Laukinės gamtos magija: Čilė ir Argentina su Patagonija (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Išskirtinis maršrutas su centrine Čile  tik „Kelionių akademijoje“
 • Žvilgsnis į kontrastingiausias planetos vietoves – nuo dykumų iki ledynų
 • Galimybė iš arti pamatyti laisvėje gyvenančius flamingus, ruonius ir pingvinus
 • Žavėsimės kiekvieno keliautojo svajone – įspūdingąja Patagonija
 • Viešnagė mitais ir magija apipintoje Čilojės saloje
Dėmesio! Keliaujant į Čilę dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

Šios kelionės metu atrasime viską – pramogomis ir modernumu alsuojančius Santjago ir Buenos Airių didmiesčius, laukinės gamtos įvairovę, vulkanus, nuostabaus grožio kalnų grandines...  Kelionės metu susipažinsime su vietinių kultūra, paragausime tradicinių valgių. Mėnulį primenančius Atakamos dykumos kraštovaizdžius keis centriniam Čilės regionui būdinga Skandinaviją primenanti žaluma, o kelionės įspūdžius apvainikuos įspūdingi Patagonijos ledynai, tad nuotykių tikrai netrūks!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU!

ŽILVINAS

„Čilė – tarsi didžiulė geografijos enciklopedija. Tai idealus kraštas įspūdingų peizažų mylėtojams ir kontrastų mėgėjams. Sausiausia pasaulio dykuma yra didžiausio vandenyno pašonėje, snieguotos viršukalnės įrėmina saulės įkaitintus slėnius, grėsmingi ugnikalnių siluetai dominuoja greta idiliškų miestelių, o 21 amžiaus technologijos ir ekonominis bumas netikėtai persipina su archajiškomis tradicijomis. Žemyno apačioje esanti pietų Patagonija - tikras pasaulio pakraštys, kurį dalinasi Čilė ir Argentina. Tai vėjo nugairintos stepės, ledo laukai, atšiaurus vandenynas ir vieni įspūdingiausių kalnų peizažų visame žemyne."

Žilvinas – profesionalus muzikantas, atvykęs į Čilę 2008 metais ir per 11 metų tapęs čia beveik vietiniu. Turi šeimą, augina du sūnus. Šį kraštą pamilo dėl jo įspūdingos gamtos, patrauklaus klimato ir kaitrios saulės, gero maisto ir žmonių šiltumo. Dirbdamas su turistais, Žilvinas suderina lietuvišką mentalitetą su puikiu vietinės specifikos žinojimu.

1
diena
VILNIUS – SANTJAGAS
Skrydis į Čilės sostinę Santjagą (apie 6,3mln. gyventojų) esantį šalies viduryje. Didžiausias šalies miestas yra šalia Andų kalnų, kurie matomi iš daugelio Santiago vietų. 1541 m. Santjago miestą atrado ispanų užkariautojas Pedras de Valdivija. Nuo tada šis miestas laikomas šalies sostine.
2
diena
SANTJAGAS
Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį. Po pietų vyksime į apžvalginį turą Santjago mieste, viename iš didžiausių Amerikos žemyne. Čilės sostinė įsikūrusi prie sraunios Mapočo upės (110 km ilgio) tekančios iš Andų kalnų. Šiandien Santjage gyvena apie 40% visų šalies gyventojų. Kiekvienas miesto rajonas turi savitą veidą. Nakvynė viešbutyje Santjago mieste.
3
diena
SANTJAGAS – VINJA DEL MARAS – VALPAREIZAS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Popietės metu išvyksime į Vinja del Maro miestą (apie 325 tūkst. gyventojų) esantį Valparaiso regione, šalia Ramiojo vandenyno. Ketvirtas pagal dydį šalies miestas vietinių gyventojų vadinamas „Jūros vynuogynu". Kolonijiniu laikotarpiu šiose vietose buvo įsikūrusi Karerų šeimai priklausiusi plantacija. Važiuosime pro Kurakavi (Curacavi) ir Kasablankos (Casablanca) slėnius. Pastarasis garsėja kaip puikaus baltojo vyno regionas. Vinja del Mare, dar žinomame „Sodų miesto" vardu, lankysimės Šv. Martyno ir Peru aveniu nudriekusiose šalia vandenyno pakrantės. Vinja del Maro miestelis labai tvarkingas, su daugybe kruopščiai prižiūrimų sodų, jaukiomis palmių alėjomis ir viliojančiu paplūdimiu. Pravažiuosime pro vieną iš miesto garsenybių – iš gėlių suformuotą gyvą laikrodį, rodantį vietos laiką. Nakvynė viešbutyje Valpareize (Valparaiso).
4
diena
VALPAREIZAS – SANTJAGAS – KALAMA – SAN PEDRO DE ATAKAMA (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime į Santjago mieste esantį oro uostą. Skrydis į Kalamos miestą vaizdingoje Atakamos dykumoje. Pasitikimas El Loa oro uoste Kalamos mieste. Pervežimas į San Pedro de Atakamą (apie 4 tūkst. gyventojų), esantį 2100 m. aukštyje. Šis miestelis mėgstamas visų norinčių geriau susipažinti su iki-kolonijinio laikotarpio vietos kultūromis. Iki XIX a. pab. San Pedro de Atakama priklausė Bolivijai. Pakeliui pravažiuosime pro Domeikos kalnagūbrį – Andų kalnų atšaką besidriekiančią beveik 600 km. Šis kalnagūbris pavadintas lietuvių kilmės mokslininko Igno Domeikos atminimui. Vakare turėsime galimybę susipažinti su naktiniu Andų dangumi*, kurio žvaigždžių kelius mums atskleis vietiniai Atakamos dykumos žmonės - atakamenjai. Sužinosime apie žvaigždynų vardus ir simbolius, upę, kurią įkūnija Paukščių takas, Mirusiųjų dieną, bei autentiškus vietinių gyventojų papročius. Nakvynė viešbutyje San Pedro mieste.

5
diena
SAN PEDRO DE ATAKAMA (pusryčiai, pietūs)
Atakamos dykuma, besiribojanti su Domeikos kalnagūbriu ir plytinti ne tik Čilės, bet ir Peru teritorijose, laikoma sausiausia vieta pasaulyje. Per metus čia iškrenta vos 0,5 mm kritulių. Nors gyvybės šioje dykumoje nedaug, tačiau viską atperka kraštovaizdžio įvairovė. Po pusryčių išvyksime į aukštosiose lygumose plytinčias Miskančio (Miscanti) ir Minikeso (Minique) lagūnas esančias net 4000 m. aukštyje virš jūros lygio. Druskingasis Miskančio ežeras yra vos už 1,5 km nuo Minikeso. Pastarasis telkšo to paties pavadinimo vulkano papėdeje. Pietūs Sokairė (Socaire) miestelyje. Pervežimas į žymiąsias Atakamos druskos lygumas – antrą pagal dydį druskožemį pasaulyje (apie 3000 km² ploto), kurį iš visų pusių supa kalnai. Lankysimės Chašos (Chaxa) lagūnoje bei Nacionaliniame flamingų rezervate. Jame išvysime net tris iš šešių pasaulyje egzistuojančių flamingų rūšių. Tęsime kelionę į Tokonao (Toconao) miestelį esantį šalia šiaurinės druskos lygumų sienos. Lankysimės Šv. Luko bažnyčioje ir Kampanarijaus bokšte. Grįžimas į San Pedrą. Nakvynė viešbutyje San Pedre.

6
diena
SAN PEDRO DE ATAKAMA (pusryčiai)
Anksti ryte išvyksime į aukščiausiai pasaulyje (4320 m. virš jūros lygio) esančių geizerių lauką – El Tatio (El Tatio Geysers). Kiekvieną dieną aušros metu šie geizeriai išsiveržia paskleisdami milžiniškus karštų garų debesis. Iš geizerių trykštantis vanduo, dėl jame esančių elementų gausos, formuoja vaizdingus mineralų darinius. Taip pat turėsime galimybę išsimaudyti terminių vandenų baseine. Po pietų išvyksime į Mėnulio slėnį (Moon Valley), kuriame esančios uolos, smėlynai ir spalvų gama primena mėnulio paviršių. Čia yra išdžiūvusių ežerų, kurių paviršių dengia druskos sluoksnis. Pakeliui pravažiuosime pro Druskos kalnų grandinę (Salt Mountain Range), kurios vietoje anksčiau plytėjo ežeras. Atvykę į Mėnulio slėnį apsilankysime didžiosiose smėlio kopose, gamtos sukurtame „amfiteatre" ir išvysime natūraliai iš druskos susiformavusį „Trijų Marijų" monumentą („Las Tres Marias"). Šios dienos išvyką užbaigsime stebėdami nuostabų saulėlydį su išskirtiniu vaizdu į slėnį. Grįžimas į San Pedrą. Nakvynė viešbutyje San Pedre.

7
diena
KALAMA – PUERTO MONTAS – PUERTO VARASAS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Kalamos oro uostą. Skrydis į Puerto Montą esantį Pietų Čilėje. Pervežimas į Puerto Varasą (apie 37 tūkst. gyventojų) dar žinomą „Rožių miesto" vardu. Puerto Varasą supa kalnai, miškai, ežerai ir nacionaliniai parkai. Lagoso regione įsikūręs miestas garsėja... vokiškomis tradicijomis. Didelė dalis šio miesto gyventojų yra vokiečių kilmės. Tai ypač atsispindi miesto architektūroje, kurioje dominuoja tradicinės vokiškos architektūros stilius. Jį į šias vietas XIX a. perkėlė iš Europos persikėlę atvykėliai. Taip pat, šiame mieste gyva ir tradicinė vokiška virtuvė. Nakvynė viešbutyje Puerto Varase.
8
diena
PUERTO VARASAS – PEULLA – PUERTO VARASAS (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai viešbutyje. Išvyka Ensenados miestelio, kurio pakraštyje plyti antrasis pagal dydį šalyje Ljankihuė ežeras, kryptimi. Giliausia ežero vieta siekia net 317 m. Savo forma Ljankihuė ežeras primena milžinišką vėduoklę. Lankysitės šalia Petrohujė upės esančių krioklių. Tai vienas gražiausių gamtos kampelių Čilėje, tikra seniausio šalyje nacionalinio parko (Vincento perezo Rosaleso nacionalinis parkas, įkurtas 1926 m.) puošmena. Dažnas šių krioklių svečias – andinė antis. Pakeliui į Peulą, vyksime į ekskursiją laivu „Visų Šventųjų" ežero vandenimis. Ežeras susiformavo vulkaninei lavai užtvenkus žemesniąją slėnio dalį. Galėsime pasigrožėti įspūdingomis snieguotomis Osorno (vakaruose), Puntiagudo (šiaurėje) ir Tronadoro (pietuose) ugnikalnių viršūnėmis. Osorno ugnikalnis, vienas aktyviausių pietiniuose Čilės Anduose, primena Fudži kalną Japonijoje. Puntiagudo ugnikalnis išsiskiria itin smaila viršūne, o Tronadoras yra net 3470 m. aukščio. Pietūs. Grįžimas į Puerto Varasą. Nakvynė viešbutyje Puerto Varase.

9
diena
PUERTO VARASAS – ČILOJĖS SALA – PUERTO VARASAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių išvyksime į mitinę Čilojės salą, didžiausią iš Ramiąjame vandenyne esančiam Čilojės archipelagui priklausančių salų. Joje gyvena apie 154 tūkst. gyventojų. Drėgnu klimatu pasižyminčios salos vakarinėje dalyje auga Valdivijos drėgnieji miškai. Tai vieni iš nedaugelio drėgnųjų miškų, augančių vidutinių platumų srityje. Didelę dalį juose esančių augalų sudaro retos rūšys. Lagoso regionui priklausančioje saloje teka nemažai vandeningų upių, gyvena mažiausi pasaulyje elniai pudu, o į pakrantes neretai užklysta banginiai. Plaukimas keltu per Čakao kanalą. Pirmieji Čilojės salos gyventojai vertėsi žvejyba ir ūkine veikla. XVI a. į salą atklydus ispanams, čia įkurtas Kastro uostas tapo jėzuitų misionierių centru. Čilojės sala garsėja UNESCO globojamomis medinėmis jėzuitų bažnyčiomis ir iškilmingomis šventėmis. Pietūs saloje. Vėliau grįšime atgal į Puerto Varasą. Nakvynė viešbutyje Puerto Varase.

10
diena
PUERTO VARASAS – PUNTA ARENASAS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į Puerto Monto oro uostą. Skrydis į Punta Arenasą (apie 127 tūkst. gyventojų) esantį pačiuose šalies pietuose, Magelano ir Čilės Antarkties regione. Didžiąją dalį Punta Arenaso miesto gyventojų sudaro ispanų ir kroatų kilmės žmonės. Tai seniausias Pietų Amerikos uostamiestis. Šiandien tai svarbus antarktinių ekspedicijų pradžios taškas. Pasitikimas ir pervežimas į miestą. Norintys galės vykti į į turą Punta Arenaso mieste*: lankysimės „Paradinėje aikštėje" (1848m.), išvysime Patagonijos indėnams skirtą monumentą, o nuo „Kryžiaus kalno" apžvalgos aikštelės galėsime pasigrožėti Punta Arenaso centrinės dalies vaizdais. Nakvynė viešbutyje Punta Arenase.
11
diena
PUNTA ARENASAS – MAGDALENOS SALA – PUERTO NATALESAS (pusryčiai)
Anksti ryte (apie 06:15 val.) išvyksime užsiregistruoti plaukimui į Magdalenos salą esančią už 32 km nuo Punta Arenaso. Pervežimas į prieplauką. Plaukdami Magelano sąsiauriu pasieksime vėjuotąją Magdalenos salą, o išsilaipinę išvysime milžinišką magelaninių pingvinų koloną. Tai tikra šių paukščių karalystė. Iš viso saloje jų peri apie 120 tūkst. Kiekvienais metais šie pingvinai sugrįžta į tuos pačius saloje išraustus lizdus. Pirmą kartą šios rūšies pingvinai 1520m., Fernando Magelano ekspedicijos metu. 1982 m. Magdalenos sala paskelbta saugoma teritoja. Joje įrengti specialūs pasivaikščiojimui skirti takai, kuriais keliaujant galima iš arčiau susipažinti su magelaninių pingvinų gyvenimu. Grįžimas į Punta Arenasą. Po pietų autobusu išvažiuosime į Puerto Natalesą (apie 250 km kelio) esantį vienoje iš Magelano ir Čilės Antarkties regionui priklausančių provincijų. Nakvynė viešbutyje Puerto Natalese.

12
diena
PUERTO NATALESAS – TORES DEL PAINĖ – PUERTO NATALESAS (pusryčiai, pietūs)
Papusryčiavus viešbutyje mūsų lauks ekskursija į Tores del Painės nacionalinį parką. Aplankysime Milodono urvą, kuriame buvo rasti gerai išsilaikę priešistorinio žolėdžio palaikai, kuris egzistavo prieš apytiksliai 12 000 metų. Atvykę į Torres del Paine nacionalinį parką aplankysime Nordenskjoldo ir Pehoe ežerus bei Salto Grande krioklį. Vėliau mūsų lauks žygis per žemųjų notofagų mišką (Nothofagus pumilio) priešais Grei ledyną išsiskiriantį įspūdingomis ledo lytimis. Norintys turės galimybę išvysti Grei ledyną iš arčiau – galėsime leistis į apytiksliai 3 valandų kelionę laivu* Grei ežeru. Po to aplankysime Amarga lagūną ir grįšime į Puerto Natalesą nakvynei.

13
diena
PUERTO NATALES – CERRO PAINE – PUERTO NATALES (pusryčiai, pietūs)
Šiandien mūsų lauks žygis į Cerro Paine. Pervežimas iš Puerto Natales. Turo metu (trukmė apie 8val.) aplankysime Torres del Paine nacionalinio parko įžymybes tris bokštus (Central, Monzino ir D'Agostini). Grožėdamiesi nuostabia panorama papietausime ir eisime atgal. Po turo pervežimas ir nakvynė Puerto Natalese.

14
diena
PUERTO NATALES – EL KALAFATĖ (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas iš Puerto Nataleso į Kalafatės miestą (apie 6 tūkst. gyventojų) esantį Patagonijos regione, Argentinoje. Antrojoje pagal dydį Pietų Amerikos valstybėje gyvena apie 44 mln. gyventojų, kurių daugumą sudaro ispanų kolonistų palikuonys. Į pietus nuo Buenos Airių esančios Argentinos drėgnosios lygumos (pampos) yra vienos derlingiausių pasaulyje. Šalyje sutinkama apie 10% pasaulio augalų ir gyvūnų rūšių. Keliaujant iš Argentinos šiaurės į šalies pietus klimatas ženkliai keičiasi nuo tropinio iki subantarktinio. Kalafatės miestas įsikūręs pietiniame Archentino ežero krante. Netoliese yra Perito Moreno nacionalinis parkas, kurio įkūrimas ženkliai prisidėjo prie miesto augimo. Nakvynė viešbutyje Kalafatėje.
15
diena
EL KALAFATĖ (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Vėliau išvyksime į Ledynų nacionalinį parką (kelionės trukmė 1val. 15 min.) esantį Santa Kruso provincijoje, šalia Čilės sienos. Jame plytinčius milžiniškus ledyninės kilmės ežerus ir ledynus supa Andų kalnų viršūnės. Be kitų šiame nacionaliniame parke gyvenančių gyvūnų čia sutinkamos pumos bei plėšrieji kondorai. Grožėdamiesi ledynais galėsite pasivaikščioti trijų kilometrų ilgio apžvalginiais takais. Pasivaikščiojimas trunka apie 1 val. Vėliau grįšite į Kalafatės miestą. Sustojimo (apie 30 min.) pakeliui į Kalafatę metu, galėsime įsigyti suvenyrų. Norintys turės galimybę išbandyti Grėjaus ledyno turą laivu*, kurio metu važiuodami link Puerto Bandero galėsite persėsti į keltą, plaukiantį link Upsalos ir Oneli ledynų. Nakvynė viešbutyje Kalafatėje.

16
diena
EL KALAFATĖ – BUENOS AIRĖS (pusryčiai)
Pervežimas iš El Kalafatės į oro uostą skrydžiui į Buenos Aires. Po pietų mūsų lauks ekskursija po šį miestą. Aplankysime ryškiausias miesto įžymybes: sustosime prie „May square“ kuriame vyko svarbiausi istoriniai įvykiai. Pasigrožėję May Avenue pažintį su Buenos Airėmis tęsime lankydami vieną seniausių Buenos Airėse San Telmo kvartalą. Vėliau praeisime Caminito gatve, kur galėsime išvysti šokėjus ir suvenyrų parduotuves. Moderniają miesto pusę išvysime keliaudami pro „Madero Port“. Prieš atvykstant į Recoletos rajoną garsų Rekoletos kapinėmis, aplankysime Palermo kvartalą. Nakvynė Buenos Airėse.

17
diena
BUENOS AIRĖS – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių atsisveikinsime su Argentina vyksime į oro uostą, kur mūsų lauks skrydis namo.
18
diena
VILNIUS (pusryčiai)
Grįžimas namo.

Apie Čilę

Čilė – tai kontrastų ir neįtikėtino grožio šalis, kuri turistams siūlo laukines gamtos sąlygas ir kokybiškas paslaugas, taigi čia galima mėgautis puikiomis atostogomis ir nuotykių malonumais. Tai didžiausia ir siauriausia šalis žemyne: 4270 kilometrų ilgio, 356 kilometrų plačiausioje vietoje, ir tik 64 kilometrų pločio siauriausioje vietoje – tai siauriausia šalis pasaulyje. Kranto linijos ilgis net 6435 km. Šalyje yra 40 n
Dėmesio! Keliaujant į Čilę dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.
Apgyvendinimas Čilėje
Miestas Viešbutis
Santjagas Hotel Panamericana Providencia
San Pedras Diego de Almagro
Puerto Varas Bellavista
Punta Arenas Finis Terrae
Puerto Natales Francis Drake
Apgyvendinimas Argentinoje
Miestas Viešbutis
El Kalafatė Bahia Redonda
Buenos Airės Kenton Palace

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 3*–4* žvaigždučių viešbučiuose turo metu (15 nakvynių: 1 nakvynė Santjage, 1 nakvynė Valparaiso, 3 nakvynės San Pedro de Atakama, 3 nakvynės Puerto Varase, 1 nakvynė Punta Arenase, 3 nakvynės Puerto Natalese, 2 nakvynės El Kalafatėje, 1 nakvynė Buenos Airėse);
 • Programoje nurodytas maitinimas (14 pusryčių, 5 pietūs);
 • Anglakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo mokestis į programoje nurodytus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Santjagas, Buenos Airės – Vilnius (kaina nuo 900-1400 EUR);
 • Vietiniai skrydžiai Santiago – Kalama, Kalama – Puerto Montas, Puerto Montas – Punta Arenas, El Kalafate – Buenos Airės (~584 EUR);
 • Medicininių išlaidų draudimas (~50 EUR BTA draudimas);
 • Priemoka už vienvietį kambarį 853 EUR;
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (pažintinė ekskursija į Punta Arenaso miestą ~37 EUR/asm., žvaigždžių stebėjimas Atakamoje ~37 EUR /asm., Torres del Paine Grei ledyno turas laivu ~114 EUR/asm., Upsala ir Onelli ledynų turas laivu El Kalafatėje ~330 EUR/asm.);
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, nešikams (~35 EUR/asm. viso turo metu);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Kelionės metu numatytas kelionės vadovas Žilvinas. Dėl nuo kelionės organizatoriaus nepriklausančių priežasčių kelionės vadovas gali keistis. Esant tokiai situacijai, apie pasikeitusį kelionės vadovą Jus informuos Jūsų vadybininkas.
 • Kelionės vadovas vyksta susirinkus 8 asmenų grupei.
 • Kelionės tipas: su lietuviškai kalbančiu vadovu.
 • Apgyvendinimas turo metu bus nurodytuose viešbučiuose. Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių priežasčių pasikeitus viešbučiams, jie bus pakeisti atitinkamais tos pačios klasės viešbučiais. 
 • Kelionės vadovas pasitiks Santjage.

Kelionę galima papildyti

  • Iguazu kriokliai – 2 naktys 3 dienos
  • Rio de Janeiro – 2naktys 3 dienos
Pasitark su specialistu!
Gintarė
Susisiek su Čilės specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

AKCIJA! AVANSAS TIK 100 EUR IKI 05.31D. Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Majų civilizacijos pėdsakais: Gvatemala, Belizas, Meksika
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

AKCIJA! AVANSAS TIK 100 EUR IKI 05.31D. Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pasakiškas Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai
Jungtiniai Arabų Emyratai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.