Filipinų egzotika (II): puota pas miesto seniūną ir kalėdines lemputes primenantys vabzdžiai

Šįkart pakalbėkime apie tai, kokius neįprastus gamtos reiškinius išvysite tik Filipinuose, ir koks lengviausias kelias susiorganizuoti vietinė ekskursiją.

Nori pamatyti lankytinas vietas – eik tiesiai pas seniūną

Filipinai sudaryti iš daug mažų dalių, tad nieko keisto, kad čia išgirsite ir galybę skirtingų dialektų. Kiekviena sala turi savo atskirą kalbą, tačiau dauguma moka ir bendrinę, sukurtą sebu kalbos principu.

Mokyklose pamokos vyksta ir anglų kalba, tad, jei patys mokate angliškai, Filipinuose su vietiniais susikalbėsite.

Vos tik prireikia pagalbos, gali klausti bet kurio sutikto praeivio – visi labai geranoriški. Tipiškas pavyzdys: lankėmės vienoje vietovėje, tačiau niekaip nepavyko susiorganizuoti ekskursijos.

Tuomet filipiniečiai mestelėjo idėją – eikite pas miestelio seniūną ir jis išspręs jūsų problemas.



Kai pas jį apsilankėme, visi namai šventė gimtadienį. Buvome pasodinti už stalo, pavalgydinti ir pagirdyti. O kiek vėliau seniūnas pakvietė berniuką, pašnabždėjo kažką į ausį ir mes jau buvome pakeliui į lankytinas vietas.

Tačiau teko susidurti ir su filipiniečiais, siekiančiais iš turistų pasipelnyti. Panorus apsilankyti masažo centre, viešbučio administracija iškvietė taksi.

Kai kelionės tikslas buvo pasiektas, vairuotojas dievagojosi neturintis grąžos, tad sutarėme, kad jis sutartu laiku parveš atgal ir mes būsime atsiskaitę.

Savaime aišku, taksistas nepasirodė, o paskambinus nurodė galintis atvykti tik po kelių valandų. Grįžau į viešbutį ir apie situaciją papasakojau viešbučio personalui.

Vėlgi suveikė filipinietiškas noras padėti, tad jau ryte atgavau grąžą, kurią, kaip arbatpinigius, palikau maloniesiems darbuotojams.

Kalėdiniai vabzdžiai ir nuolatos apsnūdę primatai

Gamta čia ypatingai graži. Gidai rekomendavo leistis į turą ir savo akimis pamatyti šviečiančius vabzdžius, vadinamuosius „firefly“.

Šie vabzdžiai panašūs į jonvabalius – naktį ima pulsuojančiai šviesti. Išsinuomavome valtį ir vieni, be minios kitų turistų, leidomės į jų paieškas.

Iš pradžių nieko nebuvo nematyti, bet atplaukus į reikiamą vietą tiesiog netekome žado. Didžiulis srautas šviečiančių musyčių sukuria bangavimo efektą. Tokį, kaip sinchroniškai veikiančios kalėdinės lemputės.

Mus lydėjusi gidė atviravo, kad jos močiutės namų langai buvo tiesiai prieš šių vabzdžių pamėgtą medį. Ji pasakojo anksčiau bijojusi naktimis ten pasilikti. Tačiau, kai priprato, tokie vakariniai „fejerverkai“ tapo savotišku kasdieniu stebuklu.

Filipinų miškuose taip pat galima pamatyti mažiausius pasaulio primatus tarsyrus (Lietuvos kalbininkai rekomenduoja juos vadinti filipininiais ilgakulniais – aut. past.).

Šių išpūstaakių mažylių išliko taip mažai, kad specialiai jiems atitvertas didžiulis miško plotas kasdien saugomas nuo visų galimų pavojų.

Nieko keisto, juos sudoroti gali netgi katės.

Šie gyvūnai aktyvūs tik naktimis, o dienomis gerai pasislepia lapijoje ir snaudžia. Vietiniai gamtosaugininkai kasryt šukuoja girią ir suradę bent vieną, leidžia turistams iš saugaus atstumo pasižiūrėti, kaip jie tingiai žiovauja.