1001 nakties šalyje: miestų ir dykumos turas su poilsiu Suvairoje

Kelionės akcentai

 • Į kainą įskaičiuotas skrydis su „Turkish airlines“ arba „Lufthansa“ avialinijomis ir registruotas bagažas!
 • Kasablankoje aplankysime didžiausią veikiančią Afrikos mečetę
 • Fotoaparato iš rankų nepaleisime mėlynumu užburiančiame Šefšaueno mieste
 • Maroko mozaikomis grožėsimės Fese, dvasinėje Maroko sostinėje
 • Saulę palydėsime didžiausioje pasaulyje tropinėje dykumoje – Sacharoje
 • Aplankysime kino kūrėjų pamėgtą, žymųjį berberų kaimelį Ait Benhadu
 • Pasivaikščiosime siauromis, amžius menančiomis Marakešo medinos gatvelėmis
 • Prie marokietiškos dvasios prisiliesime autentika alsuojančiose nakvynės vietose
 • Jūros gėrybių ragausime Atlanto vandenyno pakrantėje – Suvairoje
Nuo1265
1395€
2022 04 01 ir daugiau datų
skrydis įskaičiuotas
Dėmesio! Keliaujant į Maroką dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

Marokas – turbūt didžiausių kontrastų, gražiausio kultūrinio palikimo ir mieliausių žmonių šalis Afrikoje. Aukšti kalnai, plačios dykumos, raižyta kranto linija ir vingiuojančių skersgatvių pilni senoviniai miestai palieka neišdildomą įspūdį. Ieškote vidinės harmonijos, norite pabėgti nuo kasdienybės, mėgstate pažinti naujas kultūras, o nepaprasto grožio saulėlydžius trokštate stebėti kiekvieną vakarą? Laikas krautis daiktus ir leistis į kontrastų bei naujų pažinčių kupiną kelionę po įspūdingąjį Afrikos perlą!

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU!!!

MARGIRIS

Niekada nebuvau rami siela. Jau daugiau nei dvidešimt metų sukuosi turizmo verpetuose. Pradžioje pamažu, o vėliau su visa jėga patraukė platesnis Pasaulis. Taip susiklostė, kad likimas nunešė į Rytietišką pasaulį, kuris ir iki šiol išlieka ganėtinai paslaptingas, egzotiškas ir iki galo nepažįstamas mums visiems. Vaikystėje girdėtos ir skaitytos pasakos -  "Tūkstantis ir viena naktis". Jose buvęs gyvenimas, rūmai, karavanai, Rytų turtai ir paslaptys. Visa tai tapo pasiekiama. Žinoma, realus gyvenimas skiriasi ir pasakose aprašomi kraštai tapo moderniais, tačiau išliko ta paslaptis, ir smalsumas mane vedė ir veda keliauti kuo toliau, ir pamatyti kuo daugiau: jei į dykumą, tai kuo toliau. Nors daugiausia laiko praleidau Egipte ir gyvenu Turkijoje, tačiau Jordanija, Izraelis, Palestina, Marokas ir Tunisas puikiai papildė mano darbo ir nuotykių patirties bagažą. Šių šalių kultūra ir istorija tokia pat marga kaip ir tanuros šokėjo rūbas. Kadangi vis dar nesu rami siela, tai smalsumu mielai užkrečiu ir kitus.

 

Planuojami skrydžio laikai su „Turkish airlines“ avialinijomis:

Vilnius (12:00) – Stambulas (14:40 – 12:10) – Kasablanka (14:50) +1d.

Marakešas (16:05) –  Stambulas (23:05 – 17:00) – Vilnius (19:35) +1d.

 

Planuojami skrydžio laikai su „Lufthansa“ avialinijomis:

Vilnius (18:30) – Frankfurtas (19:40 - 22:15) – Kasablanka (00:45) +1d.

Kasablanka (01:40) –  Frankfurtas (06:05 - 10:20) – Vilnius (13:20)

 

1
diena
VILNIUS – STAMBULAS
Skrydis iš Vilniaus į Stambulą su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“. Šiąnakt mūsų lauks nakvynė viešbutyje Stambule. 
2
diena
STAMBULAS – KASABLANKA (pusryčiai)
Šiandien tęsime savo kelionę ir skrisime į Kasablanką. Kasablanka – Maroko ekonomikos sostinė. Didžiausias Maroko miestas ir pagrindinis uostas yra vienas moderniausių šalies miestų. Nakvynė viešbutyje Kasablankoje.
3
diena
KASABLANKA – RABATAS – TANŽERAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime įspūdingą Hasano II-ojo mečetę (Hassan II Mosque)*. Hasano II-ojo mečetė ya didžiausia veikianti mečetė visoje Afrikoje, ir septinta pagal dydį pasaulyje. Vėliau keliausime į administracinę Maroko sostinę Rabatą (90 km, ~1,5 val.). Vyksime į turą po istoriniais, kultūros bei meno paskirties pastatais garsėjantį miestą ir pirmiausiai apžiūrėsime karališkuosius Mechouaro rūmus (Dar el-Makhzen). Praeisime ir senąjį tradicinį Oudajos rajoną (Kasbah of the Udayas). Siauros gatvelės ir namai, nudažyti taip, kad kurtų optines iliuzijas – vienas įdomiausių ir unikaliausių reginių Afrikoje. Apžiūrėsime ir istorinį pastatą, kuriame palaidotas Maroko karalius ir du jo sūnūs – Mohamedo V mauzoliejų (Mausoleum of Mohammed V). Tiesiai prieš mauzoliejų išvysime ir nebaigtą statyti Hasano bokštą (Hassan Tower). 1195 m. sultono Jakubo Mansuro (Yakub al-Mansour) paliepimu pradėtas statyti minaretas tuo metu turėjo būti aukščiausias pasaulyje, tačiau sultonui mirus sustojo ir statybos. Išvyksime į Tanžerą (Tanger) (250 km, ~3,5 val.). Nakvynė viešbutyje Tanžere.
4
diena
TANŽERAS – ŠEFŠAUENAS (pusryčiai)
Remiantis Graikijos mitologija, Tanžero miestą įkūrė Antėjas – Gajos ir Poseidono sūnus. Herakliui uždusinus Antėją, miestas pavadintas jo našlės Tingos vardu. Po pusryčių apžiūrėsime istorinį Tanžero simbolį – Sultono rūmus. Šiuo metu rūmai talpina du muziejus – Maroko Meno ir Senovės muziejų.  Ekskursijos metu taip pat pasivaikščiosime po įspūdingą senamiestį, iš kurio matosi kitame Gibraltaro krante stūksanti Ispanija. Vėliau keliausime link Šefšaueno (Chefchaouen) (115 km, ~2,5 val.). Šefšauenas, mažas miestelis šiaurės Maroke, turi turtingą istoriją, gražią gamtą ir nuostabią architektūrą. Bet labiausiai jis garsėja dėl savo mėlynumo – namų sienos, suoliukai, gėlių vazonėliai – viskas aplinkui mėlynos spalvos. Toks mėlynumas miestui suteikia užburiančią atmosferą. Šefšaueno miestas taip pat garsėja įspūdingais audiniais ir kilimais, akį traukia originalūs ir puošnūs ornamentai. Iš čia nė vienas keliautojas neišvyksta neparagavęs tradicinio sūrio bei nepaskanavęs ožkos pieno. Nakvynė viešbutyje Šefšauene.

5
diena
ŠEFŠAUENAS – FESAS (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime į Fesą (200 km, ~4 val.). Pažintį su Feso miestu pradėsime pasivaikščiojimu po viduramžius menančią mediną. Didžiulė senoji miesto dalis, kurią sudaro tūkstančiai siauručių gatvelių, užburia savo autentiškumu, judrumu, kvapais ir, žinoma, spalvomis. Sustosime prie įspūdingų Karališkųjų rūmų (Dar al-Makhzen) esančių Fes el Dždide (Fes el-Jdid), naujoje Feso dalyje. Nors į rūmų vidų patekti draudžiama, tačiau juos galima apžiūrėti ir iš išorės – įspūdis garantuotas. Šie rūmai buvo pastatyti  XIII–XIV a., Marinidų dinastijos valdymo laikais. Ekskursijos metu užsuksime ir į seniausią Maroko žydų rajoną Melahą (Mellah), įkurtą XIV a. Nakvynė viešbutyje Fese.

6
diena
FESAS – MIDELTAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių tęsime ekskursiją po Feso senamiestį. Apžiūrėsime medinos viduryje esančias Atarino (Al-Attarine Madrasa) ir Bu Inanijos (Bou Inania Madrasa) medreses – unikalias arabiškas mokslo įstaigas, taip pat nuostabų mozaikinį „Dailidžių fontaną“ (el-Nejjarine), mečetę su Mulai Idriso II kapu (Moulay Idris II), vietinį Feso turgų. Vaikščiodami po siauras Fes al Balio (Fes al Bali) gatveles gėrėsimės didingomis mečetėmis, įspūdinga architektūra, mozaikomis ir sienų raižiniais bei fontanais. Kadangi Fesas garsėja savo amatais, kelionės metu užsuksime ir į žymiausią medinos vietą – odų raugyklą. Šioje vietoje grįšime tarsi šimtus metų atgal – nosį riečiantys kvapai, darbuojasi tik vyrai, darbui naudojami asilai. Čia iš marokietiškos odos gaminami aukščiausios kokybės dirbiniai, drabužiai, batai, o iš labiausiai vertinamos ožkos odos dirbami knygų viršeliai. Po pietų keliausime į Mideltą (210 km, ~4 val.), kuris, kaip sufleruoja jo pavadinimas, yra pačiame Maroko centre. Mideltas – neturistinis Maroko miestas, esantis pusiaukelėje tarp kito svarbaus mūsų objekto – Sacharos dykumos. Nakvynė viešbutyje Midelte.
7
diena
MIDELTAS – ERFUDAS – MERZUGA (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien iš paties ryto vyksime į Erfudą (Erfoud). Miestas gana gerai žinomas pasaulyje, nes jo apylinkės, primenančios Marsą, naudotos marsaeigių bandymuose. Kelias vingiuoja pro Er Rašidiją (Errachidia), jaukų prancūzų įkurtą miestelį, atverdamas nuostabius Atlaso kalnų vaizdus. Išvysime Zizo upės suformuotą slėnį, dramatiškai įsiliejusį į dykumas ir sudarantį „koridoriaus“ vaizdą. Keliaujant (270 km, ~4,5 val.) atsiveriantis vaizdas užgniaužia kvapą! Atvyksime į Merzugą (Merzouga), čia įsikursime nuostabiame palapinių miestelyje Sacharos pakraštyje. Taip pat šioje įspūdingoje palei dykumą išsiplėtusioje vietovėje lauks ir vakarienė. Nakvynė patogioje palapinėje Merzugoje.
8
diena
MERZUGA – TINGYRAS – AIT BENHADU (pusryčiai, vakarienė)
Anksti ryte galėsime pasimėgauti auksiniu saulėtekiu dykumoje. Dar daugiau unikalumo šiam rytui suteiks neeilinė transporto priemonė – josime kupranugariais* per didžiules smėlio kopas, žinomas Šebi Ergo (Erg Chebbi) vardu. Pasigrožėję nuostabiu saulėtekiu ir papusryčiavę išvyksime. Keliausime itin vaizdingu maršrutu Atlaso kalnais (370 km, ~5,5 val.). Kelias tęsiasi iki žymaus Tingyro miesto, kurį supa nepakartojamai gražios apylinkės. Aplankysime Todros kanjoną (Todrha Gorge), vieną įspūdingiausių Maroko vietų. Nuostabaus grožio raudonos kalnų olos – itin mėgstama turistų vieta puikioms nuotraukoms. Keliausime pro Dadeso upės kanjoną (Dades River Kanyon), grožėsimės rožių slėniu, kuris garsus jame auginamomis itin aromatingomis rožėmis „Rosa damascena“ ir iš rožių žiedlapių gaminamu tualetiniu vandeniu. Atvykus į Ait Benhadu (Ait Benhaddou), lauks vakarienė. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose Ait Benhadu.

9
diena
AIT BENHADU – MARAKEŠAS (pusryčiai)
Sočiai papusryčiavus mūsų lauks pažintis su itin garsiu marokietišku kaimeliu Ait Benhadu upės slėnio pakraštyje. Tai visame Maroke žinomas, grožiu išsiskiriantis, ochros spalvos berberų kaimelis, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Šiame slėnyje nufilmuota „Gladiatoriaus“, „Mumijos“, „Persijos princo" ir kt. filmų scenų – šis faktas į įspūdingąjį Ait Benhadu miestą traukia ir populiariosios kultūros mėgėjus. Vėliau kelionę tęsime link Marakešo (175 km, ~4 val.), pravažiuodami pro Tiška perėją (Tizi-n-Tichka) (2270 m). Atvyksime į Marakešą. Marakešas – Atlaso kalnų papėdėje įsikūręs miestas, dėl savo pastatų spalvos dar vadinamas rožiniu arba raudonuoju. Užsuksime į žymiąją Marakešo Džema el Fna aikštę (Jemaa el-Fna), kuri tikrai nepalieka abejingų. Tai – miesto širdis. Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai, o naktį aikštė pabunda ir čia galima sutikti akrobatų, būrėjų, muzikantų bei pasakotojų. Autentikos ir Maroko dvasios pasisemsime šiąnakt nakvodami riadoje – tai tradiciniai buvę Maroko turtingųjų namai, turintys vidinį sodą, šiomis dienomis virtę mėgstama keliautojų nakvynės vieta.
10
diena
MARAKEŠAS – SUVAIRA (pusryčiai)
Po pusryčių mūsų lauks apžvalginė ekskursija po Marakešą. Šis karališkas, rytų prabanga tviskantis miestas ilgą laiką buvo šalies sostinė, tad jame gausu įvairiausių muziejų, architektūros paminklų ir, žinoma, religinių relikvijų. Pirmiausia stabtelėsime prie Kutubijos mečetės (Koutoubia Mosque), kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Apžiūrėję raudonų plytų milžiną, pasivaikščiosime Marakešo medinoje (Medina of Marrakech). Tai unikali seniausia miesto dalis, kurią išraizgę daugybė mažų gatvelių. Nors visas Marakešas alsuoja imperatoriška istorija, būtent UNESCO saugomoje Medinoje galima pajusti tikrąją prabėgusių amžių dvasią. Aplankysime vieną gražiausių Marakešo objektų – Mažorelio botanikos sodą (Jardin Majorelle)*. Apžiūrėsime Bahijos rūmus (Bahia Palace), įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoravimo meno pavyzdys. Gerai iki šių dienų išsilaikę rūmų kambariai stebina savo elegantišku dekoru, kuriam sukurti buvo naudojamas auksas, oniksas ir marmuras. Po pietų išvyksime į Suvairą (Essaouira) (190 km, ~3 val.). Nakvynė viešbutyje.

11
diena
SUVAIRA (pusryčiai)
Suvaira – miestas Atlanto vandenyno pakrantėje, turintis platų smėlio paplūdimį ir be galo žavingą mediną. Senovėje jis buvo vienas iš svarbiausių Maroko uostamiesčių. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė. Šiandien – tai mėgstamas jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus. Poilsis ir laisvas laikas Suvairoje.

12
diena
SUVAIRA – MARAKEŠAS – STAMBULAS (pusryčiai)
Šiandien atsisveikinsime su Suvaira ir vyksime į Marakešą (190 km, ~3 val.), kur mūsų lauks skrydis į Stambulą. Stambule apsistosime nakvynei viešbutyje. 
13
diena
 STAMBULAS – VILNIUS (pusryčiai)
Šiandien po pietų mūsų lauks skrydis ir grįžimas į Vilnių.

Nuo1265
1395€
2022 04 01 ir daugiau datų
skrydis įskaičiuotas

Apie Maroką

Marokas – valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Ribojasi su Alžyru rytuose, Vakarų Sachara pietuose, Atlanto vandenynu vakaruose bei Gibraltaro sąsiauriu ir Viduržemio jūra šiaurėje. Nuo 1975 m. Marokas valdo didžiąją Vakarų Sacharos dalį, tačiau ši aneksija nėra visuotinai pripažįstama. Marokas yra konstitucinė monarchija ir iki 2017 metų sausio 30 dienos buvo vienintelė Afrikos šalis, nepriklausiusi Afrikos Sąjungai. Šiuo metu jis yra Ar

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Galioja akcija. Akcijos aprašymas »
Dėmesio! Keliaujant į Maroką dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kasablanka – Marakešas – Vilnius su persėdimu Stambule;
 • Registruotas bagažas 30 kg/asm., rankinis bagažas 8 kg/asm.;
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3–4* viešbučiuose ir tradiciniuose svečių namuose turo metu (12 nakvynių: 1 nakvynė Kasablankoje, 1 nakvynė Tanžere, 1 nakvynė Šefšaeune, 1 nakvynė Fese, 1 nakvynė Midelte, 1 nakvynė Ait Benhadu, 2 nakvynės Suvairoje, 1 nakvynė riadoje Marakeše, 1 nakvynė patogioje palapinėje Merzugoje, 2 nakvynės Stambule);
 • Programoje nurodytas maitinimas (12 pusryčių ir 4 vakarienės);
 • Anglakalbio arba rusakalbio vietinio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~10 EUR/asm., BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (įėjimas į Hasano II-ojo mečetę Kasablankoje ~12 EUR/asm., pusdienio ekskursija džipais dykumoje ~30 EUR/asm.; jojimas kupranugariais dykumoje ~25 EUR/asm., Mažorelio botanikos sodas ~10 EUR/asm.);
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 220 EUR;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuojams ir nešikams (~40-50 EUR/asm. viso turo metu);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. Susirinkus mažesniam keliautojų skaičiui, kelionė organizuojama su rusakalbiu arba anglakalbiu gidu (pagal grupės reikalavimą).
 • Kelionės metu numatytas kelionės vadovas – Margiris. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Kelionės vadovas grupę pasitinka Maroke, Kasablankos oro uoste.
 • 2022-04-01 kelionė vykdoma su „Lufthansa“ avialinijomis su trumpu persėdimu Frankfurto oro uoste, todėl nėra tarpinių nakvynių Stambule. Visos kelionės trukmė – 12 dienų.
 • Visos kelionės metu pravažiuojama ~2260 km.

Kelionės užsakymas

Galioja akcija. Akcijos aprašymas »

Nuo
1265
1395€

visiems: 1265 skrydis įskaičiuotas
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Evelina
Susisiek su Maroko specialiste Evelina ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu Juodų nuolaidų savaitė
Kosta Rika su vadovu iš Lietuvos
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu Juodų nuolaidų savaitė
Kerintis Marokas su poilsiu Suvairoje
Marokas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Garantuotas išvykimas Atidaryta keliautojams!
Gruzija (Sakartvelas)
Gruzija (Sakartvelas)
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.