Užburiantis Sakartvelas (Gruzija) ir Rtveli vyno šventė

Kelionės akcentai

 • Tiesioginis skrydis!
 • Gruziniško vyno subtilybių išmoksime tradicinėje Sakartvelo vyno šventėje Rtveli
 • Važiuosime į unikalų senovinį miestą, iškaltą uolose – Upliscichę
 • Lankysime „meilės miestą“ – Signagį, kuris išsiskiria unikalia, medine architektūra
 • Tikrąją Gruziją (Sakartvelą) atrasime kalnų ir akmeninių bokštų regione – Svanetijoje
 • Išvysime natūraliu gamtos stebuklu vadinamą Martvilio kanjoną
Nuo650
2022 09 11 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 320
su skrydžiu: 970
Dėmesio! Keliaujant į Gruziją (Sakartvelą) dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Sakartvelas (Gruzija) yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Sakartvele!

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS!

JUSTINA

Prieš kelis metus savanoriškai tapau Kaukazo belaisve. Beprotiškai įsimylėjau šį kraštą! Kiekvieną kartą atvykusi į šį kraštą pažindavau jį vis kitaip. Tiek kaip keliautoja, „ištranzavusi“ visą regioną, tiek kaip politikos mokslų studentė, besimokanti apie šio regiono konfliktus ir politinę situaciją. Vėliau pradėjau dirbti turizme ir rodyti šį nuostabų kraštą keliautojams! Kodėl Kaukazas man toks ypatingas? Kas mane čia laiko? Nuostabūs kalnai, išskirtinė gamtos įvairovė, žmonių paprastumas, skanus maistas, lengvas chaosas ir t.t. Galiu apie šį regioną kalbėti daug. Neįtikėtinai daug ir be atokvėpio. Netikite? Keliaukime kartu ir aš jums parodysiu, kuo šis kraštas toks išskirtinis.

Gruzijos regioną Justina įsimylėjusi nuo 2010 m. Sakartvele lankytis pradėjo dar mokydamasi dvyliktoje klasėje, kai čia važiuodavo aplankyti Tbilisyje gyvenusios sesers. Dar po kelerių metų čia ją atvedė mokslai – Vilniuje studijavo tarptautinius santykius, tad pusmečiui, o paskui dar ir kitam, išvyko studijuoti į Sakartvelą.

 

MAJA KARLSONĖ

 

Mano moto: „Nesakyk, koks išsilavinęs esi, geriau papasakok, kur keliavai“. Tikiu, jog kelionės gali pakeisti ne tik žmogaus požiūrį, bet ir likimą. Prieš persikeldama į Gruziją, trejus metus dirbau logistikos srityje, tačiau užteko vienos lemtingos dienos, jog iškeisčiau verslo kostiumėlį į Gruzijos burtus. „In search of magic“ („ieškant magijos“) – tai ne tik mano petį puošianti tatuiruotė, bet ir svarbi gyvenimo būdo dalis. Kiekvieną kelionę kuriu siekdama užtikrinti nepamirštamą patirtį keliautojams.

Žurnalistė pagal profesiją, tačiau savo prigimtimi – tikra pasakiškų pasakojimų kūrėja ir Svajotoja iš didžiosios raidės. Nusivylusi žurnalistika Lietuvoje, Maja ryžosi ieškoti kito kelio išbandydama save daugelyje skirtingų sričių ir užsiėmimų: nuo gelbėtojos darbo Lietuvos pajūryje iki verslo sprendimų vadybininkės Maskvoje. Dirbdama kelionių vadove, net ir laisvalaikiu Maja keliauja iš naujo atrasdama pasaulį. Jos sumanytos kelionės susijusios su kūrybingumo lavinimo, konferencijų ir parodų turizmo, psichologinių praktikų, aktyvių turų kalnuose ir individualių kelionių pagal užsakymą (šeimoms ir draugų grupėms) sritimis.

 

1
diena
VILNIUS – KUTAISIS – TBILISIS 
Skrydis iš Vilniaus į Kutaisį. Į Kutaisį atvyksime naktį ir iš karto keliausime į Tbilisį (230 km, ~4,5 val.). Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.
2
diena
TBILISIS (pusryčiai) 
Po vėlyvų pusryčių mūsų laukia ekskursija pėsčiomis (apie 7 km) po Tbilisio miestą. Ekskursiją pradėsime nuo Šv. Trejybės katedros. Keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą, vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Aplankysime ir savo ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6 – 7a. Pereisime per vieną seniausių Tbilisio rajonų, Abanotubanį. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Už papildomą mokestį siūlome pavakarieniauti tradiciniame Sakartvelo restorane*, kur vietiniai džiugins savo tradiciniais šokiais.

3
diena
TBILISIS – SIGNAGIS – BOBDĖ – KVARELIS – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksime į rytinį Gruzijos regioną Kachetiją (300 km, ~6-7 val. visos dienos kelio). Čia žavėsimės „meilės miestu“ tituluojamu Signagiu, kuris iš kitų Gruzijos miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Iki šių dienų miestelyje išlikę XVIII a. antroje pusėje pastatytos tvirtovės griuvėsiai ir dalis sienos, supusios tuometinį miestą. Sienoje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais. Apsilankysime ir Gruzijos globėjui, šv. Georgijui, pašvęstame Bodbė vienuolyne. Ant kalvos pastatytame Bodbe šiuo metu veikia moterų vienuolynas. Kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras šalyje, nes čia saugomos Šv. Nino relikvijos. Šv. Nino – pagrindinė Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. į Gruziją atnešė krikščionybę. Kalvos papėdėje yra Šventosios Nino versmė. Legenda pasakoja, kad reikia tris kartus įlįsti į ledinį srovės vandenį, turintį stebuklingų gydomųjų galių, ir jis panaikins visas žmogaus nuodėmes. Ekskursiją pratęsime važiuodami link Kvarelio. Tai vynuogynų ir vyndarių centras. Čia galėsime padegustuoti tikro gruziniško vyno, kurį semsime tiesiai iš tradicinio didžiulio molinio indo kvevri. Taip pat stebėsime ir net patys galėsime dalyvauti gruziniškos duonos kepimo bei gruziniško saldumyno čurčkelos gamybos procese. Kachetijoje dalyvausime tradicinėje vyno šventėje Rtveli, kurioje turėsime galimybę patys nuimti vynuogių derlių ir iš arti susipažinti su vyno gamybos ypatumais. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4
diena
TBILISIS – MCCHETA – DŽVARIS – UPLISCICHĖ – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių mūsų laukia kelionė į Mcchetą (Mtskheta) (UNESCO paveldas), vieną iš seniausių miestų Sakartvele, Kartli provincijoje, rytinėje šalies dalyje. III a. pr. Kr. – V a. po Kr. Mccheta buvo Sakartvelo Aiberijos karalystės sostinė. Aplankysime Džvario (Jvari) vienuolyną – VI a. gruzinų stačiatikių vienuolyną netoli Mcchetos, kurio pavadinimas verčiamas kaip Kryžiaus vienuolynas, Svetitskhoveli Katedrą, pastatytą XI a. (UNESCO paveldas). Pasigrožėję nuostabia panorama, keliausime į Upliscichę (Uplistsikhe) (80 km, ~2 val.), unikalų miestą iškaltą uolose. Manoma, kad šiame mieste gyventojai apsigyveno dar pirmajame tūkstantmetyje prieš Kristų. Norintys galės sudalyvauti nesudėtingame 1-1,5 val žygyje, ir pamatyti mažiau turistines vietas, žygiuojant šalia kanjonų. Vėliau pasieksime Kutaisį (160 km, ~3 val.). Poilsis ir nakvynė viešbutyje Kutaisyje.
5
diena
KUTAISIS – PROMETĖJO URVAS – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime „Prometėjo urvus“, kur grožėsimės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. 1,5 km ilgio apžiūros maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų bei legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe (kai tinkamas vandens lygis). Oloje gyvena keletos rūšių šikšnosparniai. Juos galima pamatyti ekskursijos metu, nors šikšnosparniai stengiasi laikytis aukščiau, toliau nuo žmonių. Maršruto ilgis oloje – 1,5 km. Vėliau vyksime į Aukštutinį Svanetį. Tai mūsų kelionės akcentas: čia aukščiausi kalnai, ledynai ir pačios patvariausios senovės tradicijos. Šis regionas vadinamas „tūkstančio bokštų karalyste“. Atvyksime į Mestiją (240 km, ~7-8 val. kelio). 1500 m virš jūros lygio esanti Sakartvelo regiono Svanetijos sostinė apsupta senovinių akmeninių bokštų ir yra šalies kalnų turizmo ir alpinizmo centras. Pavakarieniausime ir pernakvosime Mestijos svečių namuose.

6
diena
MESTIJA – UŠGULIS* – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)
Ryte galėsime pasivaikščioti Mestijoje arba už papildomą mokestį apsilankyti Ušgulyje* (50 km, ~2,5 val. į vieną pusę). Ušgulis – tai aukščiausiai Europoje esantis, nuolat gyvenamas kaimas. Patys seniausi gyvenvietės pastatai mena IX–X amžių, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno žymiai seniau. Visas kaimas laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO. Nakvynė svečių namuose Mestijoje.
7
diena
MESTIJA – ENGŪRIO UŽTVANKA – MARTVILIO KANJONAS – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių pradėsime savo kelionę link Juodosios jūros (300 km, ~7-8 val.). Pakeliui sustosime šalia Engūrio (Inguri) užtvankos. Nors užtvanka buvo pradėta statyti dar šeštajame dešimtmetyje, ji neveikė dar visą dešimtmetį. Nepaisant to, Engūrio užtvanka vis dar išlieka aukščiausia betoninė užtvanka visame pasaulyje. Vėliau nusileidę nuo kalnų link jūros, pasieksime Martvilį. Martvilio kanjonas yra natūralus gamtos stebuklas Semegrelo regione, čia taip pat turėsime galimybę pasiplaukioti valtelėmis*. Vėliau tęsime kelionę į Kutaisį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

8
diena
KUTAISIS – VILNIUS (pusryčiai)
Šiandien turėsime ekskursiją po Kutaisį. Aplankysime XI a. Bagračio katedrą. Vakare atsisveikinsime su svetinguoju Sakartvelu, važiuosime į Kutaisio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo. 

9
diena
VILNIUS 
Grįžimas į Vilnių.

ARBA pasirinktinai papildomos 3 naktys Batumyje.

Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apsuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9 – 10
dienos
BATUMIS (pusryčiai)
Laisvas laikas Batumyje.
11
diena
BATUMIS – KUTAISIS – VILNIUS
Pervežimas į Kutaisio oro uostą (150 km, ~3 val.), iš kurio mūsų lauks skrydis namo. Grįžimas į Vilnių.
Nuo650
2022 09 11 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 320
su skrydžiu: 970

Apie Gruziją (Sakartvelą)

Sakartvelas (Gruzija) – valstybė Kaukazo pietuose, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. šalis ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžanu. Šiuo metu Sakartvele pradedama turizmo sferos plėtra: statomi nauji viešbučiai, kuriami turistų pritraukimo planai. Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabūti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje. Sakartvelas žavi ne tik nuostabiu kraštovaizdžiu – snieguo

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Dėmesio! Keliaujant į Gruziją (Sakartvelą) dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose ir svečių namuose (7 nakvynės: 3 nakvynės Tbilisyje, 2 nakvynės Kutaisyje, 2 nakvynės Mestijoje);
 • Programoje nurodytas maitinimas (7 pusryčiai, 4 vakarienės);
 • Vietinio rusakalbio gido paslaugos (jei grupėje mažiau nei 10 asm. ir kelionė vyksta be lietuviškai kalbančio vadovo);
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kutaisis – Vilnius (kaina nuo 220 EUR/asm., registruotas bagažas apie 50 – 60 EUR);
 • Kelionės pratęsimas Batumyje (3 naktys – 180 EUR/asm.);
 • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR, BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus (~20 EUR);
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 160 EUR;
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos* (folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 EUR/asm., išvyka džipais į Ušgulį Svanetijoje – 100 EUR/6 asm., sieros pirčių lankymas Tbilisyje – nuo 10 EUR/asm., valtelės Martvilyje – 10 EUR/asm., vyno degustacija Kvarelyje – 5 EUR/asm., Botanikos sodas Batumyje - ~10 EUR/asm.);
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui (rekomenduojama suma dienai – 1 EUR/asm. vairuotojui, 2-3 EUR/asm. gidui);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. Susirinkus mažesniam keliautojų skaičiui, kelionė gali būti organizuojama su vietiniu rusakalbiu gidu.
 • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė – Justina arba Maja. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Sakartvele (Gruzijoje), Kutaisio oro uoste.
 • Visos kelionės metu nuvažiuojama ~1230 km (su poilsiu Batumyje – ~1530 km).

Kelionę galima papildyti

  • Kelionė galima 9 arba 11 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje – 180 EUR/asm.).
  • Kartu galite aplankyti ir Armėniją ar Azerbaidžaną.

Apgyvendinimo variantai

HOTEL OLD TOWN BATUMI »

Puikus pasirinkimas aktyvaus poilsio mėgėjams – netoli lankytinos vietos ir paplūdimys. Modernus pastatas, jaukūs numeriai ir labai draugiškas kolektyvas.

Viešbučio vieta: Batumio mieste, apie 100 m iki jūros, apie 5,5 km iki oro uosto.

Viešbutis: Atidarytas 2014 metais. Viešbutį sudaro vienas pastatas. Iš viso yra 20 numerių.

Kambario tipas: standartinis kambarys

BOUTIQUE 32 HOTEL »

Viešbučio vieta: 1 km iki paplūdimio. Šalia daug maitinimo įstaigų. Už 1,5 km nuo „Ali ir Nino“ paminklo bei už 23 km nuo Petros tvirtovės. Batumio oro uostas už 8 km. 

Viešbutis: Visuose kambariuose yra oro kondicionieriai, plokščiaekraniai televizoriai, šaldytuvai, virduliai, rašomieji stalai, spintos ir vonios kambariai. Puikus pasirinkimas praleisti atostogas saulėtame Batumio kurorte. 

Kambario tipas: standartinis kambarys

Kelionės užsakymas

Nuo
650

+ skrydis apie: 320 visiems su skrydžiu: 970
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Milda
Susisiek su Gruzijos (Sakartvelo) specialiste Milda ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu Grupė aktyviai renkasi
Kosta Rika su vadovu iš Lietuvos
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Šri Lanka su poilsiu egzotiškame paplūdimyje
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Garantuotas išvykimas Atidaryta keliautojams!
Gruzija (Sakartvelas)
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Spalvingasis Tailandas ir egzotiškoji Kambodža
Tailandas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.