Rusija | Apie Rusiją

Bendra informacija apie Rusiją, Rusijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Rusijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Rusijoje.

Rusija- oficialiai Rusijos Federacija (rus. Российская Федерация) – didžiausia pagal plotą pasaulyje valstybė, besidriekianti nuo Baltijos jūros iki Ramiojo vandenyno. Rusija ribojasi su (iš vakarų į rytus): Norvegija, Suomija, Estija, Latvija, Baltarusija, Lietuva, Lenkija, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Kinija, Mongolija ir Šiaurės Korėja.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 17,098,242 (neįskaitant Krymo) km²

Sostinė-Maskva (11 979 529 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 142 856 536 gyventojų

Kiti svarbūs miestai- Sankt Peterburgas (5 028 000 gyventojai), Novosibirskas (1 419 000gyventojų), Žemutinis Naugardas (1 280 000gyventojų), Jekaterinburgas (1 290 000gyventojų)

Religija-63proc. Stačiatikiai

Kalba-valstybinė kalba rusų

Elektros srovė-visoje šalyje 220voltų. Rozetės ir elektros kištukai europietiško tipo.

Pinigai-Rusijos rublis

MUITINĖ:

Vykstant į Rusiją būtina turėti viza. pasas turi galioti mažiausiai 6 mėn po vizos galiojimo pabaigos. Pase turi būti ne mažiau nei 2 laisvi puslapiai įklijuoti vizai ( į „kitus įrašus“ ar „paso galiojimas“ vizos neklijuojamos).

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Rusijos +7, į 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A ir B, difterijos, maliarijos (rizika rajonuose, kuriuose didelė migracija iš pietų šalių.)

Klimatas- Iš šiaurės į pietus: arkties, subarkties ir vidutinių platumų (pereinantis iš jūrinio į žemyninį Kaliningrado srityje, vidutiniškai žemyninis europinėje dalyje, žemyninis Vakarų Sibire, ryškiai žemyninis Rytų Sibire, musoninis Tolimuosiuose Rytuose); žiemą didžioji šalies dalis atvira šaltoms šiaurinėms oro masėms; žiemą vyrauja Sibiro arba Azijos anticiklonas rytuose ir „nardantys“ ciklonai europinėje dalyje; šaltos ir labai šaltos žiemos didesnėje dalyje, sniego dangos trukmė nuo 5-6 mėnesiu europinėje dalyje iki 9 mėnesių Sibiro Šiaurėje, dažnos stiprios pūgos; bora – smarkus ir gūsingas vėjas jūrų pakrantėse, pučiantis nuo kalnagūbrio (Novorosijsko bora, Naujosios Žemės bora); vid. metinis kritulių kiekis Astrachanėje 163 mm (sausringiausia Europos vietovė); žemiausia oro temperatūra Narjan Mare -51 °C (žemiausia Europoje); vid. žiemos temperatūra Prano Juozapo Žemėje -24 °C (šalčiausios žiemos Europoje).

Maistas ir Gėrimai- Rusų virtuvė, istoriškai patyrusi skirtingas – nuo totorių-mongolų iki prancūzų – kulinarines tradicijas, tapo viena iš populiariausių pasaulio virtuvių. Nuo amžių kasdieninis stalas buvo labai kuklus: be miltinių gaminių, mitybos pagrindą sudarė košės, žuvies, grybų, daržovių patiekalai. Mėsa buvo vartojama retai. Rusų virtuvės pagrindą sudaro paprasti kaimo žmonių patiekalai, paruošti iš žuvies, kiaulienos, žvėrienos, grybų, uogų ir medaus. Iš rugių, kviečių, miežių ir soros grūdų gaminama įvairios rūšies duona, kepami blynai, verdama košė, gaminama gira, alus ir degtinė.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP