Arabiška pasaka: Jungtiniai Arabų Emyratai ir Omanas (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Jungtiniai Arabų Emyratai, Omanas

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Arabiška pasaka: Jungtiniai Arabų Emyratai ir Omanas (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Spausdinti

Kelionės akcentai:

  • Susipažinsite su gražiuoju Dubajumi
  • Pamatysite garsiąją palmės formos salą bei burę primenantį viešbutį
  • Abu Dabyje iš arčiau susipažinsite su šalies architektūra, menu, istorija
  • Aplankysite vieną seniausių, į UNESCO pasaulio paveldą įrašytą, Bahla fortą
  • Apžiūrėsite prabangą tviskančią Didžiojo sultono Kabūzo mečetę

Programa

 • Daugumai žmonių Jungtiniai Arabų Emyratai asocijuojasi tik su moderniuoju Dubajumi, tačiau už viso šio turtingo blizgesio slypi kur kas daugiau: įspūdinga tradicinė architektūra, spalvingas rytietiškas menas, geltonos neaprėpiamos dykumos, kuriose tylą drumsčia tik slankiojančiųjų kopų šnabždėjimas vėjyje... Visai šalia – ir nepaprastasis Omanas, kuriame natūralios gamtos, įspūdingų kalnų grožis darniai susijungia su senąsias tradicijas išlaikiusiais miesteliais. Kartu leisimės į pasakišką kelionę, kurioje pažinimo ir įspūdžių džiaugsmą vainikuos poilsis prie nuostabios žydros jūros. Jau įsivaizduojate, kaip saulė šiltai bučiuoja skruostus, o vėjas kedena plaukus? Tada laikas krautis daiktus ir keliauti! 

  SUSIPAŽINKITE SU KELIONES VADOVE! 

  EGLĖ LIKAITĖ

  Eglė gidavimo patirties turi nuo 1990 metų. Jungtiniuose Arabų Emyratuose , Omane ir Irane ji yra buvusi tiek kartų, kad turbūt jau nebesuskaičiuotų. Vadovė teigia, kad Omanas ir Emyratai labiausiai ją žavi savo pilimis, šurmluingais turgeliais ir paslaptingu dykumų gyvenimu.
  Ji aplankiusi beveik visas Afrikos ir arabų šalis, tad apie šiuos kraštus žino beveik viską. Ši vadovė savo energija ir nepaprastu iškalbingumu lengvai užkrečia kitus žmones ir padeda pajusti tikrąją šalies dvasią.

  Skrydžių laikai:

  Vilnius – Stambulas 12:20 – 16:00 Stambulas – Dubajus 19:35 – 01:05 (+1)

  Dubajus – Stambulas 02:40 – 06:45 (+1) Stambulas – Vilnius 09:40 – 11:25

 • 1 diena

  VILNIUS  DUBAJUS

  Skrydis iš Vilniaus į Dubajų (persėdimas Stambule) su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai) bei lėktuve jums pateikiamu maitinimu.Atvykus į tarptautinį Dubajaus oro uostą, mus pasitiks kelionės vadovė ir važiuosime į viešbutį.Nakvynė viešbutyje.

 • 2 diena

  DUBAJUS – ABU DABIS – DUBAJUS (pusryčiai)

  Šiandien po pusryčių mūsų lauks pažintinė ekskursija – keliausime į Jungtinių Arabų Emyratų sostinę – Abu Dabį (Abu Dhabi). 1760 m. įkurtą gyvenvietę iki pat XX a. vidurio sudarė tik paprasti statiniai, dažniausiai be elektros tiekimo ir kanalizacijos, tačiau kai 1960 m. čia buvo rasti didžiuliai naftos telkiniai, miesto ekonomika ir infrastruktūra pradėjo augti ypatingai sparčiai. Abu Dabio Emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų Jungtinių Emyratų. Atvykę į Abu Dabį pirmiausia susipažinsime su svarbiausiu miesto objektu – Didžiąja Šeicho Zaido mečete (Sheikh Zayed Mosque). Tai didžiausia šalies ir aštunta pagal dydį visame pasaulyje mečetė, kurios dydis prilygsta maždaug 5 futbolo stadionams ir gali sutalpinti apie 40 000 maldininkų.

  Maldos namų statybos iniciatorius buvo pats Šeichas Zaidas, norėjęs įkurti tokią vietą, kurioje persipintų senojo bei naujojo pasaulių architektūros stiliai bei menai. Jis taip pat siekė, kad mečetė „suvienytų“ pasaulį – ją puošia interjero detalės iš įvairiausių šalių: Italijos, Vokietijos, Maroko, Pakistano, Indijos, Turkijos, Malaizijos, Irano, Kinijos, Jungtinės Karalystės, Naujosios Zelandijos, Graikijos ir, žinoma, pačių Jungtinių Arabų Emyratų. Mečetės statybai buvo naudojamos tokios medžiagos kaip marmuras, auksas, pusbrangiai akmenys, krištolas ir kt. Mečetės interjerą puošia didžiausi pasaulyje prabangūs šviestuvai. Apžiūrėjus įspūdingą mečetę mūsų lauks pietūs vietiniame restorane.

  Po pietų keliausime į Kultūros paveldo kaimelį (Heritage Village), kuriame susipažinsime su Abu Dabio Emyrato praeitimi. Čia sužinosime apie tradicinį dykumos gyvenimą, pamatysime stovyklavietės laužavietę, kurioje verdama kava, ožkos plauko palapines ir kt. Čia taip pat išvysime amatininkų, kurie demonstruoja tradicinius įgūdžius gamindami metalo, stiklo dirbinius, puodus, bei moterų, rodančių audimo subtilybes. Čia taip pat rasime mažytę prieskonių parduotuvėlę, kurioje galėsime įsigyti džiovintų žolelių, žiedlapių, rankų darbo muilo ir kt. gėrybių .

  Taip pat aplankysime garsųjį Louvre muziejų. Šis muziejus dar visai naujas, naujoviškas ir modernus. Jis atspindi ne vien Arabų kultūrą, bet ir viso pasaulio kultūras. Jame pamatysite iš kitų šalių atveštus paveikslus, meno kūrinius ir kitus žymius objektus. Louvre muziejus – tai naujas traukos objektas, kuris sužavės savo parodomis bei „dangaus skliautu“, kuris savo išvaizda primena visatą. Nakvynė viešbutyje.

 • 3 diena

  DUBAJUS – AL ALAIN (pusryčiai, pietūs)

  Iš pačio ryto po pusryčių jūsų laukia apžvalginė ekskursija Dubajuje. Užsuksime ir į Deiros rajone (Quartier Deira) esantį egzotiškais kvapais dvelkiantį Prieskonių turgų (Spice Souq). Čia mūsų nosis maloniai kutens geltonojo šafrano, cinamono, kardamono, kumino kvapai, o besidomintys natūraliomis gydymo bei kosmetikos priemonėmis galės įsigyti iš vietinių žolių gaminamų aliejų ar kitų stebuklingų mišinių.Kelionę pratęsime aplankydami šalia esantį Aukso turgų (Gold Souq) – žymiausią visame Emyrate. Svečiuodamiesi šioje vietoje suprasime, kodėl Dubajus dažnai vadinamas „Aukso miestu“. Net jei ir neketiname įsigyti aukso dirbinių, tikrai verta aplankyti šią vietą – čia galima pajusti tikrą, ypatingą, rytietišką atmosferą. O tie, kurie norės įsigyti aukso gaminių, turės puikią progą jų išsirinkti iš didžiulio skirtingų formų, stilių, atspalvių ir karatų kiekio. Šiame turguje aukso kaina viena mažiausių visame pasaulyje.Trumpai stabtelėsime ir prie garsiosios Džumeiros palmės(Palm Jumeirah)- tai dirbtinė iš viršaus palmės formą primenanti sala, kurios "statybos" darbai prasidėjo 2001 m., o 2006 m. čia jau buvo pastatyti pirmieji prabangūs gyvenamieji namai bei vilos. Tai viena iš trijų bei pati pirmoji Dubajaus salų-palmių, kuri puošia Džumeiros rajono, esančio Dubajaus emyrate, krantus. Taip pat pamatysite žymųjį laivo burę primenantį 7* viešbutį „Burj al Arab“, kurį galėsime nufotografuoti iš paplūdimio pusės. Nepraleisite ir apsilankymo prie šalia tyvuliuojančiame tokio paties pavadinimo Burj Khalifa dirbtiniame ežere esančio didžiausio pasaulyje dainuojančio Dubajaus fontano.

  Vakarop mūsų lauks kelionė į Al Ainą (Al Ain). Tai antras pagal dydį miestas Abu Dabio Emyrate bei ketvirtas visoje šalyje. Al Ainas garsus žaliosiomis erdvėmis, tad neretai vadinamas „Sodo miestu“. Mieste yra net 7 oazės – žaliuojančios bei atgaivą suteikiančios zonos, nepakeičiamos sausose dykumose. Nakvynė viešbutyje.

 • 4 diena

  AL AIN – BAHLA  NIZWA (pietūs, vakarienė)

  Šiandien po pusryčių vyksime į įspūdingąjį Omaną (Oman). Sakoma, kad tai šalis, turinti „modernų arabišką veidą ir antikinę sielą“. Strategiškoje istorinės prekybos vietoje esantis Omanas jau nuo seniausių laikų garsėjo uostų gausa, o dabar dėl savo istorinio paveldo ir kultūrinio turizmo yra vienas įdomiausių keliautojų traukos centrų.  Atvykę į Omaną pirmiausia stabtelsime prie Bahlos forto (Bahla Fort) ir aplankysime vietinius puodžius. Bahlos fortas – vienas seniausių ir įspūdingiausių visoje šalyje, bei vienintelis, įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Statinys buvo pastatytas XIII a., o po ilgų renovacijų dabar atviras ir lankytojams: čia galima pasivaikščioti ir pamatyti jame esančius kambarius, bokštus, mečetes. Stabtelėję šalia forto sienos galėsime pasigrožėti senų namukų vaizdais.  Būtinai aplankysime ir garsiuosius Bahlos puodžius. Sakoma, kad gimusieji Bahloje savo kraujyje jau turi šį amatą – jų rankose pilna magijos, kuri išaugina naują – nuostabius meno dirbinius. Puodų žiedimas, ant metalinės kojos besisukantis molis ir iš jo po truputį gimstanti forma – užburiantis vaizdas. Nuspręsti ar tai tiesa galėsime tik visa tai pamatę savo akimis.

  Vėliau trauksime prie Džabreno pilies (Jabreen Castle). Ją mačiusieji teigia, kad tai nuostabiausia Omano pilis. Pastatyta XVII a. pabaigoje, klestėjimo ir taikos metu, ji stipriai skiriasi nuo kitų šalies pilių, statytų karų laikotarpiais, todėl apjuostų sienomis.

  Džabreno pilį puošia įmantriai dekoruoti langai, mediniai balkonai, arkos, puoštos arabiškais kaligrafijos motyvais, bei įspūdingos lubos. Tai pastatas, kurio grožis nepalieka abejingų! Vakare atvyksime į Nizvą (Nizwa). Tarp žaliuojančių datulių palmių įsikūręs miestas yra vienas seniausių Omano prekybos, mokslo ir religijų centrų.  Turėsime galimybę užlipti į viršų ir pasimėgauti atsiveriančiais nuostabiais miesto ir kalnų vaizdais.  Pirmiausia aplankysime Nizvos fortą (Nizwa Fort), pastatytą XVII a. Jį puošia įspūdingas 40 metrų aukščio bokštas, stipriai iškilęs virš viso pastato.

  Po to aplankysime Nizvos turgų (Nizwa Souq). Ši vieta svarbi tiek vietiniams, ateinantiems įsigyti būtiniausių kasdienių prekių, tiek turistams, norintiems nusipirkti suvenyrų, omanietiško sidabro, riešutų chalvos bei Khandžarų (Khanjar) – omanietiškų durklų. Po ekskursijos keliausime į viešbutį. Jūsų lauks vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 • 5 diena

  NIZWA  DŽABAL ŠAMAS – WAHIBA DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Po pusryčių aplankysime vieną iš seniausių Omane Al Hamra kaimą, kuriame laikas tarsi sustojęs. 400 m. senumo iš purvo pastatyti namai išsilaikė iki mūsų dienų ir dauguma jų dar naudojami pagal paskirtį bei pamatysime tradicinį Bait Al Safah namą, pastatytą prieš 5 000 metų.  Toliau vyksime pro apleistą, seniai nebegyvenamą kaimą - Wadi Ghul, gėrėdamiesi romantiškais nedidukų namelių griuvėsiais. Pakilę 2000 m virš jūros lygio, pasiekiame Jabel Shams viršukalnę, nuo kurio atsivers nenusakoma Didžiojo tarpeklio (kanjono) panorama.

  Vėliau mūsų lauks pikniko stiliaus pietūs, o po jų keliausime į Vahibos dykumą (Wahiba Sands), kartais dar vadinamą Šarkijos smėlynais (Sjarqiya Sands). Ugningo smėlio spalvos dykuma sužavės savo kopomis ir primins tikrą arabišką pasaką. Šioje dykumoje vis dar gyvena klajojančios beduinų šeimos, su kuriomis susipažinsime. Čia taip pat galėsime pavažinėti keturračiais per kopas su profesionaliu dykumų vairuotoju*. Saulėlydžio stebėjimas ir nakvynė gerai įrengtoje ir patogioje dykumos palapinėje.

 • 6 diena

  WAHIBA DYKUMA  WADI SHAB  BIMMAH SMEGDUOBĖ  MASKATAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Šiandien, po pusryčių dykumoje, į skardžių apsuptą Vadi Šabo tarpeklį (Wadi Shab). Čia mūsų lauks įsimintinas pasivaikščiojimas siaurais keliukais šalia natūralių turkio spalvos tvenkinių, datulių ir bananų plantacijų.

  Toliau keliausime prie Bimaho smegduobės (Bimmah Sinkhole). Ši smegduobė visai neseniai pripažinta gražiausia pasaulyje ir pritraukia tūkstančius lankytojų. Ji natūraliai susidarė, kai įvyko požeminio urvo viršaus lūžimas. Ši vieta – tikras gamtos sukurtas fenomenas ir puiki vieta padaryti nuotraukų ar greitai išsimaudyti. Nakvynė viešbutyje.

 • 7 diena

  MASKATAS (pusryčiai, vakarienė)

  Po pusryčių mūsų lauks pažintis su Maskatu (Muscat). Maskatas stipriai skiriasi nuo aplinkinių šalių sostinių. Mieste galioja griežtos statybos taisyklės, pagal kurias visi miesto pastatai turi turėti tradicinį kupolą arba arabiško stiliaus langus. Tokių reikalavimų rezultatas – patrauklus, nepriekaištingai švarus ir tarsi „uniformuotas“ miestas, nedaug besiskiriantis nuo to, kurį XVI a. matė portugalų admirolas Alfonsas de Albukerkė (Alfonso de Albuquerque): „labai elegantiškas miestas su labai gražiais pastatais“.

  Aplankysite Jalali ir Mirani fortą, kuris buvo pastatytas Portugalų. Nepravažiuosime ir Al Alam rūmų, kurie pasižymi savo autentiškumu bei spalvomis. Apsilankysime Mutraho mieste (Mutrah), esančiame Maskato gubernijoje. Nuo senų laikų tai šalies prekybos centras ir vienas didžiausių regiono jūros uostų. Tradicinis Mutraho turgus (Mutrah Souq) – vienas svarbiausių objektų mieste. Čia galima pajusti omanietišką kasdienybę, įsigyti prieskonių, riešutų, juvelyrinių dirbinių, skarelių ar suvenyrų. Nakvynė viešbutyje.

 • 8 - 9 diena

  FUDŽEIRA  POILSIS PRIE JŪROS (pusryčiai, vakarienė)

  Šias ateinančias kelias dienas mūsų lauks poilsis prie jūros nuostabiojoje Fudžeiroje (Fujeirah). Tai vienas jauniausių Emyratų, savarankišku tapęs tik 1953 m. Fudžeiros pakrantę skalauja Omano jūra, joje gausu įvairių istorinių paminklų, šiek tiek atokiau nuo smėlėtų paplūdimių stūkso įspūdingi kalnai. Prieš išvažiuodami į Fudžeirą, jei pageidausite apžiūrėsime Didžiojo sultono Kabūzo mečetę (Sultan Qaboos Grand Mosque)*. 2001-aisiais baigtą statyti mečetę Maskato miestas gavo dovanų nuo dabartinio sultono Kabūzo, kuris norėjo pažymėti savo 30-ies metų valdymo laikotarpį. Mečetė, kurioje vienu metu gali tilpti maždaug 20 tūkst. maldininkų, puikiai pristato moderniąją Islamo architektūros pusę. Pastato išorė nuo kitų didesnių mečečių per daug nesiskiria, tačiau pagrindinė maldos patalpa – ypač įspūdinga. Vien grindis puošiančio persiško kilimo matmenys – 70x60 m ir tai yra antrasis pagal dydį rankomis nuaustas iranietiškas kilimas visame pasaulyje. Sakoma, kad jį audė 600 moterų ir jos užtruko net ketverius metus. Taip pat užsuksime ir į privatų Al Zubairo namų muziejų (Bait Al Zubair)*, įsikūrusį sostinės senamiestyje. Muziejaus pastatas tik 1998 m. Zubairų šeimos įsakymu buvo paverstas į muziejų, pristatantį Omano istoriją. Čia yra parodų kambarių ir galerijų, kuriose eksponuojamos senovinės monetos, ginklai, juvelyriniai dirbiniai, keramika, baldai, drabužiai.

  Fudžeiroje savo laiką galėsime skirti poilsiui ir atsipalaidavimui paplūdimiuose prie žydro šilto vandens. Norintiems laiką leisti aktyviau, mūsų kelionės ekspertė mielai rekomenduos įdomios veiklos bei pramogų. Nakvynės viešbutyje.

 • 10 diena

  FUDŽEIRA  DUBAJUS (pusryčiai, vakarienė)

  Paskutinę dieną pasimėgavę poilsiu ir Fudžeiros teikiamais malonumais, apsipirkę paskutinių lauktuvių, šiandien atsisveikinsime su šiuo nuostabiu kurortu. Vėlai vakare važiuosime į tarptautinį Dubajaus oro uostą, iš kurio skrisime atgal į Vilnių (persėdimas Stambule). Laisva diena poilsiui prie jūros Fudžeiroje. Vėlai vakare būsite pervežti į tarptautinį Dubajaus oro uostą, iš kurio anksti skrisite atgal į Vilnių su persėdimu Stambule.

 • 11 diena

  DUBAJUS  VILNIUS (pusryčiai)

  Skrydis namo.

Keliautojų atsiliepimai5

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų
2019 lapkritis
Šeš, Lapkr 16Antr, Lapkr 26 16
2020 vasaris
Šeš, Vas 15Antr, Vas 25 16
2020 kovas
Šeš, Kov 21Antr, Kov 31 16

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
2099 EUR
 

+ skrydis apie 399 EUR
su skrydžiu nuo 2498 EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
  • vietinių anglakalbių gidų paslaugos;
  • visi pervežimai turo metu pagal programą;
  • apgyvendinimas viešbučiuose 9 nakvynėms;
  • maitinimas: 9 pusryčiai, 2 pietūs, 8 vakarienės;
  • programoje nurodyta ekskursinė programa;
  • įėjimo bilietai į lankomus objektus nurodytuose programoje

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • tarptautinis skrydis Vilnius - Dubajus - Vilnius (nuo 399 EUR);
  • Omano viza, įsigyjama atvykus (~50 EUR);
  • Išvažiavimo iš Jungtinių Arabų Emyratų mokestis (20-25 EUR/asm)
  • medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~20 EUR BTA draudimas);
  • nakvynės mokesčiai, mokami vietoje viešbutyje (15 dirhamų/~4 USD/asm. už 1 nakvynę);
  • papildomai siūlomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *;
  • asmeninės išlaidos;
  • arbatpinigiai.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Kelionės metu numatytas kelionės vadovė/as Eglė. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
  • Lietuviškai kalbantis vadovas keliauja susirinkus 10 žmonių grupei.
  • Kelionės vadovas pasitinka vietoje.
  • Priemoka už vienvietį kambarį - 420 EUR
  • KELIONĖS METU LYDĖS LIETUVIŠKAI KALBANTI VADOVĖ  - EGLĖ LIKAITĖ
  • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
UP
Išskleisti kelionių paiešką