Poilsinė kelionė: Jungtiniai Arabų Emyratai - Dubajus

Poilsinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Jungtiniai Arabų Emyratai

  • Kaina nuo:
  • Išvykimo data:
  • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Jungtiniai Arabų Emyratai | Apie Jungtinius Arabų Emyratus

Bendra informacija apie Jungtinius Arabų Emyratus, Jungtinių Arabų Emyratų miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Jungtinių Arabų Emyratų klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Valstybės pavadinimas: Jungtiniai Arabų Emyratai (angl. United Arab Emirates)

Sostinė: Abu Dabis

Plotas: 83 600 kv. m  

Gyventojų skaičius: 4,4 mln. (2007 m.)

Valstybinė kalba: arabų. Anglų kalba paplitusi kaip verslo kalba. Taip pat kalbama urdų, hindi ir farsi kalbomis. 

Religija: islamas (80 proc. sunitų, 16 proc. šiitų), 4 proc. kitų religijų atstovų.

Pinigai: piniginis vienetas – dirhamas (AED) 1 Lt ~ 1,5 AED.

Jungtiniai Arabų Emyratai yra puikiausia vieta atostogoms: čia visuomet saulėtas, giedras dangus, šilta skaidri jūra, nuostabūs paplūdimiai, aukšto lygio aptarnavimas, draugiški, dosnūs ir visuomet pasirengę padėti vietiniai gyventojai.

Vienas pažangiausių Rytų miestų yra Abu Dabis. Visame pasaulyje šis miestas žinomas savo infrastruktūra, architektūra, išvystytu turizmu, verslo centrais, viešbučiais ir net didžiuliu bei prabangiu oro uostu. Abu Dabio žali parkai, prabangios parduotuvės ir prekyvietės bei muziejai su retomis ekspozicijomis traukia turistus iš viso pasaulio.

Verta apsilankyti Dubajuje. Iš pirmo žvilgsnio tai – modernus miestas su daugybe naujovių: nuo stiklinių bokštų iki prabangių statinių. Tačiau čia galima išvysti ir tradicinės arabų architektūros motyvų ir bruožų. Įdomi miesto įlanka, kurią galima apžiūrėti tradiciniu laiveliu-taksi abra, plaukiant nuo Dubajaus senojo rytietiško turgaus iki Bur Dubajaus pusės. Dubajus padalintas į dvi dalis: Deira (šiaurinė) ir Bur (pietuose); jos sujungtos tuneliu ir dviem tiltais. Kiekvienoje jų galima pamatyti gražių mečečių ir triukšmingų turgų, prekybos centrų, prabangių viešbučių, bokštų, vilų ir t.t. Įspūdingas reginys: garsiosios Palmių salos šalia Dubajaus. Tai dirbtinis žmogaus kūrinys: palmės formos salos su prabangiomis vilomis, užimančios 600 000 km2 plotą ir matomos net iš kosmoso.

Šardžoje (Sharjah) turistams siūloma aplankyti mečetes, turgų. Taip pat organizuojami safariai į dykumą, kur įsikūrosios tradicinės beduinų gyvenvietės ir ramūs oazių ūkiai. Siūloma aplankyti ir Al Ain‘ą – išskirtinai žalią Jungtinių Arabų Emyratų miestą, kuriame nuolat žaliuoja parkai, palmių giraitės ir alėjos.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose gausu įvairių pramogų: žvejyba, vandens parkai, safariai, kruizai, iškylos tradiciniais laivais, ekskursijos. Kiekvienas poilsiautojas gali rinktis pagal savo poreikius ir norus.

Tinkamiausias laikas lankytis Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra lapkričio–balandžio mėnesiai, kai oras yra kiek vėsesnis. Atkreipkite dėmesį į tai, kad šalyje svarbus yra ramadanas – musulmonų pasninko mėnuo. Tuo laikotarpiu viešumoje negalima valgyti, gerti ir rūkyti nuo pat saulėtekio iki saulėlydžio. Vietos, kuriose parduodamas alkoholis, nedirba. Ramadanas yra mėnulio kalendoriaus mėnuo, bet artimiausiais metais prasidės maždaug rugsėjo mėnesį.

Klimatas
Subtropinis sausas klimatas. Šalyje visuomet giedra ir saulėta, kiek šalčiau rytiniuose kalnuose. Beveik visus metus temperatūra aukšta, lyja retai ir nereguliariai, dažniausiai žiemos mėnesiais tarp lapkričio ir kovo (apie 12 cm per metus). Vasaros metu temperatūra skirtingose šalies dalyse yra nuo 10 iki 50 laipsnių. Geriausias laikas keliauti į Jungtinius Arabų Emyratus yra lapkričio–balandžio mėnesiai, kuomet temperatūra svyruoja apie 24–30 laipsnių šilumos dieną ir 13 laipsnių naktį.

Sveikata
Vykstant į Jungtinius Arabų Emyratus, privalomų skiepijimų reikalavimų keliautojams nėra. Kiti rizikos veiksniai (infekcijos): hepatitas A, vidurių šiltinė, hepatitas B. Prieš kelionę pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, pasirūpinkite sveikatos draudimu.

UP
Išskleisti kelionių paiešką