Sicilijos (Katanijos) regionas | Apie Sicilijos (Katanijos) regioną

Italija žemėlapiuose panaši į aulinį batą, spiriantį akmenį. Tačiau ji niekada jo nenuspirtų, nes tas akmuo – tikras aukso grynuolis. Tai Sicilija, didžiausia Viduržemio jūros sala. Daugelį amžių ji buvo ir turtingiausia.

Kelionės į Italiją nuo
391 €
Kelionės

Sicilija priklauso Italijai, tačiau yra lyg atskira šalis. Kita kalba, kiti papročiai, kita istorija. Senovėje čia gyveno kelios vietinės gentys, kol salą kolonizavo graikai ir finikiečiai. Tuo metu garsėjo graikų Sirakūzai, kuriuose gyveno Archimedas, žuvęs nuo kitų užkariautojų – romėnų. Romėnų laikotarpiu Sicilija buvo pagrindinis imperijos javų aruodas. Vėliau Siciliją valdė vandalai, ostrogotai, bizantiečiai (kurį laiką čia buvo Bizantijos sostinė), arabai, normanai, ispanai. Kai kurie užkariautojai niokojo salą, o kai kurie į vietos kultūrą žiūrėjo labai tolerantiškai. Pavyzdžiui, romėnai netrukdė jai ir toliau likti graikiška, o arabų valdymo metu Sicilija nepakeitė tikybos ir apskritai klestėjo.

Nuo Italijos Siciliją skiria Mesinos sąsiauris. Siauriausioje vietoje – tik 3 kilometrai, geras plaukikas nesunkiai įveiktų. Sala trikampio formos ir jos krantus skalauja trys jūros: Viduržemio, Jonijos ir Tirėnų. Paplūdimiai čia patys įvairiausi: juodojo ir baltojo smėlio, uolėti ir žvyro, su įlankom ir kalnais. Be jūros, Sicilijoje populiarūs terminiai šaltiniai, puikiai tinkantys gydymui bei kosmetinėms procedūroms.
Pagrindinė gamtos įžymybė Sicilijoje – ugnikalnis Etna. Tai didžiausias ir vienas aktyviausių Europos ugnikalnių. Graikai manė, kad jame įsikūrusi Hefaisto kalvė, o jo papėdėje gyvena kiklopai. Etna nuolat rūksta ir laikas nuo laiko išsiveržia, nors galimybė, jog patirsite paskutinę Pompėjos dieną, ne didesnė nei pamatyti minėtuosius kiklopus. Siciliečių kalba ugnikalnis vadinamas „nuostabiu kalnu“. Panašu, kad tokį įspūdį apie jį ir išsivešite.

Sicilijoje nemaža įspūdingų miestų. Palermas, Taormina, Sirakūzai, Katanija, Agridžentas, Marsala ir kt. Tiek jie, tiek vaizdingos pakrantės, puikūs viešbučiai ir gamtos įvairovė traukia turistus iš viso pasaulio. Siciliečiai be galo nuoširdūs, jie atvirai domėsis ir žavėsis jumis, dažniausiai pasiūlydami mažų dovanėlių. Kavos puodelį, vaisių ar midijų turguje, ir visada – šypseną. Tikrą, ne išmoktą, skirtą specialiai jums.

Į Siciliją labiausiai verta važiuoti dėl to, jog daugybę dalykų jūs rasite tik čia, niekur kitur. Ir kai ko iš tų dalykų niekada nepamiršite. Žinoma, ne mafijos, ji tik filmuose. Veikiau Etnos ir Sicilijos baroko.

Poilsinės kelionės į Siciliją su Novaturas nuo
672 €
Viešbučiai ir kainos

Kiti Italijos regionai:

Iskija, Amalfi, Neapolis-

Iskija - tai unikali, vulkaninės kilmės sala Tirėnų jūroje, šiauriniame Neapolio įlankos pakraštyje. Iskijos sala tikras Viduržemio jūros perlas. Nors visas salos perimetras siekia vos 34 kilometrus, tačiau joje gyvena daugiau nei 60 tūkst. žmonių.

Amalfi - miestas Kampanijos regione esančioje Salermo provincijoje, Italijoje. Nuo Neapolio miestas nutolęs 38 kilometrus į pietryčius. Amalfi išsidėstęs ant stačių uolų, nuo kurių atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūrą.

Neapolis - miestas pietinėje Italijoje, Kampanijos regiono sostinė. Tai pagrindinis pietų Italijos ekonominis ir kultūrinis centras bei trečias didžiausias Italijos miestas po Romos ir Milano.

Sardinijaantra pagal dydį Italijai priklausanti sala Viduržemio jūroje. Sardinijos sala sutraukia visus  besižavinčius laukinės gamtos grožiu. Salos pakrantė vilioja paslėptomis įlankomis ir įspūdingais paplūdimiais, balto smėlio kopomis.

Sicilijoje (Trapani)tai miestas Sicilijos šiaurės vakarinėje pakrantėje. Tai svarbus žvejybos uostas, o taip pat – vartai į netoliese esančias Egadi salas. Pasakojama legenda, kad Trapanio miestas ėmė kurtis toje vietoje, kur kadaise nukrito deivės Demetros pjautuvas.

Slidinėjimas Italijoje- Alpės – vienos iš paskutinių gamtos tvirtovių. Taip pat jos vienas iš didžiausių ir aukščiausių kalnynų pasaulyje suformuojančių masyvią arką nuo Nicos iki Vienos. Italijos Alpės padalintos į tris pagrindines grupes.

Slidinėjimas Italijoje- Fasos slėnis (Val di Fassa) siūlo nepalyginamą Dolomitinių kalnų grožį ir gausių sporto pato-gumų. Fasos slėnis yra šiaurės rytų Trentino dalyje. Fasos slėnio gyventojai ypatingai didžiuojasi nepakartojamu aplinkos grožiu ir neišpasakytai stengaisi jį apsaugoti, kam padeda ir jų papročiai bei tradicijos. 

Orai Sicilijoje. Kada keliauti?

Sicilijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Jam būdingos trumpos švelnios žiemos, šiltas pavasaris ir ruduo bei karšta sausa vasara. Vasariški orai čia prasideda balandį ir tęsiasi iki pat spalio. Karščiausi liepos ir rugpjūčio mėnesiai, kai vidutinė temperatūra siekia 26–30 °C šilumos, o šalčiausi – gruodžio - vasario mėnesiai, kai oras atvėsta iki vidutiniškai 8–17 °C šilumos ir iškrenta didžiausias kritulių kiekis. Gegužę vandens temperatūra jau siekia apie 20 °C šilumos, rugpjūtį pasiekia maksimalią 27–28 °C temperatūrą ir spalį nukrenta iki malonių 24 °C šilumos.

Ką pamatyti Sicilijoje (Katanija)?

Bazilika katedra Sant'Agata stovi toje vietoje, kur Šv. Agata mirė kankinės mirtimi 251 m. Ji pradėta statyti tarp 1086 m. ir 1090 m., po to, kai Katanija buvo užkariauta normanų. Bažnyčia rekonstruota 1693 m. po žemės drebėjimo. Pagal Gitolamo Palazzotto nurodymus perstatyta nava, o 1736 m. Vaccarini užbaigė fasadą. Įspūdingas interjeras sukurtas kaip Katanijos panteonas. Vos įėjus matomas žymaus operos kompozitoriaus Vincenzi Bellini gimusio Katanijoje kapas. Iš dešiniojo transepto, 1545 m. Giovanni Battista Mazzolo portalas veda iki Madonos koplyčios su romėnų ir viduramžių laikų sarkofagais, kuriuose - aragoniečių karaliai. Sant'Agata koplyčia už geležimi kaustytų vartų dešiniajame transepte turi marmurinį triptiką ant altoriaus, kurtą 16 a. menininko Antonello Freri. Šventosios Agatos gyvenimas pavaizduotas ant gausiai drožinėtų 16 a. choro pertvarų, o choro vietoje yra daugiau aragoniečių karalių kapų. Zakristijoje yra šiuolaikinis Etnos išsiveržimo 1669 m. vaizdinys.

Duomo aikštė yra miesto centras. Baroko stiliaus aikštė kurta Giovanni Battista Vaccarini 18 a. pr. Rytinėje pusėje, netoli Dramblio fontano yra barokinio stiliaus katedra statyta nuo 1730 m. iki 1739 m. ir bažnyčia dedikuota miesto globėjai Šv. Agatai pastatyta nuo 1737 m. iki 1767 m. Šiaurės vakarų pusėje yra Rotušės rūmai (1741 m.), o pietuose – Porta Uzeda. Viskas sukurta Vaccarini. Objektai ypač gražūs naktį.

 

Dramblio fontanas sukurtas Vaccarini, esantis Duomo aikštėje yra Katanijos simbolis. Dramblys mena romėnų laikus ir yra pagamintas iš lavos. Senovinis egiptietiškas obeliskas ant dramblio nugaros papuoštas senoviniais herioglifais buvo atgabentas iš Egipto į Italiją. Pasakojamos istorijos apie Bizantijos burtininką Eliodorą, pavertusį dramblį į lavą. Dramblys pavadintas pagal burtininko vardą, kuris per ilgą laiką tapo „Liotru“
 

Ursino pilis pastatyta iš lavos akmens 1239 m. Ši gynybinė tvirtovė iš Hohenstaufen laikotarpio Viduramžiais panaši į Frederiko II pilį Sirakuzuose. Pilį sudaro keturi sparnai aplink vidinį kiemelį. Keturi sparnai suformuoja kvadratą su bokštais kampuose ir keturiais mažesniais bokštais kiekvienos pusės pusiaukelėje. Dekoratyviniai elementai – reti. Iš įėjimo pusės šiaurėje galima pamatyti erelį, kuris sučiupęs triušį. Pilis stovėjo prie uosto iki 1669 m. didelė lavos srovė pratekėjo pro vakarinę pilies pusę ir nustūmė pakrantę į rytus. Šiandien pilyje įsikūręs Nacionalinis muziejus, kuriame eksponuojama Biscaris, svarbiausios aristokratiškos šeimos Katanijoje, archeologinė kolekcija. Tarp eksponatų – klasikinė skulptūra, graikų vazos ir mozaikos.


 

Benediktinų vienuolynas – viena didžiausių Bendeiktinų šventyklų Europoje. Ankstesnės šventyklos už San Nicolòl'Arena bažnyčios, statybos prasidėjo 1500 m. ir ilgai trunkančios statybos įtraukė kelių epochų stilius. Vėlyvojo Baroko fasade – piliastrai ir skulptūrinės langų dekoracijos. Taip pat čia yra du vidiniai kiemeliai. Vienuolynas, kuris įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą yra Katanijos universiteto humanitarinių mokslų departamentas.

 

San Nicolò l'Arena bažnyčia pradėta statyti benediktinų 1702 m., kartu su Benediktinų vienuolyno pastatais. Bažnyčios darbai tęsėsi iki 18 a. pab., bet taip ir nebuvo baigti. Tai suteikia nebaigtam fasadui neįprastą išvaizdą. Masyvių kolonų poros baigiasi staigiai, netikėtai. Didelis kupolas vainikuoja lygų trinavį interjerą, kuris turi 18 a. choro užtvaras ir didžius vargonus pastatytus Donato del Piano tarp 1755 m. ir 1767 m. Nuo kupolo matosi gražūs vaizdai iki pat Etnos kalno.

 

Biscari rūmuose vis dar privatūs ir juose gyvena princo Biscari palikuonys. Pastato statybos užsakytos tarp 1707 m. ir 1763 m. Rūmų fasadas yra vienas puošniausių mieste. Ignazio Biscari, anūkas žmogaus užsakusio rūmus, išplėtė juos, kad užtektų vietos meno kolekcijoms, kurių daugelis buvo dovanotos Nacionaliniam muziejui. Vidiniame kiemelyje yra dideli dvigubi laiptai, o prabangiame interjere yra rokoko stiliaus pokylių salė su veidrodžiais ir freskomis. Visur paveikslai, marmurinės grindys, daugiau freskų ir puošnių stiuko dirbinių ir mažas muziejus su artefaktais nepadovanotais miesto muziejams. Galima užsisakyti ekskursiją po rūmus.

 

Romėnų teatras yra ant pietinio senojo akropolio šlaito. Jis buvo pastatytas 2 a. pr. Kr. Auditorijos diametras – 100 m. Praėjimo laipteliai pagaminti iš lavos, o orkestro ir sėdėjimo vietos padengtos marmuru. Netoli Romėnų teatro į vakarus yra Odeon, mažas teatras, kurio orkestras yra tokiame pačiame aukštyje, kaip ir aukščiausias teatro koridorius. Odeon pastatytas iš lavos.


 

Garibaldžio vartai pastatyti 1768 m. karaliaus Ferdinando IV ir jo žmonos Marijos Karolinos, imperatorienės Marijos Teresos dukteriai, garbei. Architektai buvo Francesco Battaglia ir jo įsūnis Stefano Ittar, kurie sukūrė vartus iš horizontalių balto kalkakmenio ir juodos lavos sluoksnių. Prieš miestą esanti pusė yra paprastesnė. Į vakarus atsukta pusė turi įgaubtus sparnus ir yra karūnuota laikrodžio esančio tarp dviejų sparnuotų figūrų simbolizuojančių šlovę.

 

Villa Bellini parkas yra didžiausias ir gražiausias parkas Katanijos centre. Parkas esantis miesto šiaurėje užbaigtas 1883 m. Jis įvairaus apipavidalinimo su daug žymių Katanijos žmonių skulptūrų. Jame yra kelios žaliosios zonos, laiptai ir dvi kalvos nuo kurių galima pasimėgauti gražiu Katanijos vaizdu. Dar viena traukianti įdomybė – Botanikos laikrodis – data iš gėlių, kuri nuolatos atnaujinama ir persodinama. Villa Bellini šiaurėje galima rasti Katanijos Botanikos sodą.

Kelionės į Italiją nuo
391 €
Kelionės

Poilsinės kelionės į Siciliją su Novaturas nuo
672 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: