Aukštuomenės priėmimai su muzika ir šokiais buvo neatsiejama XIX am. Sankt-Peterburgo aristokratų gyvenimo dalis. Kilnios šeimos turėjo tradiciją tam tikromis dienomis priimti svečius, užimti juos maloniu pokalbiu, aptarti paskutines aukštuomenės naujienas. Svečiai muzikuodavo, dainuodavo, dalindavosi paskalomis, flirtuodavo, filosofuodavo, vaidindavo mėgėjiškuose spektakliuose. Pamatysite intermediją – trumpą, komišką pjesę - pasakojančią grafo Šeremetjevo ir baudžiauninkės aktorės Praskovjos Kovaliovos-Žemčugovos meilės istoriją, kurią vaidins Peterburgo teatrų aktoriai. Bet vis dėlto pagrindine vakaro vinimi visada būdavo šokiai! Apsirengę prabangiais rūbais, pasiūtais pagal XIX am. kostiumų pavyzdžius, jus pagaus iškilmingo polonezo garsai, išmoksite grakštaus menueto žingsnelius, suksitės greitojo valso sūkuryje ir galėsite įsivaizduoti, kaip vyko šie šokių vakarai, ir kokią įtaką jie turėjo aristokratiškų Sankt-Peterburgo šeimų gyvenimams.
Į kainą įskaičiuota:
- lydinčio asmens paslaugos;
- kostiumų nuoma;
- vaidinimas-intermedija.
„Nevos bliuzas“ – vakaro kruizas Nevos upe su „gyva“ muzika ir taure vyno.
Tai puiki galimybė praleisti nepamirštamą vakarą, plaukiant dviejų denių laivu Didžiąja ir Mažąja Nevos upe iki pat Suomijos įlankos. Malonią poilsio atmosferą papildo didingos Nevos krantų panoramos, bangų ošimas, lengva muzika ir šiek tiek vyno.
Į laivo išplaukimo vietą ir iš jos turistai atvyksta savarankiškai.
Kaina: suaugusiems ir studentams – 85Lt. , moksleiviams – 79Lt, vaikams iki 7 metų – 70Lt.
Į kainą įskaičiuota: kelionė laivu ir muzikinė programa.
„Ladogos perlu“ vadinamas Valaamas – pati didžiausia Valaamo archipelago sala. Esanti šiaurės-vakarinėje Ladogos ežero dalyje, ji išlaikė savo pirmykštį atšiaurios Karelijos gamtos grožį: uolos, apaugusios pušynais, beveik stačiai nugrimztančios tamsiose vandens gelmėse. Čia toli nuo miesto šurmulio įsikūręs Spaso-Preobraženskio Valaamo vyrų vienuolynas. Kaip tvirtina šiuolaikiniai mokslininkai įkurtas XIV am. pradžioje. Esanti Novgorodo valdų pasienyje, vienuolių buveinė ne kartą buvo užpulta ir sugriauta švedų, o 1611 m. buvo sudeginta ir atstatyta Petro I įsakymu XVIII am. pradžioje igumeno Nazarijaus dėka. Asketas iš Sarovskio dykynės, įvedė Valaamo saloje griežtą Sarovskio statutą. Savo didžiausio klestėjimo laikotarpio vienuolynas sulaukė XIX am. Tais laikais, be pagrindinio vienuolių dvaro, Valaame buvo pustuzinis skitų ir daugybė dykynių skirtingose salos dalyse, veikė nedidelės gamyklos – dervos, plytų, žvakių, odos apdorojimo - keletas dirbtuvių, ūkių, buvo sodų, daržų. Tačiau pagrindine brolių veikla buvo malda. Valaamo vienuolynas vadinamas „Šiaurės Afonu“, „Garbinga ir Didinga lavra“. Iš Valaamo brolijos atėjo tokie garsūs asketai – šventieji Aleksandras Svirskij, Arsenijų Konevskij, Savvatij Soloveckij.
Nuo 1917 m. iki 1940 m. Valaamas geografiškai priklausė Suomijai. 1939-1940 m. prasidėjus karo veiksmams ne kartą buvo subombarduotas. 1940 m. broliai buvo evakuoti į Suomiją, kur įkurė Naujojo Valaamo vienuolyną, egzistuojantį iki šiol. Nuo 1940 m. Valaame veikė berniukų, būsimų jūrininkų mokykla, nuo 1949 m. – plytėjo valstybės ūkiai, nuo 1952 iki 1984 m. – namai-internatas neįgaliesiems karo veteranams ir turistinė bazė. 1989 m. į salą atvyko šeši vienuoliai, siekiantys atgaivinti vienuolyno gyvenimą. Šiuo metu vienuolyne yra apie 200 gyventojų.
Vienuolyno šventovės, istoriniai ir architetūros paminklai, dieviško grožio gamta pritraukia į salą ir piligrimų, ir turistų. Nuo 1843 m., kai salą galėjo pasiekti laivai, ji tapo tūkstančių lankytojų traukos vieta. „Nuostabi sala“, „vieta, kurios stebėjimas džiugina širdį“, „stebuklingas eliksyras, įkvėpiantis ir atgaivinantis žmogų“ – ir tai dar nepilnas epitetų sąrašas, kuriais salą apdovanojo joje buvę keliautojai. O ką jūs galite pasakyti apie Valaamą?
Prieš keletą metų Sankt-Peterburge atsidarė naujas, neįprastas ir pažintinis atrakcionas – „Sankt-Peterburgo legendos ir mitai. Vaiduoklių teritorija“. 1300 kv. m. teritorijoje įsikūrė interaktyvus labirintas, kurio viduje Jūsų laukia patys netikėčiausi susitikimai, įvykstantys, naudojant įvairius specialiuosius efektus – holografines projekcijas, multimedijos gudrybes, techninius stebuklus ir iliuzijas. Tai misterija, kurioje žūsta karaliai ir visagaliai favoritai, atsiranda vaiduokliai ir klaidžioja šešėliai, į bedugnę krenta liftas ir po kojomis dreba miesto šaligatvis...
Nerekomenduojama vaikams jaunesniems nei 12 metų.
Kaina: studentams, moksleiviams vyresniems nei 12 metų – 70 Lt.
Į kainą įskaičiuota: pervežimas iki atrakciono „Sankt-Peterburgo legendos ir mitai“ ir įėjimo bilietas.
Net du šimtmečius Sankt Peterburgas buvo Rusijos imperijos sostine. Nuo kitų miestų jis skyrėsi ne tik jame vyraujančia europietiška architektūra, bet ir gausa įvairiausių dvarų, priklausiusių Rusijos monarchams, jų favoritams, artimiausiems karūnuotųjų asmenų giminaičiams ir turtingiausiems sostinės aristokratams.
Ekskursijos maršrutas numatytas per gražiąsias Sankt Peterburgo vietas – pagrindinėmis miesto gatvėmis, meniškomis pakrantėmis ir iškilmingomis aikštėmis, kur ir išlikę daugiausia dvarų, esančių XVIII a. pradžios – XX a. architektūros ir meno paminklais.
Ši ekskursija suteikia galimybę ne tik praleisti naktį naktiniame Sankt Peterburge, bet ir pamatyti nepamirštamą vaizdinį – tiltų, jungiančių Nevos krantus, pakėlimą, kurį stebėsite plaukdami Nevos upe motorlaiviu tiesiai po į dangų besistiebiančiais tiltais. Taip pat mėgausitės nepakartojamomis naktinio miesto panoramomis, didingais dvarais išdidžiai stūksančiais Nevos pakrantėje, meniškame apšvietime skendinčiais pakilusiais tiltais, permatomais vartais ir žibintais.
Kaina: moksleiviams – 90 Lt, vaikams iki 7 metų – 80 Lt.
Ekskursijoje susipažinsite su istorija ir paminklais, esančiais gatvėje, kuri jungia šiaurinę Rusijos sostinę su pamaryje esančia imperatoriškąja rezidencija – Peterhofu. Atsiradusi Sankt Peterburgo užgimimo metu, laikui bėgant Peterhofo gatvė tapo viena gražiausių ir geriausiai įrengtų Rusijos gatvių, užsienio svečių nuomone, panašia į kelio atkarpą nuo Paryžiaus iki Versalio. Jau nuo Petro laikų gatvėje driekėsi viena po kito statomi sostinės aukštuomenės dvarai. Prabangi ir iškilminga dvarų išorė svarbi tuometinės visuomenės įvaizdžio dalis, išlikusi iki pat 1917 metų.
Ekskursijoje bus pasakojama apie pagrindinius gatvės kūrimo ir plėtimosi etapus, apie XVIII ir XIX a. buvusį gatvės aukso amžių, apie griūtį ir irimą XX a., taip pat kultūrinių tradicijų ir istorinės atminties grįžimą mūsų dienomis.
Po pasivaikščiojimo Žemutiniame Peterhofo parke sugrįžti į Sankt Peterburgą galėsite „Meteoru“ – greitaeigiu laivu. Laivai kursuoju iš prieplaukos Žemutiniame parke iki miesto centro. Kelionė laivu truks pusę valandos, o jūs ne tik sutaupysite laiko, bet ir pasimėgausite Suomių įlankos panorama. „Meteoras“ pasiekia Ermitažo prieplauką. Laisvas laikas miesto centre.
Neįtikėtinai gražus metas Sankt Peterburge, tai kada prasideda Baltosios naktys, kurios tęsiasi nuo gegužės pabaigos iki liepos vidurio. Švelni, permaininga šviesa užlieja miesto gatves ir aikštes, o gražuolė Neva didingai, tarsi rankomis, apglėbia visą miestą. Išvykę į ekskursiją po naktinį miestą, jūs išvysite kaip virš Nevos upės pakeliami tiltai, praleidžiantys praplaukiančius laivų ir laivelių karavanus, ir pasimėgausite blausia šviesa apšviestu istoriniu miesto centru, pasižyminčiu unikalia architektūra. Ekskursija prasideda ir baigiasi viešbutyje.
Kaina: moksleiviams – 50 Lt, vaikams iki 7 metų – 45 Lt.
“O, karo sostine, myliu tavo tvirtybės ūžesį ir griausmus...“, - rašė A. Puškinas. XVII – XIX am. apie dešimt procentų Sankt-Peterburgo gyventojų sudarė karininkai. Kasdieniai kariuomenės mokymai ir daugybė karinių ceremonijų tapo neatsiejama miesto gyvenimo dalimi, bet tuo pačiu suteikdavo jam tam tikro ritmo. Pirmoje XVIII am. pusėje Peterburge gan plačiai buvo minimos įvairios karo pergalių metinės, „caro dienos“ (gimtadieniai, imperatoriškos šeimos vestuvių metinės, valdančio monarcho karūnavimo metinės), taip pat ir stačiatikių religinės šventės: Kristaus Apsireiškimo (Trijų Karalių) ir Kristaus Prisikėlimo.
Valdant Jekaterinai II atsirado naujas karinis ritualas – paminklų atidarymo ceremonija. Karių dalyvavimas buvo privalomas, tuo labiau, kad iki XIX am. vidurio Peterburgo paminklai šlovino tik karo pergales ir garsius generolus.
Aleksandro I valdymo metais sostinėje buvo pradėti rengti du kasmetiniai dideli paradai – Majskij (Gegužės) gvardijos paradas Marso lauke ir Kalėdinis – Žiemos rūmų Karo galerijoje.
Nikolajus I karines ceremonijas papildė paradais, skirtais ypatingai reikšmingoms progoms. Pirmuoju svarbiu įvykiu tapo Aleksandro kolonos atidarymas Rūmų aikštėje.
XIX am. viduryje galutinai susiformavo kariuomenės peržiūros ir parado tvarka, kuri egzistuoja iki šiol: priimančio paradą pasitikimas, kariuomenės apvažiavimas ir garbingas maršas. Po 1917 m. kariniai paradai ir šventinės demonstracijos ir toliau vyko Rūmų aikštėje.
Ekskursija „Paradinis Peterburgas“ supažindins jus su pagrindinės Sankt-Peterburgo paradų aikštės architektūriniu ansambliu, kurį sudaro karinės Rusijos sostinės istorijos ir architektūros paminklai.
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.