JAV - du vandenynai. Pasaulio sostinė Niujorkas, didingieji Niagaros kriokliai ir JAV vakarų pakrantės topai 14d.

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
Vilnius – Niujorkas

Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Niujorkas. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Niujorkas – Amerikos sinonimas, neoficiali pasaulio sostinė, kurią svajoja aplankyti visi. Jis magiškai traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, spinduliuojančia energija, anonimiškumu ir kūrybiniu įkvėpimu, kurio šiame mieste tikrai netrūksta. Jau nuo 19 a. miestas yra svajonės apie neribotas galimybes išsipildymas – ne veltui visus atvykėlius prie Niujorko prieigų pasitinka Laisvės statula, simbolizuojanti išsivadavimą iš priespaudos ir skurdo. Šiandien Niujorkas yra padalintas į penkis administracinius centrus, kuriuos pagal gyventojų skaičių galima būtų prilyginti patiems didžiausiems Jungtinių Amerikos Valstijų miestams. Tai Manhatanas (Manhattan), Bruklinas (Brooklin), Bronksas (Bronx), Kvinsas (Queens), Steit Ailandas (Staten Island). Niujorko širdis – Manhatanas, žymiausias miesto rajonas ir patraukliausia vieta turistams, kurioje pilna veiksmo: nuo ryškiausių Brodvėjaus ir Times aikštės šviesų iki vienų žinomiausių muziejų ir architektūrinių objektų pasaulyje. Įspūdingi dangoraižiai, Centrinis parkas, daugybė kultūros ir istorijos vertybių, Laisvės statula – visa tai leidžia Manhataną vadinti vienu pagrindinių Jungtinių Amerikos Valstijų simbolių. Šį miestą, dar vadinamu „The Big Apple“ (Didžiuoju obuoliu), aplanko milijonai žmonių dėl jo kultūros, gausybės traukos objektų, aukščiausios klasės gurmaniškų restoranų, įdomaus naktinio gyvenimo ar tiesiog norėdami pabūti niekad nemiegančiame mieste. Tik atsidūrę Manhatano dangoraižių ir šviesų apsuptyje, Jūs pajusite tikrąją Niujorko dvasią.

2
diena
Niujorkas

Pusryčiai. Pažintį su Niujorku pradėsite nuo pasaulio sostinės širdies – Manhatano. Susipažinsite su verslo ir finansų centru – žemutiniu Manhatanu (Downtown Manhattan). Aplankysite 9/11 memorialą ir „Ground Zero“, kur ankščiau stovėjo Pasaulio prekybos centro dangoraižiai – dvyniai. Dabar čia iškilo naujas, aukščiausias Niujorke dangoraižis. Jo aukštis siekiantis net 1776 pėdas (541 metrus) yra parinktas simboliškai - jis asocijuojasi su 1776 metais Jungtinėse Valstijose paskelbta Nepriklausomybės deklaracija. Baterijos (Battery) parkas su daugybe įdomių objektų: memorialas žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metu, keltų krantinė, iš kur galima nuplaukti iki JAV simbolio – Laisvės statulos. Neseniai čia buvo perkelta aplamdyta ir sutrūkinėjusi metalinė konstrukcija, stovėjusi prie Pasaulio prekybos centro, kur ją buvo užvertę griūvančių dangoraižių – dvynių nuolaužos. Garsusis finansų rajonas Wall Street - kur įsikūrę dešimtys bankų, Niujorko akcijų birža. Svarbiausias šios gatvės simbolis – iš ketaus nulietas jautis, kurio ragus stengiasi pačiupinėti kiekvienas miesto svečias.

Toliau vyksite prie rytinio jūrų uosto, iš kur atsiveria Bruklino ir kitų tiltų panorama, pravažiuosite pro Mažąją Italiją (Little Italy) garsią itališko stiliaus restoranais, kavinėmis ir itališka atmosfera, kinų kvartalą (China Town) – čia gatvėse pilna kinų kviečiančių į savo parduotuvėles – keista, bet retas kuris moka angliškai. Pravažiuosite centrinį Manhataną su įspūdingais dangoraižiais: Trampo, Rokfelerio centro, Empire State Building*, čia turėsite galimybę apžvelgti Manhataną iš 320 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės. Aplankysite garsiausią Manhatano gatvę – Penktąją aveniu (The Fifth Avenue), kurioje yra Metropoliteno, Gugenheimo, Niujorko miesto muziejai; Times ir Medisono aikštes, Linkolno centrą (Lincoln Center), Columbus Circle aikštę, gotikinę Šv. Patriko bažnyčią (St. Patrick‘s Cathedral), Šv. Jono Pranašo katedrą (The Cathedral of St. John the Divine).

Lankomiausias visose Jungtinėse Valstijose Centrinis parkas – miesto gyventojų ir svečių „žaidimų aikštelė“, žalieji Niujorko plaučiai. Pravažiuosite Brodvėjaus gatve, pagrindine ir seniausia Manhatane, kertančia salą iš šiaurės į pietus, bei garsią dėl čia įsikūrusių gausybės teatrų. Vakaras ir naktis niekada nemiegančiame mieste. Pageidaujantiems pasigrožėti Manhatano panorama, siūlome vykti į Hadsono upės kruizą, nuplaukti prie Laisvės statulos arba praskristi virš Niujorko sraigtasparniu (pramogos už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

3
diena
Niujorkas. Skrydis prie Niagaros krioklių (pageidaujantiems)

Pusryčiai. Laisva diena Niujorke skirta pasaulinio garso muziejų, teatrų, koncertų lankymui arba skrydžiui prie Niagaros krioklių (visos pramogos už papildomą mokestį). Nenorintys lankytis muziejuose, galės tiesiog pasivaikščioti po Manhataną. Jame viskas arti – išlipus iš metro ir paėjus, patenki į Centrinį parką – ramybės oazę, kurioje laikas tarsi sustoja.

Parke gausu pėsčiųjų, bėgimo, dviračių takų, zoologijos sodas – tai ideali vieta pailsėti nuo miesto šurmulio. Šiek tiek tolėliau – Medisono aveniu, kurioje daugybė prabangių parduotuvių. Times aikštė – viena iš judriausių vietų pasaulyje, joje 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę ištisus metus be pertraukos šviečia akinančios šviesos, mirga didžiuliai ekranai su nuolat besikeičiančia reklama ir skuba būriai žmonių. Tai vieta, įkūnijanti Niujorko, miesto, kuris niekada nemiega, dvasią. Manhatane neapleidžia jausmas, kad jau esi čia daug ką regėjęs. Ir tai tikrai ne „deja vu“, mat daugelį vietų tikrai matėte kino filmuose ir serialuose.

Metropoliteno muziejus (The Metropolitan Museum of Art). Šį muziejų 1870 metais įkūrė grupė JAV verslininkų, finansininkų, menininkų ir mokslininkų, o lankytojams jis buvo atidarytas 1872 metais. Populiariausias JAV muziejus patenka į lankomiausių muziejų dešimtuką pasaulyje. Tai didžiulis muziejus, kuriame eksponuojama išskirtinė meno kolekcija, ir ją rekomenduojama apžiūrėti per kelis kartus. Turint ribotą laiką logiška pasirinkti vieną ar kelias jus dominančias ekspozicijas. Metropoliteno muziejus dar turi dideles įvairių kultūrų muzikos instrumentų, drabužių, aksesuarų, ginklų bei šarvų kolekcijas. Taip pat Metropolitenas kiekvienais metais organizuoja ir talpina didžiules keliaujančias parodas.

Gugenheimo muziejus (The Solomon Guggenheim Museum) – tai modernaus meno muziejus, įsteigtas 1937 metais. Visi pasaulio Gugenheimo muziejų pastatai yra projektuoti šiuolaikinių architektūros korifėjų. Gugenheimo muziejus Niujorke – ne išimtis – šį, vieną ryškiausių XX a. architektūros pavyzdžių, sukūrė architektas F. L. Raitas (F.L. Wright). Patekęs į šį muziejų, jautiesi tarsi paraleliniame pasaulyje – mat galerijos suskaidytos tarsi citrusinio vaisiaus membranos – atskiros, tačiau tarpusavyje susijusios, o atvira centrinė rotonda sudaro galimybę lankytojams stebėti eksponuojamus kūrinius skirtingu kampu ir nuotoliu. Pradžioje užkilsite liftu į pastato viršų ir iš čia leisitės ištisine rampa žemyn. Eidami per kelis spirale išdėstytus aukštus išvysite pagrindinę kolekciją, kurioje vyrauja impresionistai, postimpresionistai, moderno atstovai.

MoMA (The Museum of Modern Art) – šiuolaikinio meno muziejus, visuomet žadinantis kūrybiškumą ir suteikiantis daug įkvėpimo. Jis garsėja kaip neįprastų, netradicinių šiuolaikinio modernaus meno parodų vieta, į kurią suvežamos pačios geriausios kolekcijos iš viso pasaulio. Muziejus inovatyvus ir savo architektūra ir, žinoma, kolekcijomis. Jame eksponuojami Van Gogo, Matiso, Pikaso, Salvadoro Dali ir šių dienų menininkų, tokių kaip David Hammons, Sigmaro Polke, Lawrence Weiner, Antony Llena, Tomma Abts darbai. MoMA - įtakingiausias meno muziejus pasaulyje.

Skrydis prie didingųjų Niagaros krioklių (užsakoma iš Lietuvos, vadovas iš Lietuvos vyksta kartu, jei šią išvyką užsisako mažiausiai 10 keliautojų). Anksti ryte vyksite į oro uostą ir skrisite į Bafalo miestą. Iš ten vyksite prie kvapą gniaužiančių Niagaros krioklių, krintančių 7000 tonų per sekundę vandens jėga. „Niagara“ reiškia „griaustinio vanduo“, o tokį pavadinimą šiems kriokliams, neįprastai žymintiems Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų sieną, davė šiose vietose gyvenę indėnai. Niagaros krioklius sudaro apie 792 m pločio ir 48 m aukščio „Pasagos“ krioklys, apie 323 m pločio ir 51 m aukščio „Amerikos“ krioklys ir apie 15 m pločio ir 24 m aukščio „Jaunosios nuometo“ krioklys. Niagaros kriokliai susidarė paskutinio ledynmečio pabaigoje - prieš 25 tūkst. metų. Metai iš metų kriokliai pamažu traukiasi upės aukštupio link – per metus pasislinkdami apie 1,2 m. Esant galimybei (priklausomai nuo oro sąlygų) mėgausitės kruizu „Maid of the Mist“ (išvertus reiškia „Miglos Tarnaitė“) „Pasagos“ krioklio kaskados apačioje grožėdamiesi galingojo krioklio jėga. Vakare parskrisite atgal į Niujorką.

Viešint Niujorke yra galimybė praleisti vakarą teatre ar koncertų salėje. Niujorko kultūrinis gyvenimas yra toks aktyvus, jog bet koks kitas pasaulio metropolis galėtų tik pavydėti. Manhatanas tikriausiai būtų ta vieta, kurioje kūrybinė energija jaučiama intensyviausiai, bent jau pagal tai, kiek vienam kvadratiniam kilometrui tenka teatrų. Kas vakarą rodoma šimtai įvairiausių spektaklių: nuo populiariųjų Brodvėjaus miuziklų, klasikos šedevrų su didžiausiomis Holivudo žvaigždėmis scenoje iki eksperimentinių pjesių mažytėse salėse, talpinančiose ne daugiau nei 50 žmonių... Siūlome pamatyti vieną iš miuziklų : „Operos Fantomas“, „Čikaga“, „Liūtas Karalius“, „Roko mokykla“ ar kt. (bilietai į spektaklius užsakomi iš anksto). Taip pat siūlome užsisakyti bilietus į Carnegie Hall koncertų salę, renginių repertuarą rasite čia: https://www.carnegiehall.org/ (esant galimybei, bilietai į koncerus užsakomi iš anksto). Nakvynė viešbutyje.

4
diena
Niujorkas– Los Andželas

Anksti ryte vyksite į oro uostą ir skrisite į Los Andželą, įsikūrusį po Kalifornijos saule, pasaulio kino industrijos sostinę. Ten, kur šiandien plyti didžiulis miestas, 19 a. tebuvo mažytis kaimelis. Aukso karštinės metais į jį ėmė plūsti laimės ieškantys žmonės. Miestas greit augo. Augimą dar paskatino atrasti naftos telkiniai bei atidarytos kino studijos. Dabar tai vienas didžiausių planetoje ir didžiausias Amerikoje pramogų bei kino produkcijos lyderis. Tai miestas, kurio gyvenimo būdą to net nepastebėdami propaguoja daugelis šiuolaikiškai gyvenančių žmonių.

Atskridus Jūsų lauks apžvalginė ekskursija po Los Andželą. Holivudas, Holivudo bulvaras, besitęsiantis iki Man’s Chinese kino teatro ir kurio grindinyje daug kino garsenybių paliko savo delnų ir pėdų atspaudus, „Kodak“ centras, kuriame buvo teikiami „Oskarų“ apdovanojimai; Beverly Hills rajonas, kuriame yra daugelio pasaulinio garso kino ir muzikos žvaigždžių rezidencijos; žvaigždžių apsipirkimo vieta – „Rodeo Drive“ . Vakarą, esant galimybei, siūlome praleisti ypatinga atmosfera garsėjančiame Ramiojo vandenyno kurortiniame miestelyje - Santa Monikoje. Nakvynė viešbutyje viename Los Andželo rajonų.

5
diena
Los Andželas – Kingmanas. Nuvažiuojama apie 550 km

Pusryčiai. Ryte pratęsite pažintį su Los Andželu. Aplankysite Griffith parką – vieną vaizdingesnių Los Andželo vietų, nuo kalno puikiai matosi Los Andželas ir netgi Ramiojo vandenyno pakrantė. Šis parkas yra labai populiari filmavimo vieta, vos ne kasdien čia kuriamas koks nors filmas. Nuo Griffith parko observatorijos prieigų puikiai matosi žymusis Holivudo ženklas. Šis, visame pasaulyje atpažįstamas pramogų simbolis, amerikietiškos kultūros ikona, yra 14 metrų aukščio ir 110 m ilgio ir matomas ne tik iš Griffith parko, bet ir iš kitų vietų, pavyzdžiui, Holivudo bulvaro.

Palikę Los Andželą, vyksite link Didžiojo kanjono, 2007 metais paskelbto vienu iš septynių pasaulio stebuklų. Parkas pradėtas lankyti 19 a. pabaigoje, kai verslininkas Harvėjus sugalvojo pastatyti viešbutį, teikti apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas keliautojams atvykstantiems bričkomis. 1907 metais čia apsilankęs JAV prezidentas Teodoras Ruzveltas suprato šio nepaprasto gamtos kūrinio vertę. Jau tada jis įspėjo: „Čia darbavosi amžiai ir žmogus gali tik sugadinti to titaniško darbo vaisius“. Visas Didysis kanjonas, nutįsęs daugiau nei 400 km, priklauso Didžiojo kanjono nacionalinio parko teritorijai, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tarpeklį suformavo Kolorado upė ir jos intakai per daugiau kaip 6 mln. metų. Didžiojo kanjono efektą sustiprina tai, kad, keliaudamas saulės išdeginta dykuma, netikėtai atsirandi ant milžiniško 1600-1800 metrų gylio sprūdžio krašto ir tada visu grožiu atsiveria stebuklinga, bet kokią fantaziją lenkianti „tvirtovės bokštų“, „šventyklų“, „piramidžių“ panorama. Neįmanoma suvokti, kaip jos didenybė Gamta, saulės, temperatūros skirtumų, sraunios upės ir vėjų padedama, per šimtus tūkstančių metų sukūrė tokią pasaką. Atvyksite į nakvynės vietą netoli Didžiojo kanjono. Nakvynė viešbutyje.

6
diena
Kingmanas – Didžiojo kanjono nacionalinio parko pietinis kraštas - Tusayan. Nuvažiuojama apie 300 km

Pusryčiai, po kurių išvažiuosite link Didžiojo kanjono. Visa diena Didžiojo kanjono nacionaliniame parke. Pažintį su parku pradėsite nuo apžvalgos aikštelės Desert View pietiniame kanjono krašte. Užkopę į bokštą, gėrėsitės kanjono vaizdais, apsipirksite suvenyrų parduotuvėlėse, atsigersite kavos. Vėliau apsilankysite IMAX kino teatre (už papildomą mokestį). Per 34 minutes prieš akis pralekia 4000 metų Didžiojo kanjono istorija. Efektas nerealus! Mažu lėktuvėliu tarsi skrisite virš bekraštės dykumos, pasiekę Didžiojo kanjono pakraštį, kartu su lėktuvėliu strlabelisalviais nersite žemyn, smigdami į bedugnę, kartu plauksite su Pauelo ekspedicija Kolorado upės kanjonu, įveikdami galingus slenksčius... Kad ir kaip stulbinamai yra nufilmuotas šis epizodas, joks filmas nė iš tolo neprilygs tam kraują stingdančiam įspūdžiui, kokį padaro pats kanjonas. Sakoma, kad prieš daugelį metų vienas klajojantis kaubojus dirstelėjo į bauginančias kanjono gelmes ir tarė: „Čia iš tiesų turėjo įvykti kažkas nepaprasta!” Kaip ir daugelis keliautojų, jis negalėjo patikėti, kad tokį kanjoną bus išgraužusi siaura jo dugne tekanti upė. Tik įdėmiau įsižiūrėjus matyti, kad Koloradas yra šėlstanti upė, kasdien plukdanti dešimtis tūkstančių tonų sąnašų. „Per tiršta atsigerti, per skysta aparti“, - skųsdavosi senieji šių vietų gyventojai. Pageidaujantys ekstremalių pojūčių, esant galimybei, paskraidys sraigtasparniu virš Didžiojo kanjono ir iš viršaus pamatys šį nepaprastą gamtos stebuklą (už papildomą mokestį). Pažintį su parku tęsite keliaudami pietiniu kanjono kraštu (autobusu ir pėsčiomis). Kanjono nuotaikos ir spalvos kinta ne tik kartu su metų laikais, bet ir kas valandą. Auštant dryžuotos uolos priešingame šlaite, nors nutolusios per dešimtį mylių, bet, regis, yra taip arti, kad galėtum jas paliesti, auksu ir sidabru tviska virš mėlynos bedugnės. Pavasario rytai pripildo tarpeklio gelmes rūko, kuris atrodo toks tirštas, kad išlaikytų net žmogų. Mėnulis užlieja tolimiausias kerteles balkšva ir mėlyna spalvomis, o saulėlydis nudažo uolų viršūnes tamsiu raudoniu. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
Tusayan – arklio pasagos vingis – Gleno kanjonas ir užtvanka – kruizas Pauelo ežeru – Antilopės kanjonas – Peidžas. Nuvažiuojama apie 260 km

Pusryčiai. Ryte išvažiuosite link Kolorado upės apžvalgos aikštelės. Čia prie pat uolos krašto, atsigulę ant pilvų, gėrėsitės Kolorado upės arklio pasagos formos vingiu.

Vėliau vyksite prie Gleno kanjono. Tai rytinis Didžiojo kanjono pakraštys ir didžiausio pasaulyje žemės plūtos lūžio, kuriuo teka Kolorado upė, pradžia. 1958 metais buvo pastatyta Gleno kanjono užtvanka ir šiuo metu kanjone telkšo Pauelo ežeras. Lankytojų centre žiūrėsite firmą apie užtvankos statybą, parduotuvėlėje nusipirksite suvenyrų. Pažinti Gleno kanjoną padės kruizas Pauelo ežeru, kuris yra antras pagal dydį dirbtinis vandens telkinys Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ežero ilgis apie 300 km ir užima apie 5000 kv. km plotą. Raudono smiltainio uolos, kylančios iš tamsiai mėlyno vandens, sukuria nepaprasto grožio peizažą.

Vėliau Jūsų lauks nepamirštamas turas su indėnų vedliu po Antilopės kanjoną, kur dienos šviesa, saulės spinduliai ir rausva smiltainio spalva sukuria žaismingas formas, figūras ir šešėlius. Kanjono pavadinimas kilęs nuo šakiaragių antilopių, kurios laisvai klajojo šiame kanjone. Antilopės kanjonas – tai palyginti siauras plyšys, išgraužtas uolienoje, kur iki 50 metrų gylio siekiančios įdubos bei siauri iki 3 metrų pločio kanalai driekiasi apie 8 km ir sukuria išties nežemišką pojūtį. Antilopės kanjonas plyti vietinių indėnų Navajų, didžiausios indėnų genties šiame žemyne, gyvenamose žemėse. Kanjoną sudaro Aukštutinė ir Žemutinė dalys. Aukštutinė dalis Navajų kalba vadinama Tse Bighanilini, arba „vieta, kurioje vanduo teka tarp uolų“. Ši Antilopės kanjono dalis yra labiau mėgstama turistų, nes, norint ją pamatyti, nereikia kopti įkalnėn, o šviesos ir šešėlių žaismas yra kur kas intensyvesnis, nei Žemutiniame kanjone. Per oranžinio smėlio dykumą link Antilopės kanjono Aukštutinės dalies įėjimo plyšio važiuosite džipais apie 15 minučių. Ėjimas kanjonu lengvas, stebina formų ir spalvų žaismė. Indėnų vedliai parodo vietas, kur geriausia daryti nuotraukas (reikalingi maišeliai fotoaparatams apsaugoti nuo byrančio iš viršaus smėlio). Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena
Peidžas - Kanabas – Braiso kanjono nacionalinis parkas – Zaiono nacionalinis parkas - Las Vegasas. Nuvažiuojama apie 630 km.

Pusryčiai. Pravažiuosite Kanabo miestelį, kuris dar vadinamas „Mažuoju Holivudu“, nes čia buvo filmuota kino juosta „Makenos auksas“ ir dar apie 100 kitų vesternų. Atvyksite į Braiso Kanjono nacionalinį parką. Šis įspūdingas kanjonas, kurį praeitame šimtmetyje atrado mormonai, išsiskiria raudonai oranžinio atspalvio netikėčiausių formų uolų stulpais, milžiniškais arklio pasagos pavidalo amfiteatrais, vargonais, grotomis, kuriuos išgraužė vanduo, ledas ir sniegas. Uolienų mineralų erozija nuspalvino uolas įvairiomis spalvomis, jos itin ryškios ir keičiasi: raudona ir geltona atsiranda dėl oksidavusios geležies, mėlyna ir violetinė - dėl mangano oksido. Tai tarsi kalkakmenio ir smiltainio architektūrinė fantazija.

1879 metais pirmasis aptikęs Braiso kanjoną buvo amerikietis topografas T. C. Bailey, kuris, netekęs žado, rašė savo dienoraštyje „tai pats atkampiausias ir nuostabiausias reginys, kurį žmogaus akys kada nors yra mačiusios“, „Ten yra tūkstančiai raudonų, baltų, rausvų ir cinoberio spalvų įvairių dydžių uolų, kurios atrodo tarsi tvirtovės sienos, dvasininkai ir vienuoliai su abitais, patarnautojai, katedros ir minia parapijiečių”. Tik pamatęs šiuos nuostabius gamtos kūrinius, supranti, kodėl vietiniai indėnai tikėjo, jog ryškiai raudonos ir oranžinės uolienos – tai akmenimis paversti jų protėviai, nubausti kerštingo dievo. Pasivažinėsite ir pasivaikščiosite po Braiso kanjoną, kur negalėsite atsigrožėti žaliuojančiais tarp oranžinių uolų kadagiais, spalvų ir formų derme.

Po pietų važiuosite į Zaiono nacionalinį parką, kurį pažinti padės ekskursija autobusu su trumpais sustojimais įspūdingiausiose parko vietose. Anot indėnų ir pirmųjų mormonų, ši vieta – tai dievų namai. Unikali parko geologinė struktūra išgarsino jį visame pasaulyje - labiausiai žavi uolų dariniai, dauguma kurių susidarė iš dominuojančio smiltainio. Nepaprastą įspūdį palieka gilios bedugnės, grėsmingi kupolai ir uolų bokštai, - jų spalvų gama nuo žėruojančios tamsiai raudonos iki švelniai rožinės. Gamta Zaione suformavo daugybę neįprastų darinių. „Šachmatų lenta" vadinamas plokščias smiltainio luitas, dunksantis virš kelio, - jo paviršių vėjas ir vanduo išraižė sudėtingomis figūromis. Verkino kanjone vėjai ir lietūs tarp dviejų uolų išgremžė arką, toliau tarp iškilių raudonų uolų dunkso masyvus Didysis baltasis sostas. Aukščiausias parko taškas yra Vakarų šventykla, besistiebianti nuo kanjono dugno 1158 metrus. Mergelės bokštai - tai grupė nelygių smiltainio viršūnių, išsirikiavusių palei vakarinę kanjono sieną, o gamtos sukurtas Sinavavos šventyklos amfiteatras atveria nuostabų uolų ir kupolų paradą. Verkianti uola – tai ant uolų trykštančių šaltinių vanduo ritasi per kraštus tarsi ašaros. Trykšta šaltiniai ir Kabančiuose soduose, bet čia kiekvieną lašą sugeria augalai, šaknimis įsikibę į uolos šlaitus. Blyškiuose Zaiono kanjono vakarinio krašto skardžiuose aiškiai matyti lygūs smiltainio sluoksniai. Greitai tekantis vanduo išgraužė urvus, juose pastogę susirado įvairiausi paukščiai, smulkūs žinduoliai ir vabzdžiai. Kai kuriuose didesniuose urvuose archeologai rado senovinių Pueblo genties žmonių daiktų. Išvykimas į Las Vegasą. Nakvynė viešbutyje.

9
diena
Las Vegasas

Pusryčiai. Visa diena skirta azartinių žaidimų sostinei – Las Vegasui, iškylančiu lyg miražas Nevados dykumoje. Ispaniškai „Las Vegas“ reiškia „pievą“, tačiau čia pievos jau seniai virto „aukso laukais“. Tai miestas, kuriame niekada netemsta ir šviečia daugybė kazino žiburių. Dešimtys kazino diena iš dienos, metai iš metų į savo pinkles įtraukia milijonus azartą mėgstančių žmonių iš viso pasaulio. Las Vegasas turistams sukelia pačias audringiausias emocijas. Pažintis su miestu: pagrindinė Las Vegaso gatvė The Strip – beveik 7 km ilgio bulvaras, kuriame įsikūrę stebinančios architektūros viešbučiai, kazino, „greitas vestuves“ siūlančios bažnytėlės, parduotuvės, restoranai. Čia pat stebėsite nemokamus šou gatvėje, pavyzdžiui priešais „Ekskaliburo“ viešbutį - riterių šou; priešais „Lobių salos“ viešbutį – piratų šou; priešais „Mirage“ viešbutį – vulkano šou. Taip pat galėsite pamatyti lazerių šou ir fontanų šou. Pageidaujantiems vakare bus pasiūlyta ekskursija po naktinį Las Vegasą (už papildomą mokestį). Norintys galės apsilankyti garsiausiame viešbutyje „Stratosfera“, ant kurio stogo yra įrengtas pramogų parkas (parko lankymas už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

10
diena
Las Vegasas – Mirties slėnio nacionalinis parkas – Josemičio nacionalinio parko prieigos. Nuvažiuojama apie 600 km.

Pusryčiai. Palikę Las Vegasą kelionę tęsite į Mirties Slėnio nacionalinį parką, su kurio susipažinsite važiuodami autobusu ir sustodami vaizdingiausiose vietose. Šis parkas, tai dykuma JAV Nevados ir Kalifornijos valstijose. Net parko vietovių pavadinimai skamba grėsmingai - Numirėlio perėja, Sausų Kaulų kanjonas, Laidotuvių kalnai. Parkui priklauso net trys rekordai – tai žemiausia, sausiausia ir karščiausia vieta visoje Šiaurės Amerikoje. Vasaros dienomis termometro stulpelis reguliariai pakyla iki +43 laipsnių. Šioje vietoje 1913 m buvo užfiksuota aukščiausia oro temperatūra Vakarų pusrutulyje +56.7°C, kuri nedaug atsilieka nuo pasaulio rekordo, kuris yra +58°C. Mirties slėnis yra ir žemiausia vieta žemyne (apie 86 m žemiau jūros lygio), kuri susidarė įsmukus dideliam žemės luitui, o gretimoje teritorijoje esantis žemės paviršius iškilo ir tapo kalnais. Aplinkui gausu įrodymų, kad klimatas čia seniau buvęs daug drėgnesnis. Slėnius raižančius kanjonus sukūrė tekančio vandens srovės. Čia gausu nuosėdų, nuplautų nuo aplinkinių kalnų. Druskos telkiniai slėnio paviršiuje susidarė išdžiūvus ežerams. Velnio Golfo Aikštyne vėjas ir lietus iš druskos išgraužė dantytus kalnus. Parke sutinkami Slystantieji akmenys, kurie palieka šliūžes judėdami lygiu it stiklas išdžiūvusio ežero paviršiumi. Matyt, po liūčių, kurios čia būna retai, bet labai stiprios, žemė pasidaro tokia slidi, kad stiprūs vėjai pajėgia išjudinti riedulius. Vis dėlto Mirties slėnis toli gražu nėra negyvenamas. Čia galima sutikti snieginį aviną, nes jam išgyventi užtenka nedaug vandens; smėlynų barškuolę, kuri šliaužia šonu, todėl nesiliečia su įkaitusia žeme; retos, baltai žydinčios kalninės maurandijos stiebus ir lapus dengia plaukeliai, apsaugantys ją nuo negailestingo vėjo. Toliau kelionę tęsite per Siera Nevada kalnus link Josemičio nacionalinio parko. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

11
diena
Josemičio nacionalinis parkas – San Fransiskas. Nuvažiuojama apie 340 km

Pusryčiai. Važiuosite į Josemičio nacionalinį parką (UNESCO pasaulio paveldas), kurį apžiūrėsite keliaudami autobusu ir pėsčiomis. Kalifornijoje, Siera Nevados kalnų pašonėje plytintis parkas buvo įkurtas 1890 m. daugiausia Škotijoje gimusio gamtininko Johno Muiro, nenuilstančio šio gamtos kampelio saugojimo šalininko, pastangomis. Jis rašė: „Jokia žmogaus rankomis statyta šventykla negali prilygti Josemičiui... Kiekviena jo uola, regis, alsuoja gyvenimu... tarytum į šiuos kalnų rūmus motina gamta būtų surinkusi pačius brangiausius savo turtus". Tai nuostabus gamtos kampelis, kur nuo masyvių poliruotų granito uolų žemyn neria didingi kriokliai. Viena aukščiausių pasaulyje (900 m) vientiso granito uolų - EI Kapitano - stūkso Josemičio slėnyje aukštai iškilusi virš lygių miškais apaugusių Mersedo upės krantų. Tai tik viena iš daugelio neprilygstamų Josemičio grožybių. Šeštas pagal aukštį visame pasaulyje Josemičio krioklys krinta iš 739 m (rudenį gali nebūti vandens). Kitame slėnio pakraštyje kyšo Half Domo granito luitas, taip pavadintas dėl apskritumo ir stataus 670 m priekio. Josemičio nacionaliniame parke yra net keletas aukščiausių Šiaurės Amerikos krioklių. Snieguotų aukštųjų Siera Nevados kalnų fone, po masyviomis granito uolomis, tarp didžiulių riedulių šniokščia upės, mirgėte mirga gėlėmis nusėtos pievos. Josemičio slėnis - pats įspūdingiausias reginys visame šiame nuostabaus peizažo krašte. Vietinių indėnų kalba “josemitis” reiškia „grizlis", nes šiame krašte gyvenusios gentys garbino didžiulius lokius. Iki 1851 m. Josemitis priklausė tik joms. Tais metais Kalifornijos Mariposos bataljono savanorių kavalerijos būrys pirmąkart pamatė didingus Josemičio vaizdus – Nuotakos nuometo krioklį, krintantį iš 190 m aukščio tiesiai priešais EI Kapitaną ir pakimbantį ore tarsi miglos skraistė. Kareiviai buvo priblokšti reginio didingumo. Jų pasakojimai apie nenusakomo grožio slėnį pasiekė klausytojų širdis: regionas buvo atvertas turistams ir galiausiai paskelbtas nacionaliniu parku. Vasarą nuo Ledyno kyšulio atsiveria stulbinamas vaizdas. Tarytum iš paukščio skrydžio Josemičio slėnis plyti 1000 m žemiau, o Josemičio krioklys visa didybe iškyla priešais. Tai nepamirštamas reginys, magiškiausias saulei leidžiantis arba mėnesienoje. Rudenį Josemitis suliepsnoja raustančiais ir gelstančiais lapų atšvaitais. Iš parke augančių medžių paminėtini šiaurinis ąžuolas, kaliforninis kedras, geltonoji pušis ir, žinoma, milžiniška sekvoja - pats masyviausias pasaulio medis. Ji neprilygsta aukščiu giminingam milžinui - visžalei sekvojai, paplitusiai Kalifornijos pakrantėje, bet yra storesnė, tad pagal medienos tūrį ji tvirtai pirmauja tarp visų pasaulio medžių. Visos parke augančios sekvojos susitelkusios trijose skirtingose giraitėse - tyliose gelsvai rudų kolonų šventovėse, šaunančiose į 60 m ar dar didesnį aukštį.

Išvykimas į San Fransiską – vieną didžiausių JAV uostų, įsikūrusį Ramiojo vandenyno pakrantėje, San Fransisko įlankoje. Šis miestas žavi į kalvas kylančiomis siauromis ir raitytomis miesto gatvelėmis, vasarą susiformuojančiais rūkais, Auksinių vartų tilto panorama, kinų kvartalu, išskirtine Viktorijos laikų architektūra. Nakvynė viešbutyje.

12
diena
San Fransiskas

Pusryčiai. Visa diena skirta pažinčiai su įstabiuoju San Fransisko miestu. San Fransisko žavesys neprilygstamas – Jūs pamilsite šį miestą iš pirmo žvilgsnio. Miestas kartu ir senamadiškas, ir kosmopolitiškas. Stačios į kalną kylančios gatvės, jomis riedantys tramvajai, Viktorijos epochos stiliaus namai, pritrenkiantys Auksinių Vartų tilto vaizdai nė vieno miesto svečio nepaliks abejingo. San Fransiskas vienas gražiausių pasaulio miestų, pastatytas ant daugiau nei 40 kalvų, žymus savo tiltais. Garsiausias yra Auksinių Vartų tiltas, kurį pastatė Džozefas Birmanas. Jis stojo į kovą su stichijomis, trukdančiomis kabamojo tilto per San Fransisko įlanką statyboms – teko susidurti su Ramiojo vandenyno potvyniais, galingomis audromis, talžančiomis Amerikos Vakarų pakrantę, bei žemės drebėjimų rizika. Projekto, amerikiečių laikomo “septintuoju rankomis sutvertu pasaulio stebuklu”, darbai buvo baigti 1937 metų gegužės 27 d. Tilto iniciatoriai nusprendė abiejose sąsiaurio pusėse iškelti 227 m plieninius bokštus, prie kurių būtų pritvirtinti stori plieniniai kabeliai. Tiltas yra 2982 m ilgio. Jis iškeltas 67 m aukštyje virš įlankos paviršiaus, kad po juo galėtų praplaukti laivai. Dieną pradėsite apžvalgine ekskursija po San Fransiską: Auksinių vartų tiltas, verslo kvartalas, Sąjungos aikštė, Dolores bažnyčia, kinų kvartalas, Sausalito uostas, Šiaurinis paplūdimys, Twin Peaks’o apžvalgos aikštelė, žvejų prieplauka. Laisvas laikas mieste arba išvyka laivu į garsiąją Alkatraso salą San Fransisko įlankos viduryje (esant galimybei už papildomą mokestį). Kadaise ten buvo švyturys, paskui kariniai įtvirtinimai, o dar vėliau iki 1963 metų – legendomis apipintas sunkiųjų darbų kalėjimas. Teigiama, kad per visus kalėjimo gyvavimo metus iš jo niekas nepaspruko, nors mėginimų buvo ne vienas. Iš Alkatraso salos atsiveria įspūdingas vaizdas į San Fransiską ir Auksinių Vartų tiltą. Parplaukus prieplaukos restorane siūlome pasimėgauti šviežiomis jūros gėrybėmis. Nakvynė viešbutyje.

13
diena
Skrydis į Lietuvą

Pusryčiai. Laisvas laikas mieste, priklausomai nuo skrydžio laiko. Pervežimas į oro uostą. Skrydis: San Fransiskas – JAV miestas – Europos miestas – Varšuva /Ryga/Vilnius.

14
diena
Grįžimas į Lietuvą

Apie JAV

Dydis: 9.834 million km² Gyv. skaicius: 328.2 million (2019) KLIMATAS Jungtinėse Valstijoje, kurios yra išskirtinės savo dydžiu ir geografine įvairove, yra keletas klimato juostų. Į rytus nuo 100-ajame meridiane esančių šiaurinių teritorijų vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, besidriekiančios į
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
 • 12 nakvynių turistinės klasės viešbučiuose;
 • 11 pusryčių;
 • Ekskursinė programa pagal kelionės aprašymą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • Vietinių gidų bei gidų - vairuotojų paslaugos;
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių lėktuvų bilietai su oro uosto mokesčiais – nuo 1099 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Vietinis skrydis Niujorkas – Los Andželas nuo 399 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Privalomas elektroninis leidimas keliauti į JAV (ESTA) - 25 EUR;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Gėrimai, arbatpinigiai vietiniams gidams (apie 3-5 USD per dieną) ir vairuotojams (apie 1-2 USD per dieną), asmeninės išlaidos; P.S. Arbatpinigiai JAV privalomi.
 • Ekskursijos su prierašu "už papildomą mokestį" ir objektai su „*“ bei kitos nepaminėtos ekskursijos: Empire State Building – apie 80 USD (VIP EXPRESS PASS); Metropoliteno muziejus – apie 30 USD; Gugenheimo muziejus – apie 28 USD; MoMA muziejus – apie 30 USD; Skrydis prie Niagaros krioklių (su ekskursine programa) – nuo 550 USD; Hadsono upės kruizas – nuo 40 USD; ekskursija laivu prie Laisvės statulos – nuo 30 USD; skrydis sraigtasparniu virš Niujorko – nuo 250 USD; bilietas į miuziklą Brodvėjuje – nuo 150 USD; bilietas į Carnegie Hall koncertų salę – nuo 100 USD; apsilankymas IMAX kino teatre – apie 30 USD; skrydis sraigtasparniu virš Didžiojo kanjono – apie 250 USD; viešbučio „Stratosfera“ pramogų parkas – nuo 40 USD; išvyka laivu į Alkatraso salą – apie 90 USD.

 

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Grūda".
 • Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo 3399 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 1270 EUR.

Panašios kelionės

Naujiena!
12 dienų kelionė į egzotiškuosius Galapagus – kruizas po salas ir turai Ekvadore
Ekvadoras
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
JAV rytinės pakrantės TOP vietos – Niujorkas, Vašingtonas, Filadelfija ir Niagaros kriokliai
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Vakarinė pakrantė – San Franciskas, Las Vegasas ir Kanjonai, su poilsiu Los Andžele
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

JAV - Laukinių Vakarų prerijos ir prašmatnioji Ramiojo vandenyno pakrantė 22d.
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.