Iskijos, Amalfio, Neapolio regionas | Apie Iskijos, Amalfio, Neapolio regioną

Neapolis - miestas pietinėje Italijoje, Kampanijos regiono sostinė. Tai pagrindinis pietų Italijos ekonominis ir kultūrinis centras bei trečias didžiausias Italijos miestas po Romos ir Milano.

Turistus į Kampanijos sostinę traukia didžiausias Europoje istorinis cenras, kuris mena 27 istorijos amžius. Per visą šį laikotarpį dėl įtakos regione konkuravo daug valstybių ir tautų, todėl čia susiformavo įvairialypė kultūrinė situacija. 1861 metais, suvienijus Italiją, Neapolis oficialiai pateko į jos sudėtį ir tapo, tuomet dar Italijos karalystės, dailmi. Tokia spalvinga istorija lėmė tai, kad Neapolio centre galima pamatyti gausybę architektūros šedevrų, priskiriamų įvairiems meno stiliams. Visas istorinis Neapolio centras yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, o greta miesto yra kitas, ne mažiau turistus traukiantis objektas - Vezuvijaus ugnikalnio sunaikintos Pompėjos griuvėsiai. Taip pat Neapolis yra laikomas vienu labiausiai religingų miestų pasaulyje, kadangi jame yra net 448 bažnyčios.

Amalfi - miestas Kampanijos regione esančioje Salermo provincijoje, Italijoje. Nuo Neapolio miestas nutolęs 38 kilometrus į pietryčius. Amalfi išsidėstęs ant stačių uolų, nuo kurių atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūrą. Kaip ir Neapolis, Amalfi buvo paveiktas skirtingų kultūrų įtakos, kurios jį padarė išskirtiniu ir suteikė savitumo. Miesto centre yra išlikusi 9 amžiaus katedra, sulaukianti didelio turistų susidomėjimo, kadangi joje yra saugomi švento Andrėjaus palaikai. Amalfi, kaip ir Neapolis, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Iskija - tai unikali, vulkaninės kilmės sala Tirėnų jūroje, šiauriniame Neapolio įlankos pakraštyje. Iskijos sala tikras Viduržemio jūros perlas. Nors visas salos perimetras siekia vos 34 kilometrus, tačiau joje gyvena daugiau nei 60 tūkst. žmonių. Be abejo, pagrindinis salos gyventojų verslas yra turizmas, o turistams sala tikrai turi ką pasiūlyti. Visame pasaulyje Iskija pirmiausia garsėja turistams siūlomomis ypatingomis pramogomis: karštųjų versmių ir vulkaninės kilmės purvo procedūromis. Vulkaninis purvas apskritai yra unikalus reiškinys pasaulyje, kurio versmėmis gali pasigirti vos 26 pasaulio valstybės.

Kelionės į Italiją nuo
465 €
Kelionės

Kiti Italijos regionai:

Sardinijaantra pagal dydį Italijai priklausanti sala Viduržemio jūroje. Sardinijos sala sutraukia visus  besižavinčius laukinės gamtos grožiu. Salos pakrantė vilioja paslėptomis įlankomis ir įspūdingais paplūdimiais, balto smėlio kopomis.

Sicilija (Trapani) tai miestas Sicilijos šiaurės vakarinėje pakrantėje. Tai svarbus žvejybos uostas, o taip pat – vartai į netoliese esančias Egadi salas. Pasakojama legenda, kad Trapanio miestas ėmė kurtis toje vietoje, kur kadaise nukrito deivės Demetros pjautuvas.

Sicilija (Katanija)miestas rytinėje Sicilijos salos pakrantėje, prie Jonijos jūros, pačioje aktyvaus Etnos ugnikalnio pašonėje.Kataniją įkūrė graikai 8 a. pr. Kr. Ne kartą miestas buvo stipriai sugriautas per žemės drebėjimus ir ugnikalnio išsiveržimus, užlietas lava ar užklotas vulkano pelenais, tačiau ir vėl prikeltas gyvenimui.Barokinis Katanijos senamiestis yra saugomas Unesco.

Slidinėjimas Italijoje- Alpės – vienos iš paskutinių gamtos tvirtovių. Taip pat jos vienas iš didžiausių ir aukščiausių kalnynų pasaulyje suformuojančių masyvią arką nuo Nicos iki Vienos. Italijos Alpės padalintos į tris pagrindines grupes.

Slidinėjimas ItalijojeFasos slėnis (Val di Fassa) siūlo nepalyginamą Dolomitinių kalnų grožį ir gausių sporto pato-gumų. Fasos slėnis yra šiaurės rytų Trentino dalyje. Fasos slėnio gyventojai ypatingai didžiuojasi nepakartojamu aplinkos grožiu ir neišpasakytai stengaisi jį apsaugoti, kam padeda ir jų papročiai bei tradicijos.

Orai Neapolyje. Kada keliauti?

Neapolyje vyrauja Viduržemio jūros klimtas su švelniomis, drėgnomis žiemomis bei karštoms ir sausomis vasaromis. Daugiausia kritulių regione iškrenta šaltuoju metų sezonu. Apskritai klimatas Neapolyje yra tarpinis tarp jūrinio ir žemyninio. Būtent jųros daroma įtaka žiemos sezono metu oro temperatūrai neleidžia nukristi žemiau 14-15°C laipsnių šilumos, o žemyninis klimatas vasaromis orą sušildo vidutiniškai iki 24-25°C laipsnių šilumos. 

Ką pamatyti Neapolio regione?

Kapodimontės muziejus (Museo di Capodimonte) – tai vienas didžiausių Italijos meno muziejų turintis gausią meno kolekciją. Muziejaus pavadinimas kilęs nuo kalvos, ant kurios muziejus įsikūręs. Iš pradžių dabartinio muziejaus pastatas buvo sumanytas kaip medžioklės rezidencija, tačiau karalius Karolis III nusprendė rūmus paversti karališkaisiais. Tam įtakos turėjo turtinga jo motinos meno kolekcija, kuriai tuo metu nebuvo tinkamos vietos. Galiausiai pastačius rūmus kolekcija buvo patalpinta juose. Napoleonui primetus savo valdžią Italijai, meno kolekcija buvo iškelta, tačiau pasibaigus jo hegemonijai grįžo į rūmus. Šiuo metu muziejuje galima pamatyti Caravaggio, Goya, Tiziano, Botticelli darbus ir daugelio kitų.

Plebėjų aikštė (Piazza del Plebiscito) – didžiausia Neapolio aikštė įsikūrusi tarp San Fransesco di Paola bažnyčios ir Karališkųjų rūmų. Savo pavadinimą aikštė gavo Italijos suvienijimo metu, o šiuo metu ten vyksta įvairus renginiai, ypač populiarūs koncertai po atviru dangumi.

Neapolio požemiai – tai pramoga skirta aštresnių pojūčių mėgėjams. Požemiai nukelia kelis tūkstančius metų atgal ir savo paslaptingumu sužavi net abejingiausią lankytoją. Siaurais koridoriais galima patekti į požemines katakombas, akvedukus, archeologai atrado netgi požeminį teatrą. Antrojo pasaulinio karo metu katakombos tapo saugiu neapoliečių prieglobsčiu nuo bombardavimo. Tiesa, Neapolio požemiai pasiekiami tik organizuotomis ekskursijomis ir lydint gidui.

Aragonesės pilis – tai pilis esanti Iskijos saloje. Per ilgą savo gyvavimo istorija pilis buvo ne kartą užpulta, nuniokota ir vėl atstatyta. Visgi šlovingiausius savo metus ji pasiekė apie 16 amžių, kai pilies prieigose gyveno 1892 šeimos. Dabar pilį valdo privatūs šeimininkai, įsigiję ją aukciono būdu. Pilyje yra įkurtas prabangus Il Monastero viešbutis, restoranas, kavinė, muziejus, rengiamos meno parodos, koncertai. Vienas įdomiausių pilies teritorijoje esančių lankytinų objektų yra vienuolių klarisių kapinės, kurios saloje gyveno 16 – 19 amžiuje. Deja, tačiau į dalį pilies teritorijos kol kas turistai nėra įleidžiami.

Ravelas – miestelis esantis maždaug 500 metrų aukštyje virš jūros lygio ir nuo Neapolio nutolęs apie 50 kilometrų dažnai apibūdinamas kaip tikras rojus žemėje. Miestelis įsikūręs ant stačių uolų, nuo kurių atsiveria nepakartojamas vaizdas į jūrą. Ravelas jau seniai pamėgtas jaunavedžių kaip vestuvių ar povestuvinės kelionės vieta. Ir ko gero ne veltui. Čia gausu prabangių viešbučių, o centrinė miesto gatvė pulsuoja gyvybe, nors miestelyje gyvena vos 2500 žmonių. Ravelas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Vezuvijus ir Pompėja – bene garsiausias vulkano išsiveržimas istorijoje įvyko 79 m.e.m ir su žeme sulygino Stabijos, Herkulaniumo ir Pompėjos miestus. Tiesa, tai nebuvo nei pirmas, nei paskutinis Vezuvijaus aktyvumo pavyzdys – vulkanas vis ar nemiega ir mūsų dienomis, o jo aktyvumo zonoje gyvena beveik 3 mln. žmonių. Mūsų dienomis Herkulaniume ir Pompėjoje vyksta intensyvūs archeologiniai kasinėjimai, o radiniai stebina net visko mačiusius mokslininkus. Vezuvijaus išsiveržimas tarsi užkonservavo visą Pompėjos miestą ir dabar, po beveik dviejų tūkstančių metų, mokslininkams leidžia tyrinėti visiškai autentišką aplinką, o turistams pakeliauti savotiška laiko mašina. Pompėjoje galima pamatyti ne tik gerai išsilaikiusius, buityje naudotus indus, bet taip pat ir sienų freskas, mozaikines grindis ar net žmonių kūnus, netikėtai užkluptus siaubingos katastrofos ir sustingusius amžiams. Pompėja tai didžiulis muziejus po atviru dangumi, kasmet sutraukiantis milijonus turistų.

 

Kaprio sala – Italijos sala, esanti tarp Neapolio ir Salermo įlankų. Sala užima tik 10 km² plotą ir joje yra vos du miestai – Kapris ir Anakarpis, tačiau sala pasižymi floros įvairove: viso saloje auga apie 800 rūšių augalų. Stulbinanti salos gamta kaip magnetas traukia turistus iš viso pasaulio, o stačios jos uolos negali suskaičiuoti menininkų, kuriems jos yra tapusios įkvėpimo šaltiniu. Turistinio sezono metu Kapris knibžda nuo lankytojų, kurių per dieną į salą gali atplaukti net iki 20 tūkst., tačiau pasibaigus piko metui sala ištuštėja ir tampa ramybės oaze. Lankantis Kapryje būtina paragauti tradiciniu insalata caprese (Kaprio salotų), gaminamų iš vietinių produktų, kurių skonis atspindi visą salos rafinuotumą ir eleganciją.

Ką pamatyti Amalfyje?

Šv. Andrėjaus katedra (Cattedrale Sant'Andrea Apostoli) pastatyta 9a. Katedra pertvarkyta į sicilietišką Lombardijos – romaninį stilių 1203 m. Varpinė datuojama nuo 1180 m. iki 1276 m. Verta pasigrožėti bronzinėmis durimis išlietomis Konstantinopolyje 1066 m. Viduje choro vietą laiko senovinės kolonos iš Paestum, o kriptoje yra apaštalo Šv. Andrėjaus palaikai atgabenti čia 13 a. Kairėje portike yra įėjimas į vienuolyną Chiostro del Paradiso pastatytą 1266-68 m. Vienuolyne su grakščiomis dvigubomis kolonomis ir sujungtu skliautu yra senoviniai sarkofagai, mozaikos ir sodas.

 

Smaragdinė ola (Grotta dello Smeraldo) yra netoli Conca dei Marini kaimelio. Galima stebėtis, iš kur jūros oloje yra stalaktitai, tačiau ši vieta ne visada buvo jūros lygyje. Ola buvo susiformavusi aukščiau, tačiau regiono vulkanai pakeitė jūrą ir žemę, tad ola atsidūrė ten, kur ją pasieka jūra. Kaip ir Mėlynojoje Kaprio grotoje dėl atrodo tarsi vanduo šviestų iš vidaus smaragdine žalia šviesa. Vanduo toks skaidrus, kad galima matyti iki pat dugno. Prie olos įėjimo laukia valtys, kuriomis galima patekti į vidų arba galima plaukti 15 min. nuo paplūdimio Amalfyje.

Savivaldybės muziejus (Museo Civico) yra rotušėje. Jį lengva pamatyti dėl jo fasadą dekoruojančių modernių mozaikų. Muziejuje yra artefaktų pasakoajančių apie regiono jūrų istoriją. Čia yra jūrinių instrumentų, įrankių, žemėlapių ir dokumentų. Pagrindinis eksponatas yra Tabula Amalfitana (Amalfio lentelė) – 12 a. dokumentai įtvirtinantys jūsų įstatymus, kurie laikėsi šimtmečius.

Ką pamatyti Iskijoje?

Aragonesės pilis ko gero ikoniškiausias ir labiausiai intriguojantis statinys Iskijoje. Ji pastatyta 474 m. pr Kr. Hiero I iš Sirakuzijos. Pilį sudarę 2 stebėjimo bokštai ir pilį supanti jūra puikiai saugojo nuo priešų. Pilis gavo savo vardą viduramžiais dėl karališkosios Aragonesės šeimos, sukūrusios daugelį šiandieną matomų pilies struktūrų, valdymo. 1441 m pilis sujungta su žemynu dar tebestovinčiu akmeniniu tiltu. Vienu istorijos tarpsniu pilis buvo 2000 salos gyventojų namai, taip pat buvo naudojama ir kaip kalėjimas. Šiandieną Aragonesės pilis leidžia pažvelgti į salos istoriją ir suteikia kraštovaizdžiui dramatiškumo. Pilyje veikia kankinimų muziejus.

 

La Mortella sodas įkurtas kompozitoriaus Viljamo Valtono ir jo žmonos Suzanos. Sodas yra Monte Zaro papėdėje sename akmens karjere tarp Lacco Ameno ir Forio. Sodo dizaineris buvo Raselas Peidžas. Jo tikslas buvo sukurti taikų ir gražų kraštovaizdį. Čia yra daugiau nei 800 augalų rūšių, taip pat tailandietiška oranžerija, plieninis fontanas, baseinas ir kaskados. Sodas atviras lankytojams tarp balandžio ir lapkričio antradieniais, ketvirtadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Įėjimo mokestis 10€ . Sode taip pat vyksta koncertai.

 

Archeologiname Pithecusae muziejuje (Museo Archeologico Pithecusae) saugomi radiniai palikti graikų kolonistų apie 8 a. pr. Kr. Čia galima pamatyti žymiąją „Nestoro taurę“ su išgraviruota poema aukštinančia Iskijos vyną.

Epomeo kalnas yra aukščiausias Iskijoje. 789 m. aukščio jis matomas iš daugelio salos taškų. Kalnas padengta vešlia augmenija, ant jo šlaitų yra keletas vynuogynų. Apie 78 m. nuo viršūnės kalnas padengtas balta lava. Jis susiformavo kvarteto periode po povandeninio išsiveržimo. Vis tik tai ne vulkanas, o magminės masės pakilimo iš jūros dugno rezultatas. Epomeo vardas kilo iš graikiško veiksmažodžio epopeus reiškiančio „žvalgytis aplinkui“. Nuo 2 a. pr. Kr. ant kalno šlaitų gyveno graikai ir romėnai. Vienoje iš klintinių olų išsidėsčiusių aplink kalną Šv. Nikolo garbei bvo pastatyta maža bažnytėlė ir atsiskyrėlio buveinė. Šioje oloje medituodami gyveno vienuoliai ir atsiskyrėliai iš Iskijos ir tolimesnių vietovių. Bažnyčia datuojama 15 a. pr., o atsiskyrėlio buveinė iškasta apie 1587 m. Ji įkurta Beatrice La Quadra, neapolieties didikės, kuri taip pat įkūrė vienuolyną Aragonesės pilyje.


 

Ravino sodai sukurti Giuseppe D'Ambra, kuris rinko augalus nuo 1960 m. 6000 kv. m. užimančiame sode auga įvairūs kaktusai ir sukulentiniai augalai, kurie, sakoma, turi homeopatinių savybių. Kiekvieną sekmadienį 11a. Galimas turas su gidu. Kitu metu reikia išankstinė rezervacijos. Taip pat čia yra Mobio Diko galerija, kurioje eksponuojami vietinių menininkų darbai. Sodo komplekse vyksta daug įvairių veiklų – menų ir amatų parodos, taip pat jogos užsiėmimai milžiniškų šachmatų turnyrai ir tango šokiai.

Kelionės į Italiją nuo
465 €
Kelionės

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: