Užburiantis Marokas: spalvingi ornamentai, šurmuliuojančios turgavietės ir kvapni mėtų arbata

Įdomybių Maroke tikrai nestinga, todėl nesunku ir pasimesti: ką gi verta pamatyti ar nuveikti? Dėl šios priežasties „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums pateikia kelis pasiūlymus, ką nuveikti Maroke, jog patirtumėte kuo daugiau išskirtinių įspūdžių.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės

 

Apsistokite tradiciniame marokiečių būste – riade

Svajojate pažinti kuo autentiškesnį Maroką? Jei taip, viešėdami šioje šalyje apsistokite ne vakarietiškus standartus atitinkančiame viešbutyje, o tradiciniame marokiečių būste – riade. Dažniausiai tai trijų ar keturių aukštų pastatas su atviru kiemu centre. Šiame kiemelyje čiurlena fontanai, veši egzotiški augalai. Viduje stebina nepaprasto grožio interjeras, kuriame gausu įvairiaspalvės ornamentikos. Patikėkite mumis, apsistoję riade tikrai pasijusite tarytum vienoje iš Šachrazados pasakų.

Patobulinkite savo derybinius sugebėjimus vietiniuose turguose

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, Marokas neatsiejamas nuo šurmuliuojančių turgaviečių. Vietiniai prekeiviai jose pardavinėja įvairiausius dalykus: vaisius ir daržoves, jūros gėrybes, riešutus, prieskonius, kavą ir arbatą, suvenyrus, drabužius, odos dirbinius, papuošalus, keraminius dirbinius, kilimus ir kt. Esame įsitikinę, jog marokietiškame turguje jus vilios kvapai, spalvos ir, žinoma, prekeiviai, kurie turistams entuziastingai bando įrodyti, jog jų prekė yra geriausia. Jei nuspręstumėte ką nors įsigyti, nepamirškite derėtis! Čia tai visiškai įprasta. Nepamirškite savo derėjimosi sugebėjimų ir prekes įsigykite net kelis kartus pigiau, nei pardavėjas jums siūlė iš pradžių!

Aplankykite garsiąją Kasablankos mečetę

Ar esate matę garsųjį filmą „Kasablanka“? Ši romantinė drama – tai filmas, apkerėjęs visą pasaulį. Jis pastatytas 1942-aisiais, tačiau, nepaisant to, „Kasablanka“ iki šiol užima tvirtas pozicijas geriausių pasaulio filmų sąrašuose.

Ar šis filmas išgarsino Kasablankos (Casablanca) miestą? Tikrai taip. Dauguma keliautojų čia vyksta norėdami savo akimis išvysti Kasablankos simbolį – Hasano II mečetę. Įspūdingas statinys – atsuktas į Atlanto vandenyną, o ošiančios bangos tarsi pritaria čia skambančioms piligrimų maldoms. Teigiama, jog mečetės viduje ir kieme gali sutilpti daugiau nei 100 tūkst. maldininkų! Beje, Hasano II mečetės minaretas – aukščiausias mineretas pasaulyje. Jo aukštis – 200 metrų. Rekomenduojame šią mečetę aplankyti ir jums.

Paragaukite jūros gėrybių Essaouiroje

Essaouira, dar žinoma as Suvairos vardu – tai pasakiško grožio miestelis, esantis pietvakarinėje Maroko dalyje, Atlanto pakrantėje. Šis miestas – be galo jaukus. Čia patiks tiems keliautojams, kurie nori pailsėti nuo Maroke įprasto šurmulio, pasivaikščioti žavinga krantine, pasimėgauti paplūdimiais. Beje, keliautojai į Essaouirą vyksta ir dėl dar vienos priežasties – mieste daug puikių ir tikrai nebrangių restoranų, siūlančių jūros gėrybių patiekalus. Rekomenduojame!

Pasivaikščiokite Ševšaveno mėlynomis gatvelėmis

Vienas iš labiausiai turistų pamėgtų miestų Maroke – Ševšavenas (Chefchaouen). Klausiate, kuo šis miestas toks patrauklus? Ogi savo mėlynosiomis gatvelėmis! Mėlynos namų sienos, durys, langinės, miestelio laiptai, gėlių vazonai, suoliukai. Vaikštinėdami siauromis Ševšaveno gatvelėmis pasijusite tarytum esantys tarp vandenyno ir dangaus. Nepamirškite pasiimti ir savo fotoaparatų, esame tikri, jog norėsite įsiamžinti šioje išskirtinėje aplinkoje.

Beje, Ševšavenas garsėja ne tik išskirtine architektūra, tačiau ir audimo meistrais. Viešint šiame mieste, akį traukia čia parduodami kilimai, pasižymintys puošnia ornamentika.

Kelionės į Maroką nuo
1570 €
Kelionės