Kerintys Maroko miestai su poilsiu Suvairoje (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Kelionės akcentai

 • Susipažinsime su dvasine Maroko sostine – Fesu
 • Aplankysime vieną įspūdingiausių Maroko vietų – Todros kanjoną
 • Pasivaikščiosime po žymiąją Marakešo Džema el Fna aikštę
 • Važiuosime į žymųjį berberų kaimelį Ait Benhadu
Nuo885
2020 09 20 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 250
su skrydžiu: 1135

Kelionės programa

Marokas – turbūt didžiausių kontrastų, gražiausio kultūrinio palikimo ir mieliausių žmonių šalis Afrikoje. Aukšti kalnai, plačios dykumos, raižyta kranto linija ir vingiuojančių skersgatvių pilni senoviniai miestai palieka neišdildomą įspūdį. Ieškote vidinės harmonijos, norite pabėgti nuo kasdienybės, mėgstate pažinti naujas kultūras, o nepaprasto grožio saulėlydžius trokštate stebėti kiekvieną vakarą? Laikas krautis daiktus ir leistis į kontrastų bei naujų pažinčių kupiną kelionę po įspūdingąjį Afrikos perlą!

1
diena
VILNIUS – MARAKEŠAS
Šiandien atskrisime į Marakešo oro uostą ir vyksime į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Marakeše. 
2
diena
MARAKEŠAS – KASABLANKA – FESAS (pusryčiai)
Po pusryčių keliausime (~3 val) į Kasablanką. Kasablanka – Maroko ekonomikos sostinė. Didžiausias Maroko miestas ir pagrindinis uostas yra vienas moderniausių šalies miestų. Kasablankoje aplankysime įspūdingą Hasano II-ojo mečetę (Hassan II Mosque)*. Šios mečetės viduje ir kieme gali sutilpti daugiau nei 100 tūkst. maldininkų, o 210 m aukščio minaretas laikomas aukščiausiu pasaulyje. Toliau keliausime (~3,5 val) į Fesą. Fesas – dvasinė Maroko sostinė. Tai ne tik prestižinis religijos, bet ir politikos bei mokslo centras. Nakvynė viešbutyje Fese.
3
diena
FESAS (pusryčiai)
Pažintį su Feso miestu pradėsime pasivaikščiojimu po viduramžius menančią mediną. Didžiulė senoji miesto dalis, kurią sudaro tūkstančiai siauručių gatvelių, užburia savo autentiškumu, judrumu, kvapais ir, žinoma, spalvomis. Apžiūrėsime medinos viduryje esančias Atarino (Al-Attarine Madrasa) ir Bu Inanijos (Bou Inania Madrasa) medreses – unikalias arabiškas mokslo įstaigas, taip pat nuostabų mozaikinį „Dailidžių fontaną“ (el-Nejjarine), mečetę su Mulai Idriso II kapu (Moulay Idris II), vietinį Feso turgų. Verta sustoti ir prie įspūdingų Karališkųjų rūmų (Dar al-Makhzen) esančių Fes el Dždide (Fes el-Jdid), naujoje Feso dalyje. Nors į rūmų vidų patekti draudžiama, tačiau juos galima apžiūrėti ir iš išorės – įspūdis garantuotas. Šie rūmai buvo pastatyti  XIII–XIV a., Marinidų dinastijos valdymo laikais. Ekskursijos metu užsuksime ir į seniausią Maroko žydų rajoną Melahą (Mellah), įkurtą XIV a. Vaikščiodami po siauras Fes al Balio (Fes al Bali) gatveles gėrėsimės didingomis mečetėmis, įspūdinga architektūra, mozaikomis ir sienų raižiniais bei fontanais. Kadangi Fesas garsėja savo amatais, kelionės metu užsuksime ir į žymiausią medinos vietą – odų raugyklą. Šioje vietoje grįšime tarsi šimtus metų atgal – nosį riečiantys kvapai, darbuojasi tik vyrai, darbui naudojami asilai. Čia iš marokietiškos odos gaminami aukščiausios kokybės dirbiniai, drabužiai, batai, o iš labiausiai vertinamos ožkos odos dirbami knygų viršeliai. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
FESAS – MIDELTAS – ERFUDAS – MERZUGA (pusryčiai ir vakarienė)
Šiandien iš paties ryto vyksime (~9 val) į Erfudą (Erfoud). Miestas gana gerai žinomas pasaulyje, nes jo apylinkės, primenančios Marsą, naudotos marsaeigių bandymuose. Pakeliui pravažiuosime Mideltą, kuris, kaip sufleruoja jo pavadinimas, yra pačiame Maroko centre. Nuo Midelto kelias vingiuoja link Er Rašidijos (Errachidia), jaukaus prancūzų įkurto miestelio, atverdamas nuostabius Atlaso kalnų vaizdus. Išvysime Zizo upės suformuotą slėnį, dramatiškai įsiliejusį į dykumas ir sudarantį „koridoriaus“ vaizdą. Keliaujant atsiveriantis vaizdas užgniaužia kvapą! Vakarop atvyksime į Merzugą (Merzouga), čia įsikursime nuostabiame palapinių miestelyje. Taip pat šioje įspūdingoje palei dykumą išsiplėtusioje vietovėje lauks ir vakarienė. Nakvynė patogioje palapinėje Merzugoje.
5
diena
MERZUGA – TINGHIRAS – VARZAZATAS (pusryčiai)
Anksti ryte galėsime pasimėgauti auksiniu saulėtekiu dykumoje. Dar daugiau unikalumo šiam rytui suteiks neeilinė transporto priemonė – josime kupranugariais* per didžiules smėlio kopas, žinomas Šebi Ergo (Erg Chebbi) vardu. Pasigrožėję nuostabiu saulėtekiu ir papusryčiavę išvyksime. Keliausime (~5,5 val) itin vaizdingu maršrutu Atlaso kalnais. Kelias tęsiasi nuo Kazbos iki Dadeso upės kanjono (Dades River Kanyon), toliau iki žymaus Tinghiro miesto, kurį supa nepakartojamai gražios apylinkės. Aplankysime Todros kanjoną (Todrha Gorge), vieną įspūdingiausių Maroko vietų. Nuostabaus grožio raudonos kalnų olos – itin mėgstama turistų vieta puikioms nuotraukoms. Pakeliui taip pat galėsime pasigrožėti rožių slėniu, kuris garsus jame auginamomis itin aromatingomis rožėmis „Rosa damascena“ ir iš rožių žiedlapių gaminamu tualetiniu vandeniu. Atvykimas į Varzazatą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena
VARZAZATAS – AIT BENHADU – MARAKEŠAS (pusryčiai)
Sočiai papusryčiavus mūsų lauks pažintis su itin garsaus marokietiško kaimelio Ait Benhadu (Ait Benhaddou) upės slėnio pakraštyje. Tai visame Maroke žinomas, grožiu išsiskiriantis, ochros spalvos berberų kaimelis, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Šiame slėnyje nufilmuota „Gladiatoriaus“, „Mumijos“, „Persijos princo" ir kt. filmų scenų. Kelionę tęsime (~4 val) pravažiuodami pro Tizi-n-Tichka perėją (2270 m). Atvyksime į Marakešą. Marakešas – Atlaso kalnų papėdėje įsikūręs miestas, dėl savo pastatų spalvos dar vadinamas rožiniu arba raudonuoju. Užsuksime į žymiąją Marakešo Džema el Fna aikštę (Jemaa el-Fna), kuri tikrai nepalieka abejingų. Tai miesto širdis – čia tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, istorijų pasakotojai, kvepalų, vaistinių žolelių ir prieskonių pardavėjai, šou rengia ugnies rijikai. Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai, o naktį aikštė pabunda ir čia galima sutikti akrobatų, būrėjų, muzikantų bei pasakotojų. Nakvynė riade.

7
diena
MARAKEŠAS – SUVAIRA (pusryčiai)
Po pusryčių mūsų lauks apžvalginė ekskursija po Marakešą. Šis karališkas, rytų prabanga tviskantis miestas ilgą laiką buvo šalies sostinė, tad jame gausu įvairiausių muziejų, architektūros paminklų ir žinoma, religinių relikvijų. Pirmiausia stabtelėsime prie Kutubijos mečetės (Koutoubia Mosque), kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Apžiūrėję raudonų plytų milžiną, būtinai pasivaikščiosime Marakešo medinoje. Nors visas Marakešas alsuoja imperatoriška istorija, būtent UNESCO saugomoje medinoje galima pajusti tikrąją prabėgusių amžių dvasią. Seni pastatai, nesibaigiantis šurmulys, besimainančios ryškios spalvos ir gausybė unikaliausio marokietiško paveldo – visa tai palieka neišdildomą įspūdį. Aplankysime vieną gražiausių Marakešo objektų – Mažorelio botanikos sodą* (Majorelle garden). Apžiūrėsime Bahijos rūmus (Bahia Palace), įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoravimo meno pavyzdys. Vakarop išvyksime (~3 val) į Suvairą (Essaouira). Nakvynė viešbutyje.

8
diena
SUVAIRA (pusryčiai)
Suvaira (Essaouira) – miestas Atlanto vandenyno pakrantėje, turintis be galo žavingą mediną. Senovėje jis buvo vienas iš svarbiausių Maroko uostamiesčių. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė. Šiandien – tai mėgstamas jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus. Poilsis ir laisvas laikas Suvairoje.

9
diena
SUVAIRA – MARAKEŠAS – VILNIUS (pusryčiai)
Šiandien atsisveikinsime su Suvaira ir anksti ryte vyksime (~3 val) į Marakešą skrydžiui namo. Grįžimas į Vilnių.
Nuo885
2020 09 20 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 250
su skrydžiu: 1135

Apie Maroką

Marokas – valstybė šiaurės vakarų Afrikoje. Ribojasi su Alžyru rytuose, Vakarų Sachara pietuose, Atlanto vandenynu vakaruose bei Gibraltaro sąsiauriu ir Viduržemio jūra šiaurėje. Nuo 1975 m. Marokas valdo didžiąją Vakarų Sacharos dalį, tačiau ši aneksija nėra visuotinai pripažįstama. Marokas yra konstitucinė monarchija ir iki 2017 metų sausio 30 dienos buvo vienintelė Afrikos šalis, nepriklausiusi Afrikos Sąjungai. Šiuo metu jis yra Ar

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą

Į kainą įskaičiuota:

 • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas: 6 naktys 3–4* viešbučiuose turo metu (1 naktis Marakeše, 2 naktys Fese, 1 naktis Varzazate, 2 naktys Suvairoje), 1 naktis Marakeše tradiciniame marokiečių būste riade (tradiciniai buvę Maroko turtingųjų namai turintys vidinį sodą), 1 naktis Merzugoje palapinėje dykumoje);
 • Programoje nurodytas maitinimas (8 pusryčiai ir 1 vakarienė);
 • Anglakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Įėjimo į programoje nurodytus objektus bilietai.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Marakešas – Vilnius su persėdimu (nuo 250 EUR/asm.);
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~10 EUR/asm);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos* (įėjimas į Hasano II-ojo mečetę Kasablankoje 12 EUR/asm., jojimas kupranugariais dykumoje ~25 EUR/asm., Mažorelio botanikos sodas 7 EUR/asm.);
 • Vienviečio kambario priemoka 155 EUR;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, nešikams (~50 EUR/asm. viso turo metu);
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
 • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų. Nesusirinkus 10 keliautojų kelionė organizuojama su rusakalbiu arba anglakalbiu kalbančiu gidu (pagal grupės reikalavimą).Vadovas grupę pasitinka Marakeše.
 • Visos kelionės metu pravažiuojama ~2200 km.
 • Vykstant į Maroką būtinas pasas, galiojantis dar 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Vizos nereikalingos.
 • Kelionę galima pratęsti, pasirinkus daugiau poilsio dienų prie vandenyno.

Kelionės užsakymas

Nuo
885

+ skrydis apie: 250 visiems su skrydžiu: 1135
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Rūta
Susisiek su Maroko specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės