Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.

Ladakas: mažasis Tibetas mėnulio slėnyje (su vadovu iš Lietuvos)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Indija

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Ladakas: mažasis Tibetas mėnulio slėnyje (su vadovu iš Lietuvos)

Kelionės akcentai:

  • Garsioji Delio Penktadienio mečetė ir gyvas senojo Delio turgus.
  • Aplankysime Mėnulio žemę – Ladaką.
  • Pamatysite spalvas keičiantį Pangogo ežerą.
  • Nepakartojamas Himalajų kalnų dykumos kraštovaizdis.
  • Jodinėsite dvikupriais kalnų kupranugariais.

Programa

 • Ladakas (Ladakh) – buvusi budistų karalystė Tibeto regione, apsuptame įspūdingų dantytų kalnų viršūnių, vagojama sraunių upių ir besitęsiančių lygumų. Nepaprasto grožio budistiniai vienuolynai čia traukia piligrimus, o kontrastingas kraštovaizdis – keliautojus iš viso pasaulio. Leiskimės ir mes į kelionę, kurioje ne tik pažinsime senąją šio Indijos regiono kultūrą, bet ir atrasime kažką naujo sau – gal tai bus ramybė ir poilsis, o gal naujos pažintys su svetingais vietiniais.

 • 1 diena

  VILNIUS – DELIS

  Skrydis iš Vilniaus į Delį.

 • 2 diena

  DELIS (pusryčiai, vakarienė)

  Atvykus į Delį oro uoste Jus pasitiks kelionių vadovas ir keliausite į viešbutį. Po pusryčių mūsų lauks pilna įspūdžių diena Delyje (Delhi) – Indijos sostinėje, skaičiuojančiame trečią tūkstantmetį. Šalies sostinė kvies stebėtis neregėtais kontrastais ir mėgautis nesibaigiančiais nuotykiais.

  Važiuosime į Senąjį Delį pro nacionalinį paminklą Indijos vartus (India Gate) – memorialą žuvusiems Pirmajame pasauliniame kare – ir Prezidento rūmus. Senajame Delyje aplankysime XVII a. pastatytą Jama Masjid mečetę esančią šalimais Čandni Čouk turgaus (Chandni Chowk market). Anksčiau Čandni Čouk buvo klestintis prekybinis Delio centras. Triratėmis rikšomis pasivažinėsime po turgų. Savo akimis galėsime išvysti, kad net ir daugeliui amžių prabėgus, šis judrus ir spalvingas senamiesčio turgus kasryt prisipildo gausybe žmonių. Keliaujant mažomis gatvelėmis mūsų uoslės receptorius maloniai kutens tradicinės indiškos arbatos chai masala kvapai. Vakarop grįšime į viešbutį, kur mūsų laukia nuotaikinga tradicinio maisto gaminimo pamokėlė ir indiška vakarienė.

 • 3 diena

  DELIS – LEHAS (pietūs)

  Anksti ryte paliksime Indijos sostinę ir skrisime į buvusią Himalajų karalystės Ladako (Ladakh) sostinę Lehą (Leh). Lehas – unikalus ir žavingas kalnų miestas draugiškas keliautojams. Aukštų kalnų įrėmintame Lehe viskas dvelkia ramybe ir gyvenimu be rūpesčių. Ilgus šimtmečius menančiame senamiestyje raizgosi siaurutės gatvelės, dominuoja aptrupėję moliniai nameliai plokščiais stogais ir medinėmis langinėmis, o visa tai vainikuoja įspūdingi tibetietiško stiliaus rūmai bei fortas.

  Diena bus skirta atsipalaiduoti ir aklimatizuotis prie didžiulio aukščio – juk Lehas virš jūros lygio iškilęs net 3500 m. Vakare pasiūlysime pasivaikščioti po vietinį miesto turgų (Leh bazaar) – akį čia trauks spalvingi suvenyrų prekystaliai, o nosį kutens įvairiausių indiškų prieskonių kvapai. Nakvynė viešbutyje.

 • 4 diena

  LEHO VIENUOLYNŲ TURAS (pusryčiai)

  Šią dieną skirsime bene svarbiausiam Leho kultūriniam palikimui – vienuolynams. Šio regiono maldos namai saugo retas ir turtingas įvairių budistinių reliktų kolekcijas – paveikslų, freskų, skulptūrų ir net religinių raštų.

  Kelsimės anksti ryte ir važiuosime į Tiksės (Thiksey) kaimą, kur aplankysime Tiksės vienuolyną (Thiksey monastery). Tai didžiausias vidurio Ladako vienuolynas, kuriam priklauso net 25 kaimai. Dar XV a. įkurtų vienuolių namų susirinkimų rūmuose pavaizduotas Buda. Sakoma, kad tai viena įspūdingiausių Budos skulptūrų dėl jo veido išraiškos – vienu metu šis šventasis atrodo ramus, besišypsantis, tačiau kartu – ir miglotai grėsmingas. Sudalyvausime kerinčiose rytinėse vienuolių maldose. Iš šono galėsite stebėti rytines vienuolių maldas, o galbūt ir patys prisijungsite?

  Papusryčiavę važiuosime į Šėjaus (Shey) kaimą, kur stabtelėsime apžiūrėti Šėjaus rūmų ir vienuolyno (Shay Palace, Gompa). Senovėje buvęs Ladako vasaros sostine, šiandien kaimas saugo, pasakojama, antrą pagal dydį (net 10 m aukščio!) Ladako auksuoto vario Budos skulptūrą.

  Grįždami link Leho taip pat užsuksime ir į Stoko rūmus bei muziejų (Stock Palace and Museum). Šis, kadaise karališkosios šeimos gyvenamąja vieta buvęs muziejus šiandien leidžia žvilgtelėti į istorinį nuošalaus slėnio paveldą: čia saugoma senovinių monetų, regalijų kostiumų, tauriųjų metalų papuošalų ir senovinių fotografijų. 

  Vakare, susipažinę su Ladako vienuolynų istorija ir pasigrožėję muziejuose saugomomis relikvijomis grįšime į Lehą, kur po vakarienės mūsų lauks laisvas laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

 • 5-6 diena

  LEH HEMIS FESTIVALIS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Šias dvi kelionės dienas praleisime stebėdami Hemis vienuolyno festivalį! Anot Tibeto legendų, Hemis vienuolyno festivalis pradėtas švęsti jau VIII amžiuje. Šis festivalis yra skirtas Mokytojo Padmasambhavos gimimui paminėti. Pagrindinis festivalio veiksmas yra šventasis šokis Tsam. Vienuoliai šoka apsirengę simboliniais kostiumais ir kaukėmis. Šio šokio tikslas – parodyti dieviškumą žemėje ir atbaidyti piktąsias dvasias. Seniau šį šokį stebėdavo tik vienuoliai gyvenantys Hemis vienuolyne, tačiau dabar ir pasauliečiai gali grožėtis šiuo reginiu. Teatrališki Hemis vienuolyno ritualai tapo vienu populiariausiu Ladako festivaliu. Vienuolyne yra senovinių reliktų kolekcija, o tarp jų yra ir didelė, siekianti 4 auštus drobė, kurioje yra atvaizduotas Guru Padmasambhava, papuoštas perlais. Deja, ši druobė pakabinama kartą kas 12 metų būtent Hemis vienuolyne festivalio metu. Ar mes būsime tie laimingieji? Nenorintys stebėti festivalio antrąją dieną už papildomą priemoką gali kalnais žygiuoti iki Gangles kaimelio*.

 • 7-8 diena

  LEHAS – PANGOGAS (pusryčiai, pietūs)

  Ryte atsikėlę ir papusryčiavę vyksime link Pangogo ežero, pakeliui aplankysime senovinę šventyklą Tangse ir sustosime piknikui. Toliau vyksime link mūsų tikslo – Pangogo ežero, esančio 4350 m aukš­ty­je, Himalajų kalnuose.  Tai viena iš lankomiausių ir, be abejo, viena įspūdingiausių vietų Ladake. Ežeras visus paperka akinamu žydrumu ir didingų klanų panoramos atspindžiais. Šis sūraus vandens ežeras yra net 4350 metrų aukštyje! Čia praleisite visą dieną grožėdamiesi neapsakomais, didingais panoraminiais vaizdais. Sekantį rytą kelsimės anksti ryte, kad spėtumėme pamatyti magišką saulėtekį prie Pangogo ežero. Atsisveikinę su gražiausiu Ladako ežeru, vyksime atgal į Lehą, kur turėsite laisvą vakarą poilsiui ar savarankiškam miestelio pažinimui.

 • 9 diena

  LEHAS – ALCHI (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Šį rytą papusryčiavę leisimės į dar vieną Ladako kaimą – Alčį (Alchi). Apsilankysime žymiame kaimelio vienuolyne pastatytame prieš tūkstantį metų ant Indo upės kranto, priešingai nei visi kiti Ladako vienuolynai įkurti ant kalvos. Vienuolyno sienos su išpieštais moliniais budistiniais piešiniais tarsi garsiai pasakoja tūkstančio metų senumo istorijas. Per Mangyu kaimelį važiuosime link kitos šventyklos. Ir šį kart tai bus ne budistinis vienuolynas, o sikhų gurudvara. Sikhai – XV-XVI amžiuje Pundžabe, dabartinėse Indijos ir Pakistano teritorijose, atsiradusi religinė grupė. Dabar šios religijos atstovų, kuriuos atpažinsite iš turbanų ir karos, apyrankės ant rankos, ir jų šventyklų, gurudvarų, rasite visoje Indijoje.  Ladake stovi legendomis apipinta sikhų gurudvara Pathar Sahib. Pasakojama, kad po Ladaką keliaujantį Guru Nanaką užpuolė demonas. Pastarasis ant medituojančio šventojo užmetė didžiulį akmens riedulį. Mokytojo kūnas nuo meditacijos buvo labai įkaitęs, tad akmuo užuot prispaudęs mokytoją staiga tapo minkštas bei švelnus. Įsiutęs demonas mėgino dar kartą ir dar kartą, bet pagaliau suprato – susidūrė su nemirtinguoju. Tą pačią akimirką demonas Nanaką paliko ramybėje, o akmuo taip ir liko stūksoti toje vietoje, kur buvo numestas. Legendą mena tik akmenyje likusios žymės – žmogaus silueto kontūras bei demono pėda. Nakvynė Alchi kaimelyje.

 • 10 diena

  ALCHI – LAMAJURAS – LEHAS (pusryčiai)

  Sočiai papusryčiavę važiuosime į kitą mūsų kelionės tašką – Lamajuro vienuolyną (Lamayuru Monastery, Yuru Gompa). Važiuosime pro slėnį, nuo kurio ir kilo Ladako kitas pavadinimas "Mėnulio žemė". Pasakojama, kad „Mėnulio žeme“ vadinamo slėnio vietoje kadaise buvo didžiulis ežeras, tačiau vienas šventasis įskėlė žemėje plyšį. Žemė sugėrė vandenį, o šioje vietoje iškilo kaimas bei vienuolynas, skirtas kontempliuoti sielos ramybę bei mokytis Budos mokymų. Važiuosime link Leho. Pakeliui aplankysime Geltonųjų skrybelių Tibeto budizmo mokyklai priklausantį Rizong vienuolyną, garsėjantį labai grieštomis taisyklėmis. Manoma, kad čia rojus tiems, kurie ieško vietos meditacijai. Nakvynė Leho mieste viešbutyje.

 • 11 diena

  LEHAS –NUBRA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Po pusryčių važiuosime link Nubros slėnio. Tai viena aukščiausiai esančių dykumų pasaulyje, kurią ypatingai mėgsta nuotykių mėgėjai. Pakeliui pravažiuosime, manomai, aukščiausią asfaltuotą kalnų perėja Khardunglą. Pervažiavus šią perėją stebins unikalus Nubors slėnio kraštovaizdis: smėlėtas lygumas keis žalios žemės lopinėliai, pilni spalvingų laukinių gėlių, o žvalgantis aplink negalėsime atsigrožėti snieguotomis kalnų viršūnėmis. Žaliuojančius kaimelius keis sausringi atšiaurūs kalnai bei kopos, stačius tarpeklius – lygūs laukai. Atvykę įsikursime patogiose stacionariuose palapinėse. Laikas skirtas poilsiui. Vakare važiuosime pasigrožėti smėlio kopomis ir pajodinėti dvikupriais kupranugariais. Ar įsivaizduojate, koks jausmas iš aukštai žvelgti į balto smėlio dykumą? Vakarienė ir nakvynė dykumoje.

 • 12 diena

  NUBRA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Ryte mūsų lauks pusryčiai, o po jų vyksime apžiūrėti Insos vienuolyno (Insa Monastery), esančio ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria graži slėnio panorama. Šį vienuolyną prižiūri vienas vienuolis, kuris yra paskiriamas Tiksės  vienuolių. Gal pavyks užklupti vienuolį tvarkantį kiemą? Stabtelėsime ir prie Panamiko karštųjų versmių (Panamik Hot Springs). Ši vieta ypatinga – tai vienintelis Himalajų kaimas, kuriame taip lengva pasiekti karštąsias versmes – būtent šie baseinai aprūpina vietinius karštu vandeniu. Toliau vyksime link Yarab Tso ežero. Ežeras yra vienas iš šventųjų Nubra slėnyje. Skaidraus gėlo vandens atvaizdas ežere, esančiame uolingoje vietovėje, įspūdingai vaizduoja jo apylinkes, todėl vaizdas yra įspūdingas. Tikima, kad ežeras pildo svajones – apeikite aplink ežerą tris kartus galvodami apie savo svajonę. Suksime link kalvos, ant kurios puikuojasi Diskito vienuolynas (Diskit monastery). Geltonųjų skrybėlių (Gelugpa) Tibeto budizmo mokyklai priklausantis vienuolynas įkurtas XIV a. Čia slypi Karūnuotojo Budos statula, didžiulis dievų būgnas ir keli dievybių paveikslai, tačiau visą tai užgoš, milžiniška Maitrėja Buda. Ši nepaprastai spalvinga 32 m aukščio statula stūkso šalia vienuolyno ir savo rūsčiu žvilgsniu, sakoma, stebi Šijoko upę (Shyok river). Vakarienė ir nakvynė dykumoje.

  + 7

 • 13 diena

  NUBRA - LEHAS (pusryčiai, pietūs)

  Kas norės pasimėgauti rytinėmis maldomis, skatiname atsikelti anksti ryte ir nuvykti iki Diskito vienuolyno*. Čia galėsite dar sykį stebėti rytines vienuolyno maldas. Po pusryčių važiuosime į Leho miestą. Laisvas laikas Leho mieste. Tai puiki proga supirkti paskutines lauktuves savo artimiesiems. Nakvynė Leho mieste.

 • 14 diena

  LEHAS – DELIS (pusryčiai)

  Anksti ryte papusryčiavę vyksime į oro uostą ir skrisime į Delį. Atvykę į miestą aplankysime istorinį Lodi sodą (Lodhi Garden), Delyje. Sode, vis, kur ne kur, išlenda XV-XVI amžiaus valdovų mauzoliejai. Pasivaikščioję sode važiuosime į Dilli Haat turgelį. Nespėję visko susipirkti Ladake, ras puikių lauktuvių ir čia. Turgelyje galėsite susipažinti su visų Indijos regionų tradiciniais patiekalais ir amatais. Vakare stebėsime paslaptingais ritualais viliojantį deivės Kali garbinimą. Pasirodyme išvysime, kaip dievybės garbinimo rituale jungiamos priešybės: gyvenimas ir mirtis, motiniškas rūpesnis ir destrukcija, grožis ir bjaurastis, ir kaip tai padeda įveikti neišmanymo tamsą, bei atrasti dieviškąją šviesą. Prieš tai, su vietiniais pasisukiosime turgelyje, išgersime indiškos arbatos, gaminamos su įvairių prieskonių mišiniu. Nakvynė Delyje.

 • 15 diena

  DELIS- VILNIUS (pusryčiai)

  Skrydis namo.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų
2018 birželis
Antr, Birž 19Antr, Liep 3 Vietų nebėra

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
1769 EUR
 

+ skrydis apie 590 EUR
su skrydžiu nuo 2359 EUR

EGZOTINIŲ KELIONIŲ IŠANKSTINIS PARDAVIMAS! Įsigyk kelionę iki rugpjūčio 3 d. ir sutaupyk iki 80 EUR savo kelionei! Detalios akcijos sąlygos »
 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Išlydėjimas ir pasitikimas oro uoste.
  • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (jeigu grupėje susirenka 12 žmonių).
  • Nakvynės 2-3* viešbučiai Lehe ir Alchi, 2 nakvynės Delyje – svečių namuose ir 3 nakvynės patogiuose stacionariose palapinėse Nubros dykumoje ir prie Pangongo ežero.
  • Maitinimas (13 pusryčių, 9 pietūs, 7 vakarienės).
  • Visi pervežimai pagal programą Delyje autobusiuku.
  • Visi pervežimai pagal programą mašina Ladake.
  • Anglakalbis gidas Ladake.
  • Pasivažinėjimas trirate rikša senajame Delyje.
  • Jodinėjimas kupranugariais Nubroje.
  • Karališki mokesčiai ir leidimai Ladake.
  • Įėjimo mokesčiai į Ladako vienuolynus, kurie yra paminėti programoje.

   

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • lėktuvo bilietai Vilnius – Delis – Vilnius (nuo 590 EUR);
  • Lėktuvo bilietai Delis - Lehas - Delis (nuo 350 EUR);
  • Indijos viza (75 EUR);
  • medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~23 EUR BTA draudimas);
  • Programoje nepaminėtos ekskursijos ir pramogos
  • Programoje paminėtos papildomos pramogos ir pažymėtos *
  • asmeninės išlaidos;
  • arbatpinigiai gidui, vairuotojui, nešikams.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip - standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • Kelionės tipas: kelionė su vadovu
  • Kelionės vadovas pasitinka atvykus į Delio oro uostą
  • Kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 žmonių
  • Vienviečio kambario priemoka 413 EUR
  • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu

   

UP
Išskleisti kelionių paiešką Suskleisti kelionių paiešką