Suvalkijos dvarų istoriją atskleidus

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Sūduva, vadinamas lygumų kraštas, istoriškai visada gyveno labai turtingai, todėl netenka stebėtis, kad čia buvo puošnių ir turtingų dvarų. Kiekvienas dvaras turėjo savo istoriją, kuri atsispindėjo dvarininkų giminės tradicijose ar veikloje. Istorija gali būti labai iškalbinga ir įdomi, jei tik mokėsime ją praskleisti!

Išvyksite ryte. Lankysite Paežerių dvaro sodybą. Tai unikalus Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, urbanistinę ir kraštovaizdinę vertę. Ekskursijos metu apžiūrėsite dvaro rūmuose įkurtą Vilkaviškio krašto muziejų, kuriame parengtos gamtos, proistorės, krašto ir išeivijos istorijos, žymių visuomenės veikėjų nuolatinės ekspozicijos. Išgirsite įdomų pasakojimą apie dvaro istorinę raidą, įdomiausius nutikimus... Kultūros centras saugo keletą labai jaukių didžiųjų Sūduvos vyrų — Jono Basanavičiaus ir Vinco Kudirkos — eksponatų. Pažintį su šiuo kraštu paįvairins smagi Sviesto mušimo programa. Vaišinsitės sviestu su ragaišiu. Vyksite į Lukšius. Šakių kraštas Lietuvai padovanojo keturis Vasario 16-osios Akto signatarus. Vienas jų, Saliamonas Banaitis platino lietuviškus leidinius, 1905 m. dalyvavo Didžiajame Vilniaus seime ir atidarė pirmąją lietuvišką spaustuvę. Lankysite Zyplių dvarą. Ne taip seniai buvęs apleistas ir užmirštas, šiandien dvaras prikeltas naujam gyvenimui. Zyplių dvaras yra vienas jauniausių dvarų Lietuvoje. Jo istorija nesiekia 200 metų... Apžiūrėsite išlikusį 11 dvaro pastatų ansamblį, dvarą supantį parką. Pajusite, kodėl galima teigti, kad į šį dvarą tikrai sugrįžta meno, grožio ir išminties dvasia... Vežiminės pastate įrengtas Zanavykų krašto muziejus. Jį aplankysite. Muziejaus įkūrėjai-zanavykų ateitininkai. „Kuchmistrų“ restorane turėsite galimybę įsigyti varškės sūrio su šienu. Zanavykų pagamintas varškės sūris rauginamas su prieskoniais ir midumi pagal senąsias dvaro virtuvės technologijas, o patiekiamas su restorano šefo sukurtu šiuolaikiniu akcentu – šieno kremu. Sūris valgomas kaip užkandis arba kaip pagrindinis patiekalas, labai dera su midumi ar pienių vynu. Vyksite į Gelgaudiškio dvarą, kur 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios filmo „Tadas Blinda“ scenos.Dvaro rūmus 19 a. vid. ant aukšto Nemuno slėnio šlaito pasistatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Dvaras turėjo savo vandentiekį, ledainę ir kitus pastatus. Rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, pasižymintis sudėtinga struktūra. Jūsų laukia dvaro šokių edukacinė programa. Vakare grįšite namo.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

 • Transportas. 
 • Ekskursinė programa.
 • Gido paslaugos.

Pastabos

 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
 • Lankomiems objektams turėti ~ 28 EUR
 • Išvykimas: 

7:30 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
9:00 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.

Grįžimas:
VILNIUS ~ 22 val.
KAUNAS ~ 21 val.

Pasitark su specialistu!
Gintarė
Susisiek su Lietuvos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Anykščiai – laimės žiburio beieškant 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Aukštaitijos nacionalinis parkas
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Vartų į jūrą miestas - Klaipėda ir Lietuvos Jūrų Muziejus (1 dienos pažintinė kelionė)
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.