Dominikos Respublika | Apie Dominikos Respubliką

Bendra informacija apie Dominikos Respubliką, Dominikos Respublikos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Dominikos Respublikos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Dominikos Respublikoje.

Valstybės pavadinimas: Dominikos Respublika

Sostinė: Santo Domingo

Dominikos Respublikos plotas: 48 730 kv. km

Gyventojų skaičius: 9 507 133 (2008m.)

Valstybinė kalba: ispanų

Religija: Romos katalikai – 95%, kitos – 5%

Valiuta: Dominikos pesas (DOP), 1 Lt = ~ 10 DOP

Klimatas: švelnus tropinis, vidutiniška metinė temperatūra svyruoja nuo +23C iki +28C.

Apie šalį: Dominikos Respublika (toliau – Dominika) užima du trečdalius Hispaniola salos teritorijos. Kai 1492 metais salą atrado Kristupas Kolumbas, joje gyveno tainų gentis. Kristupas Kolumbas įkūrė saloje nedidelį fortą ir pavadino jį La Navidad.
Dominikos valstybę valdė ispanai, buvo užėmę amerikiečiai, ne kartą Dominika buvo valdoma totalitariškai, kol galiausiai 1998 metais įvyko pirmieji demokratiški rinkimai. Šalis tapo patraukli turizmui.
Dominika garsėja puikiais paplūdimiais, kurie traukia jėgos aitvarų ir banglenčių sporto aistruolius. Ypač gražiais paplūdimiais garsėja Punta Canos ir Puerto Platos kurortai. Šalies sostinė pasižymi įprastu didmiesčiams šurmuliu, o architektūroje jaučiamas istorijos palikimas.
Saloje galėsite grožėtis daugybe krioklių, Samanos įlankoje sausio viduryje galėsite stebėti čia kasmet poruotis atplaukiančius kuprotuosius banginius, o jeigu Jums patinka kopti kalnais – tam puikiausiai tiks Cordillera aukštikalnės.
Santo Domingo, šalies sostinė, įsikūrusi šalies pietuose ir gyvuoja jau apie 500 metų. Tai vienas pirmųjų miestų, europiečių įkurtų Amerikoje. Dar dabar sostinėje likę daug Kristupo Kolumbo laikų gruvėsių ir gynybinių sienų. Miestas siūlo įvairių naktinio gyvenimo pramogų, daugybę prekybos centrų, muziejų. Santo Domingo – tai kolonijinis miestas, kuriame daug šurmulio ir didmiesčio dvasios.
Punta Cana – nuostabus kurortas, kuris garsėja ilgais baltais smulkaus smėlio paplūdimiais. Net 700 000 turistų srautas per metus šiam kurortui tikrai nėra per didelis. Punta Cana puikiai tinka romantiškam poilsiui ir povestuvinėms kelionėms bei tiems, kurie tiesiog nori nuostabios gamtos, ilgo, plataus, kokoso palmėmis pasidabinusio paplūdimio ir galimybės vienui vieniems pasivaikščioti vakare šiltos jūros pakrantėmis.
Puerto Plata vadinama Karibų jūros turizmo sostine. Mieste rasite ir seniau stovėjusio forto griuvėsius, ir nuostabų senamiestį bei daugybę naktinių klubų ir barų, kuriuose galėsite praleisti nepamirštamas šokių ir šėlsmo naktis. Kurortas tikrai labai patrauklus – siūlo galimybę pažinti salos architektūrą, pajausti istorijos dvelksmą ir kartu puikiai pailsėti.

Kelionės dokumentai: Keliaujant į Dominiką, būtinas popierinis pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams vizų nereikia, tačiau tiek atvykus, tiek išvykstant mokamas ~10 JAV dolerių mokestis. Daugiau informacijos www.urm.lt.

Sveikata ir saugumas: Vykstant į Dominikos Respubliką, Lietuvos piliečiams jokių būtinųjų skiepų nėra. Dominikos respublikoje yra labai platus medicininių įstaigų tinklas. Rekomenduojame pasiskiepyti nuo hepatito A ir hepatito B. Egzistuoja labai nedidelė tikimybė, lankantis šalies centrinėje dalyje, užsikrėsti maliarija. Geriamą vandenį rekomenduojame pirkti buteliukais. Vykstant atostogauti, patartina įsigyti medicininių išlaidų draudimą. Daugiau informacijos www.saugikelione.lt
Dominikos Respublika laikoma saugia ir turistams nepavojinga šalimi. Reikėtų laikytis pagrindinių saugumo principų: atidžiai saugoti savo asmeninius daiktus turguose, aikštėse ir kitose žmonių susibūrimo vietose, naudotis viešbučių seifais. Reikėtų vengti mažai turistų lankomų teritorijų, atokių miesto kvartalų. Turistinės zonos, kuriose yra įsikūrę viešbučiai, yra prižiūrimos apsaugos tarnybų, tad saugumas yra tikrai aukšto lygio.

Įžimybės: Gamtiniai paplūdimiai: Puero-Plata, sūrus ežeras Lago Enrikilio, nacionaliniai parkai: Armando-Bermudės, Del-Este, Los-Aitises, kultūriniai parkai: Santo Domingo – Torre de Omenahe bokštas, Santa Marja la Menor katedra (1514-1520), rūmų, kurie priklausė Kristoforo Kolumbo broliui Diejo ir kurioje Kristoforo Kolumbo palaikai, griuvėsiai, XVI amž. Bažnyčios San Nikolas ir San Fransisko miestuose. Gynybinių įtvirtinimų liekanos, seniausias Amerikoje universitetas Santo Domingo(1538).

Virtuvė: Ispanai ir portugalai valdė šalį tris šimtmečius, todėl daug patiekalų turi ispanišką, portugališką kilmę ir pavadinimus.

Elektra: 110V, amerikietiškas standartas, todėl reiktų turėtį specialų adapterį.

Parduotuvės: Turistinėse zonose yra daug suvenyrų parduotuvių, kur galima nusipirkti įvairus gaminius iš medžio, kaulo, gintaro, keramikos, kavos, romo, cigarečių. Ypatingai rekomenduojama įsigyti CD ir audiokasetės su “merenge” ir “salsa” melodijomis. Sostineje, Santo Domingo, yra dideli komerciniai centrai, kur galima nusipirkti įvairias prekes vietinių bei žinomų tarptautinių firmų geros kokybės ir gerom kainom.

Svorio ir mato vienetai: Svoriui nustatyti naudojamos uncijos ir funtai. Kuras, automobilių aliejus ir dauguma skysčių matuojami ameriketiškais galonais. Turguose pardavėjai dažnai naudoja “savo” mato vienetus, pvz. tai gali buti skardinės nuo alaus, rankos ilgis ir taip toliau. Vaisius parduoda vienetais, kaina priklauso nuo vaisiaus dydžio.

Transportas: Automobilį gali išsinuomuoti asmenys kurie yra sulaukę 25 metų, turintys tarptautines teisės ir kreditinę kortelę, eismas vyksta dešiniaja kelio puse.

Arbatpinigiai: Viešbučiuose arbtpinigiai dalinai įskaičioti į kainą. Restoranuose priimta palikti 10% nuo pateiktos sąskaitos.

Telefonai: Telekomunikacijos ryšiai yra gerai išvystyti.

Šventinės ir ne darbo dienos: Sausio 1, 6, 21 ir 26, vasario 27, balandžio 14, gegužės 1, liepos 10-12, liepos 16, liepos 24, rugpjūčio 16, rugsėjo 24, spalio 12 ir 24, lapkričio 1, gruodžio 25 bei katalikiškos religinės šventės.

Klimatas: Klimato atžvilgiu geriausias laikas keliauti į Dominiką yra gruodžio–gegužės mėnesiai. Šiuo periodu šalyje yra daugiausia saulėtų dienų ir mažiausia kritulių. Nuo birželio iki spalio mėnesio saloje dažnai palynoja, oras tampa drėgnas. Didžiausia uraganų tikimybė yra liepos–spalio mėnesiais. Temperatūra labai retai nukrenta žemiau 25°C dienos metu, tačiau verta pasiimti legvą megztuką pasivaikščiojimui paplūdimiu vakare.

Dominikos Respublikos temperatūra (°C)

Sau

Vas

Kov

Bal

Geg

Bir

24

25

25

26

26

27

Lie

Rugp

Rugs

Spa

Lap

Gruo

27

27

27

27

26

25

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP