Pažintis ir poilsis Aukso žemėje – Portugalijoje

Kelionės akcentai

 • Nedidelė ir jauki grupė – iki 16 asmenų!
 • Lankysimės viliojančioje Portugalijos sostinėje Lisabonoje
 • Išvysime žymųjį Penos dvarą bei Keluso pilį, dažnai vadinamą „Portugališku Versaliu“
 • Sustosime vakariausiame Europos taške – Rokos kyšulyje
 • Svečiuosimės religiškai svarbiame Bragos mieste
 • Susipažinsime su portveino gimtine – šarminguoju Porto – su portveino degustacija
 • Net 3 naktis ilsėsimės idiliškais paplūdimiais garsėjančioje Lisabonos pakrantėje
Nuo1297
2024 10 05 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 450
su skrydžiu: 1747
Keliaujant į Portugaliją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Nuo Lisabonos iki Porto, nuo Sintros iki Fatimos – kiekviena diena bus kupina naujų atradimų. Aplankysite spalvingas gatves, mėgausitės didingų pilių ir rūmų architektūra, pasinersite į turtingą Portugalijos istoriją ir pajusite gyvenimo pulsą kiekviename iš šių unikalių miestų.
Po jaudinančių nuotykių miestuose ir miesteliuose trys naktys Atlanto vandenyno pakrantėje bus jūsų užtarnautas poilsis. Skambant banglenčių garsams ir šiltiems saulės spinduliams, mėgausitės paplūdimių grožiu, jūros vėjeliu ir galimybe atsipalaiduoti nuostabios gamtos apsuptyje. Kviečiame į šią nuostabią kelionę, kurioje kiekviena diena atneš naujų atradimų, emocijų ir nepamirštamų įspūdžių. Portugalija laukia tavęs!

 

Planuojami skrydžių laikai:

 

Vilnius – Lisabona 19:45 – 22:30

Lisabona – Vilnius 16:15 – 22:45

1
diena
VILNIUS – LISABONA
Tiesioginis skrydis į Lisaboną. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į pasirinktos kategorijos viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
2
diena
LISABONA (pusryčiai)
Papusryčiavę keliausime į apžvalginę ekskursiją po Lisaboną, važiuosime per Balandžio 25-iosios tiltą, kuris buvo pastatytas toje vietoje, kur Težio upė įteka į Atlanto vandenyną. Tiltas sujungia Portugalijos sostinę su pietiniais šalies regionais. Pervažiavę tiltą pamatysime didžiulę 104 m aukščio Kristaus statulą, primenančią esančią Rio de Žaneire, Brazilijoje. Ji buvo pastatyta 1959 metais, siekiant išreikšti padėką Dievui už tai, kad Portugalija nedalyvavo II pasauliniame kare. Kitas mūsų kelionės taškas bus Beleno rajonas. Aplankysime Jeronimo vienuolyną – manuelino stiliaus perlą, istorinį Belemo bokštą, stovintį prie pat vandens, paminklą atradėjams, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į upės krantą. Vėliau pasinersime į istorinį Lisabonos centrą. Pasivaikščiosime siauromis gatvelėmis, pamatysime senovinius pastatus, aikštes ir kitus architektūros paminklus. Nakvynė viešbutyje Lisabonoje. 

3
diena
LISABONA – KOIMBRA – TOMARAS – PORTAS (pusryčiai)
Papusryčiavę išsiregistruosime iš viešbučio ir vyksime į ekskursijas Koimbros ir Tomaro miestuose. Atvyksime į ant dešiniojo Mondego upės kranto įsikūrusią Koimbrą. 1139-1256 m. Koimbra buvo šalies sostinė. Šis miestas didžiuojasi vienu iš seniausių universitetų Europoje, kurio vidus dekoruotas auksu. Mokslo metų laiku miestas knibžda studentų, o šiems atostogaujant yra ganėtinai ramus; visgi geriausia čia atvykti gegužę, kai studentai audringai švenčia mokslo metų pabaigą. Queima das Fitas šventės metu studentai plėšo arba degina apeiginius drabužius ir savo fakultetų kaspinus. Aplankysime įdomų pavadinimą – „Taupyklė su monetomis“ – turinčius urvus, išvysime natūralų grožį, sukurtą gamtos. Atvyksime į Tomarą – mistinį tamplierių (ordino narių) miestelį, kur aplankysime vieną didžiausių Portugalijos vienuolynų. Jį XII a. pradėjo statyti tamplieriai, gindami valstybės sienas nuo maurų. Tai pats didžiausias pastatas Portugalijoje, įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Pamatysime garsųjį Manuelino stiliaus langą, kuris atvaizduotas visuose architektūros vadovėliuose. Už šį langą XIX amžiuje britai net pasiūlė Portugalijai nurašyti visą valstybės skolą, tačiau portugalai atsisakė skirtis su nacionaliniu lobiu. Sklando legenda, kad lango projekte yra užšifruotas Portugalijos pasaulio viešpatavimo planas, jį sudarė tamplieriai ir karalius Manuelis I. Vėliau keliausime į Portą – antrąjį pagal dydį Portugalijos miestą, įkurtą dar romėnų laikais. Apgyvendinimas viešbutyje, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
PORTAS (pusryčiai)
Papusryčiavę keliausime į apžvalginę ekskursiją po spalvingąjį Portą. Mūsų pažintinė kelionė prasidės nuo panoraminių vaizdų į pagrindines miesto lankytinas vietas. Pamatysime istorinį centrą, garsiąją Sao Bento geležinkelio stotį ir stebuklingą Liudviko I tiltą. Ypatingą dėmesį skirsime vyno rūsiams. Porto garsėja legendiniu Porto vynu, o mes turėsime unikalią galimybę pasinerti į jo gamybos procesą. Požeminiai skliautai, kuriuose šis taurus gėrimas brandinamas šimtmečius, nustebins jūsų vaizduotę. Portveino degustacija* leis įvertinti jo skonio gilumą ir turtingumą (už degustaciją vietoje imamas mokestis, bet verta!). Vėliau leisimės į kruizą Douro upe*. Nuo vandens paviršiaus atsiveria nuostabūs miesto, jo stogų, tiltų ir kalvų vaizdai. Mėgaukitės akimirka ir pajuskite visą Porto romantiką. Ekskursiją užbaigsime grįžimu į miestą, kur turėsime laisvo laiko. Galime toliau tyrinėti Portą, apsilankyti vietinėse kavinėse ar parduotuvėse arba tiesiog mėgautis pasivaikščiojimu gatvėmis. Nakvynė viešbutyje.

5
diena
PORTAS – BRAGA – GIMARAINSAS – FATIMA (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime į kelionę po Šiaurės Portugaliją. Čia gimė Portugalija, jos kultūra ir papročiai. Atvyksime į Bragą, kuri laikoma religiniu Portugalijos centru. Į šiaurę nuo Porto esantį Bragos miestą romėnai buvo pavertę Imperijos provincijos Galicijos sostine. Vėliau užplūdę maurai jį visiškai sugriovė. Miestą atgavę krikščionys nusprendė parodyti visą savo religijos galybę: bažnyčios, bazilikos, varpinės, koplyčios tiesiog lipa viena ant kitos, o jų viduje – žvakidžių, Jėzaus Kristaus, šventų paveikslų ir rožinių galybė. Apžiūrėsime Bom Jesus kompleksą – milžinišką katedrą su į ją besidriekiančiu 116 m ilgio barokinių laiptų taku. Įveikus šią, rodos, begalybę laiptų, lyg apdovanojimą gausime nuostabią miesto ir apylinkių panoramą iš terasos, esančios 564 metrų aukštyje. Taip pat lankysimės mažame, jaukiame, kalvų apsuptame Gimarainso (Guimaraes) miestelyje, kuriame gimė pirmasis Portugalijos karalius ir kuris dėl to laikomas portugalų tautos lopšiu. Toliau keliausime į piligriminį miestelį Fatimą – visiems katalikams šventą vietą, kuri garsi dėl 1917 m. Mergelės Marijos apsireiškimo trims vaikams. Nors Portugalijoje apstu piligrimų maršrutų, Fatimos eitynės tapo itin svarbios viso pasaulio katalikams. Iš ramaus žemdirbių kaimelio Fatima tapo religiniu centru su įspūdinga balta bazilika. Čia pridygo viešbučių, nakvynės namų, automobilių stovėjimo aikštelių, kavinių ir restoranų. Vienu metu Fatimoje gali gyventi milijonas piligrimų – maždaug tiek jų susirenka gegužės ir spalio 13 dienomis. 1981 ir 1992 m. Fatimos eitynėse lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Apgyvendinimas viešbutyje Fatimoje ir nakvynė.

6
diena
LISABONA – MIESTAI MUZIEJAI – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Išvykimas. Dalyvausime ekskursijoje po miestus-muziejus: Obidušą, dar vadinamą „vestuvių miestu“; Alkobasą, įsitaisiusį tarp Alcoa ir Baca upių; Bataliją su garsiu vėlyvosios gotikos dominikonų vienuolynu. Aplankysime Nazare – tai senas žvejų kaimelis, išsaugojęs autentišką atmosferą, vienas garsiausių Portugalijos pajūrio kurortų. Jo plataus paplūdimio ilgis yra apie 1 km. Čia galėsite paragauti garsiosios žuvies „robalu“. Atvykimas į Lisaboną ir apgyvendinimas Lisabonos viešbutyje, laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
LISABONA – KELUSAS – LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Keliausime į netoli sostinės žalumoje skendinčią Sintrą (įtraukta į UNESCO saugomų objektų paveldo sąrašą). Čia pamatysime senovines sodybas, unikalų romantizmo epochos architektūros paminklą – Penos dvarą – Portugalijos karalių vasaros rezidenciją, įsikūrusią ant kalno viršūnės. Vėliau apsilankysime Keluso (Queluz) pilyje. Šis architektūros šedevras dėl savo nuostabios architektūros ir prabangių sodų dažnai vadinamas „Portugalų Versaliu“. Taip pat aplankoma Quinta da Regaleira vietovė: romantiški rūmai, koplyčia, prabangus parkas su ežerais, fontanais ir daugybe išskirtinių konstrukcijų. Pietūs vietiniame restorane. Romantišką vietovės įspūdį sustiprina šalia esantis vakariausias Europos taškas – Rokos kyšulys (Cabo da Roca). Po įtemptos dienos grįšime į Lisaboną ir įsiregistruosime viešbutyje. Laisvas laikas. Pageidaujantiems už papildomą mokestį: vakarienė nacionaliniame restorane*, kurios metu klausysimės fado – ilgesingų, panašių į bliuzą dainų. Fado oficialiai pripažinta muzikiniu Lisabonos simboliu. Vakarienės pabaigoje būsime pervežti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

8
diena
LISABONA – LISABONOS RIVJERA (pusryčiai)
Pusryčiai. Pervežimas į viešbutį vandenyno pakrantėje. Poilsis prie vandenyno. Nakvynė viešbutyje.

9
diena
LISABONOS RIVJERA (pusryčiai)
Pusryčiai. Poilsis viename Lisabonos pakrantės kurortų. Laisvu laiku norintieji gali įsigyti papildomas ekskursijas.
10
diena
LISABONOS RIVJERA
Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
11
diena
LISABONOS RIVJERA – VILNIUS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas. Pervežimas į oro uostą skrydžiui į Lietuvą.
Nuo1297
2024 10 05 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 450
su skrydžiu: 1747

Apie Portugaliją

Šalis yra Europos pietvakariuose ir užima 1/6 Pirėnų pusiasalio. Šiaurėje ir rytuose Portugalija ribojasi su Ispanija, o pietinę ir vakarinę pakrantę skalauja Atlanto vandenynas. Šalis yra 560 km ilgio iš šiaurės į pietus ir 220 km pločio iš vakarų į rytus. Portugaliją į dvi dalis dalija Težo upė, prie kurios žiočių įsikūrusi Lisabona. Šiaurės Portugalija yra kalvota ir kalnuota. Aukščiausias čia yra 1993

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Portugaliją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose pažintinio turo metu ir 4* viešbutyje poilsio metu (10 nakvynių: 4 nakvynės Lisabonoje, 2 nakvynės Porte, 1 nakvynė Fatimoje, 3 nakvynės Portugalijos Rivjeroje);
 • Programoje nurodytas maitinimas (10 pusryčių);
 • Vietinio anglakalbio arba rusakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai; 
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Lisabona – Vilnius su registruotu 23 kg/asm. bagažu (450 EUR);
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~10 EUR, BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į turistinius objektus (~ 110 EUR/asm.);
 • Papildomai siūlomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (vakarienė su fado pasirodymu – 90 EUR/asm. (rekomenduojame užsakyti iš anksto); apsilankymas Porto vyno rūsiuose su portveino degustacija – ~25 EUR/asm; pasiplaukiojimas gondola Douro upe – ~35 – 65 EUR/asm.);
 • Vienviečio kambario priemoka – nuo 470 EUR;
 • Miestų ir kurortų mokesčiai;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su kitais asmenimis.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 12 keliautojų.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Portugalijoje, Lisabonos oro uoste.
 • Kelionės tipas: su lietuviškai kalbančiu kelionės vadovu.

Kelionės užsakymas

Nuo
1297

+ skrydis apie: 450 visiems su skrydžiu: 1747
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kanjonų didybė ir žymiausi miestai - San Franciskas bei Las Vegasas su vadovu iš Lietuvos
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pažintis ir poilsis Balio saloje
Balis
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Šri Lanka su poilsiu egzotiškame paplūdimyje
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Savaitgalis Stambule
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.