Didysis Balkanų turas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per Lenkiją ir Slovakiją. Nakvosime viešbutyje.
2
diena
Po pusryčių važiuosime per Vengriją ir Serbiją į šalies sostinę Belgradą. Susipažinsime su išskirtine „baltojo miesto“ dvasia, saugančia ne tik šlovingos tolimos praeities istoriją, bet ir XX a. pabaigos skaudulius. Pažintinės ekskursijos metu pamatysime Parlamento rūmus – vieną išvaizdžiausių miesto statinių, kuriame posėdžiauja aukščiausioji Serbijos valdžia, senojo miesto turgaus vietoje įsikūrusią rotušę, miesto širdį – Respublikos aikštę, kur stovi reikšmingiausi kultūros pastatai: Nacionalinio teatro rūmai ir Nacionalinis muziejus. Nesuklysime sakydami, jog sostinės pažiba – Šv. Savos cerkvė – didžiausia stačiatikių šventovė Balkanuose ir antra pagal dydį visame pasaulyje! Ši milžinė, dominuojanti miesto kraštovaizdyje, yra ne tik tikinčiųjų traukos objektas, tačiau ir miestiečių mėgstama vieta, kurioje galima atsipalaiduoti besigrožint šalia esančiu fontanu, o saulėtą dieną mėgautis medžių pavėsiu. Ne mažiau įspūdingas objektas – Belgrado tvirtovė, atlaikiusi apie 115 mūšių. Jos konstrukciją pradėjo keltai, vėliau tęsė romėnai, Belgradą vadinę Singidunum, o šiandien matomas objektas dabartinę formą įgavo austrų ir turkų valdymečiu. Susipažinę su miesto įžymybėmis vaikštinėsime garsiąja kunigaikščio Michailo pėsčiųjų alėja, kurioje puikuojasi dailūs architektūriniai paminklai, sutelktos parduotuvėlės ir kavinukės. Vakare vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
3
diena
Po pusryčių keliausime į Juodkalniją iki Durmitoronacionalinio parko, kuriame yra net 23 viršukalnės, tarp kurių romantiškai įsiterpę ežerai, upių išgriaužti kanjonai ir įspūdingi tiltai. Pasieksime Taros upės kanjoną, kuris dėl krištolo skaidrumo vandens vadinamas „Europos ašara“. Šis erozijos suformuotas kanjonas yra didžiausias Europoje. Pasigrožėję neįtikėtino grožio gamta vakare atvyksime į vieną iš Juodkalnijos kurortų prie Adrijos jūros. Nakvosime pensione arba viešbutyje prie jūros.
4
diena
Po pusryčių ilsimės prie Adrijos jūros. Nakvosime pensione arba viešbutyje.
5
diena
Papusryčiavę ilsėsimės prie Adrijos jūros arba keliausime į Albaniją,* dar vadinamą „kalnų erelių šalimi“, žavinčia kalnų juostomis, įspūdingais fortais, saulėtais paplūdimiais ir graikų bei romėnų laikų konstrukcijomis. Važiuosime į sostinę Tiraną – miestą, daugelį dešimtmečių kankintą brutaliojo komunizmo, tačiau prisikėlusį ir sužibėjusį naujomis spalvomis, kurias išvysime ant daugiabučių fasadų bei daugelio miesto sienų. Pažintinės ekskursijos metu pamatysime centrinę Skanderbego aikštę, kurios centre puikuojasi šalies didvyris ant žirgo, spalvingas Nacionalinis istorijos muziejus bei Ethem Bėjaus mečetė. Pastarasis statinys simbolizuoja maištingą albanų dvasią: gerai žinoma, jog mečečių dekoruoti žmonių ar gyvulių atvaizdais negalima, tačiau čia išvysime gausiai dekoruotus musulmonų maldos namus – vienus iš nedaugelio tokių pasaulyje. Šalia stūkso turkų konstruotas laikrodžio bokštas, ilgą laiką buvęs aukščiausiu pastatu mieste. Susipažinę su Tiranos įžymybėmis keliausime į viduramžių miestą Krujė, įsikūrusią vaizdingoje kalnuotoje vietovėje. Tai nacionalinio herojaus Skanderbego gimimo vieta, kurio fortas gynė albanus nuo turkų invazijos kelis šimtmečius. Apsižvalgę po Osmanų imperijos laikų turgų, pilną įvairiausių gėrybių, pakilsime į Skanderbego pilį – Albanijos pasipriešinimo ir tvirtybės simbolį. Vėliau aplankysime vieną seniausių Europos miestų Škoderį, apsuptą trijų upių bei didžiausio šalies ežero. Jį valdę ilyrai, romėnai, venecijiečiai, turkai ir albanai paliko savitų paminklų, dėl kurių miestas ir jo istorija įgavo daug skirtingų atspalvių, kuriuos pažinsime ekskursijos metu, o vakare sugrįšime į nakvynės vietą pensione arba viešbutyje prie jūros.
6
diena
Po pusryčių ilsėsimės prie Adrijos jūros arba keliausime į Ostrogo vienuolyną – svarbų Juodkalnijos dvasinį centrą, įsikūrusį 900 metrų aukščio uoloje. Čia pamatysime Šv. Vasilijaus relikvijas, kurios, pasak tikinčiųjų, turi gydomųjų galių, grožėsimės banguota kalnų panorama. Pasieksime buvusią Juodkalnijos sostinę Cetinė, kurioje reziduoja šalies prezidentas. Aplankysime senamiestį, žavintį ramiomis gatvelėmis ir čia sutelktų dailių namelių gausa. Išvysime Šv. Petro vienuolyną, kuriame saugomi vertingi meno kūriniai ir nedūlėjanti Jono Krikštytojo ranka. Vakare grįšime į nakvynės vietą pensione arba viešbutyje prie jūros.
7
diena
Po pusryčių ilsėsimės prie jūros arba plauksime laiveliu į nuostabią pakrantę, kurioje planuojamos vaišės.* Nakvosime pensione arba viešbutyje.
8
diena
Po pusryčių vyksime į Kotorą, kurio grožiui apibūdinti pritrūksta žodžių... Tai miestas, išsidėstęs priepiečiausio Europos fiordo, stulbinantis krištolo skaidrumo ežerais, jį apsupusių viršūnių didybe bei tūkstančio metų istoriją menančiu senamiesčiu, saugomu UNESCO. Vaikštinėdami po jį išvysime Šv. Luko bažnyčią – bizantiškų bruožų turinčią XII a. šventovę, kurios viduje pamatysime autentiškas freskas, nelengvą praeitį išgyvenusius kunigaikščių rūmus, Šv. Trifono katedrą, įsikūrusią žavingų kalnų pašonėje, kurioje saugomas reikšmingiausias miesto turtas – auksu ir sidabru dabintas altorius. Regėsime miesto centre esantį laikrodžio bokštą, atlaikiusį priešų puolimus bei stichines nelaimes ir šiandien džiuginantį lankytojų akis bei ausis, ir Napoleono teatrą – vieną seniausių teatrų Balkanuose, kuriuose miestiečiai išvydo reikšmingiausias teatro pasaulio premjeras. Keliausime į miestą-tvirtovę Dubrovniką, kasmet pritraukiantį ne tik milijonus turistų, tačiau ir žymiausių filmų kūrėjų komandas. Miestas yra toks fotogeniškas, kad beveik garantuojame, kad lankydamiesi jame išvysime ne vieną kamerą ar net garsų aktorių, klaidžiojantį siauromis Dubrovniko gatvelėmis. Vaikščiosime viena jų – Stradun gatve, dvelkiančia senove, kurioje buvo įmažintos „Žvaigždžių karų“ filmo scenos. Gatvės pradžioje mus pasitiks Onufrijaus fontanas, pro kurį jau beveik 1000 metų teka vanduo, gaivinantis vietinius ir miesto svečius.Senamiestyje išvysime Rolando koloną, kurio ranka viduramžiais buvo naudojama ilgio matavimui.Šalia objekto regėsime gausybęviena už kitą reikšmingesnių ir senesnių bažnyčių. Susipažinę su sakraliniu paveldu apžiūrėsime miesto fortus, įsikūrusius ant vaizdingų kalvų, nuo kurių atsiveria vaizdas į begalinę jūrą ir jos salas. Verta paminėti, jog daugelis jų virto „Sostų karų“ filmavimo aikštelėmis, kaip ir daugiau nei 20 kitų Dubrovniko vietų. Vakare vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
9
diena
Po pusryčių keliausime per Kroatiją į Plitvicos ežerų nacionalinį parką, kur miškais apaugusiame slėnyje tyvuliuoja 16 didelių ir daug mažų krištolo skaidrumo ežerų, o juos jungia gausybė krioklių. Žavėsimės nepakartojama gamta: žaliuojančiais miškais, kerinčiais vandens, augalų ir gyvūnų pasauliais, kurie susilieja į vieną nedalomą visumą, pritraukiančią turistus iš viso pasaulio. Pailsėję parke vyksime į Kroatijos sostinę Zagrebą, galintį pasigirti turtingu kultūriniu gyvenimu. Pažintinės ekskursijos metu aplankysime Juzefo Jelačičiaus aikštę, kurioje išvysime skubančius miestiečius, fotografijas darančius turistus bei kavinukėse desertu besimėgaujančius gurmanus. Jei aikštę galėtumėme sulyginti su žmogaus organizmu – tai būtų arterija, kultūra bei pramogomis prisotinanti visą miestą. Užkilę laiptais į aukštutinį miestą išvysime mielą močiutę, sutinkančią mus Dolaco turgaus prieigose.Milžiniškas lauko turgus siūlo platų kontingentą produktų, papildančių tiek jūsų šaldytuvo vidų, tiek išorę, nudabintą magnetukais, menančiais kraštus, kuriuose lankėtės. Keliausime pagrindinio objekto mieste link – milžiniškos Zagrebo katedros, kurią puošia net devyni bokštai. Įspūdinga gotikinė šventovė ypatinga dar ir tuo, jog jos viduje palaidotas buvęs Zagrebo vyskupas Aloyzas Stepinačius, kuris vos prieš kelis metus buvo paskelbtas palaimintuoju. Pajusime, jog šis žmogus – tikras herojus, užimantis ypatingą vietą vietinių širdyse. Klaidžiodami senamiesčio gatvelėmis išvysime Akmens vartus – vienintelius iš penkių praeityje miestą juosusių vartų, atlaikiusių priešų atakas ir bedžiuginančių vietinius bei svečius jau nuo XIII a. Aplankę Zagrebo įžymybes vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
10
diena
Po pusryčių keliausime per Kroatiją, Vengriją į Budapeštą. Pasivaikščiosime po karališkąją Budą, kuri savo pavadinimą gavo į teritoriją atsikėlus vengrams, kurie iš jos išstūmė slavus, gyvenvietę vadinusius „Voda“. Gerai nesuprasdami šio žodžio vengrai pakeitė kelias raides ir miestą praminė Buda. Žavėsimės žymiausiais Budos istoriniais paminklais: Žvejų bastionu, kurį pastatė žvejai, kad būtų apsaugotas miestas, Šv. Trejybės aikšte, gotikine Matyaso bažnyčia, kurioje buvo karūnuojami bei tuokiami Vengrijos karaliai bei neseniai atstatyta Budos pilimi. Nuo apžvalgos aikštelių, esančių prie pilies, atsiveria nuostabi Pešto panorama: įspūdingo grožio neogotikiniai Parlamento rūmai – Vengrijos nepriklausomybės simbolis, pirmajam Vengrijos karaliui krikščioniui Šv. Steponui dedikuota neorenesansinė Šv. Stepono katedra ir legendomis apipintas seniausias Budapešte – Grandinių tiltas, pavadintas „didžiojo vengro“ Ištvano Sėčeni vardu. Autobusu keliaudami po Peštą, dairysimės po XIX amžiuje susiformavusį didingą miestą, aplankysime Didvyrių aikštę, kurioje išdidžiai stovi paminklai iškiliausioms Vengrijos asmenybėms ir šalia esantį Tūkstantmečio parką. Laisvu laiku pageidaujantieji galės išsimaudyti didžiausiame tokio tipo komplekse Europoje – Sėčeni terminiuose baseinuose. Vakare vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

11
diena
Po pusryčių keliausime per Slovakiją, Lenkiją namo. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Apie Serbiją

Serbija - oficialiai Serbijos Respublika yra Balkanų respublika pietryčių Europoje. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ: Plotas- 88 361 km²Sostinė- Belgradas (1,351 milijonų gyventojų)Gyventojų skaičius- 7,164 milijonų gyventojųKiti svarbūs miestai- Nišas (183 164 gyventojai), Novi Sadas (215 600 gyventojų), Priština (155 500 gyventojų), Kragujevacas (147 500 gyventojų)Religija- Krikščionys 92,5

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu;
 • 10 nakvynių su pusryčiais viešbutyje ar pensione;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • bilietai į mokamus objektus (rekomenduojame turėti ~ 50 EUR vietine valiuta tų
 • šalių, kuriuose lankomi objektai);
 • kelionė į Albaniją ~ 40 EUR (jeigu vyksta bent 20 žmonių);
 • plaukimas laiveliu ~ 25 EUR (jeigu vyksta bent 20 žmonių);
 • gidų paslaugos Belgrade, Dubrovnike, Albanijoje ~ 30 EUR.

Pastabos

 • priemoka už vienvietį kambarį – 150 EUR;
 • objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
 • muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
 • Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis 6 mėn. kelionei pasibaigus.
Pasitark su specialistu!
Gintarė L.
Susisiek su Serbijos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Spalvingasis Tailandas ir egzotiškoji Kambodža
Tailandas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Šiaurės Vokietijos Hanzos miestai ir Riugeno sala
Vokietija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Berlynas
Vokietija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Austrijos kalnai, pilys ir miestai
Austrija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.