Mesopotamija – civilizacijos lopšys

Kelionės akcentai

 • Keliausite į pačią žmonijos civilizacijos lopšio širdį – Mesopotamiją  
 • Išvysite didžiausią Vakarų Azijos upę – legendinį Eufratą 
 • Vyksite į Urfą – daugelio religijų piligrimystės vietą ir tariamą pranašo Abraomo gimtinę
 • Pamatysite seniausią ir tvirčiausią arkinį tiltą, nutiestą per Tigro upę Dijarbakyro mieste 
 • Gaziantepe – viename didžiausių ir seniausių Turkijos miestų, ragausite tradicinių baklavos skanėstų 
Nuo1365
2024 10 13 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 350
su skrydžiu: 1715
Keliaujant į Turkiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Jūrų apsuptas tiltas tarp Europos, Artimųjų Rytų ir Azijos – Turkija – tai šalis, garsėjanti ne tik poilsio oazėmis, bet ir neišsenkančiais istorijos ir kultūros turtais. Islamiškosios architektūros lobynai, galingos tvirtovės, milžiniški uolose iškalti miestai – tik dalis senovės civilizacijų laikus menančių šios šalies vertybių, kurios pažadins susižavėjimą autentiška Turkijos dvasia. Ne veltui čia lankėsi didžiausi mąstytojai bei poetai, kuriuos įkvėpdavo ne tik krašto gamta, bet ir čia gyvenusių žmonių būdas. Ši kelionė – tai žygis didžiųjų civilizacijų paliktais pėdsakais, kurie galiausiai susilieja į svaiginantį dervišų šokį.
1
diena
VILNIUS – STAMBULAS (vakarienė)
Atvykimas į Stambulą. Pasitikimas ir pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas.

Stambulas yra turtingiausias miestas pasaulyje, kuriame gausu lankytinų vietų. Iš didžiausių: milžiniška Hagia Sophia (viena iš keturių didžiausių šventyklų pasaulyje), Mėlynoji mečetė, požeminis Jeribatano rezervuaras-šventykla, Hipodromo aikštė su trimis kolonomis (egiptiečių, graikų, Konstantino kolona), didingi rūmai. Konstantino, Topkapi pilis, Šv. Irenos bažnyčia, Chora vienuolynas, 61 metro aukščio Galatos bokštas, archeologijos muziejus... Mieste yra daugiau nei 100 mečečių, kurių dauguma pastatyta XV-XVI a., daugelis Stačiatikių bažnyčios ir vienuolynai, senovės Romos ir Bizantijos laikotarpio pirtys. O Stambule yra 150 muziejų kiekvienam skoniui: nuo Islamo kaligrafijos muziejaus iki ... NSO muziejaus. Nakvynė viešbutyje Stambule.

2  
dienos
STAMBULAS – GAZIANTEPAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vyksite į  Stambulo oro uostą, iš kurios lauks skrydis į Gaziantepą. Gaziantepas arba Antepas – vienas didžiausių ir seniausių Turkijos miestų, žinomas dėl turtingos istorijos, puikios gastronomijos (ypač tradicinių saldumynų), taip pat seldžiukų ir osmanų architektūros. Gaziantepas – vienas atmosferiškiausių Turkijos miestų, pilnas mielų vingiuotų gatvelių ir išlaikęs savo žavesį nuo seniausių laikų. Aplankysite Zeugmos mozaikų muziejų, kuriame pamatysite romėnų epochos Marso statulą, grožėsitės tų laikų fontanais ir įspūdingomis vilomis ant Eufrato upės kranto bei kitais eksponatais. Vėliau užsuksite į Gaziantepo istorinį centrą, pasivaikščiosite siauromis gatvelėmis, nustatytomis senoviniais akmeniniais ir mediniais nameliais, bei aplankysite vietinį rytietišką turgų. Gaziantepas laikomas baklavos sostine, todėl būtinai paragausite ir šio nacionalinio turkų deserto. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Gaziantepe.
3
diena
GAZIANTEPAS – CHALFETIS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Chalfečio (Halfeti) miestą (~100 km). Šis nuostabus miestas – tai tikra oazė vidury stepių, perėmęs nuostabiausią grožį ir turtingą senovės Anatolijos istoriją. Jis įsikūręs ant didžiausios Vakarų Azijos upės – legendinio Eufrato kranto ir laikomas vienu seniausių Turkijos miestų. Dėl jo istoriją menančių namų iš akmens ir gamtos grožio, šis miestas dar vadinamas Pietryčių „Slaptuoju rojumi“. Plaukdami valtimis, galėsite pamatyti užtvindytą Chalfečio miestą. Tuomet keliausite į Adijamaną (~ 120 km) ir kilsite į Nemruto kalną. Šis kalnas įsikūręs nacionaliniame parke, saugomame UNESCO. Turėsite galimybę pasigrožėti vienu nuostabiausių ir įspūdingiausių saulėlydžių pasaulyje, o Nemruto kalno viršūnėje, besileidžiančios saulės spinduliuose, pamatysite besislepiantį karaliaus Antiocho, davusio pavadinimą senovės Antiochijos provincijai, laidojimo kriptą.  Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Chalfetyje.

4
diena
CHALFETIS – URFAS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Urfą (~ 110 km). Urfa – vienas gražiausių regiono miestų, daugelio religijų piligrimystės vieta ir tariama pranašo Abraomo gimtinė. Pakeliui aplankysite Eufrato upėje esančią Atatiurko užtvanką, pastatytą siekiant apsirūpinti elektros energija, ir drėkinti regiono lygumas. Vėliau Jūsų laukia ekskursija po Urfą, kuri dar vadinamas „Pranašų miestu“. Šis miestas laikomas 5 pranašų, taip pat ir legendinio Abraomo, iš čia keliavusio į senąsias Palestinos žemes, gimtine. Ten būtinai aplankysite Archeologijos muziejų, laikomą didžiausiu ir turtingiausiu Turkijos muziejumi. Ten sukauptas milžiniškas artefaktų kiekis, skaičiuojant nuo paleolito iki islamo laikotarpio, siekia apie 10 000. Taip pat aplankysite Šventąjį Balikli Giol ežerą ir pamatysite jame gyvenančius karpius. Dieną palydėsite vaikštinėdami šio senovinio miesto gatvelėmis, aplankysite turgavietes ir tikrai paragausite turkiškos kavos. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje Urfoje. 

5
diena
URFAS – MARDINAS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Jūsų kelionė tęsiasi ir šiandien keliausite į pačią žmonijos civilizacijos lopšio širdį – Mesopotamiją.  Čia, plokščio kalno šlaite, stūkso Mardinas – unikalus medaus spalvos akmenų miestas, kuris tarsi išlipo tiesiai iš Arabijos naktų pasakų puslapių. Keliaudami į Mardiną, pakeliui aplankysite Harano slėnį – senovės Mesopotamijos lopšį. Būtent čia atsirado pirmoji žmonių civilizacija (dar prieš Egiptą!). Taip pat aplankysite Gebeklitepę – kalnų šventyklą, iškilusią aukščiausiame kalnagūbrio taške. Tai seniausias žinomas religinis centras žemėje. Atvykę į Mardiną, pasivaikščiosite gatvelėmis, aplankysite istorinį turgų ir miesto centrą. Mardinas – vienas iš nedaugelio pasaulio miestų, kuris iki šių dienų išlaikė savo originalų istorinį veidą. Tai buvo svarbus prekybos centras didžiajame Šilko kelyje. Būtent dėl šio fakto, Mardine susiformavo neįtikėtinas religijų ir kalbų mišinys, išlikęs iki šių dienų. Apgyvendinimas, vakarienė ir nakvynė  viešbutyje Mardine. 

6
diena
MARDINAS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Šiandien tęsite pažintį su Mardino miestu ir aplankysite senovines Ulu bei Latifije mečetes, sirų ortodoksų Kirklar cerkvę. Taip pat aplankysite Mardino tvirtovės papėdėje esančią Zindžirlio medresę. Nuo šios vietos atsiveria neįtikėtinas vaizdas į senąjį miestą ir Mesopotamijos lygumas iki pat Sirijos. Kitas kelionės tikslas – Kasymyje medresė ir Deirulzafarano vienuolynas, šiuo metu veikiantis ir priklausantis Antiochijos patriarchato sirų ortodoksų cerkvei. Pamaldos čia vyksta aramėjų kalba, kuria,  kaip manoma, pamokslavo pats Jėzus Kristus. Vakarienė ir nakvynė  viešbutyje Mardine.  

7
diena
MARDINAS (pusryčiai, vakarienė)
Papusryčiavę keliausite į apleistą Daros tvirtovę – miestą. Šis senovinis miestas laikomas daugelio civilizacijų pradžių pradžia,  nes čia galima įžvelgti kelių šioje teritorijoje gyvenusių etninių grupių ženklų. Taip pat aplankysite Mor Gabrielį – seniausią pasaulyje sirų ortodoksų vienuolyną, o dieną užbaigsite apsilankymu Midjate. Šis miestas įkurtas senovės Mesopotamijos kelių sankirtoje. Pervežimas į Dijarbakyrą (~ 160 km). Dijarbakyras yra senas miestas su sudėtinga istorija.

Atrodo, kad laikas sustojo siaurose ir vingiuotose jo gatvelėse, tad galite lengvai mintyse nukeliauti į tolimus laikus. Šiame mieste galima pajusti tikrų Rytų atmosferą, nepagražintą turistų traukos tikslais. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Dijarbarkyre.

8
diena
DIJARBAKYRAS – STAMBULAS (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Šiandien Jūsų laukia turininga ekskursija po Dijarbakyrą ir jo apylinkes. Aplankysite arkinį tiltą, nutiestą per Tigro upę. Tai seniausias ir tvirčiausias tiltas pasaulyje, puikiai išsilaikęs iki šių dienų. Vėliau Jūsų laukia apžvalginė ekskursija po Dijarbakyrą, pasižvalgysite po miesto centrą, pamatysite ilgiausias pasaulyje tvirtovės sienas, veikiančią Aramėjų Mergelės Marijos bažnyčią ir pasivaikščiosite po istorinį turgų.  Pervežimas į oro uostą skrydžiui  į Stambulą. Poilsis viešbutyje  Stambule.
9
diena
STAMBULAS – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių galėsite pasivaikščioti po miestą. Pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.
Nuo1365
2024 10 13 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 350
su skrydžiu: 1715

Apie Turkiją

Turkija – tikrų tikriausias antikos lobynas: daugybė šventyklų, amfiteatrų, kapaviečių, mečečių, tiltų, tvirtovių ir pilių. Šalies gamta yra nepaprasto grožio, klimatas puikus, beveik ištisus metus šviečia saulė, o jūra vilioja poilsiautojus iš viso pasaulio. Turkijoje aukšto lygio viešbučiai ir paplūdimiai, vandens sporto centrai, golfo laukai, įdomios i&sc

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Turkiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas 3 – 4* viešbučiuose (8 nakvynės: 2 nakvynės Stambule, 1 nakvynės Chalfetyje, 1 nakvynė Gazijantepe, 2 nakvynės Mardine, 1 nakvynė Urfoje, 1 nakvynė Dijarbarkyre);
 • Programoje nurodytas maitinimas (8 pusryčiai ir 7 vakarienės);
 • Vietiniai skrydžiai: Stambulas – Gaziantepas, Dijarbakyras – Stambulas; 
 • Profesionalaus rusakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai patogiu autobusu;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Stambulas – Vilnius (nuo 350 – 600 EUR, priklausomai nuo sezoniškumo ir bilietų užsakymo laiko);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos*;
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 200 EUR;
 • Arbatpinigiai gidui, vairuotojui ir nešikams (rekomenduojama suma dienai – 1-2 EUR/asm. vairuotojui, 2-3 EUR/asm. gidui);
 • Gėrimai vakarienės metu;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie rusakalbės grupės vietoje.

Kelionę galima papildyti

  • Papildomomis nakvynėmis Stambule prieš arba po turo (kaina – 60 EUR/asm., gyvenant dviviečiame/triviečiame kambaryje; 80 EUR/asm. – vienviečiame). Prasitęsus viešnagę Stambule ar atvykstant prieš turą, reikalinga įsigyti individualų pervežimą – kaina 75 EUR į vieną pusę už automobilį.

Kelionės užsakymas

Nuo
1365

+ skrydis apie: 350 visiems su skrydžiu: 1715
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Naujiena!
12 dienų kelionė į egzotiškuosius Galapagus – kruizas po salas ir turai Ekvadore
Ekvadoras
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Nuotykių kelionė į Afriką, aplankant Keniją, Tanzaniją ir Zanzibarą
Kenija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su grupe iš Lietuvos
Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Savaitgalio kelionė į Stambulą
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.