Pažintis su Baikalu ir poilsis (10d/9n)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Apsilankysite gražiojoje Listvianka gyvenvietėje, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai
 • Važiuosite inžinerijos ir architektūros stebuklu Krugobaikalskaja geležinkeliu
 • Grožėsitės Mongolijos stepių kraštovaizdžiais
 • Apsilankysite vienoje iš daugelio Baikalo salų ir artimiau susipažinsite su krašto gyventojų kultūra
 • Poilsiu mėgausitės vaizdinguose ir smėlėtuose Baikalo paplūdimiuose
 • Susipažinsite su senoviniu Sibiro miestu Irkutsku
Dėmesio! Keliaujant į Rusiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

Žinoma, Baikalas – ne Viduržemio jūra ir jo pakrantė skiriasi nuo, tarkim, taip turistų pamėgtos turkiškos. Tačiau Baikalas taip pat gali pasigirti puikiais smėlėtais paplūdimiais ir šiltu vandeniu įlankose, saulėtų dienų kiekiu Baikalas jau lenkia Rygos pajūrį ir beveik pasiekėme Italijos pietus, o čia įgautas įdegis laikosi ilgiau negu ispaniškas. Bet vykti prie Baikalo tam, kad visą savaitę gulėtumėte paplūdimyje, turbūt nėra taip įdomu, tuo labiau, kad čia yra ką pasižiūrėti. Todėl siūlome jums sujungti malonumą su malonumu: aplankyti garsiąją Listvianką, pavažiuoti pasaulio architektūros šedevru laikoma Krugobaikalskaja geležinkeliu, pamatyti senovės šamanizmo tvirtovę – Olchono salą, ir tik po to įvertinti poilsį Baikalo paplūdimiuose.
1
diena
VILNIUS – IRKUTSKAS su persėdimu Maskvoje.
2
diena
IRKUTSKAS – LISTVIANKA (pietūs)
Atvykimas į Irkutską anksti ryte.  Apie 10val susitikimas su gidu. Šiandien Jūsų laukia ekskursija po Listvianka gyvenvietę dabar tapusios turistų traukos centru: sustoti apžvalginėje aikštelėje prie garsaus Šaman akmens, pasiklausyti romantiškos legendos apie Baikalo ežerą, apsilankyti vis dar veikiančioje stačiatikių Šv. Nikolajaus Čudotvorčo (Stebukladario) cerkvėje – laikomu visų keliautojų ir jūreivių globėju.Dieną užbaigti siūlytume suvenyrų turgelyje bei užsukti į šalia esančią žuvies turgavietę, kur jums pasiūlys visą įvairovę Baikalo žuvų, pagamintų skirtingais būdais.  Nakvynė viešbutyje.

3
diena
BAIKALO UOSTAS – SLIUDIANKA – UTULIKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Visą dieną jus iš kairės seks Baikalo ežeras, toks įvarus ir toks didingas. Iš pradžių dideliu laivu-keltu kirsite Angaros upės ištaką ir atsirasite didžiuliame Baikalo geležinkelio-upės uoste, kuris automobiliu nepasiekiamas.

Čia prasidės kelionė specialiu turistiniu traukiniu Krugobaikalskaja geležinkeliu – „Transsibo auksinė sagė“, įspūdingu XX am. pradžios inžinerijos ir architektūros stebuklu. Kelionės metu jums papasakos apie šių statybų istoriją, unikalias kelio savybes. Tunelių ir tiltų skaičius tokiame trumpame kelio ruože stebina. Vakare pasieksite piečiausią Baikalo tašką, didingų Hamar-Dabano kalnų papėdę, iš kur traukiniu nuvyksite į Irkutską. Vakarienė traukinyje. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
BAIKALAS – SALA OLCHON (pusryčiai, vakariene) 
Šiandien važiuosime stepėmis pro senovinius Buriatijos kaimus, per vaizdingas kalnų papėdes, Sibiro taiga, kuriuos vėliau vėl pakeis Mongolijos stepių kraštovaizdis.Keltu persikeliame į Olchoną – didžiausią iš 26 Baikalo salų. Plaukimas keltu apie 40 min.; pamatysite „Mažąją“ ir „Didžiąją“ jūras, t.y. dvi Baikalo dalis, atskirtas Olchonu, ir garsųjį sąsiaurį „Olchono vartai“, tarp salos ir žemyno. Dar 40 km kelio ir jūs – kaimelyje Chužir – salos sostinėje. Po įtemptos dienos ir gausių kelionės įspūdžių miegas po atviru dangumi mediniame name bus gilus ir ilgas. Nakvynė poilsio bazėje.
5
diena
OLCHON (pusryčiai, pietūs, vakariene)
Iš ryto apžvalginė ekskursija pesčiomis po apylinkes: pasivaikščiojimas po Chužir miestelį; šventojo Buchan iškišulio lankymas (Šamano uola) - vienos iš devynių Azijos šventovių, sakralios teik šamanistams tiek budistams ir lamaistams. Ekskursija į krašto muziejų, kur galima susipažinti su salos gyventojų senovės buitimi. Nakvynė poilsio bazėje.

6
diena
CHOBOJ (pusryčiai, pietūs, vakariene)
Vienos dienos ekskursija prie Choboj kyšulio – šiaurinės salos dalies – netoli plačiausios Baikalo vietos. O nuo paties kyšulio, kur atsiveria panoraminis vaizdas į šiaurinę Baikalo pusę, esant palankioms oro sąlygoms galima įžiūrėti Uškanio salas ir Sviatoj Nos pusiasalį. Pasivaikščiojimas po apylinkes, kurio metu gidas papasakos jums apie legendas, tradicijas ir papročius, susijusias su šiomis vietomis. Ir jei jau vietos dievai bus svetingai nusiteikę, jie suteiks jums galimybę pamatyti unikalią Baikalo nerpą – vienintelę ruonio giminaitę, gyvenančią gėlame vandenyje.
7
diena
POILSIS PRIE „MAŽOSIOS JŪROS“ (pusryčiai, pietūs, vakariene)
Plaukimas keltu atgal. Apsistojus vienoje iš poilsio bazių išsidėsčiusių ant Mažosios jūros kranto, galėsite mėgautis poilsiu Baikalo vaizdinguose smėlio paplūdimiuose, šiltu vandeniu įlankose ir vandens pramogomis (kateriai, "bananai" ir kt.). Nakvynė poilsio bazėje.

8
diena
POILSIS PRIE „MAŽOSIOS JŪROS“ (pusryčiai, vakariene) 
Laisva diena stovykloje. Smalsiausi galės apžiūrėti urvus ir Tažeranskio stepių druskos ežerus arba leistis į ekskursiją vandeniu po Mažosios jūros salas (papildomai), aktyvaus poilsio mėgėjams siūlome pasivažinėti dviračiais pakrante (papildomai), o mėgstančius pasišildyti saulėje ir vėl lauks smėlėtas paplūdimys ir šiltas įlankos vanduo. Nakvynė poilsio bazėje.

9
diena
IRKUTSKAS  (pusryčiai)
Po pusryčių išvykimas į Irkutska. Po keliui vėl pamatysite įspūdinga Pribailkalskają kalnų grandinę, ištisai nuklotą žaliuojančiais miškais. Atvykimas ir apgyvendinimas Irkutsko viešbutyje. Nakvynė viešbutyje.
10
diena
IRKUTSKAS (pusryčiai)
Paskutinė kelionės diena ir pažintis su senovinių Sibiro miestu Irkutsku. Apžvalginė ekskursija po miestą: aplankysite istorinį centrą, Angaros upės pakrantę, pamatysite architektūros paminklus. Taip pat jūsų laukia ekskursija į vieną gražiausių Sibiro katedrų – vienuolyną Znamenskij – žinomu savo ikonomis ir laidojimo vietomis (dekabristų kapai, Grigorijaus Šelichovo ir kt.). Siūlome apsilankyti centrinėje turgavietėje ir suvenyrų krautuvėje. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
11
diena
IRKUTSK-VILNIUS (pusryčiai)
Išvykimas namo. Skrydis Irkutsk – Vilnius su persėdimu Maskvoje.

Apie Rusiją

Rusija – didžiausia pagal plotą pasaulyje valstybė, besidriekianti nuo Baltijos jūros iki Ramiojo vandenyno. Rusija ribojasi su (iš vakarų į rytus): Norvegija, Suomija, Estija, Latvija, Baltarusija, Lietuva, Lenkija, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachstanu, Kinija, Mongolija ir Šiaurės Korėja. Rusija, tai šalis, turinti net 9 skirtingas laiko juostas, didžiausius naudingųjų išteklių resursus ir ketvirtadalį pasaulio gėlojo vandens. Baikal
Dėmesio! Keliaujant į Rusiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas Irkutsko (2 naktis), Listviankos (1 naktis) viešbučiuose dviviečiuose kambariuose; Olchono (3 naktis), prie Mažosios jūros (2 naktis) poilsio bazese;
 • Maitinimas pagal kelionės programą;
 • Pervežimai ir ekskursijos rusų kalba pagal kelionės programą (jeigu nenurodyta kitaip, už papildomą mokestį);
 • Gido paslaugos ekskursijų metu;
 • Bilietai į muziejus pagal kelionės programą (jeigu nenurodyta kitaip, už papildomą mokestį);
 • Bilietas į turistinį traukinį Krugobaikalskaja geležinkeliu;
 • Turas rusų kalba;
 • Papildoma nakvynė Irkutske paskutinę dieną;
 • Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų ir erkinio encifalito.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo biletai: Vilnius – Maskva - Irkutsk apie 622 EUR;
 • Rusijos turistinė viza – 78 EUR;
 • Pervežimas viešbutis - oro uostas paskutinę dieną (15 EUR/asm);
 • Medicininių išlaidų draudimas.

Pastabos

 • Priemoka už vienvietį viešbučio kambarį 434 EUR
 • Papildoma nakvynė Irkutske - 46 EUR/asm
 • Išsiregistravimo laikas viešbutyje 12 val.
 • Apsigyvenant anksčiau arba išvykstant vėliau nurodyto išsiregistravimo laiko taikomas papildomas mokestis, atsižvelgiant į valandinius/paros apgyvendinimo tarifus.
Pasitark su specialistu!
Laura
Susisiek su Rusijos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės