Po Latgalos ir Zarasų kraštą pasidairius

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Išvyksite ryte. Keliausite per Lietuvą, kirsite Lietuvos – Latvijos sieną ir vyksite Kristaus Karaliaus kalno link. Tai unikalus skulptūrų kompleksas, kuriame tvyro ypatinga energetika. Atvyksite į Agluoną. Senovėje čia būta aukojimų šventvietės - tryško gydomojo vandens šaltinėlis, augo šventi ąžuolai. Spėjama, kad būtent čia buvo nužudytas ir palaidotas Lietuvos karalius Mindaugas su sūnumis. Šiandien miestelio pasididžiavimas – Agluonos bazilika, garsėjanti ne tik didingais Žolinių atlaidais, bet ir centrinį altorių puošiančiu stebuklingu Dievo Motinos paveikslu. Apžiūrėsite bazilikoje saugomas meno vertybes, išgirsite apie Jono Pauliaus II vizitą joje. Apžiūrėję šventovę aplankysite Agluonos duonos muziejų, kuriame  ne tik sužinosite įdomių dalykų apie duonelę bei jos kepimo procesą, tačiau ir degustuosite šviežios duonelės su žolelių arbata. Kiekvienas galėsite pasukti girnas, savo rankose palaikyti pilną grūdų sėtuvę, pamatyti muziejuje surinktą daugiau kaip šimtą su grūdų perdirbimu ir duonos kepimu susijusių eksponatų: spragilų, ližių, duonkubilių... Čia jūsų laukia ir latgalietiškos vaišės. Vyksite į Daugpilį - Latgalos sostinę, kurios istorija bei pats pavadinimas (pilis prie Dauguvos)  sietinas su Livonijos ordino valdymo laikotarpiu. Susipažinsite su miestu: bažnyčios kalva,  Daugpilio tvirtove, kurioje galėsite aplankyti ir M.Rodko muziejų, pasivaikščioti po gynybinius įtvirtinimus. Įsikuriame viešbutyje Daugpilio centre, iš kurio Jūs galėsite vakare pasivaikščioti  po miesto centrą.
2
diena
Pusryčiai. Išvyksite link Lietuvos. Apsilankysite Egipte. Pamatysite seną, apleistą, tačiau su labai įdomia istorija liuteronų bažnyčią. Bus paliesta ne tik religinė tema, bet  kartu sužinosite, kodėl dalis šių latviškų teritorijų kažkada buvo lietuviškos. Nukeliausite į  Kvintiškes, prie Ilgio ežero, kur dviems jaunuoliams ant vandens apsireiškė Šv. Mergelė Marija. Nuo to laiko čia daugėjo kryžių, nuolat rinkosi žmonės. Kasmet čia vyksta atlaidai. Vyksite prie Stelmužės ąžuolo, kuris laikomas seniausiu Lietuvos ąžuolų. Apžiūrėsite seniausią medinę Lietuvoje Stelmužės bažnyčią.  Stabtelėsite Zarasuose. Ar esate daug girdėję apie Zarasų kraštą? Taip, kad ten yra Stelmužės ąžuolas, žino beveik visi. Miestas, apsuptas 7 ežerų, Jus tikrai nustebins. Pasivaikščiosite unikaliu, analogo Lietuvoje neturinčiu statiniu – Zarasų apžvalgos ratu. Prieš akis Jums atsivers įspūdinga Zaraso ežero panorama. Vyksite į Baltriškes. Ar galėtumėte patikėti, kad vienuoliai iš Belgijos ir Prancūzijos, ieškodami tinkamiausios vietos savo tarnystei, pasirinko mažą lietuvišką kaimelį, teturėjusį apgriautą bažnyčią? Tiberiados bendruomenė, kaip dabar vadinasi vienuoliai, sutvarkė daug įvairių pastatų, tame tarpe ir bažnyčią. Dabar tai žmones iš įvairių pasaulio kampelių traukianti vieta, kur galima rasti sielos ramybę. Vakare grįšite namo.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

Pastabos

  • Lankomiems objektams papildomai turėti ~  30 EUR
  • Išvykimas:  7 val.
  • Išvykimo vieta:  Lukiškių a. prie šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčios Vilniuje
  • PASTABOS: Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Pasitark su specialistu!
Lina
Susisiek su Lietuvos specialiste Lina ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Autentiškieji Dzūkijos skoniai 1 d.
Lietuva
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.