„Didysis obuolys“ Niujorkas – JAV rytinė pakrantė – Niagaros kriokliai 13d.

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
 Vilnius – Niujorkas

Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Niujorkas. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Niujorkas – Amerikos sinonimas, neoficiali pasaulio sostinė, kurią svajoja aplankyti visi. Jis magiškai traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, spinduliuojančia energija, anonimiškumu ir kūrybiniu įkvėpimu, kurio šiame mieste tikrai netrūksta. Jau nuo 19 a. miestas yra svajonės apie neribotas galimybes išsipildymas – ne veltui visus atvykėlius prie Niujorko prieigų pasitinka Laisvės statula, simbolizuojanti išsivadavimą iš priespaudos ir skurdo. Šiandien Niujorkas yra padalintas į penkis administracinius centrus, kuriuos pagal gyventojų skaičių galima būtų prilyginti patiems didžiausiems Jungtinių Amerikos Valstijų miestams. Tai Manhatanas (Manhattan), Bruklinas (Brooklin), Bronksas (Bronx), Kvinsas (Queens), Steit Ailandas (Staten Island). Niujorko širdis – Manhatanas, žymiausias miesto rajonas ir patraukliausia vieta turistams, kurioje pilna veiksmo: nuo ryškiausių Brodvėjaus ir Times aikštės šviesų iki vienų žinomiausių muziejų ir architektūrinių objektų pasaulyje. Įspūdingi dangoraižiai, Centrinis parkas, daugybė kultūros ir istorijos vertybių, Laisvės statula – visa tai leidžia Manhataną vadinti vienu pagrindinių Jungtinių Amerikos Valstijų simbolių. Šį miestą, dar vadinamu „The Big Apple“ (Didžiuoju obuoliu), aplanko milijonai žmonių dėl jo kultūros, gausybės traukos objektų, aukščiausios klasės gurmaniškų restoranų, įdomaus naktinio gyvenimo ar tiesiog norėdami pabūti niekad nemiegančiame mieste. Tik atsidūrę Manhatano dangoraižių ir šviesų apsuptyje, Jūs pajusite tikrąją Niujorko dvasią.

Brooklyn Bridge and Manhattan skyline

2
diena
Niujorkas

Pusryčiai. Pažintį su Niujorku pradėsite nuo pasaulio sostinės širdies – Manhatano. Susipažinsite su verslo ir finansų centru – žemutiniu Manhatanu (Downtown Manhattan). Aplankysite 9/11 memorialą ir „Ground Zero“, kur ankščiau stovėjo Pasaulio prekybos centro dangoraižiai – dvyniai. Dabar čia iškilo naujas, aukščiausias Niujorke dangoraižis. Jo aukštis siekiantis net 1776 pėdas (541 metrus) yra parinktas simboliškai - jis asocijuojasi su 1776 metais Jungtinėse Valstijose paskelbta Nepriklausomybės deklaracija. Baterijos (Battery) parkas su daugybe įdomių objektų: memorialas žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metu, keltų krantinė, iš kur galima nuplaukti iki JAV simbolio – Laisvės statulos. Neseniai čia buvo perkelta aplamdyta ir sutrūkinėjusi metalinė konstrukcija, stovėjusi prie Pasaulio prekybos centro, kur ją buvo užvertę griūvančių dangoraižių – dvynių nuolaužos. Garsusis finansų rajonas Wall Street - kur įsikūrę dešimtys bankų, Niujorko akcijų birža. Svarbiausias šios gatvės simbolis – iš ketaus nulietas jautis, kurio ragus stengiasi pačiupinėti kiekvienas miesto svečias. Toliau vyksite prie rytinio jūrų uosto, iš kur atsiveria Bruklino ir kitų tiltų panorama, pravažiuosite pro Mažąją Italiją (Little Italy) garsią itališko stiliaus restoranais, kavinėmis ir itališka atmosfera, kinų kvartalą (China Town) – čia gatvėse pilna kinų kviečiančių į savo parduotuvėles – keista, bet retas kuris moka angliškai. Pravažiuosite centrinį Manhataną su įspūdingais dangoraižiais: Trampo, Rokfelerio centro, Empire State Building*, čia turėsite galimybę apžvelgti Manhataną iš 320 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės.

Aplankysite garsiausią Manhatano gatvę – Penktąją aveniu (The Fifth Avenue), kurioje yra Metropoliteno, Gugenheimo, Niujorko miesto muziejai; Times ir Medisono aikštes, Linkolno centrą (Lincoln Center), Columbus Circle aikštę, gotikinę Šv. Patriko bažnyčią (St. Patrick‘s Cathedral), Šv. Jono Pranašo katedrą (The Cathedral of St. John the Divine). Lankomiausias visose Jungtinėse Valstijose Centrinis parkas – miesto gyventojų ir svečių „žaidimų aikštelė“, žalieji Niujorko plaučiai. Pravažiuosite Brodvėjaus gatve, pagrindine ir seniausia Manhatane, kertančia salą iš šiaurės į pietus, bei garsią dėl čia įsikūrusių gausybės teatrų. Vakaras ir naktis niekada nemiegančiame mieste. Pageidaujantiems pasigrožėti Manhatano panorama, siūlome vykti į Hadsono upės kruizą, nuplaukti prie Laisvės statulos arba praskristi virš Niujorko sraigtasparniu (pramogos už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

3
diena
Niujorkas

Pusryčiai. Laisva diena Niujorke skirta pasaulinio garso muziejų, teatrų, koncertų lankymui (visos pramogos už papildomą mokestį). Nenorintys lankytis muziejuose, galės tiesiog pasivaikščioti po Manhataną. Jame viskas arti – išlipus iš metro ir paėjus, patenki į Centrinį parką – ramybės oazę, kurioje laikas tarsi sustoja. Parke gausu pėsčiųjų, bėgimo, dviračių takų, zoologijos sodas – tai ideali vieta pailsėti nuo miesto šurmulio. Šiek tiek tolėliau – Medisono aveniu, kurioje daugybė prabangių parduotuvių. Times aikštė – viena iš judriausių vietų pasaulyje, joje 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę ištisus metus be pertraukos šviečia akinančios šviesos, mirga didžiuliai ekranai su nuolat besikeičiančia reklama ir skuba būriai žmonių. Tai vieta, įkūnijanti Niujorko, miesto, kuris niekada nemiega, dvasią. Manhatane neapleidžia jausmas, kad jau esi čia daug ką regėjęs. Ir tai tikrai ne „deja vu“, mat daugelį vietų tikrai matėte kino filmuose ir serialuose.

Metropoliteno muziejus (The Metropolitan Museum of Art). Šį muziejų 1870 metais įkūrė grupė JAV verslininkų, finansininkų, menininkų ir mokslininkų, o lankytojams jis buvo atidarytas 1872 metais. Populiariausias JAV muziejus patenka į lankomiausių muziejų dešimtuką pasaulyje. Tai didžiulis muziejus, kuriame eksponuojama išskirtinė meno kolekcija ir ją rekomenduojama apžiūrėti per kelis kartus. Turint ribotą laiką logiška pasirinkti vieną ar kelias jus dominančias ekspozicijas. Metropoliteno muziejus dar turi dideles įvairių kultūrų muzikos instrumentų, drabužių, aksesuarų, ginklų bei šarvų kolekcijas. Taip pat Metropolitenas kiekvienais metais organizuoja ir talpina didžiules keliaujančias parodas.

Gugenheimo muziejus (The Solomon Guggenheim Museum) – tai modernaus meno muziejus, įsteigtas 1937 metais. Visi pasaulio Gugenheimo muziejų pastatai yra projektuoti šiuolaikinių architektūros korifėjų. Gugenheimo muziejus Niujorke – ne išimtis – šį, vieną ryškiausių XX a. architektūros pavyzdžių, sukūrė architektas F. L. Raitas (F.L. Wright). Patekęs į šį muziejų, jautiesi tarsi paraleliniame pasaulyje – mat galerijos suskaidytos tarsi citrusinio vaisiaus membranos – atskiros, tačiau tarpusavyje susijusios, o atvira centrinė rotonda sudaro galimybę lankytojams stebėti eksponuojamus kūrinius skirtingu kampu ir nuotoliu. Pradžioje užkilsite liftu į pastato viršų ir iš čia leisitės ištisine rampa žemyn. Eidami per kelis spirale išdėstytus aukštus išvysite pagrindinę kolekciją, kurioje vyrauja impresionistai, postimpresionistai, moderno atstovai.

MoMA (The Museum of Modern Art) – šiuolaikinio meno muziejus, visuomet žadinantis kūrybiškumą ir suteikiantis daug įkvėpimo. Jis garsėja kaip neįprastų, netradicinių šiuolaikinio modernaus meno parodų vieta, į kurią suvežamos pačios geriausios kolekcijos iš viso pasaulio. Muziejus inovatyvus ir savo architektūra ir, žinoma, kolekcijomis. Jame eksponuojami Van Gogo, Matiso, Pikaso, Salvadoro Dali ir šių dienų menininkų, tokių kaip David Hammons, Sigmaro Polke, Lawrence Weiner, Antony Llena, Tomma Abts darbai. MoMA - įtakingiausias meno muziejus pasaulyje. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
Niujorkas - Keip Kodas - Atlanto vandenyno pakrantė. Nuvažiuojama apie 405 km

Pusryčiai. Palikę Niujorką, vyksite į vieną nuostabiausių Jungtinių Valstijų rytinės pakrantės kampelį – Keip Kodą, garsėjantį plačiais smėlio paplūdimiais ir pušynais. Smėlio kopos, ilgi erdvūs paplūdimiai, Atlanto vandenys, saugomi miškai ir vaizdingos kalvos – tai Keip Kodo kraštovaizdis.

Keip Kodo pavadinimas išvertus iš anglų kalbos reiškia menkių kyšulys. Tokį pavadinimą kraštui davė pirmieji europiečiai, atvykę į šį pusiasalį 17 amžiuje ir aptikę šiose vietose daugybę menkių. Po 1848 metų nutiesus geležinkelio liniją iki Bostono, Keip Kode suklestėjo turizmas. 1914 metais, iškasus kanalą, Keip Kodas tapo sala. Labiausias turistų Keip Kodas mėgstamas dėl nuostabaus grožio paplūdimių. Dalis Keip Kodo yra paskelbta valstijos parku, kuriame saugomi keturiasdešimties mylių ilgio natūralūs paplūdimiai, pelkynai, tvenkiniai ir kalvotos vietovės. Kelionė po pusiasalį neprailgsta, nes vaizdai už lango užburia, atrodo, kad važiuoji kopomis. Kelias bėga pirmyn, apsuptas milžiniškų kopų, už kurių tyvuliuoja Atlanto vandenynas ir slepia prabangias vilas su privačiais paplūdimiais. Vakare turėsite galimybę išsimaudyti Atlanto vandenyne - vanduo yra maloniai šiltas dėl šalia tekančios Golfo srovės. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena
Keip Kodas. Ekskursijos, poilsis, pramogos prie Atlanto vandenyno

Pusryčiai. Visą dieną skirsite pažinčiai su nuostabiuoju Keip Kodu. Visame Keip Kode yra net 14 Atlanto vandenyno pakrantės kurortinių miestelių, kurie susijungia į miestus. Didžiausias toks jungtinis miestas yra Barnstable, susidedantis iš septynių gyvenviečių. Didžiausia gyvenvietė – Hajanis, kuriame yra uostas, ir ji laikoma neoficialia Keip Kodo sostine. Šis miestukas poilsiautojus vilioja ne tik plačiais smėlio paplūdimiais, bet ir savo istorija. Tai seniausia ir patraukliausia Keip Kodo vieta, kurią nepaprastai mėgo Kenedžių šeima. Buvusiame Hajanio miesto rotušės pastate yra Dž. Kenedžiui skirtas muziejus, kuriame saugomos nuotraukos, laikraščių ir žurnalų iškarpos, vaizdo įrašai iš mylimiausio JAV prezidento ir jo šeimos gyvenimo.

Efektingas Levis įlankoje 1966 metais pastatytas memorialinis akmuo su Dž. Kenedžio antspaudu ir įrašu: „manau, labai svarbu, kad šis kraštas plaukia, o ne sėdi uoste“. Kitas dėmesio vertas miestas yra Provinstaunas, kuriam didelę įtaką padarė hipių judėjimas. Dabar tai mėgstama gėjų vasarojimo vieta: čia visur plevėsuoja vaivorykštės spalvų vėliavos su užrašu „peace“, daugybė mažų krautuvėlių, kuriose galima rasti originalių rūbų, skarelių, šalikėlių, smilkalų ir kitų smulkmenų. Miestukas nėra didelis, turi vieną pagrindinę, gana ilgą gatvę, kurioje ir vyksta visas gyvenimas. Jame pilna mažų meno galerijų, barų, naktinių klubų ir nedidelių jaukių viešbutukų. Provinstauno senamiestyje stūkso 76,6 metų aukščio bokštas, kuriame įsikūręs miesto muziejus. Pakilus į bokšto viršų, atsiveria pasakiška panorama – vandenynas, paplūdimys su jachtomis, kopos (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Provinstaunas garsus ne vien tik laisva atmosfera, bet ir banginiais. Anksčiau ši gyvenvietė buvo žvejų kaimas ir vienas didžiausių banginių medžiotojų uostų. Pasibaigus banginių medžiojimo erai, prasidėjo kitas etapas – banginių „medžiojimas“ fotoaparatais. 1975 metais buvo suorganizuotas pirmasis banginių stebėjimo kruizas, kuris neprarado populiarumo ir šiandien. Esant galimybei (už papildomą mokestį), Jūsų lauks trijų valandų kuprotųjų banginių stebėjimo kruizas. Nepamirškite žiūronų ir fotoaparatų! Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena
Keip Kodas - Bostonas. Nuvažiuojama apie 112 km

Pusryčiai. Palikę Keip Kodą, kelionę tęsite link Bostono. Pravažiuosite Plimuto miestą, kuris vaidina svarbų vaidmenį Jungtinių Amerikos Valstijų istorijoje. Atvykę į Naująją Angliją garsiuoju MayFlower laivu, pirmieji europiečiai 1620 metais įkūrė Plimuto kolonijos gyvenvietę. Plimutas garsus ir tuo, jog jame pradėta švęsti Padėkos diena, kurią Dž. Vašingtonas 1789 metais paskelbė nacionaline švente. Vėliau vyksite į Bostoną, įsikūrusį JAV šiaurės rytuose prie Atlanto vandenyno. 1630 metais puritonų kolonistų iš Anglijos įkurtas miestas turi gausybę epitetų: Amerikos Atėnai (The Athens of America), Laisvės lopšys (“The Cradle of Liberty), Visatos stebulė (The Hub of Universary). Miestą išgarsino vadinamoji Bostono arbatėlė – tokį pavadinimą gavo kova prieš Didžiosios Britanijos valdžios sprendimą leisti Rytų Indijos bendrovei be muitų įvežti arbatą į Šiaurės Ameriką. Tuo itin pasipiktino vietos pirkliai, kurie 1773 metais gruodžio 16 dieną į jūrą išpylė 342 dėžes arbatžolių, kainavusių 18000 svarų sterlingų. Šiandien Bostonas laikomas vienu liberaliausių Jungtinių Amerikos Valstijų miestų, demokratų partijos tvirtove. Bostonas turistams prisistato kaip vienas lengviausiai pėsčiomis apžiūrimų miestų valstijose. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia žemėlapio – pasakojama, kad Bostono gatvės prasidėjo nuo karvių išmindžiotų takų – jos tai sukasi, tai dingsta, tai keičia kryptį ir pavadinimą.

Pažintį su miestu pradėsite nuo senųjų Bostono rajonų North End ir Beakon Hill, kuriuos kerta garsusis Laisvės takas. Tai raudonai pažymėtas dviejų su puse mylių ilgio pėsčiųjų takas, vedantis per 16 svarbių istorinių vietų. Susipažinsite su miesto įžymybėmis: Bostono nacionaliniu istoriniu parku, Old North bažnyčia, Fanueil Hall, dar vadinama „Laisvės lopšiu“, senąja miesto rotuše, Old State House. Aplankysite Back Bay rajoną, įžymų amerikiečių architektūros šedevru Trejybės katedra, Old South bažnyčia, Christian Science kompleksu, koncertų rūmais, Bostono viešąja biblioteka, miesto viešuoju parku. Vėliau važiuosite į Kembridžo miestelį susipažinti su garsiausiu ne tik Valstijose, bet ir visame pasaulyje Harvardo universitetu*. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti Naujosios Anglijos akvariumą (už papildomą mokestį). Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
Bostonas - Niagaros kriokliai. Nuvažiuojama apie 745 km

Pusryčiai. Šią dieną Jūsų lauks kelionė prie kvapą gniaužiančių Niagaros krioklių, krintančių 7000 tonų per sekundę vandens jėga. „Niagara“ reiškia „griaustinio vanduo“, o tokį pavadinimą kriokliams, neįprastai žymintiems Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų sieną, davė šiose vietose gyvenę indėnai. Niagaros krioklius sudaro apie 792 m pločio ir 48 m aukščio „Pasagos“ krioklys, apie 323 m pločio ir 51 m aukščio „Amerikos“ krioklys ir apie 15 m pločio ir 24 m aukščio „Jaunosios nuometo“ krioklys. Niagaros kriokliai susidarė paskutinio ledynmečio pabaigoje - prieš 25 tūkst. metų. Metai iš metų kriokliai pamažu traukiasi upės aukštupio link – per metus pasislinkdami apie 1,2 m. Laisvas vakaras prie įspūdingai apšviestų Niagaros krioklių. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena
Niagaros kriokliai iš Kanados pusės. Nuvažiuojama apie 100 km

Pusryčiai. Šiandien įspūdingu tiltu persikelsite į kitą Niagaros upės krantą ir grožėsitės kriokliais iš Kanados pusės. Norintys turės galimybę pasikelti į Skylon Tower apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabi krioklio panorama; čia taip pat galima papietauti (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį). Esant galimybei (priklausomai nuo oro sąlygų) mėgausitės kruizu „Maid of the Mist“ (išvertus reiškia „Miglos Tarnaitė“) „Pasagos“ krioklio kaskados apačioje grožėdamiesi galingojo krioklio jėga.

Vėliau Jūsų lauks pažintis su kanadietišku vynu. Mažai kas žino, kad Kanadoje auginamos vynuogės ir gaminamas puikaus skonio vynas. Kanadoje yra du pagrindiniai vyno regionai, kurie yra skirtingose šalies pusėse: vakaruose – tai Okanagano slėnis Britų Kolumbijoje (šalia sienos su JAV Vašingtono valstija) ir pietryčiuose – Niagaros pusiasalis Ontarijo provincijoje. Milžiniškas Ontarijo ežeras, vienas giliausių ir šilčiausių regiono ežerų, rudenį ir pavasarį patikimai saugo vynuogynus nuo šalnų keliamų pavojų. Nors čia gaminami ir raudonieji vynai, tačiau Niagaros pusiasalis laikomas baltųjų ir desertinių ledo (icewine) vynų tėvyne. Ledo vyno gamybai sultys sunkiamos iš sušalusių vynuogių. Šie vynai kvepia medumi, rožėmis, svarainiais ir įvairiais egzotiniais vaisiais. Pirmą kartą ledo vynas buvo pagamintas 1794 metais Frankonijos žemėje, Vokietijoje, o 1985 metais Kanadoje pirmasis ledo vyną pagamino Inniskilin vyno ūkis. Ledo vyno degustacija viename iš vyno ūkių. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

9 – 10
dienos
Kelionė į Vašingtoną. Nuvažiuojama apie 660 km

Pusryčiai. Važiuosite Pensilvanijos valstija, kirsite Mėlynuosius kalnus ir pravažiuosite daugybę provincijos miestukų, kol pasieksite Jungtinių Amerikos Valstijų sostinę Vašingtoną. Miestas įsikūręs ne valstijoje, bet specialų statusą turinčiame administraciniame vienete – Kolumbijos apygardoje. Vietą prie Potomako upės išrinko pirmasis JAV prezidentas Dž. Vašingtonas, o Virdžinijos ir Merilando valstijos atidavė dalį savo žemės, kad sostinė būtų visiškai savarankiška ir nepriklausytų nė vienai valstijai. Pirmojo prezidento vardu pavadinta sostinė skiriasi nuo kitų Jungtinių Amerikos Valstijų miestų ir tuo, kad joje nėra nė vieno dangoraižio. Miesto valdžia šventai laikosi daugiaaukštės statybos principo – namai negali būti aukštesni už kongreso špilį (92 m). Vašingtone gyvena ir dirba daugiausiai išsilavinusių žmonių – pareigūnų, politikų, senatorių, kongresmenų, užsienio diplomatų. Atvykimas į Vašingtoną. Pažintį su sostine pradėsite nuo didžiulio įvairių paminklų ir muziejų komplekso – Nacionalinės alėjos. Šioje kryžiaus formos alėjoje, kurios centre stovi memorialas Vašingtonui, galima apžiūrėti įvairius istorinius ir architektūrinius objektus: Jungtinių Amerikos Valstijų Aukščiausiąjį Teismą, Kongreso biblioteką, Smitsono pilį, Linkolno, Vašingtono, Džefersono memorialus ir, žinoma, neoklasicistinio stiliaus, amerikietiškosios demokratijos bastioną Kapitolijų - kuriame vyksta JAV federalinės įstatymų leidžiamosios valdžios susirinkimai. Aplankysite Vietnamo karo veteranų memorialą – tai juodo marmuro siena, kurioje iškalti visų žuvusiųjų vardai. Susipažinsite su atminimo kompleksu kariams, žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metais. Pamatysite pačią populiariausią vietą Vašingtone – Baltuosius rūmus – tai oficiali JAV prezidento rezidencija. Vėliau apsilankysite Arlingtono nacionalinėse kapinėse – tai garsiausios Amerikos karių kapinės. Čia taip pat ilsisi žuvę astronautai, prezidentas Dž. Kenedis bei daug kitų Jungtinėms Amerikos Valstijoms nusipelniusių žmonių. Laisvas laikas mieste arba muziejų, kurių dauguma yra nemokami, lankymas. Ypač rekomenduojame apžiūrėti Oreivystės ir aeronautikos muziejų. Išvykimas į nakvynės vietą. Dvi nakvynės viešbutyje.

11
diena
Vašingtonas - Filadelfija - Niujorkas. Nuvažiuojama apie 350 km

Pusryčiai. Palikę Vašingtoną, keliausite į Filadelfiją, didžiausią Pensilvanijos valstijos verslo, finansų ir kultūros centrą. Miestą drąsiai galima vadinti Jungtinių Amerikos Valstijų gimimo vieta. Svarbiausi įvykiai JAV istorijoje įvyko būtent šiame mieste, todėl ypatingas dėmesys skiriamas istoriniams paminklams bei muziejams. Miestą 1682 metais įkūrė Viljamas Penas kaip lygybės, brolybės ir demokratijos lopšį. Būtent Filadelfijoje 1776 metais liepos 4 dieną buvo paskelbta Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybė. Kurį laiką Filadelfija buvo ir laikinoji naujos valstybės sostinė. Šiandien miestas suskirstytas į kelis rajonus (centrinę, šiaurinę, pietinę ir vakarinę Filadelfiją), iš jų labiausiai turistus traukia objektai, esantys miesto centre. Ekskursiją po Filadelfiją pradėsite nuo istorinės dalies - Nacionalinio istorinio Nepriklausomybės parko (Independence National Historical Park), kur iki šių dienų išliko senosios gatvelės. Nepriklausomybės menė (Independence Hall), kurioje trylikos kolonijų paskelbė Nepriklausomybės deklaraciją ir Jungtinių Amerikos Valstijų konstituciją. Laisvės varpas (Liberty Bell), pagamintas Londone, ir jau daugiau nei 200 metų yra simbolinė Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės ikona. Norintieji galės pasikelti į rotušės bokštą ir iš jo apžvelgti miestą. Toliau ekskursiją tęsite į centrinę dalį, kur šiuolaikinių dangoraižių fone išsiskiria miesto įkūrėjo Viljamo Peno skulptūra, stovinti ant merijos pastato kupolo. Pravažiuosite B. Franklino bulvaru, kurį puošia daugybė skulptūrų ir fontanų.

Vėliau išvyksite iš Filadelfijos ir važiuosite į Niujorką. Laisvas laikas Niujorke. Būdami Niujorke pasinaudokite proga susipažinti ir su niujorkietišku džiazu.

Džiazo gerbėjai žino, kad Niujorkas garsėja džiazo klubais ir pasaulinio garso atlikėjų pasirodymais. Šį miestą drąsiai galima vadinti džiazo muzikos sostine. Čia gausu džiazo klubų, kuriuose galima išgirsti džiazuojančias grupes ar pavienius muzikantus. Tai tikra šio muzikos žanro mėgėjų svajonė. Daugelis džiazo mylėtojų mano, kad Niujorkas visada buvo džiazo tėvynė. Tačiau pirmiausia džiazas suklestėjo Naujajame Orleane, o tik vėliau persikėlė į Čikagą ir Niujorką. Niujorke džiazas suklestėjo trečiajame XX a. dešimtmetyje, jis įgavo savitą stilių, geriau žinomu kaip niujorkietiškas džiazas. Pirmiesiems klausytojams ši muzika turėjo būti šokiruojanti, rėžianti ausį, kadangi tuo metu populiariausi buvo Štrauso valsai, polkos, operečių melodijos. Norintys pasiklausyti džiazo turėjo keliauti į Harlemą – Niujorko juodųjų rajoną. Tai buvo nesaugi vieta ir tokių aštrių pojūčių gerbėjų nebuvo daug. Besidominantys naująja muzika buvo žmonės iš vadinamojo “auksinio jaunimo”, apie kuriuos rašė to meto laikraščiai. Taip pradėjus augti džiazo poreikiui, imta kvieti į restoranus ir klubus džiazo muzikantų grupes bei pavienius atlikėjus. Vienas žymiausių džiazo muzikantų - trimitininkas ir dainininkas Luisas Armstrongas (1901-1971), kurio prikimusiu balsu tikrai esate gerėjasi. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

12
diena
Skrydis į Lietuvą

Pusryčiai. Laisvas rytas Niujorke (esant popietiniam skrydžiui į Europą). Žingeidiems ir nenuoramoms siūlome pasinaudoti miesto turistiniais autobusais „Hop-on-Hop-off“ ir susipažinti su kitais Niujorko rajonais – Bronksu, Kvinsu ar Bruklinu. Apsilankę šiuose rajonuose susipažinsite su tikrąja amerikietiškos kultūros įvairove, kurią suformavo žydų, graikų, italų, rusų, Karibų regiono išeiviai. Šių tautų religinės, kultūrinės ir kulinarinės tradicijos turi didžiulę įtaką Niujorko gyvenimui. Turėsite galimybę pravažiuoti pagrindine Bronkso gatve Grand Boulevard and Concourse, kuri panaši į Eliziejaus laukus Paryžiuje; aplankyti Yankee beizbolo stadioną; Brukline pasimėgauti įvairių tautų tradiciniais patiekalais, pavyzdžiui neapolietiška pica ar kubietiškais sumuštiniais; o Kvinsas Jus nustebins tautų ir kalbų gausybe, mat net 70 procentų Kvinso gyventojų yra atvykę iš kitų šalių ir čia kalbama net 200 skirtingų kalbų. Apie 13:30 pervežimas į oro uostą. Skrydis Niujorkas – Europos miestas – Vilnius.

13
diena
Grįžimas į Lietuvą

Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo 2799 EUR

Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 1200 EUR.

Apie JAV

Dydis: 9.834 million km² Gyv. skaicius: 328.2 million (2019) KLIMATAS Jungtinėse Valstijoje, kurios yra išskirtinės savo dydžiu ir geografine įvairove, yra keletas klimato juostų. Į rytus nuo 100-ajame meridiane esančių šiaurinių teritorijų vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, besidriekiančios į

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę „Didysis obuolys“ Niujorkas – JAV rytinė pakrantė – Niagaros kriokliai 13d.

Donatas
2023-06-24
10
Viskas super :)
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
 • 11 nakvynių turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais (esant ankstyviems išvykimams galimas sausas davinys);
 • Ekskursinė programa pagal kelionės aprašymą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • Vietinių gidų bei gidų - vairuotojų paslaugos;
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių lėktuvų bilietai su oro uosto mokesčiais – nuo 799 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Privalomas elektroninis leidimas keliauti į JAV (ESTA) - 25 EUR;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Gėrimai, arbatpinigiai vietiniams gidams (apie 3-5 USD per dieną) ir vairuotojams (apie 1-2 USD per dieną), asmeninės išlaidos; P.S. Arbatpinigiai JAV privalomi.
 • Ekskursijos su prierašu "už papildomą mokestį" ir objektai su „*“ bei kitos nepaminėtos ekskursijos:
 • Empire State Building – apie 80 USD (VIP EXPRESS PASS); Metropoliteno muziejus – apie 30 USD; Gugenheimo muziejus – apie 28 USD; MoMA muziejus – apie 30 USD; Skrydis prie Niagaros krioklių – nuo 550 USD; Hadsono upės kruizas – nuo 40 USD; ekskursija laivu prie Laisvės statulos – nuo 30 USD; skrydis sraigtasparniu virš Niujorko – nuo 250 USD; bilietas į miuziklą Brodvėjuje – nuo 150 USD; bilietas į Carnegie Hall koncertų salę – nuo 100 USD; Skylon Tower apžvalgos aikštelė – apie 20 USD.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Grūda".
 • Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo 2799 EUR
 • Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 1200 EUR.

Panašios kelionės

Naujiena!
Tailando Bankokas, upė Kvė ir poilsis Patajoje bei Čango saloje 15 d./12 nakv. (skrydžiai įskaičiuoti)
Tailandas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
JAV rytinės pakrantės TOP vietos – Niujorkas, Vašingtonas, Filadelfija ir Niagaros kriokliai
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Vakarinė pakrantė – San Franciskas, Las Vegasas ir Kanjonai, su poilsiu Los Andžele
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

JAV - Laukinių Vakarų prerijos ir prašmatnioji Ramiojo vandenyno pakrantė 22d.
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.