Pasakiškas Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Išvysime istorinio paveldo kupiną Omaną
 • Grožėsimės Omano perlu  Džabreno pilimi
 • Pamatysime garsųjį, burę primenantį viešbutį „Burj al Arab"
 • Su šalies architektūra susipažinsime Abu Dabyje
 • Aplankysime vieną seniausių, į UNESCO pasaulio paveldą įrašytą Bahla fortą
 • Apžiūrėsime prabanga tviskančią Didžiojo sultono Kabūzo mečetę
Dėmesio! Keliaujant į Jungtinius Arabų Emyratus dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

Daugumai žmonių Jungtiniai Arabų Emyratai asocijuojasi tik su moderniuoju Dubajumi, tačiau už viso šio turtingo blizgesio slypi kur kas daugiau: įspūdinga tradicinė architektūra, spalvingas rytietiškas menas, geltonos neaprėpiamos dykumos, kuriose tylą drumsčia tik slankiojančiųjų kopų šnabždėjimas vėjyje... Visai šalia – ir nepaprastasis Omanas, kuriame natūralios gamtos, įspūdingų kalnų grožis darniai susijungia su senąsias tradicijas išlaikiusiais miesteliais. Kartu leisimės į pasakišką kelionę, kurioje pažinimo ir įspūdžių džiaugsmą vainikuos poilsis prie nuostabios žydros jūros. Jau įsivaizduojate, kaip saulė šiltai bučiuoja skruostus, o vėjas kedena plaukus? Tada laikas krautis daiktus ir keliauti! 

 

Planuojami skrydžių laikai:

Vilnius – Stambulas 18:45 – 22:35 Stambulas – Dubajus 01:25 – 06:55 (+1)

Dubajus – Stambulas 02:00 – 05:35 (+1) Stambulas – Vilnius 08:05 – 10:45

1
diena
VILNIUS – DUBAJUS
Skrydis iš Vilniaus į Dubajų (persėdimas Stambule) su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai) bei lėktuve jums pateikiamu maitinimu. Atvykus į tarptautinį Dubajaus oro uostą, važiuosime į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.
2
diena
DUBAJUS – ABU DABIS – DUBAJUS (pusryčiai)
Šiandien po pusryčių mūsų lauks pažintinė ekskursija – keliausime į Jungtinių Arabų Emyratų sostinę – Abu Dabį (Abu Dhabi). Abu Dabio Emyratas yra didžiausias ir turtingiausias iš visų Jungtinių Emyratų. Atvykę į Abu Dabį pirmiausiai susipažinsime su svarbiausiu miesto objektu – Didžiąja Šeicho Zaido mečete (Sheikh Zayed Mosque). Mečetės statybai buvo naudojamos tokios medžiagos kaip marmuras, auksas, pusbrangiai akmenys, krištolas ir kt. Mečetės interjerą puošia didžiausi pasaulyje prabangūs šviestuvai. Apžiūrėjus įspūdingą mečetę mūsų lauks pietūs vietiniame restorane.

Po pietų keliausime į Kultūros paveldo kaimelį (Heritage Village), kuriame susipažinsime su Abu Dabio Emyrato praeitimi. Čia sužinosime apie tradicinį dykumos gyvenimą, pamatysime stovyklavietės laužavietę, kurioje verdama kava, ožkos plauko palapines ir kt. Išvysime amatininkų, kurie demonstruoja tradicinius įgūdžius gamindami metalo, stiklo dirbinius, puodus, bei moterų, rodančių audimo subtilybes, rasime mažytę prieskonių parduotuvėlę, kurioje galėsime įsigyti džiovintų žolelių, žiedlapių, rankų darbo muilo ir kt. gėrybių. Taip pat aplankysime garsųjį Luvro muziejų (Louvre museum). Jis atspindi ne vien Arabų kultūrą, bet ir viso pasaulio kultūras. Jame pamatysite iš kitų šalių atveštus paveikslus, meno kūrinius ir kitus žymius objektus. Luvro muziejus – tai naujas traukos objektas, kuris sužavės savo parodomis bei „dangaus skliautu“, kuris savo išvaizda primena visatą. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

3
diena
DUBAJUS – AL AIN (pusryčiai, pietūs)

Iš pačio ryto po pusryčių mūsų laukia apžvalginė ekskursija Dubajuje. Užsuksime ir į Deiros rajone (Quartier Deira) esantį egzotiškais kvapais dvelkiantį Prieskonių turgų (Spice Souq). Čia mūsų nosis maloniai kutens geltonojo šafrano, cinamono, kardamono, kumino kvapai, o besidomintys natūraliomis gydymo bei kosmetikos priemonėmis galės įsigyti iš vietinių žolių gaminamų aliejų ar kitų stebuklingų mišinių. Kelionę pratęsime aplankydami šalia esantį Aukso turgų (Gold Souq) – žymiausią visame Emyrate. Šiame turguje aukso kaina viena mažiausių visame pasaulyje. Trumpai stabtelėsime ir prie garsiosios Džumeiros palmės (Palm Jumeirah) – tai dirbtinė iš viršaus palmės formą primenanti sala. Taip pat pamatysime žymųjį laivo burę primenantį 7* viešbutį „Burj al Arab“, kurį galėsime nufotografuoti iš paplūdimio pusės.

Nepraleisime ir apsilankymo prie šalia tyvuliuojančiame tokio paties pavadinimo Burj Khalifa dirbtiniame ežere esančio didžiausio pasaulyje dainuojančio Dubajaus fontano. Vakarop mūsų lauks kelionė į Al Ainą (Al Ain). Tai antras pagal dydį miestas Abu Dabio Emyrate bei ketvirtas visoje šalyje. Al Ainas garsus žaliosiomis erdvėmis, tad neretai vadinamas „Sodo miestu“. Mieste yra net 7 oazės – žaliuojančios bei atgaivą suteikiančios zonos, nepakeičiamos sausose dykumose. Nakvynė viešbutyje Al Aine.

4
diena
AL AIN – BAHLA – NIZVA (pietūs, vakarienė)
Šiandien po pusryčių vyksime į įspūdingąjį Omaną. Sakoma, kad tai šalis, turinti „modernų arabišką veidą ir antikinę sielą“. Strategiškoje istorinės prekybos vietoje esantis Omanas jau nuo seniausių laikų garsėjo uostų gausa, o dabar dėl savo istorinio paveldo ir kultūrinio turizmo yra vienas įdomiausių keliautojų traukos centrų.  Atvykę į Omaną pirmiausia stabtelsime prie Bahlos forto (Bahla Fort) ir aplankysime vietinius puodžius. Bahlos fortas – vienas seniausių ir įspūdingiausių visoje šalyje, bei vienintelis, įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Būtinai aplankysime ir garsiuosius Bahlos puodžius. Vėliau trauksime prie Džabreno pilies (Jabreen Castle). Ją mačiusieji teigia, kad tai nuostabiausia Omano pilis. Pastatyta XVII a. pabaigoje, klestėjimo ir taikos metu, ji stipriai skiriasi nuo kitų šalies pilių, statytų karų laikotarpiais, todėl apjuostų sienomis.

Vakare atvyksime į Nizvą (Nizwa). Tarp žaliuojančių datulių palmių įsikūręs miestas yra vienas seniausių Omano prekybos, mokslo ir religijų centrų.  Turėsime galimybę užlipti į viršų ir pasimėgauti atsiveriančiais nuostabiais miesto ir kalnų vaizdais.  Pirmiausia aplankysime Nizvos fortą (Nizwa Fort), pastatytą XVII a. Jį puošia įspūdingas 40 metrų aukščio bokštas, stipriai iškilęs virš viso pastato. Po to aplankysime Nizvos turgų (Nizwa Souq). Ši vieta svarbi tiek vietiniams, ateinantiems įsigyti būtiniausių kasdienių prekių, tiek turistams, norintiems nusipirkti suvenyrų, omanietiško sidabro, riešutų chalvos bei Khandžarų (Khanjar) – omanietiškų durklų. Po ekskursijos keliausime į viešbutį. Jūsų lauks vakarienė ir nakvynė viešbutyje Nizvoje.

5
diena
NIZWA – DŽABAL ŠAMAS – VAHIBOS DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime vieną iš seniausių Omane Al Hamros kaimą, kuriame laikas tarsi sustojęs. 400 m. senumo iš purvo pastatyti namai išsilaikė iki mūsų dienų ir dauguma jų dar naudojami pagal paskirtį bei pamatysime tradicinį Bait Al Safah namą, pastatytą prieš 5 000 metų.  Toliau vyksime pro apleistą, seniai nebegyvenamą kaimą – Wadi Ghul, gėrėdamiesi romantiškais nedidukų namelių griuvėsiais. Pakilę 2000 m virš jūros lygio, pasiekiame Jabel Shams viršukalnę, nuo kurio atsivers nenusakoma Didžiojo tarpeklio (kanjono) panorama. Vėliau mūsų lauks pikniko stiliaus pietūs, o po jų keliausime į Vahibos dykumą (Wahiba Sands), kartais dar vadinamą Šarkijos smėlynais (Sjarqiya Sands). Ugningo smėlio spalvos dykuma sužavės savo kopomis ir primins tikrą arabišką pasaką. Šioje dykumoje vis dar gyvena klajojančios beduinų šeimos, su kuriomis susipažinsime. Čia taip pat galėsime pavažinėti keturračiais per kopas su profesionaliu dykumų vairuotoju*. Saulėlydžio stebėjimas ir nakvynė gerai įrengtoje ir patogioje dykumos palapinėje Vahibos dykumoje.

6
diena
VAHIBOS DYKUMA – VADI ŠABAS – BIMAHO SMEGDUOBĖ – MASKATAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien, po pusryčių dykumoje, į skardžių apsuptą Vadi Šabo tarpeklį (Wadi Shab). Čia mūsų lauks įsimintinas pasivaikščiojimas siaurais keliukais šalia natūralių turkio spalvos tvenkinių, datulių ir bananų plantacijų. Toliau keliausime prie Bimaho smegduobės (Bimmah Sinkhole). Ši smegduobė visai neseniai pripažinta gražiausia pasaulyje ir pritraukia tūkstančius lankytojų. Ji natūraliai susidarė, kai įvyko požeminio urvo viršaus lūžimas. Ši vieta – tikras gamtos sukurtas fenomenas ir puiki vieta padaryti nuotraukų ar greitai išsimaudyti. Nakvynė viešbutyje Maskate.

7
diena
MASKATAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių mūsų lauks pažintis su Maskatu (Muscat). Maskatas stipriai skiriasi nuo aplinkinių šalių sostinių. Mieste galioja griežtos statybos taisyklės, pagal kurias visi miesto pastatai turi turėti tradicinį kupolą arba arabiško stiliaus langus. Tokių reikalavimų rezultatas – patrauklus, nepriekaištingai švarus ir tarsi „uniformuotas“ miestas, nedaug besiskiriantis nuo to, kurį XVI a. matė portugalų admirolas Alfonsas de Albukerkė (Alfonso de Albuquerque): „labai elegantiškas miestas su labai gražiais pastatais“. Aplankysite Jalali ir Mirani fortą, kuris buvo pastatytas Portugalų. Nepravažiuosime ir Al Alam rūmų, kurie pasižymi savo autentiškumu bei spalvomis. Apsilankysime Mutraho mieste (Mutrah), esančiame Maskato gubernijoje. Nuo senų laikų tai šalies prekybos centras ir vienas didžiausių regiono jūros uostų. Tradicinis Mutraho turgus (Mutrah Souq) – vienas svarbiausių objektų mieste. Čia galima pajusti omanietišką kasdienybę, įsigyti prieskonių, riešutų, juvelyrinių dirbinių, skarelių ar suvenyrų. Nakvynė viešbutyje Maskate.

8 – 9
dienos
FUDŽEIRA – POILSIS PRIE JŪROS (pusryčiai, vakarienė)
Šias ateinančias kelias dienas mūsų lauks poilsis prie jūros nuostabiojoje Fudžeiroje (Fujeirah). Tai vienas jauniausių Emyratų, savarankišku tapęs tik 1953 m. Fudžeiros pakrantę skalauja Omano jūra, joje gausu įvairių istorinių paminklų, šiek tiek atokiau nuo smėlėtų paplūdimių stūkso įspūdingi kalnai. Prieš išvažiuodami į Fudžeirą, jei pageidausite apžiūrėsime Didžiojo sultono Kabūzo mečetę (Sultan Qaboos Grand Mosque)*. 2001-aisiais baigtą statyti mečetę Maskato miestas gavo dovanų nuo dabartinio sultono Kabūzo, kuris norėjo pažymėti savo 30-ies metų valdymo laikotarpį. Taip pat užsuksime ir į privatų Al Zubairo namų muziejų (Bait Al Zubair)*, įsikūrusį sostinės senamiestyje. Muziejaus pastatas tik 1998 m. Zubairų šeimos įsakymu buvo paverstas į muziejų, pristatantį Omano istoriją. Čia yra parodų kambarių ir galerijų, kuriose eksponuojamos senovinės monetos, ginklai, juvelyriniai dirbiniai, keramika, baldai, drabužiai. Fudžeiroje savo laiką galėsime skirti poilsiui ir atsipalaidavimui paplūdimiuose prie žydro šilto vandens. Norintiems laiką leisti aktyviau, mūsų kelionės ekspertė mielai rekomenduos įdomios veiklos bei pramogų. Nakvynės viešbutyje Fudžeiroje.

10
diena
FUDŽEIRA – DUBAJUS (pusryčiai, vakarienė)
Paskutinę dieną pasimėgavę poilsiu ir Fudžeiros teikiamais malonumais, apsipirkę paskutinių lauktuvių, šiandien atsisveikinsime su šiuo nuostabiu kurortu. Vėlai vakare važiuosime į tarptautinį Dubajaus oro uostą, iš kurio skrisime atgal į Vilnių (persėdimas Stambule). Laisva diena poilsiui prie jūros Fudžeiroje. Vėlai vakare būsite pervežti į tarptautinį Dubajaus oro uostą, iš kurio anksti skrisite atgal į Vilnių su persėdimu Stambule.
11
diena
DUBAJUS – VILNIUS (pusryčiai)
Skrydis namo.

Apie Jungtinius Arabų Emyratus

Jungtiniai Arabų Emyratai yra puikiausia vieta atostogoms: čia visuomet saulėtas, giedras dangus, šilta, skaidri jūra, nuostabūs paplūdimiai, aukšto lygio aptarnavimas, draugiški, dosnūs ir visuomet pasirengę padėti vietiniai gyventojai. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ Plotas: 83 600 kv. m   Gyventojų skaičius: 4,4 mln. (2007 m.) Sostinė

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Pasakiškas Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai

Darius
2017 11 23
10.0
Įspūdžiai iš kelionės geri, ko tikėjausi tą ir gavau. Viešbučiai geri, Eglė savo darbą atidirbo tikrai gerai. Grupė susirinko labai vykusi, per visą kelionės laiką nebuvo jokių nesusipratimų Labai nuoširdūs Omano gidas ir vairuotojas. Su ,,Kelionių akademija,, keliavau pirmą kartą, manau keliausiu ir toliau. Dėkui už tikrai gerą kelionę.
Vita
2016 12 23
9.8
Mums kelionė žinoma, kad labai patiko. Neįsivaizduoju, kad kokia kelione kada nors nusiviltume. Pasirinkom labai gerai po pernykštės į Indiją, kontrastas gerokas. Bet tai labai mus žavi ir dar labiau norisi pamatyti kuo daugiau skirtingų, įdomių kraštų. Labiausiai patiko gal Dubajus ir Omano gamta, ypač dykuma , kalnai, kanjonas.Na ir mečetės labai patiko. O iš gidų labiausiai patiko Omano gidas. Ten ne tik gidas, bet ir vairuotojas kažkokie ypatingi, tokie nuoširdūs, draugiški gal kaip ir visa šalis . Na o JAE gidai ne vietiniai žmonės, tai iš jų negalima tikėtis tos meilės savo šaliai. Bet jie savo darbą taip pat atlieka gerai. O apie vadovės iš Lietuvos darbą šiek tiek esam nusivylę. Tai pirmas kartas kai rašau ką nors negero, bet manau, kad turiu tam teisę, nes jau esame ne naujokai keliautojai. O nelabai patiko vadovės kažkoks nusistatymas prieš Dubajų, o gal ir prieš visus JAE. Gal ir mums ten ne viskas patiko (bet mes atvažiavom susipažinti su šalimi, o ne dirbti ) ir mes manom kad vadovė neturėtų taip rodyti savo priešiškumą kuriai nors šaliai. Tada ji ten turėtų nedirbti. O kartais trūko ir kažkokios informacijos aiškaus pasakymo ar pakartojimo.Nesmagu man taip rašyti, bet lietuvių vadovų teko sutikti ir nuoširdesnių. Labai gaila buvo, kad neaplankėme programoje nurodyto Vadi Šabo tarpeklio . Ir net nesupratome kodėl, vadovė tik trumpai pasakė, kad išbraukta iš programos ir tiek. O mes labai nusiminėm, nes mėgstam vaikščioti po kalnus, tarpeklius. O viešbučiai aišku visi patiko. O patarimai - tikrai verta pamatyti tokias šalis. Tik atostogauti tikrai ten nenorėčiau, nes brangios šalys. O į tokią pažintinę kelionę tikrai, tikrai verta vykti . Tų šalių ramybė, kultūra, tvarka pakerėjo, arabai bet visai ne arabiški, kaip mes susidarę nuomonę iš artimesnių arabiškų kraštų.
Violeta
2016 12 23
9.4
Laba diena,viskas buvo gerai,…bet pastabeliu galiu duoti. Susidare ispudis ,kad labai daug laiko praleidom autobuse, kaip supratau pakeista buvo programa ,mes tikejomes pamatyti daugiau gamtos prie krioklio,nes nebuvom visai pasivaikscioti ,ten paukstelius kazkokius turejom pamatyti,.Taip pat paskutines dienas Fudzeiroje viesbutyje patarciau siulyti viskas iskaiciuota.Ir dar perspeciau, kad ieiti i mecetes labai griezta apranga, O Egle buvo nuostabi, taip pat ir partneriai.
Dėmesio! Keliaujant į Jungtinius Arabų Emyratus dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas turo metu (9 nakvynės: 2 nakvynės Dubajuje, 1 nakvynė Al Aine, 1 nakvynė Nizvoje, 1 nakvynė Yahibos dykumoje, 2 naktys Maskate, 2 naktys Fudžeiroje);
 • Programoje nurodytas maitinimas (9 pusryčiai, 2 pietūs, 8 vakarienės);
 • Anglakalbių gidų paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo į programoje nurodytus objektus bilietai.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Dubajus – Vilnius (grupinis skrydis nuo 399 EUR);
 • Omano viza, įsigyjama atvykus (~50 EUR);
 • Išvažiavimo iš Jungtinių Arabų Emyratų mokestis (20-25 EUR/asm)
 • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR BTA draudimas);
 • Nakvynės mokesčiai, mokami vietoje viešbutyje (15 dirhamų/~4 USD/asm. už 1 nakvynę);
 • Papildomai siūlomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *;
 • Priemoka už vienvietį kambarį 420 EUR;
 • Arbatpinigiai;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Kelionės metu numatytas kelionės vadovė/as Eglė. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Lietuviškai kalbantis vadovas keliauja susirinkus 10 žmonių grupei.
 • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
Pasitark su specialistu!
Brigita
Susisiek su Jungtinių Arabų Emyratų specialiste Brigita ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu Juodų nuolaidų savaitė
Kosta Rika su vadovu iš Lietuvos
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu Juodų nuolaidų savaitė
Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Garantuotas išvykimas Atidaryta keliautojams!
Gruzija (Sakartvelas)
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
7 naktų Arabijos jūros kruizas, aplankant JAE, Saudo Arabiją, Katarą, bei poilsis Dubajuje
Jungtiniai Arabų Emyratai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.