Majų saulė: Gvatemala, Belizas, Meksika (anglų kalba)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Aplankysite spalvingąją, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą kolonijinį Antigvos miestą
 • Įgysite unikalią patirtį - nakvynė vietinėje Gvatemalos šeimoje
 • Pamatysite nuostabius Kolkerio salos saulėlydžius
 • Pasimėgausite nuostabiais, balto smėlio paplūdimiais Karibų jūros pakrantėse
 • Pažinsite istorines majų kultūros pėdsakus
 •  

Dėmesio! Keliaujant į Gvatemalą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

1
diena
Vilnius/Ryga - Gvatemala - Antigva
Išskrisite iš Vilniaus/Rygos oro uosto. Atvyksite į Gvatemalos sostinės oro uostą. Atskridę būsite pervežti į Antigvos miestą, esantį viena valanda kelio nuo oro uosto. Registracija viešbutyje. Nakvynė viešbutyje.
2
diena
Antigva
Šiandien Jums bus surengta pusės dienos orientacinė ekskursija po buvusią Gvatemalos sostinę – Antigvos miestą. Pasimėgaukite į UNESCO paveldo sąrašą įtraukto miesto grožiu bei architektūra – akmenimis grįstomis gatvėmis, renovuotais tinko nameliais su sunkiomis, raižytomis medinėmis durimis, senovinėmis bažnyčiomis. Turėsite pakankamai laiko Antigvą atrasti patys, todėl rekomenduojame aplankyti gražiausią miesto bažnyčią - La Merced - šalia kurios rasite didžiausią Centrinės Amerikos fontaną, La Recoleccion XVIIa. bažnyčios liekanas ar kakavos bei šokolado muziejų - ChocoMuseo. Taip pat nepamirškite paragauti garsiosios gvatemalietiškos kavos ar pasimėgauti maloniu masažu. Nakvynė viešbutyje.

3
diena
Panachačelis
Šiandien išvyksite į vieną gražiausių Gvatemalos miestelį – Panachačelį, esantį prie Atilan ežero. Šį ežerą supa dvylika vietinių kaimelių, mėlynai pilki kalnai ir trys ugnikalniai paliksiantys nepamirštamą pėdsaką Jūsų atmintyje. Turėsite laisvo laiko šį miestą pažinti pėsčiomis. Mieste rekomenduotume aplankyti senovines bažnyčias, įvairius skersgatvius, tam kad pajustumėte tradicinę šio miesto pusę. Taip pat muziejų esantį Posada de Don Rodrigo viešbutyje, kuriame rasite keramikinių Majų skulptūrėlių ir kitų įrankių. Būkite atsargūs, nes šiame miestelyje nėra jokių kelio ženklų.
Taip pat galite pasirinkti papildomą vienos dienos ekskursiją po Atilan ežerą, kurios metu pamatysite vietinius kaimelius iš arčiau (išvykimas ryte, grįžimas vėlai popietę). Nakvynė viešbutyje.
4
diena
Atitlan ežeras(vakarienė)
Šią dieną praleisite prie Atitlan ežero, turėsite laisvo laiko, kurio metu galėsite pailsėti prie ežero ar pasirinkti teritorijoje siūlomas papildomas veiklas: pasijodinėjimas žirgais, pasiplaukiojimas baidarėmis, dviračių nuoma, pasivaikščiojimas pėsčiomis. Nakčiai būsite apgyvendinti San Juan kaimelyje, vietinėje šeimoje pagal „Planeterra“ programą, kurios tikslas – skatinti vietinius gyventojus pertvarkyti savo namus, kurti nedidelius verslus bei mažinti neigiamą turizmo įtaką aplinkai. Tai neįkainojama patirtis Jūsų gyvenime ir unikali galimybė pažinti gvatemaliečių kultūrą iš vietinių gyventojų.

5
diena
Antigva
Šią dieną grįšite į Antigvos miestą. Turėsite laisvo laiko miesto pažinimui, vietinių parduotuvių aplankymui, kurios yra žymios tekstilės, juvelyrikos, keramikos bei atikvaro gaminiais. Vakare eisite į grupinę salsą šokių pamoką, po kurios galėsite praktikuotis visą naktį.
Siūlomos šios papildomos ekskursijos laisvo laiko metu: miesto turas (20 USD/15.05 EUR), turas dviračiais (35 USD/26.33 EUR), žygis į aktyviausią Gvatemaloje Pacaya vulkaną (20 USD/15.05 EUR), esantį 2500m. virš jūros lygio, apsuptą miškų bei uolų, makadamijos riešutų ir kavos plantacijų (20 USD/15.05 EUR) aplankymas. Nakvynė viešbutyje.

6 – 7
dienos
Rio Dulce
Pro tankias džiungles vyksite į Rio Dulce, mažą miestelį prie Izabel ežero. Šioje vietovėje turėsite laisvo laiko poilsiui arba išvykoms į papildomas ekskursijas: išvyka valtimi į Linvingstoną (20USD) - pagrindinį Gvatemalos uostą ar San Felipe fortą (5 USD/3.76 EUR) - XVII a. karinį pastatą, pasijodinėjimas žirgais plantacijose, rytinis beždžionių turas baidarėmis (13-26USD/9.78-19.56 EUR), kuriame galėsite pasimėgauti bundančia gamta ir jos garsais,  atsipalaidavimas terminiuose šaltiniuose ar žygis džiunglių takais į Chocon-Machacas saugomą rezervatą (18 USD/13.54 EUR). Nakvynė viešbutyje.

8
diena
Floresas
Paskutinis sustojimas Gvatemaloje – Floresas – vaizdingas miestelis apsuptas Peten Itza ežero. Geriausiai žinomas dėl netoli esančio Tikalio – didžiausios archeolinių kasinėjimų atrastos Majų vietovės.  Floresas yra mažas miestelis siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis, mažais spalvotais nameliais bei draugiškais vietiniais gyventojais. Daugiausia pramogų rasite prie milžiniško Peten Itza ežero: pasiplaukiojimą valtimis, žvejybą, paukščių stebėjimą mažą zoologijos sodą ir kt. Nakvynė viešbutyje.

9 – 10
dienos
Tikalis -San Ignasijas
Pakeliui į Belizį sustosite senoviniame Tikalio mieste. Susipažinsite su majų  civilizacijos kultūra ir istorija.  Mieste rasite didžiausią majų piramidę, džiungles, penkias pagrindines šventyklas.Toliau keliausite į Belizio miestą San Ignasijas. Čia turėsite laisvą laiką, kurio metu galėsite pasirinkti papildomas ekskursijas ar savarankiškai susipažinsite su miestu. Apgyvendinimas kaimiškuose ekologiniuose nameliuose. Paragaukite belizietiško maisto, pasiplaukiokite upėje, atsibuskite apsuptas laukinės gamtos garsų už Jūsų lango. Nameliuose rasite kompostinius tualetus ir belubius dušus. Papildomos ekskursijos:

Actun Tunichil Muknal smėlio laikrodžio formos urvą. Išvyką pradėsite 45min. žygiu pėsčiomis džiunglėse pro Tapir kalnų natūralų rezervatą. Pasiekę urvą išvysite natūralų muziejų su įvairiais majų reliktais. (80 USD/60.19 EUR)

Kristalinis urvas – tai 10 pagal populiarumą pasaulyje urvas. Pirmiausia vyksite iki „Mėlynosios skylės“ nacionalinio parko nuo kurio 50min pėsčiomis keliausite pro miškus iki urvo. Ir lynais leisitės žemyn į urvą. (80 USD/60.19 EUR))

Šunantuničinas - įspūdingas majų civilizacijos  ceremonijų centras, kuriame rasite aukščiausią piramidę šiame regione. (8 USD/6.02 EUR)

11 – 13
dienos
Kolkerio sala
Išvyksite į Kalkerio salą. Pagrindinė miesto gatvė nuklota smėlio ir apsupta restoranais, jūros gėrybių prekystaliais bei barais. Tai puiki vieta pailsėti ir pasimėgauti saulėlydžiu. Organizuojami papildomi turai: plaukimas nardyti į antrą pagal ilgumą pasaulyje Belizo rifą ar į Hol Chan jūros rezervatą ar prie „Mėlynosios skylės“. Nakvynė viešbutyje.

14 – 15
dienos
Playa del Carmen
Išvyksite į paskutinę šios kelionės vietą – Playa Del Carmen, Meksikoje. Čia turėsite laisvo laiko pailsėti, paplaukioti, panardyti ar tiesiog pasimėgauti tikromis „Margaritomis“ baltasmėlyje paplūdimyje. Taip pat galimos papildomos išvykos: į Tulumą (10-40 USD/7.52-30.09 EUR), pamatyti majų civilizacijos miesto liekanų, easančio ant Karibų jūros pakrantės skardžio ar panardyti Kosumelio saloje (25 USD/18.81 EUR), kuri yra vos už 45min. plaukimo keltu. Nakvynė viešbutyje.
16
diena
Playa del Carmen - Vilnius/Ryga
Skrydis į Vilnių/Rygą. Playa del Carmen yra vos 45 min. nuo Kankuno oro uosto.
17
diena
Vilnius/Ryga
Grįžimas namo.

Apie Gvatemalą

Gvatemala – valstybė Centrinėje Amerikoje Šiaurės Amerikos žemyne. Ribojasi su Meksika šiaurėje, Belizu šiaurės rytuose, Hondūru ir Salvadoru pietryčiuose, taip pat su Ramiuoju vandenynu ir Karibų jūra. Šalis pasižymi savo istoriniu palikimu, tankiais atogrąžų miškais ir juodo smėlio paplūdimiais ir gyvomis senosiomis vietinių gyventojų tradicijomis. Šalyje yra 11 nacionalinių parkų ir rezervatų, turi
Dėmesio! Keliaujant į Gvatemalą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • pervežimas iš Gvatemalos oro uosto į Antigvos miestą; iš Playa del Carmen į Kankuno oro uostą;
 • apgyvendinimas: 12 naktų paprastuose viešbučiuose, 1 naktis vietinės šeimos namuose, 2 naktys kaimo nameliuose;
 • orientacinė ekskursija Antigvoje;
 • grupinė salsa pamoka;
 • ekskursija su gidu į Tikalio vietovę;
 • kelionės vadovas;
 • 1 vakarienė.

Į kainą neįskaičiuota:

 • skrydis - Vilnius/Ryga - Gvatemala, Kankunas-Vilnius/Ryga;
 • medicininių išlaidų užsienyje draudimas;
 • išvykimo mokesčiai ~70 USD/52.66 EUR;
 • maitinimo išlaidos (350-450 USD/263.32-338.56 EUR);
 • papildomos ekskursijos ~350 USD/263.32 EUR, priklausomai nuo pasirenkamų turų;
 • arbatpinigiai;
 • asmeninės išlaidos, papildomai siūlomos ekskursijos.

Pastabos

 • Florese nuo sausio iki gegužės sausasis laikotarpis, turėkite apsaugą nuo saulės, nuo gegužės vidurio iki gruodžio gausiai lyja, todėl jei vykstate šiuo metu, nepamiškite turėti apsaugų nuo lietaus ir vabzdžių;
 • galimos ir kitos, nepaminėtos programoje ekskursijos;
 • kelionės iš vienos vietovės į kitą bus organizuojamos viešuoju transportu;
 • šio turo amžiaus grupė yra 18-39m. žmonės.Pasitark su specialistu!
Gintarė R.
Susisiek su Gvatemalos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Nuotykinė kelionė! Atidaryta keliautojams!
Nuotykis Kolumbijoje: salos, džiunglės ir Karibų jūros paplūdimiai
Kolumbija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atidaryta keliautojams!
Atogrąžų pagunda: tropiškoji Kosta Rika (su rusakalbiu gidu)
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atidaryta keliautojams!
Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su grupe iš Lietuvos Atidaryta keliautojams!
Didingoji Meksika (Gran Mexico) su grupe iš Lietuvos
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.