KELIONĖS DOKUMENTAI
Vykstant į kelionę privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELĘ, galiojančius ne trumpiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos dienos. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi anksčiau, dokumentas laikomas negaliojančiu. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.
Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.
VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA
Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą, nurodytą skiltyje "Kelionės dokumentai". Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.
Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia.
Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.
Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas
PINIGAI
Italijos valiuta: euras (EUR).
Šveicarijos valiuta: Šveicarijos frankas (CHF); 1 EUR ~ 1,1 CHF. Šveicarijos frankų, jei reikės, galėsite įsigyti kelionės metu (išsikeisti iš eurų).
REKOMENDUOJAME TURĖTI sporto inventorių: slides, lazdas, batus, šalmą arba snieglentę, batus, šalmą. Jei vyksta vaikai, apsauginis šalmas privalomas. Neturintiems sporto inventoriaus, rekomenduojame nuomotis nuvykus į slidinėjimo kurortą; slidininko/snieglentininko kostiumą (kurortuose kostiumai nenuomojami), kepurę, 2 poras pirštinių, kojines, akinius nuo saulės, apsauginį kremą veidui (nuo šalčio ir nuo saulės), balzamą lūpoms; pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu; patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, šiltesnių drabužių; higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas; medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo. DRAUDIMAS
Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu. Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakę mūsų siūlomą draudimą būsite apdrausti būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR).
Nuo 2021 m. liepos 27 dienos ADB „Gjensidige“ į kelionių draudimą įtraukė papildomą apsaugą nuo COVID-19, kuri užtikrina galimų medicininių išlaidų atlyginimą.
Susirgus COVID-19, bus apmokamos būtinosios medicinos pagalbos gydymo įstaigoje išlaidos, gydytojo paskirti vaistai, transportavimas iki gydymo įstaigos ir atgal, medicininio repatrijavimo, lydinčio asmens kelionės, be priežiūros likusių nepilnamečių vaikų iki 16 m. parvežimo išlaidos.
Išsamų draudžiamųjų įvykių sąrašą rasite Kelionių draudimo sąlygose Nr. 061, punktuose 44–53.
Atkreipiame dėmesį, kad COVID-19 testo, kai jo rezultatas neigiamas, išlaidos neatlyginamos. Taip pat draudimas neatlygins antigenų testų ir saviizoliacijos išlaidų.
Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Kortelė galioja tik šiose Europos valstybėse – Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija, Kroatija, Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija, Šveicarijos Konfederacija. Kitose šalyse ESDK negalioja. Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/duk/Puslapiai/apieesdk.aspx
Rekomenduojame apsidrausti asmens civilinės atsakomybės draudimu, kuris atlygina žalą, kelionėje netyčia padarytą kitų asmenų sveikatai, gyvybei ar turtui. Užsisakę mūsų siūlomą draudimą būsite apdrausti asmens civilinės atsakomybės draudimu (50 000 EUR).
Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis gali būti pasirašyta per 2 darbo dienas nuo kelionės rezervavimo datos, jei nesutarta kitaip. Laikotarpis iki kelionės pradžios, kai galima sudaryti neįvykusios kelionės draudimo sutartį, negali būti trumpesnis nei 7 dienos.
Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis. Draudimo taisyklės: https://www.gjensidige.lt/taisykles
SKRYDIS
RYANAIR SKRYDŽIAI
Lėktuvo bilietai užsakomi už papildomą mokestį. Bilietus galite užsisakyti agentūroje arba nusipirkti patys. Bilietus pirkite tik įsitikinę, kad kelionė įvyks.
Tikslaus skrydžio laiko teiraukitės kelionių agentūroje.
Skrydžius vykdo bendrovė RYANAIR. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuoja klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą, jis nekeičiamas, pinigai negrąžinami.
RYANAIR bendrosios keleivių ir bagažo pervežimo sąlygos: https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions
Į oro uostą rekomenduojama atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Rekomenduojame prieš kelionę pasitikrinti savo skrydžio laikus. Šios informacijos teiraukitės agentūroje arba https://www.ryanair.com/gb/en/timetable
BAGAŽAS:
Į bilieto kainą įskaičiuota: tik 1 rankinis orlaivio salono bagažas, kurio išmatavimai neturi viršyti 40x20x25cm. Tai gali būti rankinė, kuprinė ar nešiojamojo kompiuterio dėklas.
Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti sudėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį; vienas maišelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus galima gabenti tik registruojamame bagaže.
Registruojamas bagažas: 10 kg (40x20x55cm) ir 20 kg. užsakomas už papildomą mokestį. Pageidaujamos vietos lėktuve užsakomos už papildomą mokestį. Turistai, neišsipirkę vietų, gali sėdėti lėktuve atskirai.
Europos Komisija sudarė ir nuolat atnaujina oro vežėjų, kuriems draudžiama vykdyti veiklą Europos Bendrijos teritorijoje sąrašą. Aviakompanijų, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašas: http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_lt.htm
APGYVENDINIMAS
Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis.
Dviviečiai kambariai Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.
Jei į kelionę vykstate vienas
Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Jei kelionę užsakote likus daugiau nei 7 dienoms iki išvykimo ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei kelionę užsakote likus mažiau nei 7 dienoms iki išvykimo, kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką. Nurodytis sąlygos galioja vykstant į slidinėjimo kelionę į Slovakiją ir Lenkiją.
Vykstant į slidinėjimo keliones į Italiją, Austriją bei keliones lėktuvu, jeigu nerandame su kuo sugyvendinti, keliautojas privalo sumokėti vienviečio kambario priemoką.
KITA INFORMACIJA
TARPTAUTINĖS ELGESIO TAISYKLĖS SLIDININKAMS IR SNIEGLENTININKAMS 1. Gerbti kitus. Slidininkas ar snieglentininkas privalo elgtis taip, kad nesukeltų pavojaus ar nepakenktų kitiems. 2. Kontroliuoti slidinėjimo greitį. Slidininkas ar snieglentininkas privalo kontroliuoti savo judesius. Šliuoždamas jis privalo pritaikyti greitį ir elgesio manieras įvertinant savo asmeninius gebėjimus, dominuojančios vietovės padėtį, sniego ir oro sąlygas, taip pat ir eismo tankumą. 3. Kelio pasirinkimas. Slidininkas ar snieglentininkas artėjantis iš užpakalio privalo pasirinkti tokią kryptį, kad nesukeltų pavojaus slidininkui ar snieglentininkui priešakyje. 4. Aplenkimas. Slidininkas ar snieglentininkas turi aplenkti kitą slidininką ar snieglentininką aukščiau ar žemiau ir iš kairės ar dešinės, numatydamas, kad jis paliks pakankamai erdvės aplenktam slidininkui ar snieglentininkui, nesudarydamas jokių tyčinių ar nesąmoningų manevrų. 5. Pradėjimas, startavimas, lipimas į viršų. Slidininkas ar snieglentininkas čiuožti pradeda pažymėta trasa. Po sustojimo ar lipimo į viršų nuokalne ir pradėdamas čiuožti vėl, privalo apsidairyti į viršų ir į apačią, kad gali šliuožti nesukeldamas pavojaus sau ir kitiems. 6. Sustojimas greitoje trasos dalyje. Slidininkas ar snieglentininkas privalo išvengti sustojimo greitoje nusileidimo trasos dalyje, siauroje vietoje ar kur ribotas matomumas, nebent neabejotinai tai būtina. Nukritus tokioje vietoje, slidininkas ar snieglentininkas privalo sprukti nuo trasos kaip tik įmanoma greit. 7. Kopimas ir nusileidimas pėsčiomis. Slidininkas ar snieglentininkas kopdamas ar nusileisdamas pėsčiomis, turi laikytis šone, nuo nusileidimo trasos. 8. Atsižvelgti į iškabas ir ženklinimus. Slidininkas ar snieglentininkas privalo atsižvelgt į visas iškabas ir ženklinimus esančius prie nusileidimo trasų. 9. Pagalba Nelaimingo atsitikimo atveju, kiekvienas slidininkas ar snieglentininas privalo padėti nukentėjusiam. 10. Tapatybės nustatymas Kiekvienas slidininkas ar snieglentininkas bei liudininkas ar atsakingas asmuo , privalo apsikeisti vardais ir adresais po incidento. Bendrieji FIS (Tarptautinės slidinėjimo federacijos) taisyklių teiginiai
Slidinėjimas ir šliuožimas snieglente kaip ir visos sporto šakos sukelia riziką. FIS taisyklės turi būti idealiu elgesio pavyzdžiu atsakingam ir atsargiam slidininkui ar snieglentininkui ir jų tikslas yra išvengti nelaimingų atsitikimų trasoje. FIS taisyklės liečia visus slidininkus ir snieglentininkus. Slidininkai ar snieglentininkai privalo susipažint su joms ir jų laikytis. Jei taisyklių nesilaikoma, incidento atveju, jo elgesys gali būti patrauktas civilinei ir baudžiamajai atsakomybei. 1. taisyklė Slidininkai ir snieglentininkai atsakingi ne tik už savo elgesį, bet taip pat už slidinėjimo reikmenis su trūkumais. Tai taip pat liečia tuos, kurie naudoja naujai sukurtus reikmenis. 2. taisyklė Susidūrimai paprastai nutinka todėl, kad slidininkai ar snieglentininkai čiuožia per greitai, nesivaldo arba prastas jų matomumo laukas. Slidininkas ar snieglentininkas privalo sugebėti sustoti , apsisukti ir judėti savo matomumo ribose. Perpildytose teritorijose ar vietose kur matomumas yra prastas, slidininkas ar snieglentinikas privalo judėti lėtai ypač stataus šlaito pakraštyje, nusileidimo trasos apačioje, ir vietose kurias supa pakėlimo takai. 3. taisyklė Slidinėjimas ir čiuožimas snieglente yra nesuvaržytos sporto šakos, kur kiekvienas gali judėti kur ir kaip tik nori, su sąlyga, kad jie laikysis taisyklių ir čiuoš atsižvelgdami į savo asmeninius gebėjimus ir kalnuose vyraujančią padėtį. Slidininkas ar snieglenintininkas priešakyje turi pirmumo teisę. Slidininkas ar snieglentininkas čiuoždamas paskui kitą ta pačia kryptimi, turi palaikyti pakankamą distanciją tarp savęs ir kito slidininko ar snieglentininko tam, kad paliktų pirma čiuožiančiam slidininkui ar snieglentininkui pakankamai erdvės laisvai judėti. 4. taisyklė Slidininkas ar snieglentininkas, kuris aplenkia kitą, visiškai atsakingas dėl to, kad užbaigdamas manevrą, nesukels sunkumų aplenktam slidininkui ar snieglentininkui. Ši atsakomybė išlieka iki lenkimas bus galutinai atliktas. Ši taisyklė galioja net tuomet, kai lenkiamas nejudantis slidininkas ar snieglentininkas. 5. taisyklė Patirtis įrodo, kad įsijungimas į kitą nusileidimo trasą ar pradėjimas čiuožti po sustojimo yra incidentų priežastis. Neabejotinai būtina, kad slidininkas ar snieglentininkas pats susiorientuotų situacijoje ir įčiuožtų į kitą nusileidimo trasą saugiai, neblokuotų ir nesukeltų pavojaus sau bei kitiems. Vėl pradėjęs tinkamai šliuožti ar leistis snieglente, netgi lėtai, pagal 3 taisyklę jis turi pirmenybę prieš greitesnius slidininkus ar snieglentininkus, besileidžiančius iš viršaus ar šliuožiančius iš paskos. Karvingo slidžių ir snieglenčių sukūrimas leidžia jų naudotojams sukiotis ir pasisukt į viršų ant šlaitų. Taigi jie juda priešprieša bendram šlaito judėjimui. Todėl jie privalo įsitikinti, kad laiku sugebės tai daryti, nesukeldami pavojaus sau bei kitiems. 6. taisyklė Išskyrus labai plačią nusileidimo trasą, sustoti privaloma trasos pakraštyje. Sustoti negalima siauroje vietoje ar ten kur iš viršaus prastas matomumas. 7. taisyklė Judantis prieš bendrą kryptį sudaro nelauktas kliūtis kitiems slidininkams ar snieglentininkams. Pėdsakai apgadina nusileidimo trasą ir gali sukelti pavojų slidininkams ar sniegletininkams. 8. taisyklė Nusileidimo trasos sunkumo lygis yra nurodytas juoda, raudona, mėlyna ir žalia spalvomis. Slidininkas ar snieglentininkas gali laisvai pasirinkti norimą trasą. Trasos taip pat pažymėtos ir kitais ženklais, kurie rodo kryptį arba įspėja apie pavojus ar trasos užbaigimą. Užbaigiamojo trasos ženklo, nurodančio pavojų, privaloma griežtai laikytis. Slidininkai ar snieglentininkai turi suprasti, kad įspėjamieji ženklai iškabinti jų pačių labui. 9. taisyklė Pagrindinis principas visiems sportininkams, kad jie privalo suteikti pagalbą po incidento nepriklausomai nuo bet kokių teisinių įsipareigojimų. Nedelsiant turi būti suteikta pirmoji pagalba, atitinkamai įspėti autoritetingą specialistą ir incidento vietą paženklinti, kad įspėti kitus slidininkus ar snieglentininkus. FIS tikisi, kad išpuoliai ir nusižengimai, kurie pasitaiko slidinėjime, turės baudžiamąją nuosprendį, panašų į išpuolius ir nusižengimus kelyje. Ir lygiavertės baudos bus skirtos visoms šalims, kuriose tokie įstatymai dar negalioja. 10. taisyklė Liudytojai yra labai svarbūs padaryti pilną ir teisingą incidento ataskaitą. Todėl kiekvienas, kaip atsakingas žmogus, būdamas liudininku, turi laikyti pareiga suteikti informaciją.
PRETENZIJOS
Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.
Palikti daiktai Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.
LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!
Jei ruošiantis kelionei kiltų daugiau klausimų, kviečiame peržiūrėti dažniausiai užduodamus klausimus mūsų interneto svetainėje: https://www.guliveriokeliones.lt/duk
Į Jums iškilusius klausimus taip pat visada atsakys Jūsų kelionių agentas. O kai grįšite iš kelionės, labai lauksime Jūsų įspūdžių, kuriuos visada galite parašyti čia: https://www.guliveriokeliones.lt/atsiliepimas
Geros kelionės!