Auksiniu Pietų Korėjos keliu

Kelionės akcentai

  • Seule pažinsite modernaus ir tradicinio miesto harmoniją
  • Grožėsitės įspūdinga kalnų apsupto Soraksano nacionalinio parko panorama
  • Susipažinsite su tradicine korėjiečių kaimo architektūra ir gyvenimo būdu hanokų kaimelyje
  • Aplankysite Gjongdžu, dar vadinamą muziejumi po atviru dangumi
  • Užsuksite į budistinę Bulguksos šventyklą, globojamą UNESCO
Nuo1799
2025 01 02 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 750
su skrydžiu: 2549
Keliaujant į Pietų Korėją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS – SEULAS
Skrydis su persėdimu iš Vilniaus į Seulą.
2
diena
SEULAS
Nusileidus tarptautiniame Seulo  oro uoste, jus pasitiks vietiniai partneriai. Pervežimas į viešbutį, registracija ir apgyvendinimas viešbutyje nuo 15:00 val. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Seule.
3
diena
SEULAS (pusryčiai)
8:30 val. išvyksime iš viešbučio į apžvalginį turą po Pietų Korėjos sostinę Seulą (9,97 mln. gyventojų), įsikūrusią šalia vienos ilgiausių šalyje Hangango upės. Šis modernus metropolis, vienas patraukliausių miestų Azijoje, garsėja ne tik aukščiausio lygio technologijomis ir augančia ekonomika, bet ir turtinga istorija, lydinčia Seulo gyventojų kasdienybę kiekviename žingsnyje. Šalia miesto panoramą puošiančių milžiniškų dangoraižių čia galima išvysti jaukių ir ramių kiemų, kuriuose stūkso budistinės šventyklos ar karališkieji rūmai.

Lankysimės Džogjė (Jogyeasa) šventykloje (14 a.), kuriai suteiktas korėjietiškojo budizmo vyriausiosios šventyklos vaidmuo. Japonijos kolonijiniu laikotarpiu ši šventykla atliko svarbų vaidmenį siekiant pasipriešinti japonų pastangoms nuslopinti korėjietiškąjį budizmą. Pagrindinį šventyklos kiemą puošia du penkių šimtų metų senumo medžiai – baltoji pušis ir japoninė sofora. Be to, ši šventykla išsiskiria tradicinėms šventykloms būdingos ir rūmų architektūros deriniu. Pasigrožėję Džogjė šventykla, vyksime į Kjongbokgungo (Gyeongbokgung) rūmus (14 a.), kuriuose išvysime karališkosios gvardijos pasikeitimo ceremoniją. Šie rūmai buvo pagrindiniai ir patys didžiausi Čosono dinastijai priklausę rūmai, kuriuose gyveno karališkoji šeima ir veikė vyriausybės būstinė. Nuniokoti gaisro, ši tvirtovė net du šimtmečius praleido užmarštyje, kol galiausiai 19 a. buvo atkurti visi 7700 jos kambariai. Taip pat lankysimės Kjongbokgungo rūmuose veikiančiame Nacionaliniame liaudies muziejuje, kuriame pristatomas korėjiečių kasdienis gyvenimas nuo pat priešistorinių laikų bei konfucianizmo įtaka Korėjos kultūrai. Be to, šiame muziejuje yra ir eksponatų po atviru dangumi: dvasių stulpų kopijos, ryžių laikymo pastogės, specialios duobės skirtos kimči puodams. Vėliau važiuosime į tradicinį korėjiečių kaimą (1,5 val. kelio nuo Seulo), kuriame susipažinsime su vėlyvosios Čosono dinastijos kultūra. Tai išties didelė gyvenvietė, kurioje yra daugiau nei 260 skirtingų tipų namų, būdingų atskiroms šalies provincijoms. Sugrįžus į Seulą, poilsis ir nakvynė viešbutyje Seule.

4
diena
SEULAS – ČONDŽU (pusryčiai)
7:30 val. viešbutyje susitiksime su gidu ir išvyksime į istorinį Gongdžu (Gongju) miestą, buvusią Pekčės karalystės sostinę, kur susipažinsime su vienos galingiausių Korėjos dinastijų istorija (130 km, 1,5 val. kelio). Pekčės karalystė, gyvavusi dabartinės Pietų Korėjos pietvakariuose, išsilaikė daugiau nei šešis šimtmečius ir buvo pati gausiausia iš visų trijų Korėjos karalysčių. Išvysime valdovo Murjongo, valdžiusio 501-523 m., karališkąją kapavietę, globojamą UNESCO. Tai vienas didžiausių šalyje archeologinių atradimų, puikiai išsilaikęs iki šių dienų. Kapavietė buvo atrasta tik 20 a., o iki to laiko išliko visiškai nepaliesta. Joje rasta gausybė svarbių objektų: karališkosios diademos, epigrafai su vertingais užrašais ir datomis, indai, auksiniai ir sidabriniai papuošalai, bronziniai veidrodžiai, valdovo kalavijas ir paauksuoti batai. Vėliau vyksime į Gonsangsongo fortą (5-6 a.) – kalnų tvirtovę, taip pat pastatytą Pekčės karalystės gyvavimo metu. Ši tvirtovė puikiai pritaikyta prie vietinio reljefo, o jos statybos technika leidžia susipažinti su pažangiomis to meto inžinerijos technologijomis, tobulėjusiomis dėka kultūrinių mainų su Japonija ir Kinija.

Po to leisimės į kelią Čondžu (Jeonju) miesto, plytinčio vakarinėje Pietų Korėjos dalyje, link (80 km, 1 val. kelio). Šis miestas gali pasigirti įspūdinga daugiau nei 1300 metų istorija, daugybe iš čia kilusių mokslininkų ir klestinčia leidybos pramone. Be to, tai vienas svarbiausių šalyje gastronomijos centrų, išsiskiriantis šimtmečius puoselėjama tradicine korėjietiška namų virtuve. Atvykę lankysimės tradiciniame hanokų kaimelyje, kuriame išvysime apie septynis šimtus tradicinių korėjietiškų namų. Hanokai buvo pirmą kartą suprojektuoti ir pastatyti dar 14 a., laikantis baesanimsu principo: pagal jį, idealaus namo priekyje turėtų tekėti upė, o namo galas turėtų būti atsuktas į kalną. Šaltuosiuose regionuose hanokai statomi kvadrato formos ir su kiemu viduryje, o šiltesnėse vietovėse atviresni, savo forma primenantys raidę „L“. Jų statyboje naudojamas dirvožemis, uolienos ir mediena, o lenkti stogai dengiami čerpėmis. Nakvynė viešbutyje Čondžu.

5
diena
ČONDŽU – JOSU (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje išvyksime į vieną iš šalies metropolių Gvangdžu (Gwangju) – Honamo regiono centrą ir modernaus demokratinio judėjimo gimimo vietą (100 km, 1,5 val. kelio). Šis miestas yra svarbus Korėjos kultūros ir meno židinys, kur meno gausu kiekviename žingsnyje: čia veikia daugybė muziejų, rengiamos parodos ir gausiai lankomi festivaliai. Lankysimės valstybinėse Gegužės 18-osios kapinėse, tapusiose šalies laisvės ir demokratijos simboliu. Čia palaidoti 1980 m. vykusių protestų prieš tuometinę šalies vyriausybę metu žuvę asmenys. Gvangdžu sukilimas, vadovaujamas studentų, buvo skirtas pasipriešinti šalyje įvykusiam kariniam perversmui, kurio pasekoje suimti opozicijos lyderiai, uždaryti universitetai, uždrausta politinė veikla ir slopinta spauda. Nors šimtai žmonių žuvo, dalis buvo areštuoti, tačiau šis sukilimas tapo pasipriešinimo autoritarizmui simboliu ir įkvėpė vėlesnius demokratinius judėjimus šalyje.

Vėliau važiuosime į Sunčoną (Suncheon), plytintį Pietų Korėjos pietryčiuose, Josu pusiasalyje (100 km, 1 val. kelio). Lankysimės Sunčono įlankos ekologiniame parke, kurį puošia šimtai tūkstančių medžių ir gėlių, tarp kurių vyrauja rožės, saulėgrąžos ir kosmėjos. Galiausiai išvyksime Josu (Yeosu), romantiško pakrantės miesto, link (38 km, 40 min. kelio). Į šio miesto teritoriją įeina Josu pusiasalis ir 365 salos, dalis jų taip pat gyvenamos. Lankysimės I Sunšino aikštėje, skirtoje įamžinti generolo I Sunšino, nuskandinusio šimtus Japonijos armijos laivų, pasiekimams. Aikštės viduryje stovi natūralaus dydžio karinis laivas, kurį puošia medinė drakono galva. Nakvynė viešbutyje Josu.

6
diena
JOSU – BUSANAS – GJONGDŽU (pusryčiai)
Papusryčiavę išvyksime į Čindžu (Jinju) miestą, garsėjantį šilko industrija, nematerialiuoju kultūros paveldu, amatais, istoriniais bei gamtos monumentais (100 km, 1,5 val. kelio). Čindžu šilkas nuo seno žinomas dėl išskirtinės kokybės, o miesto fabrikuose kasmet pagaminama net 70 % viso šalies šilko. Lankysimės akmeniniame Čindžusongo (Jinjuseong) forte, pradėtame statyti dar 11 a., o po kelių šimtmečių gerokai išplėstame, kad būtų apsisaugota nuo vis dažnėjančių piratų užpuolimų. Ši tvirtovė garsėja joje pasiekta pergale 1592 m. vykusios japonų invazijos metu. Čindžusongo forte veikia nacionalinis muziejus, vaizdingas paviljonas, keletas šventyklų ir atsiveria nuostabus vaizdas į netoliese tekančią Namgango upę. Vėliau vyksime į Busaną, garsėjantį vienu aktyviausių pasaulyje jūrų uostu, paplūdimiais, kalnais ir nuostabiomis šventyklomis (100 km, 1,5 val. kelio). Tai antras pagal gyventojų skaičių miestas Pietų Korėjoje, šalies pietryčių kultūros, ekonomikos ir švietimo centras. Lankysimės didžiausiame šalyje Džagalči (Jagalchi) žuvies turguje, įsikūrusiame Nampo uoste. Šiame trijų kilometrų ilgio turguje galima įsigyti įvairiausios žuvies ir jūros gėrybių, o ypač populiarūs ančiuviai, įvairūs moliuskai ir džiovintos jūros gėrybės. Be to, iš šio turgaus galima pasigrožėti ne tik gausybe prekių, bet ir vaizdu į jūrą. Taip pat lankysimės BIFF aikštėje (Busano taptautinio filmų festivalio aikštėje), tapusioje gatvės maisto mėgėjų rojumi, dažnai matomame kelionių po Aziją laidose. Vienas populiariausių vietos patiekalų – korėjietiškas saldus blynas, įdarytas sėklomis (ssiat hotteok). Vėliau vyksime į vieną lankomiausių Busane 1,5 km ilgio Heunde (Haeundae) paplūdimį, išsiskiriantį pakilia atmosfera ir veikiantį ištisus metus. Paplūdimyje taip pat įsikūręs maisto prekystalių miestelis ir veikia tradicinis turgus, kur verta paragauti sezoninių jūros gėrybių ir sriubos. Čia galima pasigrožėti ne tik jūros, bet ir Busano dangoraižių vaizdais. Kita mūsų stotelė – Dongbeko (Dongbaek) parkas, plytintis dešiniajame Heunde paplūdimio gale, kadaise buvęs sala. Čia, palei pakrantę ir aplink mišką, driekiasi pora pasivaikščiojimo takų. Vėliau laukia pervežimas į kitą pakrantės miestą Gjongdžu (Gyeongju), kurį juosia Tebako kalnų grandinė (100 km, 1 val. kelio). Gjongdžu miestas, dar vadinamas muziejumi po atviru dangumi, yra neatsiejama Šilos karalystės dalis (57 m. pr. Kr.–935 m. p. Kr.). Šis miestas buvo tapęs Korėjos politinio ir kultūrinio gyvenimo centru, kuriame gyveno didžioji dalis šalies elito. Nakvynė viešbutyje Gjongdžu.

7
diena
GJONGDŽU – PJONGČANGAS (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime prie Tohamo kalno šlaite esančios Sokguramo grotos (8 a.), kurioje stūkso Budos, žvelgiančio į jūrą, statula. Jį supa meistriškai išskaptuoti dievų, bodhisatvų ir mokinių atvaizdai. Šis monumentas globojamas UNESCO, buvo sukurtas vyriausiojo ministro Kim Desongo, Šilos karalystės karaliaus Gjongdeko valdymo metu (742–765). Taip pat išvysime budistinę Bulguksos šventyklą (8 a.), kurios grožis ir užburiantis akmeninių relikvijų meninis lygis vertinami lankytojų iš viso pasaulio. Tai viena pagrindinių korėjietiškojo budizmo Džogjė ordino šventyklų, laikoma Šilos karalystės budizmo meno aukso amžiaus šedevru. Šventyklos kompleksą sudaro keletas medinių pastatų su akmeninėmis terasomis. Po to vyksime į Andongą (170 km, 2,5 val. kelio), kur įsikūręs Hahės etnografinis kaimas, išsaugojęs Čosono dinastijai būdingą architektūrą ir gyvenvietės struktūrą. Hahės etnografinis kaimas tapo žinomas visame pasaulyje po to, kai jame apsilankė Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II-oji. Galiausiai leisimės į kelią Pjongčango (Pyengchang), 2018 m. žiemos olimpinių žaidynių miesto, link (234 km, 2 val. 30 min. kelio). Nakvynė viešbutyje, Pjongčange.

8
diena
SORAKSANO NACIONALINIS PARKAS – SEULAS (pusryčiai)
Papusryčiavę vyksime pasižvalgyti po 2018 m. žiemos olimpinių žaidynių vietas. Iš viso veikė trylika vietų, iš kurių šešios pastatytos specialiai šioms žaidynėms. Vėliau važiuosime į Sokčo uostamiestį (82 tūkst. gyventojų), plytintį Japonijos jūros pakrantėje (100 km, 1,5 val. kelio). Sustosime viename gražiausių šalyje Gangningo (Gangneung) Hangho paplūdimyje, kuriame esanti autobusų stotelė buvo nufilmuota garsiame korėjiečių muzikiniame klipe (BTS „You never walk alone“) – tai pats didžiausias rytinės pakrantės paplūdimys. Taip pat lankysimės Soraksano nacionaliniame parke (UNESCO biosferos zonoje), kuriame stūksančios kalnų viršūnės siekia debesis, slėniais teka nefrito spalvos vanduo ir atsiveria nuostabūs vaizdai. Dėl daugybės jame aptinkamų retų rūšių, UNESCO paskelbė šį nacionalinį parką biosferos apsaugos zona. Pasirinktinai, lyniniu keltuvu galėsime užkilti į Guangimsongo fortą (už papildomą mokestį). Vėliau išvyksime Seulo (195 km, 3,5 val.) link. Atvykimo vieta –  „Donghva“ neapmuitintų prekių (duty free) parduotuvės pastatas (numatomas atvykimo laikas – 17 val.). Nakvynė viešbutyje Seule.

Pastaba: Soraksano nacionalinis parkas riboja turistinių autobusų įvažiavimą spalio mėnesį, sezono piko metu. Autobusas turi stovėti C rajono aikštelėje, nuo kurios iki įėjimo į nacionalinį parką reikia nueiti 3,6 km pėsčiomis. Taigi, sezono piko metu (vasarą, rudenį) dėl didelio lankytojų srauto gali nepavykti apsilankyti Soraksano nacionaliniame parke. 

9
diena
SEULAS – VILNIUS (pusryčiai)
Numatytu laiku būsite nuvežti į oro uostą skrydžiui namo.
10
diena
VILNIUS
Grįžimas į Vilnių.
Nuo1799
2025 01 02 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 750
su skrydžiu: 2549

Apie Pietų Korėją

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ Plotas – 99 720 km² Gyventojai – apie 50 mln.gyventojų. Gyventojų sudėtis – korėjiečiai, kinai. Sostinė – Seulas (10 mln. gyventojų). Šalies valdymas. Pietų Korėja yra prezidentinė respublika. Penkerių metų kadencijai renkamas prezidentas yra vyriausybės vadovas.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Pietų Korėją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Apgyvendinimas 3 – 4*viešbučiuose (7 nakvynės: 3 nakvynės Seule, 1 nakvynė Čondžu, 1 nakvynė Josu, 1 nakvynė Gjongdžu, 1 nakvynė Pjongčange);
  • Programoje nurodytas maitinimas (7 pusryčiai);
  • Angliškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu;
  • Programoje nurodyti pervežimai;
  • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Seulas – Vilnius (750 – 1000 EUR, priklausomai nuo sezoniškumo ir bilietų užsakymo laiko);
  • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR, BTA draudimas);
  • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos*; 
  • Priemoka už vienvietį kambarį – 650 EUR;
  • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, nešikams (rekomenduojama suma – 3-6 EUR/asm./dienai);
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Keliaujant į Pietų Korėją, ne vėliau kaip 72 val. iki skrydžio, privaloma užpildyti Elektroninį kelionių leidimą K-ETA (anglų k. Korean Electronic Travel Authorization). 
  • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės grupės vietoje.

Kelionės užsakymas

Nuo
1799

+ skrydis apie: 750 visiems su skrydžiu: 2549
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Prijungimas prie anglakalbės grupės Naujiena!
Klasikinė Peru
Peru
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

PRIJUNGIMAS PRIE RUSAKALBĖS GRUPĖS
Peru – didžiosios imperijos palikimas
Peru
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Prijungimas prie anglakalbės grupės Naujiena!
Klasikinė Peru su Titikakos ežeru
Peru
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Prijungimas prie anglakalbės grupės Naujiena!
Peru ir Bolivija
Peru
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.