Šiaurinė ir pietinė Mongolija

Kelionės akcentai

 • Individuali programa, derinama pagal Jūsų poreikius bei patogias keliavimo datas
 • Susipažinsime su šalies sostine Ulan Batoru
 • Patirsime tikrą klajoklišką gyvenimą, gyvendami unikaliose mongoliškose jurtose
 • Vyksime į pietinę Gobio dykumą, kur išvysime įspūdingas granito uolas ir kanjonus
 • Keliausime nuostabiuoju Erelių slėniu
 • Josime kupranugariais Khongoryn Els dykumoje
 • Kharakorum vietovėje lankysime seniausius budistų vienuolynus
 • Maudysimės Tsenkher karštosiose versmėse, kurios sušyla net iki 60-80 laipsnių
 • Gėrėsimės laukine Mongolijos gamta ir ramybe bei laisvės pojūčiu šalia gražiausių Mongolijos ežerų
Nuo2210
2021 06 19 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 869
su skrydžiu: 3079
Dėmesio! Keliaujant į Mongoliją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS/RYGA – ULAN BATORAS
Skrydis į Mongoliją (dažniausiai su persėdimu Maskvoje).
2
diena
ULAN BATORAS (vakarienė)
Atvykimas į Ulan Batorą. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį.  Apžvalginis miesto turas: aplankysime didžiausią ir vieną reikšmingiausių Mongolijos budistų vienuolynų - Gandan, kur pamatysime didžiulę paauksuotą Budos statulą – Mongolijos kultūrinio atgimimo ir tautinio pasididžiavimo simbolį, užsuksime į Zanazabaro religinį centrą, trumpam stabtelsite šalia Bogd Khaan žiemos rūmų, Zaisan memorialo, praeisime pro centrinę Sukhbatoro miesto aikštę

Po pietų lauks ekskursija į Nacionalinį Mongolijos istorijos muziejų. Vakare stebėsime mongolų folklorinį pasirodymą bei vakarieniausime tradiciniame restorane-jurtoje. Nakvynė viešbutyje.

3
diena
ULAN BATORAS - GOBIO DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Po pusryčių visureigiais vyksime į šiaurinę Gobio dykumos dalį  Mandalgov (~300 km). Šiose dulkėtose lygumose išvysime įspūdingų formų granito uolas Baga Gazrin Chulu, kurias kai kurie keliautojai prilygina Didžiojo Amerikos kanjono grožiui. Kiekviena uola - tai penas Jūsų fantazijai ir išmonei. 19 a. šioje vietovėje jurtose gyveno du atsiskyrę vienuoliai, kurių piešinius ir raižinius uolose galima aptikti iki šiol. Po pietų įsikursime stovyklavietėje. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

4
diena
GOBIO DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Po pusryčių keliausime dar piečiau, į Tsagaan Suvraga vietovę (apie 400 km), pasižyminčią įstabiais gamtos kūriniais – per tūkstančius metų vėjo nugairintomis uolomis. Nuo šių 100 metrų pločio ir 30 metrų aukščio uolų atsiveria didinga dykumos ir stepių panorama. Pakeliui sustosime papietauti, o vakarop atvyksime į stovyklavietę. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

5
diena
GOBIO DYKYMA (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Šiandien vyksime į Gobi Gurvan Saikhan nacionalinį parką – tai vienas lankomiausių nacionalinių parkų Mongolijoje. Čia aplankysime nuostabų Yolyn Am kanjoną, vadinamą Erelių slėniu. Slėnis driekiasi 10 kilometrų ir vietomis yra visiškai uždengtas nuo saulės aukštų uolų, virstantis į siaurą kanjoną. Galėsime čia pasivaikščioti ir nufotografuoti įspūdingą vietos kraštovaizdį, kuriame susilieja ir trys labiausiai į rytus nutolusios Altajaus kalnų viršukalnės, vadinamos trijomis gražuolėmis. Slėnio pradžioje yra įsikūręs vietinis Gamtos Istorijos Muziejus, kuriame pateikta įdomios informacijos apie vietos gyvūniją. Pietūs. Po įspūdžių kupinos dienos grįšime į stovyklą. Vakarienė ir nakvynė stovykloje.

6
diena
GOBIO DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Po pusryčių aplankysime neaprėpiamas Khongoryn Els smėlio kopas – tai vienos didžiausių ir įspūdingiausių kopų visoje Gobi dykumoje. Čia susipažinsime su vietine kupranugarių augintojų šeima, kuri mums suorganizuos vienos valandos pasijodinėjimą kupranugariais dykumoje. Po pietų keliausime toliau apžiūrėti Liepsnojančių Bayanzag uolų. Tai sritis, susiformavusi per tūkstančius metų dėl smėlio ir uolų erozijos. Landšafto spalvos keičiasi nuo geltonos, oranžinės iki raudonos ir sudaro kvapą gniaužiantį kraštovaizdį. Uolos taip pavadintos amerikiečių tyrinėtojo Roy Andrew Chapman’o, kuris 1920 metais kasinėjo šią sritį. Šiose vietovėse jis rado reikšmingų mokslui fosilijų, tarp jų - ir dinozaurų liekanų. Kalbama, kad jis savo radinius išgabeno ant 70-ties kupranugarių. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

7
diena
GOBIO DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Po pusryčių kelionę tęsime aplankydami viduriniąją Gobio dykumos dalį. Sustosime apžiūrėti Ongi vienuolyno griuvėsių, stūksančių ant upės Ogin kranto. Kadaise čia buvo 28 šventyklos, gyveno ir mokėsi virš tūkstančio lamų. Deja, visas kompleksas buvo sugriautas sovietų 1930-siais. 1994 metais vieną šventyklą žmonės atstatė. Dabar čia studijuoja ir meldžiasi 10 lamų. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

 

8
diena
GOBIO DYKUMA – KHARAKHORUM (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Po pusryčių laukia kelionė link Kharakhorum miesto. Pakeliui aplankysime Shankh vienuolyną, dar žinomą kaip Barun Khuri vienuolynas. Tai vienas seniausių ir reikšmingiausių šalies budistinių vienuolynų, kurį dar 1647 m. įkūrė Zanabazaras, Tibeto budizmo dvasinis vadovas.

Atvykus į Kharakhorum, mūsų lauks ekskursija po miestą. Kharakhorum - tai senoji Mongolijos sostinė, Čingishano legendinis miestas, įkurtas 1220 metais Orkhono slėnyje, garsiojo Šilko kelio kryžkelėje. Šiuo metu tegalima pamatyti miesto griuvėsius. Čia aplankysime vieną didžiausių Mongolijos vienuolynų - Erdenezuu vienuolyną. Tai 1586 metais įkurtas budistų vienuolynas, kurio statybai nebuvo panaudotas nei vienas vinis. Jame buvo daugybė šventyklų, 108 stupos. Deja, tik kelios puošnios šventyklos tėra išlikę po sovietų naikinimo. Taip pat apsilankysime Kharakhorumo muziejuje. Vakare įsikūrimas stovykloje. Vakarienė ir nakvynė.

9
diena
KHARAKHORUM – CENCHERIO KARŠTOSIOS VERSMĖS (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Šiandien Jūsų lauks ypatinga pramoga ir atgaiva kūnui – maudynės Cencherio (Tsenkher) karštosiose versmėse. Geotermiškai sušilęs požeminis vanduo čia siekia net 60-80 laipsnių. Visą likusią dieną galėsime mėgautis versmių malonumais, kartu gėrėdamiesi aplink supančia gamta bei ramybe. Nakvynė stovykloje.
10
diena
CENCHERIO KARŠTOSIOS VERSMĖS – TSETSERLEG – TERKHIIN TSAGAAN EŽERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Po pusryčių išvyksime link Tsetserleg miesto. Čia aplankysime vietinį Arhangai muziejų bei vietos vienuolyną su jam priklausančiu budistiniu kompleksu. Pakeliui sustosime papietauti. Vakare atvyksime prie Terkhiin Tsagaan ežero. Šis 16 km ilgio ežeras, manoma, atsirado išsiveržus vulkanui prieš milijonus metų. Nors Terkhiin Tsagaan ežeras nėra toks didelis, kaip jo “brolis” šiaurėje (Khovslog ežeras), tačiau ir jis pasižymi didžiule žuvų bei paukščių įvairove, o giedrą dieną jo skaidriame vandenyje matyti nepaprastas mėlyno dangaus atspindys. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

11
diena
TERKHIIN TSAGAAN EŽERAS - MORON – KHOVSGOL EŽERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Po pusryčių vyksime apžiūrėti jau nebeveikiančio Horgo vulkano kraterį. Krateris yra 200 metrų pločio ir 100 metrų gylio, padengtas bazalto akmenimis. Po šios ekskursijos keliausime link Khovsgol ežero, pakeliui grožėdiamiesi prabėgančiais vaizdais - Moron miestu, Khangai kalnais, Dzuun ežeru. Vakarop atvykimas prie Khovsgol ežero. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.
12
diena
KHOVSGOL EŽERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Khovsgol ežeras, vadinamas Mėlynuoju Mongolijos Perlu, yra antras pagal dydį bei pats giliausias Mongolijos ežeras. Tai jaunesnysis Baikalo ežero, esančio Sibire, “brolis”, sudarantis apie 2 proc. viso pasaulio gėlo vandens atsargų. Ežeras išsiskiria nepaprasta gamtos didybe ir grožiu. Tai viena populiariausių lankytinų vietų Mongolijoje. Ežere bei aplink jį gyvena didžiulė įvairovė paukščių bei gyvūnų. Šiandien visą dieną galėsime praleisti ramiai ilsėdamiesi prie ežero, grožėdamiesi jo panorama. O norintiems aktyvesnio poilsio, rekomenduojame pajodinėti žirgais ežero apylinkėse (už papildomą priemoką). Nakvynė stovykloje.
13
diena
KHOVSGOL EŽERAS – URAN UUL (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Po pusryčių atsisveikinsime su Khovsgol ežeru ir keliausime apžiūrėti dar vieno vulkaninės kilmės kraterio Uran Uul, dėl savo keistos formos vadinamo kalnu-puodu (1631 m) bei Togoo Tulga kalno (1923 m). Pietūs pakeliui. Vakare atvykimas į jurtų stovyklą. Vakarienė ir nakvynė.
14
diena
URAN UUL – ULAN BATORAS (pusryčiai)
Po pusryčių iškeliausime atgal į Ulan Batorą. Nakvynė viešbutyje.
15
diena
ULAN BATORAS – VILNIUS/RYGA
Pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.
Nuo2210
2021 06 19 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 869
su skrydžiu: 3079

Apie Mongoliją

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ: Plotas - 1 564 116 km²  Gyventojų skaičius - 3 051 900 (2017 m.) Sostinė - Ulan Batoras Kalba - valstybinė kalba mongolų. Valiuta - tugrikas. Religija - Tibeto budistai 50 proc. ir netikintys 40 proc. Telefono kodas +976

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Šiaurinė ir pietinė Mongolija

Keliautoja
2017 07 14
10.0
Ačiū už gražią kelionę. Gidas buvo nuostabus, vairuotojas dar nuostabesnis - paskutinę dieną prisipažino besąs agentūros savininkas :) Didžiausias įspudis - ne konkretūs maršruto taškai, o tiesiog visuma. Beribė erdvė, tyla, ramybė, gyvūnų gausa, žmonės, buitis. Mes buvom žingeidūs, o gidas nuoširdžiai tai tenkino, todėl mūsų programa aplipo įvairiom detalėm. Lakstėm paskui gyvuliukus, buvom vietinės reikšmės Naadame, buriatų šventėj, prezidento rinkimuose, svečiuose kaime ir mieste, turgeliuose ,žiūrėjom petroglifus ir ,,elnio akmenis" ,gavom ragauti visokio maisto, gerti kumyso ir pieniškos degtinės. Tikrai ne kiekvienas gidas būna toks dosnus, ir tikrai ne kiekvienas vairuotojas stabdo mašiną vos pamatęs iš nuostabos išsižiojusį turistą.

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Dėmesio! Keliaujant į Mongoliją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Transporto tipas

Kelionės kaina, keliauja 2 asm.

Kelionės kaina,kai keliauja 4 asm.

Kelionės kaina,kai keliauja 6 asm.

Rusiškas visureigis. Gyvenant stovyklavietėje be patogumų

2129 EUR/asm. + skrydis

1881 EUR/asm. + skrydis

1526 EUR/asm. + skrydis

Rusiškas visureigis. Gyvenant stovyklavietėje su patogumais.

2733 EUR/asm. + skrydis

2363 EUR/asm. + skrydis

2106 EUR/asm. + skrydis

 

 

 

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas 3* viešbutyje ir 4-vietėse jurtose (13 nakvynių: 2 nakvynės viešbutyje Ulan Batore, 11 nakvynės jurtose);
 • Ekskursinė programa su vietiniu gidu (anglų/rusų/vokiečių kalba);
 • Visi pervežimai turo metu rusiškais visureigiais;
 • Pasitikimas ir pervežimas iš – į oro uostą;
 • Jojimas kupranugariais Gobi dykumoje;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinis skrydis Vilnius - Ulan Batoras - Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų) nuo 869 EUR /asm.;
 • Konsulinis Mongolijos vizos mokestis ir siuntimo greituoju paštu išlaidos (kaina ~160 EUR/asm. + siuntimo išlaidos ~ 116 EUR);

Kelionės užsakymas

Nuo
2210

+ skrydis nuo: 869 visiems su skrydžiu: 3079
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Milda
Susisiek su Mongolijos specialiste Milda ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Saugi individuali kelionė
Vairuoju pats: Kosta Rika Tavo delne
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Pamirštosios Kambodžos beieškant
Kambodža
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Mongolija: stepių ir klajoklių šalis
Mongolija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Pažintis su Mongolija ir žvejybos ypatumai
Mongolija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.