Dominikos Respublika | Apie Dominikos Respubliką

Dominikos Respublika – Dominikos Respublika užima du trečdalius Hispaniola salos teritorijos. Kai 1492 metais salą atrado Kristupas Kolumbas, joje gyveno tainų gentis. Kristupas Kolumbas įkūrė saloje nedidelį fortą ir pavadino jį La Navidad. Dominikos Respublika garsėja puikiais paplūdimiais, kurie traukia jėgos aitvarų ir banglenčių sporto aistruolius. Ypač gražiais paplūdimiais garsėja Punta Canos ir Puerto Platos kurortai. Šalies sostinė pasižymi įprastu didmiesčiams šurmuliu, o architektūroje jaučiamas istorijos palikimas. Saloje daugybė krioklių, Samanos įlankoje sausio viduryje kasmet poruotis atplaukia kuprotieji banginiai, o mėgstantiems kopti kalnais puikiausiai tiks Cordillera aukštikalnės.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas: 48 730 km².Gyventojų skaičius: 10 766 564.Sostinė: Santo Domingo.Kalba: ispanų.Valiuta: Dominikos pesas.Religija: 95 % katalikybė.Telefonas: +809.Elektra: 110 voltų, A ir B tipo rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Klimatas tropinis pasatinis. Vidutinė mėnesio oro temperatūra lygumose yra 25–27 °C, kalnuose – 18 °C. Karštomis vasaros dienomis slėniuose oras gali įkaisti iki 40 °C, o žiemą kalnų viršūnėse nukristi iki 0 °C. Kritulių kiekis – 1000–2000 mm per metus (Neibos slėnyje tik 350 mm, Rytų Kordiljeroje iki 2740 mm), lietingesnis laikotarpis trunka nuo gegužės iki spalio. Dažni uraganai (dažniausiai tarp rugpjūčio ir spalio, pietinėje pakrantėje).

LANKYTINOS VIETOS

Santo Domingo – šalies sostinė, įsikūrusi šalies pietuose ir gyvuoja jau apie 500 metų. Tai vienas pirmųjų miestų, europiečių įkurtų Amerikoje. Dar dabar sostinėje išlikę daug Kristupo Kolumbo laikų gruvėsių ir gynybinių sienų. Miestas siūlo įvairių naktinio gyvenimo pramogų, daugybę prekybos centrų, muziejų. Miesto centrinės gatvės, elegantiškos ir iškilmingos, įrašyta į UNESCO lobių sąrašą. Santo Domingo simbolis yra seniausia Amerikos katedra Santa Maria la Menor. Osamos tvirtovė - seniausias išlikęs karinis fortas Amerikoje, pastatytas 1508 m. Viduramžių pilies stiliumi. Armando Bermudezas Santjago provincija garsėja vaizdingomis gorgomis, veja, upėmis, įvairiais atogrąžų augalais ir egzotiniais paukščiais. Dauguma turistų atvyksta čia pakilti į Duarte viršūnę, kuri yra aukščiausias Karibų jūros taškas. Punta Cana – kurortas, kuris garsėja ilgais baltais smulkaus smėlio paplūdimiais. Puerto Plata yra vadinama Karibų jūros turizmo sostine. Mieste yra seniau stovėjusio forto griuvėsiai, nuostabus senamiestis bei daugybė naktinių klubų ir barų.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Ispanai ir portugalai valdė šalį tris šimtmečius, todėl daug patiekalų turi ispanišką, portugališką kilmę ir pavadinimus.Dominikos virtuvę galima trumpai apibūdinti taip: neįprastas, bet skanus Europos, Afrikos ir vietinių receptų mišinys. Jis pagrįstas plataus ankštinių augalų, bananų ir daržovių (įskaitant egzotiškus) naudojimu originaliais deriniais su mėsa ir žuvimi. Tradiciniai patiekalai yra „bandera“ – mėsos troškinys, kepti bananai, pupelės, ryžiai ir salotos, asopao storio sriuba ir puerco-en-puya kiauliena. Žuvys ir jūros gėrybės, nepaisant Dominikos Respublikos salos statuso, nėra labai populiarios. Mėgstami gėrimai – pieno punčas, nealkoholinis kokteilis morir soñando ir alkoholinis kokteilis mama Juana.

MUITINĖ

Lietuvos Respublikos piliečiams vizų nereikia, tačiau tiek atvykus, tiek išvykstant mokamas ~10 JAV dolerių mokestis.

SVEIKATA IR SAUGUMAS

Rekomenduojame pasiskiepyti nuo hepatito A ir hepatito B. Egzistuoja labai nedidelė tikimybė, lankantis šalies centrinėje dalyje, užsikrėsti maliarija. Dominikos Respublika laikoma saugia ir turistams nepavojinga šalimi. Reikėtų laikytis pagrindinių saugumo principų: atidžiai saugoti savo asmeninius daiktus turguose, aikštėse ir kitose žmonių susibūrimo vietose, naudotis viešbučių seifais. Reikėtų vengti mažai turistų lankomų teritorijų, atokių miesto kvartalų. Turistinės zonos, kuriose yra įsikūrę viešbučiai, yra prižiūrimos apsaugos tarnybų, tad saugumas yra tikrai aukšto lygio.

TRANSPORTAS

Populiariausia transporto priemonė Dominikos Respublikoje yra autobusas. Tarp didžiųjų miestų ir turistinių vietovių važiuoja transporto įmonės „Metro Bus“ ir „Caribe Tours“. Kolektyviniai mikroautobusai „carro-public“ ir moto-taksi „moto-concho“ yra mėgiami tiek vietinių, tiek turistų. Nėra matuoklių, kelionės kaina yra fiksuota, nėra prasmės derėtis su vairuotojais. Taip pat yra klasikiniai taksi, automobilių stovėjimo aikštelė yra netoli pagrindinių viešbučių ir lankytinų vietų. Santo Domingo yra metro. Yra tik viena linija, jungianti Vinstono Čerčilio ir Mirabalo seserų kelius.

SUVENYRAI

Kakava, kava, papuošalai su lalimaru, medus, saldžiųjų bulvių džemas, romas.

ARBATPINIGIAI

Viešbučiuose arbtpinigiai dalinai įskaičioti į kainą. Restoranuose priimta palikti 10% nuo bendros sumos.