1001 nakties šalyje: miestų ir dykumos turas (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Kelionės akcentai

 • Aplankysime vieną gražiausių religinių pastatų pasaulyje – Hasano II-ojo mečetę
 • Grožėsimės savo mėlynumu užburiančiu Šefšaueno miestu
 • Susipažinsime su dvasine Maroko sostine – Fesu
 • Važiuosime į žymųjį berberų kaimelį Ait Benhadu
Nuo1359
2021 03 10 ir daugiau datų
skrydis įskaičiuotas

Kelionės programa

Marokas – turbūt didžiausių kontrastų, gražiausio kultūrinio palikimo ir mieliausių žmonių šalis Afrikoje. Aukšti kalnai, plačios dykumos, raižyta kranto linija ir vingiuojančių skersgatvių pilni senoviniai miestai palieka neišdildomą įspūdį. Ieškote vidinės harmonijos, norite pabėgti nuo kasdienybės, mėgstate pažinti naujas kultūras, o nepaprasto grožio saulėlydžius trokštate stebėti kiekvieną vakarą? Laikas krautis daiktus ir leistis į kontrastų bei naujų pažinčių kupiną kelionę po įspūdingąjį Afrikos perlą!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU!!!

MARGIRIS

Niekada nebuvau rami siela. Jau daugiau nei dvidešimt metų sukuosi turizmo verpetuose. Pradžioje pamažu, o vėliau su visa jėga patraukė platesnis Pasaulis. Taip susiklostė, kad likimas nunešė į Rytietišką pasaulį, kuris ir iki šiol išlieka ganėtinai paslaptingas, egzotiškas ir iki galo nepažįstamas mums visiems. Vaikystėje girdėtos ir skaitytos pasakos -  "Tūkstantis ir viena naktis". Jose buvęs gyvenimas, rūmai, karavanai, Rytų turtai ir paslaptys. Visa tai tapo pasiekiama. Žinoma, realus gyvenimas skiriasi ir pasakose aprašomi kraštai tapo moderniais, tačiau išliko ta paslaptis, ir smalsumas mane vedė ir veda keliauti kuo toliau, ir pamatyti kuo daugiau: jei į dykumą, tai kuo toliau. Nors daugiausia laiko praleidau Egipte ir gyvenu Turkijoje, tačiau Jordanija, Izraelis, Palestina, Marokas ir Tunisas puikiai papildė mano darbo ir nuotykių patirties bagažą. Šių šalių kultūra ir istorija tokia pat marga kaip ir tanuros šokėjo rūbas. Kadangi vis dar nesu rami siela, tai smalsumu mielai užkrečiu ir kitus.

Planuojami skrydžio laikai:

Vilnius (18:50) - Frankfurtas (20:00 - 22:15) - Kasablanka (00:45) +1d.

Kasablanka (01:40) -  Frankfurtas (06:05 - 10:00) - Vilnius (13:00)

1
diena
VILNIUS – KASABLANKA
Naktį atskridę į Kasablankos oro uostą, vyksime iki viešbučio. Nakvynė viešbutyje Kasablankoje.
2
diena
KASABLANKA – RABATAS – TANŽERAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime įspūdingą Hasano II-ojo mečetę (Hassan II Mosque)*. Vėliau keliausime į administracinę Maroko sostinę Rabatą. Vyksime į turą po istoriniais, kultūros bei meno paskirties pastatais garsėjantį miestą ir pirmiausiai apžiūrėsime karališkuosius Mechouaro rūmus (Dar el-Makhzen). Praeisime ir senąjį tradicinį Oudajos rajoną (Kasbah of the Udayas). Siauros gatvelės ir namai, nudažyti taip, kad kurtų optines iliuzijas – vienas įdomiausių ir unikaliausių reginių Afrikoje. Apžiūrėsime ir istorinį pastatą, kuriame palaidotas Maroko karalius ir du jo sūnūs – Mohamedo V mauzoliejų (Mausoleum of Mohammed V). Tiesiai prieš mauzoliejų išvysime ir nebaigtą statyti Hasano bokštą (Hassan Tower). 1195 m. sultono Jakubo Mansuro (Yakub al-Mansour) paliepimu pradėtas statyti minaretas tuo metu turėjo būti aukščiausias pasaulyje, tačiau sultonui mirus sustojo ir statybos. Išvyksime į Šefšaueną. Nakvynė viešbutyje.
3
diena
TANŽERAS – ŠEFŠAUENAS – FESAS (pusryčiai)
Remiantis Graikijos mitologija, Tanžero miestą įkūrė Antėjas – Gajos ir Poseidono sūnus. Herakliui uždusinus Antėją, miestas pavadintas jo našlės Tingos vardu. Po pusryčių apžiūrėsime istorinį Tandžero simbolį – Sultono rūmus. Šiuo metu rūmai talpina du muziejus – Maroko Meno ir Senovės muziejų.  Ekskursijos metu taip pat pasivaikščiosime po įspūdingą senamiestį, iš kurio matosi kitame Gibraltaro krante stūksanti Ispanija. Vėliau keliausime link Šefšaueno. Šefšauenas, mažas miestelis šiaurės Maroke, turi turtingą istoriją, gražią gamtą ir nuostabią architektūrą. Bet labiausiai jis garsėja dėl savo mėlynumo – namų sienos, suoliukai, gėlių vazonėliai – viskas aplinkui mėlynos spalvos. Toks mėlynumas miestui suteikia užburiančią atmosferą. Šefšaueno miestas taip pat garsėja įspūdingais audiniais ir kilimais, akį traukia originalūs ir puošnūs ornamentai. Iš čia nė vienas keliautojas neišvyksta neparagavęs tradicinio sūrio bei nepaskanavęs ožkos pieno. Išvyksime į Fesą. Nakvynė viešbutyje Fese.

4
diena
FESAS (pusryčiai)
Šiandien visa diena bus skirta pažinčiai su Fesu – dvasine Maroko sostine. Tai ne tik prestižinis religijos, bet ir politikos bei mokslo centras. Kaip ir Marakešas, Fesas laikomas vienu iš keturių „imperatoriškųjų“ Maroko miestų ir pasaulyje puikiai žinomas dėl įspūdingo kultūrinio palikimo. Pažintį su miestu pradėsime pasivaikščiojimu po viduramžius menančią mediną – Feso senamiestį. Didžiulė senoji miesto dalis, kurią sudaro tūkstančiai siauručių gatvelių, užburia savo autentiškumu, judrumu, kvapais ir, žinoma, spalvomis. Pirmiausia apžiūrėsime medinos viduryje esančias Atarino (Al-Attarine Madrasa) ir Bu Inanijos (Bou Inania Madrasa) medreses – unikalias arabiškas mokslo įstaigas, taip pat nuostabų mozaikinį „Dailidžių fontaną“ (el-Nejjarine), mečetę su Mulai Idriso II kapu (Moulay Idris II), vietinį Feso turgų. Verta sustoti ir prie įspūdingų Karališkųjų rūmų (Dar al-Makhzen) esančių Fes el Dždide (Fes el-Jdid), naujoje Feso dalyje. Nors į rūmų vidų patekti draudžiama, tačiau juos galima apžiūrėti ir iš išorės – įspūdis garantuotas. Šie rūmai buvo pastatyti XIII–XIV a., Marinidų dinastijos valdymo laikais. Ekskursijos metu užsuksime ir į seniausią Maroko žydų rajoną Melahą (Mellah), įkurtą XIV a. Vaikščiodami po siauras Fes al Balio (Fes al Bali) gatveles gėrėsimės didingomis mečetėmis, įspūdinga architektūra, mozaikomis ir sienų raižiniais bei fontanais. Kadangi Fesas garsėja savo amatais, kelionės metu užsuksime ir į žymiausią medinos vietą – odų raugyklą. Šioje vietoje grįšime tarsi šimtus metų atgal – nosį riečiantys kvapai, darbuojasi tik vyrai, darbui naudojami asilai. Čia iš marokietiškos odos gaminami aukščiausios kokybės dirbiniai, drabužiai, batai, o iš labiausiai vertinamos ožkos odos dirbami knygų viršeliai. Nakvynė viešbutyje.

5
diena
FESAS – MIDELTAS – ERFUDAS – MERZUGA  (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien iš paties ryto vyksime į Erfudą (Erfoud). Miestas gana gerai žinomas pasaulyje, nes jo apylinkės, primenančios Marsą, naudotos marsaeigių bandymuose. Pakeliui pravažiuosime Mideltą (Midelt), kuris, kaip sufleruoja jo pavadinimas, yra pačiame Maroko centre. Išsidėstęs tarp didžiulių Atlaso kalnų masyvų, miestas yra svarbus Maroko agrokultūros centras. Nuo Midelto kelias vingiuoja link Er Rašidijos (Errachidia), jaukaus prancūzų įkurto miestelio, atverdamas nuostabius Atlaso kalnų vaizdus. Išvysime Zizo upės (Ziz River) suformuotą slėnį, dramatiškai įsiliejusį į dykumas ir sudarantį „koridoriaus“ vaizdą. Keliaujant atsiveriantis vaizdas užgniaužia kvapą! Vakarop atvyksime į Merzugą (Merzouga), čia įsikursime nuostabiame palapinių miestelyje. Taip pat šioje įspūdingoje palei dykumą išsiplėtusioje vietovėje mūsų lauks ir vakarienė. Nakvynė patogioje palapinėje.
6
diena
MERZUGA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių sėdę į džipus* pusdieniui vyksime patyrinėti dykumos. Mažame autentiškame Hasilabedo (Hassilabied) kaimelyje apžiūrėsime drėkinimo sistemą. Netoli Merzugos pravažiuosime Dajet Sridžio ežerą (Dayet Sriji), kuris pavasarį privilioja būrius rožinių flamingų bei gausybę laukinių gyvūnų. Aplankysime Chemlijos kaimelį (Khemliya), kuriame gyvena juodaodžių vergų palikuonys, išeiviai iš Sudano. Pasimėgavę puodeliu mėtų arbatos ir gnavų tautos muzika, įveikdami smėlio kopas, tęsime kelionę.

Vakarop galėsime pasigrožėti auksiniu saulėtekiu dykumoje. Dar daugiau unikalumo šiam vakarui suteiks neeilinė transporto priemonė – josime kupranugariais* per didžiules smėlio kopas, žinomas Šebi smėlyno (Erg Chebbi) vardu. Tai vienas iš dviejų Sacharoje esančių smėlynų, kurio kopų aukštis siekia net 150 m. Pasimėgavę nuostabiu saulėlydžiu grįšime nakvoti į palapinę.

7
diena
MERZUGA – TINGHIRAS – AIT BENHADU (pusryčiai, vakarienė)
Anksti ryte galėsime pasimėgauti auksiniu saulėtekiu dykumoje. Dar daugiau unikalumo šiam rytui suteiks neeilinė transporto priemonė – josime kupranugariais* per didžiules smėlio kopas, žinomas Šebi Ergo (Erg Chebbi) vardu. Tai vienas iš dviejų Sacharoje esančių smėlynų, kurio kopų aukštis siekia net 150 m aukštį. Pasigrožėję nuostabiu saulėtekiu ir papusryčiavę išvyksime. Keliausime itin vaizdingu maršrutu Atlaso kalnais. Kelias tęsiasi nuo Kazbos iki Dadeso upės kanjono (Dades River Kanyon), toliau iki žymaus Tinghiro miesto (Tinghir), kurį supa nepakartojamai gražios apylinkės. Aplankysime Todros kanjoną (Todrha Gorge), vieną įspūdingiausių Maroko vietų. Kelių šimtų metrų ilgio Todros tarpeklio sienos eina siauryn, tuo pačiu į viršų stiebiasi net iki 300 m aukščio. Nuostabaus grožio raudonos kalnų olos – itin mėgstama turistų vieta puikioms nuotraukoms. Pakeliui taip pat galėsime pasigrožėti rožių slėniu (Valley of Roses), kuris garsus jame auginamomis itin aromatingomis rožėmis „Rosa damascena“ ir iš rožių žiedlapių gaminamu tualetiniu vandeniu. Atvykus į Ait Benhadu lauks vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8
diena
AIT BENHADU – MARAKEŠAS (pusryčiai)
Sočiai papusryčiavus mūsų lauks pažintis su itin garsaus marokietiško kaimelio Ait Benhadu (Ait Benhaddou) upės slėnio pakraštyje. Tai visame Maroke žinomas, grožiu išsiskiriantis, ochros spalvos berberų kaimelis, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Dėl ypatingai išraiškingo kraštovaizdžio ne vienas režisierius nusprendė čia įgyvendinti savo idėją. Šiame slėnyje nufilmuota „Gladiatoriaus“, „Mumijos“, „Persijos princo" ir kt. filmų scenų – šis faktas į įspūdingąjį Ait Benhado miestą traukia ir populiariosios kultūros mėgėjus. Kelionę tęsime pravažiuodami pro Tizi n/Tichka perėją (2270 m). Atvyksime į Marakešą. Marakešas – Atlaso kalnų papėdėje įsikūręs miestas, dėl savo pastatų spalvos dar vadinamas rožiniu arba raudonuoju. Užsuksime į žymiąją Marakešo Džema el Fna aikštę (Jemaa el-Fna), kuri tikrai nepalieka abejingų. Tai miesto širdis – čia tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, istorijų pasakotojai, kvepalų, vaistinių žolelių ir prieskonių pardavėjai, šou rengia ugnies rijikai. Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai, o naktį aikštė pabunda ir čia galima sutikti akrobatų, būrėjų, muzikantų bei pasakotojų. Nakvynė riade.
9
diena
MARAKEŠAS – SUVAIRA (pusryčiai)
Po pusryčių lauks apžvalginė ekskursija po Marakešą. Šis karališkas, rytų prabanga tviskantis miestas ilgą laiką buvo šalies sostinė, tad jame gausu įvairiausių muziejų, architektūros paminklų ir žinoma, religinių relikvijų. Pirmiausia stabtelėsime prie Kutubijos mečetės (Koutoubia Mosque), kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Apžiūrėję raudonų plytų milžiną, pasivaikščiosime Marakešo medinoje (Medina of Marrakech). Tai unikali seniausia miesto dalis, kurią išraizgę daugybė mažų gatvelių. Nors visas Marakešas alsuoja imperatoriška istorija, būtent UNESCO saugomoje Medinoje galima pajusti tikrąją prabėgusių amžių dvasią. Aplankysime vieną gražiausių Marakešo objektų – Mažorelio botanikos sodą (Jardin Majorelle)*. Apžiūrėsime Bahijos rūmus (Bahia Palace), įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoravimo meno pavyzdys. Gerai iki šių dienų išsilaikę rūmų kambariai stebina savo elegantišku dekoru, kuriam sukurti buvo naudojamas auksas, oniksas ir marmuras. Po pietų išvyksime į Suvairą (Essaouira). Nakvynė viešbutyje.

10
diena
SUVAIRA (pusryčiai)
Suvaira (Essaouira) – miestas Atlanto vandenyno pakrantėje, turintis be galo žavingą mediną. Senovėje jis buvo vienas iš svarbiausių Maroko uostamiesčių. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė. Šiandien – tai mėgstamas jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus. Poilsis ir laisvas laikas Suvairoje.

11
diena
SUVAIRA – KASABLANKA – VILNIUS (pusryčiai)
Šiandien atsisveikinsime su Suvaira ir antroje dienos pusėje vyksime į Kasablanką kelionei namo. Tikimės, kad išpildėme visus Jūsų lūkesčius ir mielai lauksime Jūsų kitose mūsų kelionėse! 
12
diena
VILNIUS
Grįžimas į Vilnių.
Nuo1359
2021 03 10 ir daugiau datų
skrydis įskaičiuotas

Apie Maroką

Marokas – valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Ribojasi su Alžyru rytuose, Vakarų Sachara pietuose, Atlanto vandenynu vakaruose bei Gibraltaro sąsiauriu ir Viduržemio jūra šiaurėje. Nuo 1975 m. Marokas valdo didžiąją Vakarų Sacharos dalį, tačiau ši aneksija nėra visuotinai pripažįstama. Marokas yra konstitucinė monarchija ir iki 2017 metų sausio 30 dienos buvo vienintelė Afrikos šalis, nepriklausiusi Afrikos Sąjungai. Šiuo metu jis yra Ar

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Galioja akcija. Akcijos aprašymas »

Į kainą įskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kasablanka – Vilnius su persėdimu Frankfurte;
 • Registruotas bagažas 23 kg/asm., rankinis bagažas 8 kg/asm.;
 • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3–4* viešbučiuose turo metu (10 nakvynių: 1 naktis Kasablankoje, 1 naktis Šefšauene, 2 naktys Fese, 1 naktis Ait Benhadu, 2 naktys Suvairoje, 1 naktis riade Marakeše (riadas – tradiciniai buvę Maroko turtingųjų namai turintys vidinį sodą), 2 naktys patogioje palapinėje Merzugoje);
 • Maitinimas visos kelionės metu (10 pusryčių ir 4 vakarienės);
 • Anglakalbio/rusakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo į programoje nurodytus objektus bilietai.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~10 EUR/asm);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (įėjimas į Hasano II-ojo mečetę Kasablankoje 12 EUR/asm., pusdienio ekskursija džipais dykumoje ~30 EUR/asm.; jojimas kupranugariais dykumoje ~25 EUR/asm., Majorelle botanikos sodas 7 EUR/asm.);
 • Priemoka už vienvietį kambarį 220 EUR;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuojams ir nešikams (~40 EUR/asm. viso turo metu);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. Nesusirinkus 10 keliautojų kelionė organizuojama su rusakalbiu arba anglakalbiu kalbančiu gidu (pagal grupės reikalavimą).
 • Kelionės metu numatytas kelionės vadovas Margiris. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
 • Vadovas grupę pasitinka Kasablankoje.
 • Visos kelionės metu pravažiuojama ~2350 km.
 • Vykstant į Maroką būtinas pasas, galiojantis dar 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Vizos nereikalingos.

Kelionės užsakymas

Galioja akcija. Akcijos aprašymas »

Nuo
1359

visiems: 1359 skrydis įskaičiuotas
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Gintarė
Susisiek su Maroko specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės