Gran Kanarija | Apie kurortą

Gran Kanarija – trečia pagal dydį sala po Tenerifės ir Fuerteventuros, jos dydis – 1532 kv. km. Gran Kanarijos sala – tai lyg didžiulis kalnas, savo forma primenantis kūgį su daugybe užgesusių kraterių ir gilių skardžių, nuo pat viršūnės besileidžiančių tiesiai į vandenyną. Tokį įspūdį apvalios formos salai suteikia jos geografiniame centre esanti 2000 m aukščio Pico de Las Nieves viršukalnė.Centrinė viršukalnė, besidriekianti nuo šiaurės vakarų į pietryčius, salą dalina į saulėtus pietus ir drėgną šiaurę. Per vieną dieną iš karšto dykvietės paplūdimio galima nužingsniuoti į centrinę salos dalį, kirsti subtropinius miškus ir įveikti kalnų viršūnes, kurias kartais padengia sniegas. Dėl nesuskaičiuojamos įvairovės landšaftų ir mikroklimato Gran Kanarija dar vadinama "Mažuoju kontinentu". Kasmet ją aplanko per 1,5 mln. atostogaujančiųjų. Nedidelėje saloje labai įvairus kraštovaizdis, klimatas, puikūs kurortai, daug pramogų. Gran Kanarija yra mėgiama Šiaurės Europos turistų.

Salos šiaurės rytuose – sostinė Las Palmas. Kas ketveri metai šis miestas tampa visų Kanarų salų sostine. Vyriausybė paeiliui posėdžiauja tai Las Palmas, tai Santa Kruz de Tenerifė, Tenerifės salos sostinėje. Rytiniame salos krante, tarp Las Palmas, Playa del Ingles ir Maspalomas paplūdimių, 25 km nuo sostinės įsikūręs Gando oro uostas.

Salos sostinė - Las Palmas - yra didžiausias salyno miestas, turintis 370 tūkst. gyventojų, o taip pat - ir didžiausias Ispanijos uostas. Mieste labai daug turistinės paskirties objektų: viešbučių, restoranų, koncertų salių, naktinių klubų ir paplūdimių. Las Palmas gyvenimas prisotintas įvairiausių kultūrinių renginių, čia ištisus metus vyksta daugybė festivalių ir švenčių.

1478 metais įkurtoje sostinėje išlikę viduramžių statiniai, kuriuos galima išvysti senamiestyje, dar vadinamame Vegueta. Būtina aplankyti Gotikos-Neoklasicizmo laikotarpio Katedrą, pastatytą 1497 m., Kolumbo namą, esantį gražiausioje pirmųjų salos gubernatorių rezidencijoje ir saugantį istorines Kolumbo epochos relikvijas, Kanarų muziejų, kurio ekspozicijos atspindi iki ispaniškąjį salų kultūros periodą. Šioje miesto dalyje išlikę ir amžių istoriją menantys gyvenamieji namai – originalūs senosios architektūros pastatai su uždarais vidiniais kiemeliais ir balkonais iš Kanarų pušų medienos.

Sostinėje Las Palmas driekiasi auksinis paplūdimys Las Kanteras. Tai vienas gražiausių miesto paplūdimių visoje Ispanijoje. Beveik 4 km auksinio smėlio ruožą skiria povandeninis rifas, kuris sulaiko bangų mūšas, tačiau neatskiria paplūdimio nuo atvirųjų vandenų.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: