Sirakūzai | Apie kurortą

Sirakūzai (Siracusa)

Taip pat šiame tūkstančio kvapų ir spalvų mieste ilgus metus gyveno filosofas Platonas.

Turistus labiausiai traukia archaiškas senamiestis (UNESCO pasaulio paveldo objektas), įsikūręs Ortidžės saloje, saugomas kartu su Pantalikos nekropoliu. Šis istorinis miestas sulaukia taip pat daug turistų, kadangi yra kupinas istorinių įžymybių.

Miestą niokojo  žemės drebėjimai net du kartus – XVI ir XVII a., taip pat jis buvo apgadintas per II-ąjį Pasaulinį karą.

Kelionės į Italiją nuo
416 €
Kelionės

Ką aplankyti Sirakūzuose?

  • Duomo – XVIII a. Sirakūzų katedra. Šis nuostabus Katedros pastatas stovi aikštėje, kurios vietoje kažkada buvo senovinės Atėnės šventyklos. Jos originalios dorėninio stiliaus kolonos buvo panaudotos šio pastato konstrukcijoje po žemės drebėjimo. Taip pat galėsite pamatyti aikštėje įsikūrusius nuostabius barokinės architektūros Beneventano rūmus ir Santa Lucia bažnyčią.

  • Dorėninės Apolono šventyklos liekanos. Šventykla buvo pastatyta VI a. pr. Kr. ir tapo pirmąja dorėninio stiliaus šventykla Sicilijoje. Šiandien išlikę tik šios šventyklos griuvėsiai. 

  • Vakarinės dalies pagrindinis akcentas yra gėlo vandens Aretusos fontanas. Legenda pasakoja, kad nimfa Aretusa panėrė po Sirakūzų vandenis, norėdama išsivaduoti nuo nesibaigiančios meilės upių dievui Alfėjui. Deivė Artemidė pavertė ją gėlo vandens šaltiniu. Legenda taip pat pasakoja, kad šis šaltinis yra tiesiogiai sujungtas su požemine upe, tekančia po Olimpijos šventykla.
  • Neapolio archeologinis parkas - didžiausias antikinis teatras Sicilijos saloje, kuriame iki šių dienų rengiami koncertai ir spektaliai. Čia taip pat galėsite išvysti olą „Dionizo ausis“, garsėjančia efektinga akustika. Be to, aplankysite romėnų amfiteatro griuvėsius.

  • Būdami Sirakūzuose, nepraleiskite progos aplankyti spalvingąjį turgų, kuriame pardavinėjama neįtikėtina gausybė vaisių, daržovių, žuvies ir mėsos. Turgaus pabaigoje yra maisto mėgėjų kampelis, kuriame galima įsigyti puikios kokybės delikatesų, vadinamų „I Sapori dei Gusti Smarriti“ (pažodžiui išvertus – „Prarastų skonių aromatai“). Jame pardavinėjami aukščiausios kokybės sūriai, kumpiai ir vytinta mėsa, o dauguma šių produktų rasite tik šioje vietoje. Taip pat turguje galima rasti puikių vynų, prieskonių, saulėje džiovintų pomidorų ir kitų sicilietiškų delikatesų, pagamintų parduotuvių savininkų ūkiuose.

Ko paragauti?

  • Būdami Sicilijoje paragaukite Caponata – baklažanų, alyvuogių, kaparių ir salierų salotos. Sfincione – vietinė storapadė pica, pagardinama pomidorais ir svogūnais (kartais ir ančiuviais). Panella yra plonos tešlos pyragaitis, gaminamas iš smulkintų arba maltų avinžirnių ir patiekiamas atšaldytas. Iš trintų avinžirnių gaminama ir tiršta sriuba, vadinama Maccu. Crocché yra aliejuje gruzdinti bulvių kukuliukai, įdaryti sūriu, petražolėmis ir kiaušiniais. Arancine – virti ryžių rutuliukai, kurių viduje mėsa arba sūris.

  • Sicilijoje taip pat populiarios jūrų gėrybės, iš jų ypač populiari ant grotelių kepta kardžuvė. Kitas su makaronais gaminamas sicilietiškas jūrų gėrybių patiekalas – Finnochio con sarde (pankoliai su sardinėmis).
  • Sicilijoje dažniausiai patiekalai gaminami iš ėrienos arba ožkienos, pavyzdžiui veršiuko blužnies sumuštinis Pane con la milza.
  • Be to, Sicilija garsėja savo gardžiais desertais. Cannoli – vamzdelio formos tešlainiai su rikotos sūrio ir cukraus įdaru. Cassata – dar vienas riebus ir saldus pyragaitis su tuo pačiu įdaru. Frutta di Martorana yra įvairių vaisių formos ir spalvos marcipaniniai pyragaičiai.

Poilsinės kelionės į Siciliją su Novaturas nuo
655 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: