Neatrastoji Centrinė Amerika: Gvatemala ir Hondūras su poilsiu Salvadore (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Tik „Kelionių akademijoje“ – autorinis maršrutas
 • Stebėsime autentikos nuspalvintą religinę atlaidų procesiją
 • Dalyvausime tradicinių majų vestuvių inscenizacijoje
 • Žavėsimės į UNESCO įtrauktais senovės majų kultūros miestais ir paminklais Gvatemaloje bei Hondūre
 • Išvysime skaidraus vandens šaltinius bei vešlias Gvatemalos džiungles, namais tapusias daugybei paukščių ir orchidėjų
 • Susipažinsime su marga vietinių gyventojų kultūra
 • Ilsėsimės Ramiojo vandenyno pakrantėje Salvadore su viskas įskaičiuota maitinimu
Dėmesio! Keliaujant į Gvatemalą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

Egzotiškoji Centrinė Amerika užburs savo ritmais, spalvingais kostiumais, vietiniais, mums vis dar mistiškais, papročiais, dievais ir ritualais, jaukiais kaimeliais ir žaliomis, klaidžiomis džiunglėmis. Aplankysime netgi tris Centrinės Amerikos šalis. Mums labai pasisekė – kelionė vyksta Antaninių metu ir mes tapsime spalvingo jos šventimo Gvatemaloje liudytojais. Prižadame, šios kelionės metu vos spėsite skaičiuoti įspūdžius!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU!
LINA

Po daugiau nei septynerių gyvenimo metų čia, Gvatemala tapo mano namais, mano VIETA, mano
didžiąja meile, kuria trokštu dalintis su kitais. Tiesiog neįtikėtina, jog tokioje mažoje teritorijoje (vos pusantro karto didesnė nei Lietuva) gali sutilpti tiek skirtingų kraštovaizdžių, tiek kultūrinių ir gamtinių kontrastų! Rodos, jog kiekvienas posūkis atveria dar nematytus vaizdus ir kiekvienas majų kaimelis nustebina unikalia kultūra, rankomis austais ir siuvinėtais moterų kostiumais ir savitais papročiais. Manoji Gvatemala – tai čiulbantys margi paukščiai prie lango; rėksmingos beždžionės džiunglėse; gyvoji majų kultūra, ištvėrusi 500 metų kolonizacijos ir besipriešinanti globalizacijai; archeologija, pasakojanti daugiau nei 3 tūkstančių metų istorijos ir 37 vulkanai, kurie man, lygumų lietuvei, visuomet daro nepakartojamą įspūdį. Visa Centro Amerika pilna gamtos stebuklų, kultūrinio paveldo, gastronomijos šedevrų. Bet tai dar ne viskas! Atvykite, kviečiu, parodysiu!

1
diena
VILNIUS – GVATEMALA
Sveiki atvykę į Gvatemalą! Oro uoste mus pasitiks lietuviškai kalbanti gidė su vairuotoju. Pervežimas į Antigvą, kuri įsikūrusi apie 40 km (~1-1,5 val.) nuo sostinės. Nakvynė viešbutyje Antigvoje.
2
diena
ANTIGVA – SAN ANTONIO AGVAS KALJENTESAS – ANTIGVA (pusryčiai)
Po pusryčių mūsų lauks turas pėsčiomis (~3 val.) po žaviąją kolonijine architektūra užburiančią Antigvą. Šiandien aplankysime buvuvius vienuolynus, gyvenamuosius namus, centrinę miesto aikštę, vaikščiosime akmenimis grįstomis gatvėmis. Antigva apsupta kalnų ir net trijų ugnikalnių, iš kurių vienas – aktyvus. Vėliau išvyksime į netoliese esantį kaimelį San Antonio Agvas Kaljentesą (San Antonio Aguas Calientes), kur šią dieną švenčiama Šv. Antano Paduviečio diena.  Čia stebėsime atlaidų procesijas: spalvos, kvapai, iškilminga muzika, gyvos tradicijos ir išsipuošę miestelėnai, susirinkę pažiūrėti reginio, nustabins gera doze autentikos. Vėliau pietausime su bendruomenės moterimis, kurių pagrindinis užsiėmimas – austi. Čia apsilankysime vienos iš jų namuose ir sudalyvausime tradicinių majų vestuvių inscenizacijoje. Nakvynė viešbutyje Antigvoje.
3
diena
ANTIGVA – PANACHAČELIS – ATITLANO EŽERAS – PANACHAČELIS (pusryčiai)
Po ankstyvų pusryčių vyksime link Panachačelio (Panajachel) (80 km, ~3 val.), kur persėsime į motorinę valtį. Šiandien plauksime į kaimelius, įsikūrusius prie Atitlano ežero. Atitlano ežeras apsuptas 3 vulkanų, kalnų, o ant ežero krantų išsibarstę keliolika majų gyvenamų kaimelių. Aplankysime San Chuan La Lagūna (San Juan La Laguna) ir Santjago Atitlan (Santiago Atitlan) kaimelius. Pažinsime vietines tradicijas, kultūrą, religinį sinkretizmą. San Chuan La Lagūnoje susipažinsime su vietinėmis audėjomis ir jų amatu, taip pat vyksime į vietinį kooperatyvą, kur auginama kava, o Santjago Atitlane lankysime miestelio bažnyčią ir vietinį šventąjį Rilaj Mam, kuriam majų žmonės aukoja, nepaisant oficialios katalikų bažnyčios pasipriešinimo. Siauromis chaotiško miesto gatvėmis tuktukais vyksime link namų, kur saugomas Rilaj Mam, ir kur atliekami dvasiniai ritualai. Grįžimas į Panachačelį ir nakvynė viešbutyje.
4
diena
PANACHAČELIS – PACUNAS – GVATEMALA (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime į mažai turistų lankomą miestelį Pacuną (Patzun) (40 km, ~1,5 val.), kur gėrėsimės spalvingu vietiniu turgumi. Netoliese aplankysime istorinę kakčikelių etnijos (indėnų tautos) sostinę Išimčę (Iximche), kuri buvo nuniokota ispanų konkistadorų XVI amžiuje. Dalyvausime majų ceremonijoje, atskleidžiančioje majų dvasingumo sistemą. Nakvoti vyksime (100 km, ~3 val.) į viešbutį Gvatemalos sostinėje.
5
diena
GVATEMALA – KOBANAS (pusryčiai)
Po ankstyvų pusryčių išvyksime link Kobano (Coban) (220 km, ~4-5 val.). Lankysimės unikaliame arbatos ūkyje Te Chirrepeco, kur susipažinsime su vietine kekčių etnija (indėnų tauta), auginančia gardžią arbatą. Nakvynė viešbutyje Kobane.
6
diena
KOBANAS  – PETENAS – TIKALIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)
Po ankstyvų pusryčių apsilankysime eksperimentinėje orchidėjų stotyje, kur vietinis mokslininkas dirba su tūkstančiais orchidėjų rūšių ir jų išsaugojimu. Tai neturistinis objektas, taigi nesant galimybei ten apsilankyti, vyksime į rūkinguose miškuose įsikūrusį parką, kur orchidėjos auga natūralioje aplinkoje. Vėliau laukia ilga kelionė link Peteno regiono (270 km, ~6 val.). Sustosime prie upės La Pasion. Čia persėsime į laivus, kurie upe mus nuplukdys link skaidraus vandens šaltinių, kur turėsime galimybę išsimaudyti. Plaukdami galėsime stebėti laukinę gamtą, gyvūniją ir paukščius. Vėlai vakare atvyksime į Floresą arba El Remate – vietoves, esančias aplink Tikalio nacionalinį parką. Nakvynė viešbutyje.
7
diena
TIKALIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)
Papusryčiavę lankysimės visų laikų didžiausiame ir svarbiausiame majų mieste Tikalyje. Tikalio nacionaliniame parke vienas kitą papildo įspūdinga didžiausių džiunglių Centrinėje Amerikoje gamta ir majų civilizacijos miestas – Tikalis. Šventyklos, piramidės, aikštės ir alėjos, hidraulikos sistema – viskas išlikę iš IX ir ankstesnių amžių. Pasiruoškite daug vaikščioti – turas trunka apie 3 valandas, o atstumai tarp Tikalio aikščių primena šiuolaikinių didmiesčių atstumus. Po pietų išvyksime link Uašaktūno (Uaxactun) (25 km, ~30-40 min.), kur susipažinsime su majų miestuastronomijos stebėjimų centru, šalia kurio šiandien gyvena vietinė bendruomenė, labai priklausanti nuo džiunglių teikiamų turtų bei maisto šaltinių. Nakvynė viešbutyje El Remate arba Florese.
8
diena
TIKALIO NACIONALINIS PARKAS – RIO DULSĖ(pusryčiai)
 Po pusryčių išvyksime link Rio Dulsės (Rio Dulce) (220 km, ~4 val.) regiono. Pasiekę Rio Dulsės miestelį, persėsime į laivą, kuriuo plauksime iki galutinio tikslo – viešbučio. Plauksime Dulsės upe, kur stebėsime pakrančių gyvenimą ir didžiulius kontrastus – prabangias vilas ir vietinių majų kuklias trobeles. Pakeliui sustosime vietinėje mokykloje, apsuptoje džiunglių, atskirtoje nuo civilizacijos. Čia sąlygas mokytis turi vaikai iš vargingų majų šeimų. Sužinosime, kaip gyvena jaunuoliai ir kaip veikia šis puikus edukacinis projektas. Iš upės įplauksime į kanjoną, o vėliau pasieksime Livingstoną, kuriame gyvena vieninteliai Gvatemalos juodaodžiai, etnija garifunas. Čia galėsime paragauti tradicinio garifuna žmonių patiekalo tapado – tai jūros gėrybių sriuba, užpilta kokosų pienu. Nakvynė viešbutyje Livingstone.
9
diena
RIO DULSĖ – KOPANAS (HONDŪRAS) (pusryčiai)
Po pusryčių laivu išplauksime iš Livingstono atgal į Rio Dulsę ir trauksime link Kirigvos archeologinio parko (Quirigua archaeological park) (90 km, ~2 val.). Kirigva yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą dėl įstabaus grožio monolitų, kurie ir šiandien stebina savo glifais, pasakojančiais šio miesto istoriją bei majų kultūros mitologiją. Toliau keliausime link Hondūro, Kopano (Copan) miestelio (130 km, ~4 val.). Nakvynė viešbutyje Kopane.
10
diena
 KOPANAS – GVATEMALA (pusryčiai)
Po pusryčių lankysimės Kopano archeologiniame parke. Jeigu Tikalis laikomas majų kultūros Niujorku, tai Kopano miestas neabejotinai yra majų Paryžius – dailus, elegantiškas, meniškas. Čia turėsime progą pasigrožėti ir po Kopano upės slėnį laisvai skrajojančiomis papūgomis aromis. Po pietų grįšime į Gvatemalos sostinę nakvynei (240 km, ~ 5 val.).
11
diena
GVATEMALA – PAKAJOS UGNIKALNIS – LOS KOBANOSAS (SALVADORAS) (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vyksime į Pakajos nacionalinį parką (Pacaya National Park) (50 km, ~1,5 val.). Pakajos ugnikalnis pastaruoju metu lankytojus žavi savo aktyvumu ir netgi tekančios lavos upėmis. Tai vienas lengviausių įkopti ugnikalnių Gvatemaloje. Kopsime į mažesniąją vulkano viršūnę. Viršutinis lavos sluoksnis jau virto akmeniu, bet po juo lava vis dar karšta. Giedrą dieną atsiveria nuostabūs vaizdai, o pats vulkanas – gyvas organizmas, besikeičiantis ir dovanojantis įspūdingus reginius. Pakilimas, priklausomai nuo fizinio žmogaus pajėgumo, gali užtrukti 1,5 – 2 val. Jeigu nenorite kilti pėsčiomis, už papildomą mokestį galėsite išsinuomoti arklius*, kurie jus užkels ir nuleis nuo vulkano. Vėliau išvyksime link Ramiojo vandenyno (200 km, ~4 val.), į kaimyninės Salvadoro šalies kurortą Los Kobanosą (Los Cobanos). Pakeliui aplankysime Ruta de  Las Flores – mažus vietinius Salvadoro kaimelius, kur susipažinsime su Salvadoro kultūra, istorija, paragausime vietinės šalies virtuvės. Poilsis ir nakvynė prie vandenyno mūsų lauks 4* viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimu.
12
diena
 POILSIS SALVADORE (viskas įskaičiuota)
Papusryčiavę viešbutyje dar turėsime laiko paskutinį kartą pasimėgauti tajišku masažu, maudynėmis jūroje ir vietiniu maistu. Papietavę* trauksime į salos prieplauką, iš kurios keltu kelsimės į žemyninę Tailando dalį  ir važiuosime į oro uostą (kelionė truks ~ 5 valandas), iš kurio vakare mūsų lauks skrydis į Vilnių.
15
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie Gvatemalą

Gvatemala – valstybė Centrinėje Amerikoje Šiaurės Amerikos žemyne. Ribojasi su Meksika šiaurėje, Belizu šiaurės rytuose, Hondūru ir Salvadoru pietryčiuose, taip pat su Ramiuoju vandenynu ir Karibų jūra. Šalis pasižymi savo istoriniu palikimu, tankiais atogrąžų miškais ir juodo smėlio paplūdimiais ir gyvomis senosiomis vietinių gyventojų tradicijomis. Šalyje yra 11 nacionalinių parkų ir rezervatų, turi
Dėmesio! Keliaujant į Gvatemalą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos pažintinės dalies metu;
 • Apgyvendinimas 3* – 4* žvaigždučių viešbučiuose turo metu (10 nakvynių: 2 nakvynės Antigvoje, 2 nakvynės Gvatemalos sostinėje, 1 nakvynė Panachačelyje, 1 nakvynė Kobane, 2 nakvynės El Remate arba Florese, 1 nakvynė Livingstone, 1 nakvynė Kopane) ir 4* žvaigždučių viešbutyje poilsio metu (2 nakvynės Los Kobanose);
 • Programoje nurodytas maitinimas (10 pusryčių, 1 pietūs, 2 maitinimai su „viskas įskaičiuota“); 
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Gvatemala – Salvadoras – Vilnius su persėdimais (kaina nuo ~900-1200 EUR);
 • Sienos kirtimo mokestis Hondūre (~4 USD/asm.);
 • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR, BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (arklio nuoma lipimui į Pakajos ugnikalnį ~30 USD/asm.);
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams (~40 EUR/asm.);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su kitais asmenimis.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. 
 • Kelionės metu numatyta kelionės vadovė – Lina. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Gvatemalos oro uoste.
 • Visos kelionės metu autobusu nuvažiuojama ~1880 km.

Kelionę galima papildyti

  • Poilsiu paplūdimyje Salvadore, šalia Ramiojo vandenyno. Papildomos nakvynės kaina, gyvenant dviviečiame kambaryje 4* viešbutyje su „viskas įskaičiuota“ maitinimu – ~160 EUR/asm.
Pasitark su specialistu!
Evelina G.
Susisiek su Gvatemalos specialiste Evelina ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Majų civilizacijos pėdsakais: Gvatemala ir Meksika (pavasario sezonas)
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Majų civilizacijos pėdsakais: Gvatemala, Meksika (rudens sezonas)
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Neatrastoji Centrinė Amerika: Gvatemala ir Hondūras su poilsiu Salvadore
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.