Ryškiaspalvės Peru ir Bolivija

Kelionės akcentai

 • Platus kelionės maršrutas, apimantis pačias įspūdingiausias Peru vietas
 • Aplankysite aukštuosiuose Andų kalnuose pasislėpusį, paslaptingą senosios inkų civilizacijos miestą ir architektūros stebuklą – Maču Pikču
 • Nuvyksite iki Titikakos ežero, susipažinsite su Uru gentimi ir savo akimis išvysite plaukiojančias, žmogaus rankomis sukurtas, didžiules salas
 • Pamatysime Septynių spalvų kalnus, kurių didybė ir grožis nepalieka abejingų
 • Bolivijoje tyrinėsime neregėtais peizažais stebinančią druskos dykumą
Nuo3029
2021 04 16 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 1100
su skrydžiu: 4129

Kelionės programa

Peru yra pamėgtas turistų kraštas, viena iš labiausiai lankomų šio regiono valstybių, dėl savo istorinės praeities turtingumo esanti tikrų tikriausias neatrastas lobynas kiekvienam keliautojui. Tai paslaptingi prieš šimtus metų sukurti Naskos dykumos piešiniai, gausybė senosios inkų civilizacijos miestų, tarp kurių paslaptingasis Maču Pikču, Ispanijos imperijos paveldo objektai, tarp kurių kalnuose įsispraudęs buvęs Inkų imperijos centras Kuskas. Peru tai ne tik istorijos paveldas, tai nuostabi gamta su šalies pietuose tyvuliuojančiu aukščiausiu pasaulyje laivuojamu ežeru Titikaka. Visa tai ir dar daugiau pamatysime šioje kelionėje. Įspūdžius dar labiau sustiprins kaimyninėje Bolivijoje aplankoma druskos dykuma, kur spalvų ryškumas, kontūrų ir reljefų įvairovė palieka kiekvieną be žado. Aplankomos vietos mūsų kelionę pavers neišdildomų prisiminimų knyga, tad junkitės ir keliaukime kartu į ryškiaspalvę Peru.

Planuojami skrydžių laikai:

Vilnius – Amsterdamas 08:05 – 09:35 Amsterdamas – Lima 12:35 – 18:05

Lima – Paryžius 18:20 – 13:50 (+1) Paryžius – Vilnius 17:20 – 21:00

1
diena
VILNIUS – LIMA
Skrydis iš Vilniaus į Limą su persėdimu viename iš Europos miestų. Skrisime su vienomis geriausių Europos oro linijų, tad kelionė neprailgs ir bus komfortabili. Skrydžio metu galėsime mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmais, kompiuteriniais žaidimais) bei lėktuve patiekiamu maitinimu. Atskridus mus perveš į viešbutį. Poilsis viešbutyje.
2
diena
LIMA – BALJESTOS SALOS – IKA (pusryčiai)
Anksti ryte išvyksime link Baljestos salų. Vyksime Ramiojo vandenyno pakrantės link. Atvažiavę į Nacionalinį Parakaso rezervatą, greitaeigiu kateriu būsime nuplukdyti į Baljestos salas prie Parakaso pusiasalio. Baljestos salos dar vadinamos Mažaisiais Galapagais. Išskirtinė patirtis laukia jūsų iš arti stebint įvairiausių rūšių žinduolius bei paukščius – kormoranai, žuvėdros, pelikanai, jūriniai sėjikai, pingvinai. Jei pasiseks, mus pasveikins ir jūrų liūtai, jūrinės ūdros, Pietų Amerikos kotikai. Peru stebuklai mus lydės visos kelionės metu. Praplauksime Kandeliabro geoglifą – Parakaso pusiasalio dykumoje išraižytą piešinį. Vien jo gabaritai kelia nuostabą – 180 metrų ilgio ir 70 metrų pločio. Tačiau tiesiose geometrinėse linijose aiškiai įžvelgiamas augalo piešinys. Tai viena žymiausių planetos mįslių. Vėliau keliausime tolyn ir pasieksime Ikos miestelį. Kelionę link tęsime per dykumą, kurios dauboje rasime kaimelį. Kelionių entuziastai jį įtraukia į įspūdingiausių pasaulyje dykumų vietovių dešimtuką. Esant galimybei ir laiko, už papildomą mokestį* po kopas galima bus pasivažinėti keturračiais „bagiais“. Nakvynė viešbutyje Ikoje.

3
diena
IKA – NASKA – AREKIPA (pusryčiai)
Dieną pradėsime ekskursija į iš tikrųjų egzistavusias Čiaučilijos kapines. Smėlyje išlikusios sėdinčios mumijos atrodo neįtikėtinai, o keramikos liekanos tik dar kartą patvirtina jų egzistavimą. Aplankysite keramikos dirbtuvėles, kur galėsite įsigyti puikios kokybės archeologinių radinių kopijų. Toliau keliausime į vis dar daugiau klausimų nei atsakymų sukeliantį Naskos miestą. Šimtai keistų linijų atkartoja įvairiausių gyvių, paukščių, vabzdžių, gėlių pavidalus. Jie buvo išgauti pašalinus nuo žemės rausvus akmenis ir taip atidengiant šviesų paviršių. Modelių skersmuo siekia net 200 metrų. Už papildomą mokestį*, esant tinkamoms oro sąlygoms, galėsite Naskos piešinius apžiūrėti skrendant mažu lėktuvėliu. Po ekskursijos patogiu specialiu miegamuoju autobusu tęsime kelionę link Arekipos.

4
diena
AREKIPA (pusryčiai)
Atvykus į Arekipą, mus perveš į viešbutį. Čia trumpam pailsėsime, papusryčiausime ir tęsime pažintį su Arekipos miestu. Vietinis gidas mus supažindins su šiuo ypatingu miestu, kuris stovi šalia vis dar aktyvaus ugnikalnio. Arekipa vadinamas baltuoju miestu, nes daug namų pastatyti iš vulkaninės uolienos. Apžiūrėdami miestą, grožėsimės Plaza de Armas aikšte, didinga Katedra, XVII amžiuje pastatyta jėzuitų La Compania bažnyčia. Ekskursijos pabaigoje aplankysime šv. Katalinos vienuolyną, kuris yra vienas lankomiausių objektų Arekipoje. Vienuolynas yra milžiniškas, tai lyg atskiras miestas mieste, turintis 6 savo gatves su pavadinimais ir daugybę celių. Tai veikiantis moterų vienuolynas, kuris iškilo dar  XVI a. Tais laikais buvo laikomasi tradicijų, kad šeimoje gimęs antrasis sūnus arba duktė turės savo gyvenimą paskirti bažnyčios tarnystei. Santa Catalinos vienuolynas priėmė tik merginas iš aukštesniosios klasės. Šiandien čia vis dar gyvena apie 20 dominikonų ordinui priklausančių vienuolių. Nakvynė Arekipoje.

5
diena
AREKIPA – KOLKOS KANJONAS (pusryčiai)
Anksti ryte pradėsime savo dviejų dienų turą į Kolkos Kanjoną. Tai viena populiariausių vietų Peru, kur  galima pamatyti įspūdingą gamtos grožį bei pažinti vietinę fauną. Važiuodami pamatysime Andų paukščius kondorus, lamų, alpakų kaimenes, dykumas keis kalnai, o mes lėtai kildami vis aukštyn į kalnus, bandysime kuo lengviau aklimatizuotis. Atvykus į nakvynės vietą galėsime pailsėti ir atgauti jėgas karštame vulkaninės kilmės atvirame baseine. Greičiausiai čia paragausime ir alpakos kepsnių bei kitų vietinių patiekalų. Nakvynė kanjone.
6
diena
KOLKOS KANJONAS – PUNAS – UROS SALOS (pusryčiai)
Anksti ryte leisimės į dar vieną įspūdingą vietą – Kruz del Kondor. Tai vieta, kurioje galimai pamatysime didinguosius kondorus. Tekant saulei ir šylant orui, jie sklando kanjono platybėse. Kondorai – didžiausi pasaulyje skraidantys paukščiai, suaugusio individo išskleistų sparnų plotis siekia apie 3 m, jis sveria iki 15 kg. Apžiūrėję šį gamtos stebuklą, keliausime link Puno miesto, kuris įsikūręs 3830 m aukštyje, prie aukščiausiai esančio pasaulio ežero. Po pietų lauks turas po Titikakos ežerą bei plūduriuojančias Uros salas. Nedidelė indėnų bendruomenė neiškentė inkų žiaurumo, todėl persikėlė į Titikakos ežerą. Tai pirmieji Titikakos ežero gyventojai, kurie tam, kad pastatytų salas pirmiausia išpjauna 10-12 labai didelių žemės gabalų, tada naudodami virves juos stipriai ir tvirtai suriša. Taip ir yra gaunamas salos pagrindas. Čia taip pat galėsime pamatyti tiesiogiai ant vandens esančias Totoro nendres. Nusikėlus į salą, galima pasijusti patekus į atskirą šalį, gyvenančią savu ritmu ir net kitokiame klimate. Takilės tekstilės meną pasaulis įvertino ir dabar jis saugomas UNESCO. Aplankysime vieną iš plaukiojančių kaimų, kuriuose gyvena Uru genties žmonės. Jau artėdami prie urų salos, pamatysime neįprastą vaizdą, kaip visa sala nupinta iš nendrių, vadinamų totora. Viskas Uros genties žmonių kaime nupinta iš nendrių: namai, valtys, net plaukiojantis pagrindas. Takilės žmonių rankose gimsta aukštos kokybės vilnos aprėdai, originalūs rankdarbiai. Po įspūdingų vaizdų grįšite į Puno viešbutį. Nakvynė Pune.

7
diena
PUNAS – KOPAKABANA – UJŪNIS (pusryčiai)
Anksti ryte mus perveš į autobusų stotį, iš kur pajudėsime link Kopakabanos. Šis miestas yra Bolivijos kurortas prie Titikakos ežero. Pirmiausia apžiūrėsime svarbiausią miesto vietą – Baziliką, pakeliui pamatysime vietinius prekeivius. Dalyvausime ekskursijoje laivu į Saulės salą, kurios metu apžiūrėsite archeologines liekanas. Tikima, kad Saulės saloje gyveno inkų imperatorius ir būtent čia užgimė inkų kultūra. Vakarop mus perveš į La pasą, iš kur skrisime į Ujūnį. Nakvynė Ujūnyje.
8 – 9 – 10 
dienos
BOLIVIJA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Tris dienas tyrinėsime Ujūnio apylinkes. Jas daugiau nei 3600 metrų aukštyje puošia didžiausias pasaulyje druskos ežeras – Salar de Uyuni. Šio ežero paviršių padengusi druskos pluta, kurios storis siekia iki 10 metrų. Druskos dykuma sukuria beribio veidrodžio įspūdį, kai nebeaišku, kur žemė, o kur – dangus. Jį supa ugnikalniai, geizeriai, lyg pagal užsakymą nudažyti ir spalvas keičiantys ežerai. Keliausime kur palaidoti seni, atitarnavę Bolivijos traukiniai. Dar vienas trijų dienų turo objektas – Inkahuaci sala. Pagrindiniai šio kalvoto iškilimo augalai – kaktusai. Čia jų – ištisa tankynė. Vyksite ir į Nacionalinį Eduardo Avaroa parką. Tyrinėdami druskos dykumos apylinkes, aplankysime ir geizerius bei verdančio vandens upes. Viena nakvynė viešbutyje, dvi nakvynės vietiniuose svečių namuose.

11
diena
UJŪNIS – LA PASAS – KUSKAS (pusryčiai)
Anksti ryte mus perveš į Ujūnio oro uostą, iš kur keliausime link La Paso. Iš čia toliau skrisime į Kuską. Laukia pažintis su Kusku. Kuską puošia kolonijinio laikotarpio pastatai, bei maži namukai tarp kalnų. Kadaise miestas, įkurtas inkų XI a., buvo Inkų imperijos sostinė. 1534 m. Kuskas buvo užimtas ispanų konkistadorų, vadovaujamų Francisko Pisaro. Kuskas žavi savo siauromis gatvelėmis. Nuo kalno miestą saugo akmeninė ir bronzinė inkų statulos, statytos inkų valdovo Pačakuteko garbei. Mieste gausu Inkų imperijos laikus menančių tvirtovių bei šventyklų. Ispanų konkistadorai, nors ir buvo sužavėti miesto architektūra, sugriovė ir išplėšė nemažą dalį auksu ir sidabru puoštų inkų pastatų, o jų vietoje iškilo bažnyčios ir vienuolynai. Iki šių dienų lankytojus stebina Kusko architektūra bei mūrininkų meistriškumas. Norėdami šiek tiek ekstremalesnių pojūčių, siūlome užsukti į kontrabandininkų turgumi vadinamą Baratillo. Kaip ir sufleruoja pavadinimas, dauguma prekių jame parduodamos neteisėtai ar net buvo pavogtos, tačiau čia lankytis visiškai saugu. Taip pat vyksime už Kusko pamatyti įsimintinų inkų griuvėsių, pagrindinės kulto vietos Saskaihuamano, Kenko šventyklos, amfiteatro ir raudonosios Pukos Pukaro tvirtovės. Nakvyne viešbutyje.

12
diena
KUSKAS – AGVAS KALJENTESAS (pusryčiai)
Šia dieną pasieksime Šventąjį inkų slėnį, kuris buvo svarbi inkų imperijos dalis ir šiandien tebėra labai populiari turistinė vieta. Slėnis dažnai yra pradinė vieta turistams, iš kurios pradedama pažintis su Maču Pikču, nes aukštis nėra toks didelis. Slėnio papėdėje yra keli atskiri kaimai ir kolonijiniai miestai. Senovėje aplinkinės kalvos veikė kaip apsauga prieš žiaurias Andų džiunglių gentis, kurios dažnai vykdavo į aukštumas. Po turo traukiniu vyksime į Agvas Kaljentesas. Jis įsikūręs praktiškai Maču Pikču papėdėje, tad būsite visai netoli didžiojo kelionės tikslo. Nakvynė viešbutyje.

13
diena
AGVAS KALJENTESAS – MAČU PIKČU – KUSKAS (pusryčiai)
Nuo ankstyvo ryto keliausime pažinti šventąjį Maču Pikču miestą. Šis žuvęs inkų miestas turi stipriausią energetinį lauką visoje Pietų Amerikoje. Tvirtovė yra įsitaisiusi galinguose Andų kalnuose ir todėl dažnai paskendusi tankiuose debesyse. Iki šiol labiausiai stebina akmeniniai Maču Pikču pastatai, kurie net ir šiandien laikomi architektūros stebuklais. Kai kurie akmens luitai sveria net 50 tonų. Ir visi  jie yra taip tiksliai suguldyti vienas ant kito, kad tarp jų neįmanoma įsprausti net ploniausio peilio ašmenų krašto. Maču Pikču garsėja architektūriniu grožiu, gamta ir kilme, kuri iš ties yra įdomi ir labai paslaptinga. Todėl šiandienai Maču Pikču griuvėsiai yra laikomi, kaip įspūdingiausia Pasaulio lankytina vieta. Čia vaikščiosite senais inkų takais, aplankant jų apeigų vietas bei terasas ir šventyklas. Po turo  traukiniu grįšime į Kuską. Nakvynė viešbutyje.
14
diena
KUSKAS – VAIVORYKŠTĖS KALNAI (pusryčiai, pietūs)
Šią dieną mūsų laukia turas į septynių spalvų kalną. Neregėto grožio „Vinicunca“ kalnas, vietinių vadinamas „Montaña de Siete Colores“, o tai reiškia „Septynių spalvų kalnas“. Pasirenkime beveik 10 kilometrų žygiui per kalnus. Įveikę šį atstumą būsime apdovanoti nepakartojamais kalnų ir spalvų gamos vaizdais. Svarbu paminėti, jog spalvų ryškumui reikšmės turi oro sąlygos, paros laikas ir apšvietimas. Jos gali pasirodyti blankesnės kuomet skaisčiai šviečia saulė ar smarkiai lyja lietus. Nakvynė viešbutyje Kuske.

15
diena
KUSKAS – LIMA (pusryčiai)
Po pusryčių mus perveš į oro uostą, iš kur skrisime į Peru sostine Limą. Po skrydžio apžiūrėsime miestą. Tai vienas energingiausių miestų su 8 milijonais gyventojų, kuris mums svarbus turtingu istorijos palikimu. Lankysime istorinį miesto centrą, kuris turtingas kolonijinio stiliaus plikimu. Apžiūrėsime pagrindinę – San Martino bei Didžiąją aikštę, Vyriausybės rūmus ir rotušę, katedrą, Santa Domingo bažnyčią ir vienuolyną. Užsuksime į svarbiausius sostinės rajonus, kad pajustumėme vietinio gyvenimo ritmą, bei pasigrožėsime Ramiojo vandenyno pakrante. Už papildomą mokestį* galėsime aplankyti aukso muziejų. Čia galėsime dar geriau suprasti, ko europiečiai taip veržėsi į aukso ir kitų vertingųjų metalų turtingą Pietų Amerikos regioną. Nakvynė viešbutyje Limoje.

16
diena
LA PASAS – LIMA (pusryčiai)
Iš ryto laukia pervežimas į Limos oro uostą, iš kur laukia skrydis į Vilnių.
17
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.
Nuo3029
2021 04 16 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 1100
su skrydžiu: 4129

Apie Peru

Peru – valstybė Pietų Amerikos vakarinėje dalyje. Ši sena regiono valstybė, buvusios garsiosios ikikolombinės Inkų imperijos, nutįsusios nuo Kolumbijos pietinių pakraščių iki Čilės centrinės dalies, centras. Peru yra pamėgtas turistų kraštas, viena iš labiausiai lankomų šio regiono valstybių, dėl savo istorinės praeities turtingumo esanti tikrų tikriausias neatrastas lobynas kiekvienam keliautojui. Tai paslaptingi prieš š

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą

Į kainą įskaičiuota:

 • 14 nakvynių turistinės klasės viešbučiuose, svečių namuose;
 • 2 nakvynės vietiniuose svečių namuose (druskos dykumoje), patogumai skirti keliems kambariams (kambariai gali būti keliaviečiai);
 • Visi pervežimai pagal programą;
 • Kelionė visureigiais druskų dykumoje Bolivijoje;
 • Maitinimas pagal programą: 13 pusryčių, 2 pietūs, 1 vakarienė;
 • Vietinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais;
 • Traukinių ir laivų bilietai pagal programą;
 • Ekskursinė – pramoginė programa, įėjimo bilietai į lankomus objektus (pagal programą);
 • Kvalifikuotų vietinių gidų paslaugos;
 • Profesionalaus kelionių vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais apie 1100 EUR;
 • Papildomos ekskursijos ir pramogos (pagal pageidavimą): pasivažinėjimas keturračiais "bagiais" po Uakačinos kopas ~ 20 USD asm.; skrydis virš Naskos piešinių ~ 180 USD asm.; senovinė vandentiekio sistema ir akvedukas ~ 3 USD asm.; išvyka į Tivanaku bus patikslinta pagal vykstančiųjų skaičių; kopimas į Huaina (Vaina) Pikču ~ 22 USD asm. (užsakoma iš anksto!); Aukso muziejus Limoje ~ 30 USD asm.;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-3 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos;
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo: 600 EUR
 • Svarbu: Trijų dienų turas į Amazonės baseino džiungles už papildomą mokestį – kaina priklauso nuo keliautojų skaičiaus (tikslinama po užklausimo).

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 10 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Būtinas geltonojo drugio skiepo sertifikatas.
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

Kelionės užsakymas

Nuo
3029

+ skrydis apie: 1100 visiems su skrydžiu: 4129
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Indrė
Susisiek su Peru specialiste Indre ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Majų civilizacijos pėdsakais: Gvatemala, Belizas, Meksika
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pasakiškas Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai
Jungtiniai Arabų Emyratai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.