Spalvingoji Kinija ir kruizas Jangdzės upe

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

  • Išvysime vieną naujųjų pasaulio stebuklų – Didžiąją kinų sieną
  • Apžiūrėsime žymiąją Terakotos armijos kapavietę
  • Pažinsime rytų kovos menus Šaolino vienuolyne
  • Aplankysime didingąjį Pekiną
  • Grožėdamiesi kvapą gniaužiančiais uolų ir tarpeklių vaizdais plauksime Jangdzės upe
  • Lankysimės viename didžiausių pasaulio miestų – Šanchajuje
Keliaujant į Kiniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

„Nihau”! – išvertus iš kinų (mandarinų) kalbos lietuviškai reiškia „Labas“! Taip su Jumis tarptautiniame Vilniaus oro uoste pasisveikins kelionės vadovas ir primins, kad Jūsų ilgai lauktos ir išsvajotos atostogos Kinijoje jau prasideda! Pekino anties vakarienė, aštraus maisto degustacijos, didieji Kinijos megapoliai ir rami mažų miestelių atmosfera bei poilsis nuostabiame kruiziniame laive – viskas, ko reikia, kad tai būtų viena įsimintiniausių kelionių gyvenime. Tad pradedame kelionę po vieną seniausių pasaulio civilizacijų!

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS! 

JUSTAS

"Padangių imperija vadinama Kinija -  nuostabi, nepakartojama, autentiška ir sparčiai modernėjanti šalis, kuri pakerės visus. Abejingų nelieka matant tokius stebuklus kaip Jangdzės upės galybė, Didžioji Kinų sieną, Terakotos Armijos kapavietė bei Geltonieji kalnai – Huangšanis.
Kinija nepaliauja stebinti kiekviename žingsnyje, nesvarbu ar tai mažas kaimas su pulkais žąsų ar didmiestis su dangų remiančiais dangoraižiais" – sako Justas, kuris ne vienerius metus dirba kelionių vadovu ir yra išnaršęs visą Kiniją.'' 

Skrydžių laikai (su Turkish Airlines):

 

Vilnius – Stambulas 20:00 – 00:05 Stambulas – Pekinas 02:10 – 16:15 (+1)

Šanchajus – Stambulas 22:25 – 05:15 (+1) Stambulas – Vilnius 07:50 – 10:50

1
diena
VILNIUS – PEKINAS
Skrendam! Skrydis į Pekiną su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmais, kompiuteriniais žaidimais) bei lėktuve jums patiekiamu maitinimu. Skrydis su persėdimu Stambule. 

2
diena
PEKINAS (vakarienė)
Pekine nusileisime apie 16:30 val. vietos laiku ir vyksime į viešbutį. Ar žinote, koks yra didžiausias kinų šeimų ritualas vakarienės metu? Be abejo, tai yra Pekino anties vakarienė. Lankysimės tradiciniame kinų restorane ragauti garsiosios Pekino anties. Tai tūkstantmečius siekianti kinų tradicija, be kurios kelionė po Kinija tiesiog neįsivaizduojama. Patyręs virėjas tiesiai prieš Jūsų akis meistriškai supjaustys antį ir papasakos, kaip reikia valgyti šį kinų pasididžiavimą, nes iš tiesų tai nėra paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pekino antis valgoma keliais etapais, o šią paslaptį Jūs sužinosite vakarieniaudami. Neužmirškite fotoaparato ir blonknoto užrašams – gal šį tradicinį patiekalą Jums pavyks pagaminti ir savo namiškiams? Po sočios vakarienės grįšime į viešbutį poilsiui prieš rytojaus pilną įspūdžių dieną. Nakvynė viešbutyje.

3
diena
PEKINAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių pradedame visos dienos turą po sostinę. Pažintį su šalies kultūra, papročiais ir ritualais pradėsime nuo Dangaus Šventyklos (Temple of Heaven) sodų. O ar žinote, kodėl čia vykstame iš pat ryto? Nes ryte čia renkasi vietiniai Pekino gyventojai, kurie kiekvieną dieną atvyksta daryti rytinės mankštos. Čia išvysite tiek vaikus, tiek senyvo amžiaus žmones, ritmingai atliekančius mankštos judesius prieš darbo ar mokslo dieną – tai ir įvairūs Tai Chi pratimai, žaidimai kamuoliu ir įvairiausios mankštos ant treniruoklių, kurie yra įrengti didžiuosiuose Pekino parkuose – tai tikrai neįprastas reginys europiečio akiai, o patiems kinams – įprasta dienos pradžia. Apžiūrime pačią Dangaus šventyklą, kurios ilgaamžė istorija siekia šimtmečius. Tęsiame pažintį su Kinija. Kokį Kinijos simbolį, kokį statinį esame matę savo mokyklos vadovėliuose, kurį geriausiai prisimename? Be abejo, tai yra Didžioji kinų siena (Great Wall of China), kurios ilgis siekia daugiau nei 8000 kilometrų. Kinija neįsivaizduojama be Dižiosios kinų sienos, nes ši siena – tarsi visos Kinijos atspindys, menantis šimtus istorijų ir legendų. Iš akmenų, žemės, medžio, plytų ir visokiausių kitų, tuo metu naudotų, medžiagų pastatyta siena buvo skirta apginti istorinę Kinijos teritoriją šiaurinėje dalyje, taip pat prekes vežančius pirklius, keliaujančius Šilko keliu, ir kontroliuoti migraciją. Ją buvo stengiamasi statyti ant kalvų ir uolų, kad atrodytų dar aukštesnė. Dabar šis UNESCO saugomas objektas – vienas populiariausių ir lankomiausių architektūrinių paminklų pasaulyje, kuriuo pasigrožėti užkopsime ir mes.
Aplankę šį stebuklą, važiuosime pro Pekino Olimpinių žaidynių kaimelį, kuris buvo pastatytas 2008-aisiais metais, kai Pekine vyko Olimpinės žaidynės. Taip pat pamatysime vieną didžiausių pasaulio stadionų – Nacionalinį Pekino stadioną (Beijing National Stadium), kuris talpina daugiau kaip 80 tūkstančių žiūrovų. Jame buvo surengta žaidynių atidarymo ceremonija. Dėl išskirtinių architektūrinių savybių "Paukščių lizdo" pravardę gavęs pastatas savo svarba miestui dažnai lyginamas su garsiuoju Sidnėjaus operos ir baleto teatru. Arbata, arbata, arbata... Tai dar vienas žodis, kuris sukasi mūsų galvose, kai kalbame apie Kiniją ir šios šalies tradicijas. Arbatos gėrimas Kinijoje – ne tik neatsiejama kultūros, bet ir kasdienio gyvenimo dalis. Pekino gatvėse pastebėsite kinus, gurkšnojančius arbatą iš specialių gertuvių (beje, tai puiki dovana namiškiams!).
Nakvynė viešbutyje.

4
diena
PEKINAS – LUOJANGAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių vyksime į tikrąjį kinų pasididžiavimą - Tiananmenio aikštę (Tiananmen Square). Tai didžiausia, 40 ha plotą užimanti vieša aikštė pasaulyje, kuri atlieka ypatingai svarbų vaidmenį kinų istorijoje. Aikštėje galima išvysti milžinišką skulptūrą Kinijos herojams atminti bei Mao Dzeduno mauzoliejų, o aplink ją stūkso seni Kinijos parlamento, Kinijos universiteto, Nacionalinio Kinijos muziejaus pastatai. 
Veliau vyksime į traukinių stotį ir greituoju traukiniu važiuosime į Luojango miestą (Luoyang). Nakvynė viešbutyje Luojange.

5
diena
LUOJANGAS – SIANIS (pusryčiai, vakarienė)
Papusryčiavę, ekskursiją šiandien pradėsime nuo Longmeno (Drakonų) vartų (Longmen Grottoes) – vienos iš trijų svarbiausių Kinijos akmens skulptūrų ir įrašų saugyklų, įkurtos natūraliuose uolynuose. Penktajame amžiuje čia buvo iškasti specialūs urvai ir juose įrengtas budistinis vienuolynas, kurio istoriją šiandien atspindi tūkstančiai įvairaus dydžio ir formų Budos raižinių, drožinių bei skulptūrų.
Apžvelgę šį Kinijos budizmo paminklą, dieną pratęsime domėdamiesi kitu to pačio tikėjimo palikimu šalyje – meistriškais kovos ir taikos menais, be kurių Kinija tiesiog neįsivaizduojama. Šaolinio vienuolynas (Shaolin Monastery) – kiniškojo meditacinio budizmo įkūrimo vieta ir žymiausia Rytų kovos menų (wušu) mokykla visame pasaulyje. Plačias vienuolyno apylinkes supa kalnai, tarp jų – Songšano kalnas (Songshan) – vienas iš penkių šventų kalnų Kinijoje. Šalia vienuolyno įkurtas internatas, kurio auklėtiniai nuo mažų dienų mokosi wušu. Pageidaujant, sumokėjus vietinį mokestį, turėsime galimybę stebėti parodomąją meistrų kovą arba išmėginti vienuolių kurtų vegetariškų patiekalų*. Po ekskursijos Loujange traukiniu vyksime į Sianį. Naktį praleisime patogiame Sianio viešbutyje.

6
diena
SIANIS (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien pradėsime pažintį su miestu, nuo kurio kadaise prasidėdavo legendinis šilko kelias – buvusia Kinijos sostine Sianu (Xian). Pasakojama, kad tai visada buvo klestintis imperatorių, kurtizanių, poetų, vienuolių, pirklių ir kareivių miestas. Siane sugyveno didžiosios pasaulio religijos, o Kinijos kultūra pasiekė kūrybingumo ir brandos apogėjų.
Pirmiausia aplankysime miesto simbolį – Didžiąją Siano miesto sieną (Xian Old City Wall) – 12 km ilgio gynybinę konstrukciją, kurią vis labiau bando užgožti žaibišku greičiu modernėjantis miestas ir jo dangoraižiai. Šis statinys tarsi padalija Sianą į dvi dalis – senąją ir naująją. Pirmojoje dar galima išvysti tradicinius „raitytus“ namų stogus ir senovinę kinų architektūrą, o antrojoje vienas po kito sparčiai dygsta nauji pastatai. Net ir šiandien sieną puošia senovinės patrankos, laikrodžiai ir istorinius primenančiais drabužiais apsirengę kareiviai. Vakarais siena apšviečiama raudonomis žibintų lempomis, suteikiančiomis jai ypatingo žavesio. Beje, puikiausia miesto panorama atsiveria būtent nuo pačio 98 gynybinius bokštus turinčios sienos viršaus, tad būtinai apžiūrėsime abi miesto dalis. Taip pat aplankysime Didžiąją laukinių žąsų pagodą (Big Goose pagoda), pastatytą 652 m. Ši pagoda kadaise buvo skirta saugoti budistiniams religiniams tekstams ir Budos skulptūroms, kuriuos į Kiniją iš Indijos atvežė keliautojas ir vertėjas budistas Huanzangas. Taip pat čia galėjo apsistoti pirmieji budistai, atvežę naująją religiją į Kiniją. Pietūs restorane. Turbūt dažnai žiūrėdami į kiniškus rašmenis galime tik kraipyti galvą, nesuprasdami ką jie reiškia. Šiandien pamėginsime šiek tiek pasimokyti – vyksime į Tangbo meno muziejų (Tangbo art museum), kuriame jo darbuotojai mus supažindins su kinų abėcėle. O gal norėsime kiniškais rašmenimis užrašyti savo ar savo mylimo žmogaus vardą? Muziejuje mums bus surengta kinų rašto kaligrafijos pamoka – specialistai mums parodys kaip taisyklingai nupiešti kiniškus rašmenis, papasakos apie jų reikšmę. Po kaligrafijos pamokos pasiūlysime vakarienė su koldūnais. Kinų virtuvėje yra daugybė koldūnų rūšių, taip pat jų pavadinimų. Įdarai dažniausiai yra maltos mėsos, daržovių ar krevečių mišinys. Taip pat yra keletas kepimo būdų. Vakarienės metu išmoksime virti vietinius koldūnus. Nakvynė Sianio viešbutyje.

7
diena
SIANIS – ČONGČINGAS (pusryčiai)
Papusryčiavę pratęsime savo pažintį su įdomiausiais Kinijos objektais ir vyksime apžiūrėti vieno žymiausių pastarųjų metų archeologinio radinio – Terakotinės armijos (Terracotta Army Warriors). 1974 m. vietos laukų darbininkai kasdami šulinį viename iš ūkių aptiko daugybę molinių senovės karių galvų skirtingais veidais. Pasak legendų, vienas imperatorius mirdamas norėjo su savimi į kapus pasiimti viską, ką turėjo realiame savo gyvenime – tarnus, namus, gyvulius, todėl beveik 700 tūkstančių to meto darbininkų sukūrė jam išskirtinę kapavietę. Daugiau kaip keliasdešimt kvadratinių kilometrų užimančioje teritorijoje turėjo tilpti viskas, ko pageidavo imperatorius. Tarp šių figūrų yra karių, kovos vežimų, arklių, valdininkų, akrobatų, stipruolių ir muzikantų. Patys kinai šią vietą vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu. Aplankysime ir šalia esantį Terakotos karių armijos muziejų. Pamatysite senovinį Būgnų bokštą, žymintį musulmonų rajono pradžią, varpinę, kadaise savo varpų skambesiu skelbdavusią, kad miesto vartai atverti. Pasivaikščiosite po musulmonų kvartalą. Vėliau Jūsų lauks pervežimas į traukinių stotį ir  kelionė traukiniu į Čiongčingą.  Nakvynė  viešbutyje  Čiongčingoje.

8
diena
ČIONGČINGAS – KRUIZAS JANGDZĖS UPE (pusryčiai, vakarienė)
Čongčingas (Chongching) – vienas sparčiausiai besivystančių miestų vidurio Kinijoje. Jį iš kitų Kinijos miestų (kaip juokaudami teigia patys kinai) išskiria keli bruožai – tai gražios merginos, įvairių prieskonių pasirinkimas ir pats aštriausias maistas visoje Kinijoje. Atvykus mus pasitiks mūsų partneriai Kinijoje ir visi kartu keliausime pusryčiauti. Rekomenduojame paragauti tradicinių Čongčingo makaronų – žodis „aštru“ gali pasirodyti net aštresnis, nei galime įsivaizduoti Ekskursiją po miestą pradėsime aplankydami Senąją Cikikou gatvę (Ciqikou Old street) – vieną iš nedaugelio išlikusių senosios Kinijos gatvelių su tradiciniais kinų namais ir senąja kinų architektūra. Stabtelėsime prie vieno senovinio namo, kurio istorija skaičiuojama net 2 tūkstančius metų.
Kilsime ir į pačią aukščiausią miesto vietą – Erlingo parką (Erling Park). Pasivaikščioję siaurais kiniškais tilteliais, atsipalaidavę nuostabiai žalios gamtos apsuptyje, būtent šiame parke galėsime apžvelgti miestą iš aukščiausio jo taško – nuo ant Erlin kalno (Erlin Mountain) viršūnėje įsikūrusio parko atsiveria puiku Čongčingo panorama. Palikę nuostabias žaliąsias erdves, toliau trauksime link Jie Fang Bei gatvės (Jiefangbei CBD) –pagrindinės, moderniausios ir labiausiai urbanizuotos miesto gatvės, kurioje akį trauks įspūdingi verslo pastatai ir margos parduotuvių vitrinos. Milžiniška pėsčiųjų alėja mus pasitiks tūkstančiais didelių ir mažų parduotuvių, mados boutique, kino teatrų, muzikinių klubų ir, žinoma, įvairiausių vietų pavalgyti – barų, restoranų, gatvės vagonėlių.Tad čia stabtelėsime ir pavakarieniauti. Tradiciniame Čongčingo miesto Hot Pot restorane ant stalo pamatysime didžiulį puodą, kažkuo primenantį saldųjį fondiu, tik užpildytą ne šokoladu, o įvairiais verdančiais sultiniais. Maistą šiame restorane reikia išsivirti patiems, tvarkingai ant lazdelių suvėrus daržoves, tofu sūrį, putpelių kiaušinius ar vytintą kumpį. Per kelias minutes ant iešmelio suvertas maistas išverda, tada jis mirkomas specialiame padaže – tai tikrai gurmaniška vakarienė. Apie šį tradicinį virimo būdą, padažus ir kitus ingredientus mums mielai papasakos kelionės vadovas.
Mūsų kelionė po Kiniją beveik įpusėjo, tad laikas šiek tiek atsikvėpti! Po vakarienės Hot Pot restorane vyksime i uostą, kuriame mūsų lauks laivas. Plauksime į kruizinę kelionę Jangdzės upe (Yangtze) – vieną gražiausių ir įspūdingiausių kruizų visame pasaulyje. Šio kruizo metu mums įskaičiuotas pilnas maitinimas – pusryčiai, pietūs ir vakarienės. Taigi – laikas mėgautis! Laive įrengtos dvivietės kajutės. Nakvynė kruiziniame laive.

9
diena
KRUIZAS JANGDZĖS UPE – FENGDU (ŠIBAODŽAJUS)  (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Kruiziniame laive, kuriame telpa maždaug 300 žmonių, laikas tikrai neprailgs. Per kelias dienas nuplauksite maždaug 700 km, o kelionės metu galėsite laiką leisti laivo denyje, dalyvauti įvairiuose žaidimuose, mėgautis kojų masažu ir puikiu maistu. Visi laivo kambariai turi balkonus ar langus, pro kuriuos bus galima stebėti įspūdingą besikeičiantį kraštovaizdį. Pusryčiai kruiziniame laive (kruizo metu jūs lydės angkalbis personalas). Šiandien laivas kelioms valandoms švartuosis šalia Šibaodžajaus (Shibaozhai) miesto (priklausomai nuo oro sąlygų ir kruizo maršruto) arba šalia Fengdu miesto, kuriame yra to paties pavadinimo kalnas. 
Fengdu miestelis dažnai vadinamas tiesiog Vaiduoklių miestu (Ghost town). Mažas miestelis, kurio dalis yra visiškai apsemta vandens, buvo įkurtas daugiau nei prieš 1800 m. Tai vienintelis miestas vaiduoklis visoje Kinijoje, tačiau savo mįslingumu, kraupumu ir legendomis jis tarsi kompensuoja šį „trūkumą“. Vaiduoklių miestas pilnas įvairiausių religinių reliktų. Jame galima pamatyti ne tik 70 budistinių ir daoistinių šventyklų, bet ir tam tikrų pakankamai bauginančių pastatų ir paminklų. Dauguma tokių paminklų įkūnija dievybes, kurių paskirtis yra teisti ir kankinti žmones tol, kol jie neims atgailauti. Mieste yra ir Bejėgiškumo tiltas – sakoma, kad per jį perėjusį žmogų lydės laimė bei gerovė. Čia galima išvysti ir kankinimų perėją bei sutikti 18 demonų, kurių skulptūros atrodo tarsi gyvos. Dar vienas įdomus miesto objektas – Tianzi šventykla. Legenda byloja, kad kiekvienas, kuris sugebės tris minutes ant vienos kojos išstovėti ant šventykloje esančio akmens, apsivalys nuo anksčiau padarytų nuodėmių. Šiandien laive mums įskaičiuotas pilnas maitinimas – pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Nakvynė kruiziniame laive.

 

10
diena
KRUIZAS JANGDZĖS UPE (THREE GORGES) (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Ši diena tikrai turėtų ilgam išlikti mūsų atmintyje. Šiandien galėsite džiaugtis nepaprastai gražiais Kinijos gamtos vaizdais! Kelias valandas plaukiosime grožėdamiesi „Trimis tarpekliais“ („Three Gorges“). Įspūdingas gamtos stebuklas, pavaizduotas net ant kai kurių Kinijos piniginių banknotų – juanių – gniauš kvapą. Nepamirškite fotoaparato – tokių kerinčių vaizdų neužfiksuoti tiesiog negalima! Apžiūrėję tarpeklius, plauksime atgal į kruizinį laivą ir tęsime savo kelionę. Šiandien laive mums taip pat įskaičiuotas pilnas maitinimas – pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Nakvynė kruiziniame laive.
11
diena
KRUIZAS JANGDZĖS UPE (YIČANGAS) – ŠANCHAJUS (pusryčiai)
Šįryt švartuosimės Yičango (Yichang) mieste ir kartu su gidu aplankysime vieną didžiausių Kinijos technologijų pasididžiavimų – pačią didžiausią Trijų tarpeklių užtvankos (Three Gorges Dam) hidroelektrinę pasaulyje. 13 metų statytos hidroelektrinės darbuotojų patogumui šalia jos buvo pastatytas naujas miestas (gyvenamieji namai, įkurti bankai, kino teatrai, vaikų ugdymo įstaigos ir pan.). Tikrai smalsu pamatyti vieną sparčiausiai išsiplėtusių gyvenviečių pasaulyje. Vėliau iš Yichango greituoju traukiniu vyksime į patį kosmopolitiškiausią miestą Kinijoje – Šanchajų. Atažiuojame į vieną nuostabiausių Kinijos miestų, kuris, tikimės nustebins net ir visko mačiusius keliautojus. Mus pasitinka traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį Šanchajuje. Nakvynė viešbutyje.
12
diena
ŠANCHAJUS (pusryčiai, vakarienė)
Nihau! (šį pasisveikinimą tikrai jau būsite išmokę kelionės metu) sakome Šanchajui – vienam nuostabiausių Kinijos miestų, kuriame dangoraižiai remia saulę, o tviskanti šio miesto prabanga puikiai dera su senąja kinų architektūra. Įdomu tai, kad žodis "Shanghai" reiškė "pagrobti girtą ir prievarta įdarbinti jūreiviu" – kadaise tai buvo populiarus būdas surinkti jūreivių komandą. Vėliau šio žodžio reikšmė tapo bendresne ir reiškia "ką nors apgaule ar jėga priversti daryti". Šis apibūdinimas puikiai tiko miestui, garsėjusiam blogiu: narkotikais, lošimais.
Vis dėlto šiandien tai – vienas svarbiausių Kinijos švietimo (yra universitetų, mokslo institutų ir draugijų, astronomijos observatorija, daug teatrų) ir pramonės centrų visoje Kinijoje: išvystyta laivų statyba, naftos perdirbimas, tekstilė, elektronika, dviračių, radijo imtuvų, televizorių gamyba. Išvysime trečią pagal aukštį pastatą pasaulyje Šanchajaus pasaulio finansų centrą (Shanghai World Finacial Center). 474 metrų aukščio pastatas turi didžiausiame aukštyje kada nors įkurtą apžvalgos aikštelę.
Galvas kelsime norėdami apžiūrėti ir vieną aukščiausių televizijos bokštų, vadinamą Rytų Perlu (Oriental Pearl Tower). Iš plieno ir gelžbetonio pagaminta konstrukcija statiniui suteikia tvirtumo bei lankstumo, galimybę pasipriešinti stipriems vėjo gūsiams bei žemės drebėjimams. Tik „Rytų perlas“ gali suteikti progą pasikelti vieninteliu dviejų aukštų liftu Kinijoje, kuriame vienu metu telpa 50 žmonių. Kartu su gidu ir kelionės vadovu aplankysime pačią miesto širdį, vadinamą Bundu (Bund) – istorinį rajoną, kuriame persipina britiška ir prancūziška architektūra. Iš čia galėsime apžvelgti kitoje upės pusėje atsiveriančią Pudongo (Pudong) dangoraižių panoramą. Buvusiuose pelkynuose pastatytas rajonas nustebins savo modernumu bei leis pasigrožėti unikaliausiais pastatais visame pasaulyje. Po pietų aplankysime itin prabangų Šanchajaus rajoną, vadinamą Prancūzų koncesija (French Concession), o tada vyksime į šurmulingąjį Nandžingo kelią (Nanjing Road) – vienų judriausių pėsčiųjų alėjų visoje Azijoje. Šioje pagrindinėje apsipirkinėjimo ir pramogų gatvėje tiesiog privalu pajusti miesto šurmulį ir ištirpti minioje prisėdus modernioje kavinukėje. Nakvynė viešbutyje.
13
diena
ŠANCHAJUS (pusryčiai, pietūs)
Šiandien po pusryčių vyksime aplankyti Yuyuan sodus (Yuyuan Garden) – tai tikra priešingybė anksčiau matytam dangoraižių miestui. Būtent šiuose soduose galima išvysti mažučių kinų architektūros namelių ir pasigrožėti kinų šeimomis, susirinkusiomis ramiai praleisti poilsio dienos.
Tarp labiausiai lankomų metropolio lankytinų vietų yra senovinė Jade Budos šventykla, veikanti  budistų šventykla. Jos istorija prasidėjo nuo dviejų nefrito Budos statulos, kurias atvežė budistai iš Birmos. Atpažinti vienuolyno pastatą nesunku – jo sienas dengia ochra, tradicinė Šanchajaus budistų šventykloms. Turistai čia atvyksta pamatyti unikalių Budos statulų  ir atsikvėpti nuo miesto triukšmo viename iš arbatos namų. Šiandien pietums mūsų lauks ypatingas susipažinimas su tradicine Kinijos virtuve iš arčiau: vietinių gyventojų šeimoje mokysimės kiniškų patiekalų gamybos. Pakilsime į Šanchajaus televizijos bokštą*, tapusį neatsiejamu naujojo Šanchajaus simboliu. Vėliau trumpai pasivaikščiosime centrine megapolio gatve – Nankinlu (trukmė 40 min.) ir grįšite į viešbutį. Poilsis. Nakvynė viešbutyje Šanchajuje. 

 

14
diena
ŠANCHAJUS – DŽUDZIADZIAO – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksite į Šanchajaus užmiestyje esanį itin mažą ir jaukų vandens skalaujamą Džudziadziao miestelį. Šio miestelio dar nepasiekė turistų jūra, tad miestelis išlaikė autentišką gyvenimo suvokimą ir praktiką. Rytų Veneciją primenančiame miestelyje galėsite pasiplaukioti gondolomis, pavaikščioti po senamiestį. Vėliau lauks pervežimas į Šanchajaus tarptautinį oro uostą, skrydis į Vilnių.

 

15
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie Kiniją

Neprilygstamo grožio ir didelės išminties šalis, savo kultūros ir istorijos šaknis skaičiuojanti nuo 2000 m. pr. Kr. Tai viena didžiausių pasaulio valstybių savo plotu ir pati didžiausia gyventojų skaičiumi. Šiandien kas penktas žemės gyventojas yra kinas. Kinijos klimatas ir reljefas labai įvairūs: šiaurės Kinijos centre driekiasi milžini&scar

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Spalvingoji Kinija ir kruizas Jangdzės upe

Nina
2024-04-08
10
Kelionė puikiai organizuota su nuostabiu gidu. Mėgstantiems turiningas informatyvias keliones, keliautojams siūlau keliauti į Kiniją "Kelionių akademijos" organizuojamu maršutu.
Vida
2014-11-26
9
Kelionė nepakartojama, net nežinome, kas labiau patiko, Kinija, ar pažintis su VADOVU. ESAME DĖKINGI IR UŽ VIENA, IR UŽ KITA. Kelionių akademijai norime padėkoti už aukšto lygio kelionę, puikiai suorganizuotą, už įdomius maršrutus. Vietiniai gidai įvairiapusiškai ir patraukliai pristatė Kiniją. Nesklandumų nebuvo.Viešbučiai be priekaištų. Buvo pasiūlyta aplankyti daugiau objektų, mes rinkomės maksimumą. Visur suspėjome ir daug pamatėme. Labiausiai esame dėkingi už vadovą. Taktiškas, mandagus, ramus, kantrus, visada geros nuotaikos, atsakingas, noriai bendravo laisvu laiku, padėjo vakarais pasivaikščioti po naktinius miestus, labai daug ir įdomiai papasakojo apie Kiniją. Didžiausią įspūdį paliko Pekine Tiananmenio aikštė - Uždraustasis miestas, Didžioji kinų siena, Terakotos armijos kapavietė, Wushan miestelis su Trijų tarpeklių vaizdais, įdomiai praleistas laikas laive plaukiant Jangdzės upe, skanus maistas, geras aptarnavimas, įdomūs vaizdai, naujos pažintys - daug galimybių susipažinti ir pailsėti. Ypač patiko turas bambukinėmis valtimis. Tikrai vertas dėmesio vandens apsuptas Džudziaidziao miestelis, Šanchajus. Patiko visos kelionės po dieninius ir naktinius miestus autobusu, laivu, pėsčiomis, už kurias labiausiai dėkingi vadovui, be jo geranoriškumo daug dalykų nebūtume pamatę. Patiko skanauti patiekalus gatvėse, vakarienė su Hot Pot puodais, apskritai visos bendros vakarienės kartu su grupe Kinijoje yra nepakartojamos. Jų galėjo būti ir kasdien. Ateityje galėtumėte įtraukti į sekančias keliones, nes laisvu laiku vis tiek kažkur pietaudavome. Į tokias keliones vyksta gana išrankūs žmonės, norintys be rūpesčių leisti laiką, o pinigėlių jau patikėkite, tikrai visi turėjo pakankamai. Kelionės metu kilo diskusija dėl dienpinigių vietiniams gidams. Ateityje informuokite keleivius žodžiu. Mūsų grupė buvo nuostabi, įdomūs draugiški žmonės. Šią kelionę siūlytume visiems (jei kasdien būtų bendri pietūs ar vakarienės). Ačiū Jums labai labai.
Keliaujant į Kiniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
  • Apgyvendinimas 4 – 5* viešbučiuose bei kruiziniame laive  (12 nakvynių: 3 nakvynės Pekine, 1 nakvynė Luojange, 2 nakvynės Sianyje, 1 nakvynė Čiongčingoje, 3 nakvynės kruiziniame laive, 3 nakvynės Šanchajuje);
  • Programoje nurodytas maitinimas (12 pusryčių, 4 pietūs, 8 vakarienės);
  • Visi pervežimai pagal programą;
  • Anglakalbio vietinio gido paslaugos;
  • Greitojo traukinio bilietai (Pekinas – Luojangas, Luojangas – Sianis, Sianis – Čiongčingas, Ičangas – Šanchajus);

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Pekinas; Šanchajus – Vilnius (su vienu persėdimu) nuo 995 EUR;
  • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankytinus objektus ir muziejus (135 EUR/asm.);
  • Kinijos viza – 160 EUR;
  • Draudimas (būtinas) ~25 EUR;
  • Bagažo mokestis už įlaipinimą ir išlaipinimą, vienam asmeniui 40 RMB (~5 EUR);
  • Nusileidus Daxing oro uoste –  mokestis asmeniui 10 EUR;
  • Vienviečio kambario priemoka – 620 EUR.
  • Arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (~90 – 110 EUR/asm.), kuriuos kelionės pradžioje surinks kelionės vadovas;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
  • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
  • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su kitais asmenimis.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 12 keliautojų. Susirinkus mažesniam keliautojų skaičiui, kelionė gali būti organizuojama su rusakalbiu arba anglakalbiu gidu (pagal grupės reikalavimą).
  • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė – Justas. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
  • Pageidaujantys išsipirkti konkrečias vietas lėktuve (sėdėti kartu, prie lango, su daugiau erdvės kojoms ir pan.) - tai galės padaryti likus savaitei iki kelionės pagal tuo metu galiosiantį lėktuvo užimtumą.
  • Kiekvienas asmuo, norintis gauti KINIJOS vizą, privalo atvykti į Kinijos konsulatą ir palikti biometrinius duomenis (pirštų antspaudus).

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Šri Lanka su poilsiu egzotiškame paplūdimyje
Šri Lanka
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Japonijos magija
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu! Renkama papildoma grupė 10.22
Spalvingoji Kinija ir „Avataro“ kalnai
Kinija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Egzotiškoji Kinija, tingiosios pandos ir Honkongas
Kinija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.