarį, vasarą ir rudenį. Tai išties didelė šalis: Kaspijos jūros pakrantėse vyrauja švelnus ir drėgnas klimatas, plynaukštėms būdingas sausumos klimatas, kalnuose vėsu, o pietinėse pakrantėse ir pietryčiuose karšta ir sausa. Irano vakaruose ir šiaurėje kiek lietingiau, nei rytuose ir pietuose.

Kelionės į Iraną metu rekomenduojamos aplankyti vietos:

  • Abianės kaimas – istorinė UNESCO globojama gyvenvietė įsikūrusi Karkaso kalnų papėdėje. Čia išsaugotas Sasanidų imperijos laikus menantis paveldas: mečetė, tradiciniai namai, rūbai ir senovinis vietinių gyventojų dialektas.
  • Jazdas – tarp dviejų dykumų, šalia Prieskonių ir Šilko kelių įsikūręs miestas, stebinantis aukščiausio lygio prisitaikymu prie sudėtingo dykumos gyvenimo. Jazde išlikę tradiciniai molinių namų kvartalai, požeminio vandens surinkimo sistema, turgūs, pirtys, mečetės, sinagogos, zoroastrų šventyklos, bei istoriniai sodai. Tai svarbi religinių festivalių ir piligrimystės vieta.
  • Persepolis – 6 a. pr. m. e. įkurtas miestas, buvusi Achemenidų imperijos sostinė, tikras achemenidų architektūros ir meno brangakmenis. Persepolio rūmų kompleksas buvo pagrindinė imperijos susirinkimų ir švenčių vieta. Vėliau šis miestas buvo nuniokotas Aleksandro Makedoniečio kariuomenės.
  • Nacionalinis brangakmenių muziejus, esantis Teherane, kur saugomas vienas garsiausių pasaulio deimantų – „Šviesos jūra“.
  • Abarku – istorinis miestas, kuriame galėsite išvysti 4,5 tūkst. metų amžiaus žaliuojantį kipariso medį, Abarku ledo namus, bei 11 a. Ali mauzoliejų.

Poilsinės kelionės į Iraną metu kviečiame apsilankyti istorinėse Abianės ir Abarku gyvenvietėse, zoroastrų šventyklomis garsėjančiame Jazde, karališkajame Persepolio mieste, bei pasigrožėti Nacionaliniame brangakmenių muziejuje saugomais turtais.

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Iraną pasiūlymus.

UP