Pamirštosios Kambodžos beieškant

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Tik „Kelionių Akademijoje“!
 • Grožėsitės senoviniu Angkoro miestu ir žymiausia jo dalimi – Angkor Vato šventykla
 • Aplankysite įspūdingą kaimelį ant vandens Tonle Sapo ežere
 • Pažintis su Tailando sostine – Bankoku 
 • Egzotiška kelionė bambukiniu traukiniu
 • Aplanysite Kambodžos sostinę – Pnompenį
 • Aplankysime žymiausias Kambodžos šventyklas, kurios turi didžiulę įtaką Kambodžos kultūrai
Keliaujant į Kambodžą jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Kambodža – kontrastingas kraštas, įsikūręs pietryčių Azijoje, Tailando kaiminystėje. Šalis garsėja vienu didžiausiu pasaulyje šventyklų kompleksu Angkoru. Kuo jis toks ypatingas? Įsivaizduokite: įvairių formų akmeninės šventyklos, ant kurių išraižyti įvairūs raštai, veidai, tuneliai, griuvėsiai, didžiuliai medžiai su dar galingesnėmis medžių šaknimis, kurios juosia šventyklas. Tačiau ši kelionė siūlo pažinti ne tik lankomiausius ir mistinėmis istorijomis apipintus šalies kampelius, bet ir pamatyti šalį tokią, kokia ji yra. Kambodža jus kerės, piktins ir kels daug įvairių klausimų. Kambodža nieko neslepia – pamatysite jos tikrąjį veidą nuo didingų šventyklų iki skurdo, nuo žavingos gamtos iki skaudžios istorijos. Tačiau tai – tikra ir nuoširdi Kambodža, kuri vienu metu sukels be galo daug jausmų ir įspūdžių, kuriuos pasakosite savo anūkams! 

1
diena
SKRYDIS VILNIUS–SIEM REAPAS 
Skrydis iš Vilniaus su vienu persėdimu.
2
diena
SIEM REAPAS
Sveiki atvykę į Kambodžą! Nusileidus Siem Reapo (Siem Reap) oro uoste vyksite į viešbutį. Pirmasis jūsų kelionės vakaras svečioje šalyje bus skirtas apsiprasti su laiko skirtumu ir nauju klimatu, atsipalaiduoti po ilgo skrydžio bei pasiruošti laukiantiems nuotykiams.

Nakvynė viešbutyje Siem Reape.

3
diena
SIEM REAPAS–ANGKORAS–SIEM REAPAS (pusryčiai)
Šią dieną pradėsite nuo galima sakyti gražiausios iš čia esančių Banteay Srey šventyklos, kuri žinoma kaip moterų citadelė arba kitaip: rožinė šventykla. Vėliau turėsite trumpą žygį link Kbal Spean teritorijos, pasižiūrėti tūkstančio lingų upės, kurios vanduo, tikima, turi stebuklingų savybių. Pakeliui atgal sustosite prie Tonle Sapo ežero ir aplankysite Kampongo Phluko (Kampong Phluk) kaimą ant vandens. Šis ežeras yra didžiausias gėlavandenis ežeras Pietryčių Azijoje ir, tekėdmas Tonle Sapo upe, Pnompenyje susijungia su Mekongu. Kaimelyje galėsite pamatyti plaukiojančias mokyklas, policijos nuovadą ir pan. Nuslūgus ežero vandeniui kaimo gyventojai savo namus perplukdo į kitas vietas, todėl Kampongo Phluko vieta keičiasi. Nakvynė viešbutyje Siem Reape.

4
diena
SIEM REAPAS–ANGKORAS–SIEM REAPAS (pusryčiai)
Šią dieną tęsite savo pažintį su Angkoro senovės miestu  didžiuliu šventyklų, rūmų, vandens telkinių ir kanalų kompleksu, įrašytu į UNESCO Pasaulio paveldą ir traukiančiu turistus it medus bites. Tai vienas įspūdingiausių ir didžiausių išlikusių šventyklų statinių kompleksų pasaulyje, menančių tūkstantmečius klestėjusias imperijas. Ekskursiją pradėsite nuo miesto-tvirtovės Angkor Thom pietinio įėjimo, kurį saugo vartai–dievai, tokie dideli, kad juos apžiūrėti galima tik užvertus galvas, žvelgiant iš apačios su pagarba ir susižavėjimu. Čia pamatysite Bajono šventyklą (Bayon) gerai žinomą bei kruopščiai dekoruotą khmerų genties šventovę, kuri garsi 54-iais savo bokštais, vaizduojančiais daugiau nei 200 akmeninių besišypsančių veidų. Stabtelėsite ir prie Pimenakos šventyklos (Phimenakas) – nedidukės trijų pakopų piramidės. „Dangaus šventykla“ – būtent tai reiškia jos pavadinimas – dažniausiai buvo uždara „paprastiems“ žmonėms. Per amžius tai buvo privati karalių šventykla, į kurią įžengti negalėdavo daugiau niekas. Praeisite ir buvusius Karališkuosius rūmus (Royal Enclosure) iš kurių, deja, likę tik griuvėsiai bei juos supančios puošnios Dramblių bei Raupsų karaliaus terasos (Terrace of Ellephants, Terrace of King Leper). Kadaise buvusios pagrindinės procesijų ir renginių vietos, sakoma, buvo skirtos tik karaliui: būtent čia stovėdamas jis stebėdavo šventinius renginius, o paprastomis dienomis klausydavosi Angkoro gyventojų skundų bei problemų. Abi terasas puošia neapibūdinamai įspūdingi devatų ir apsarų bei mitologinių žvėrių atvaizdai. Po pietų apsilankysite ir Ta Prohmo šventyklą. Ji ypač žinoma, nes čia buvo filmuojamas garsusis filmas „Kapų plėšikė Lara Kroft“. Šią seną, nemažai paslapčių saugančią XII a. šventyklą su klaidžiais akmeniniais labirintais, raizgo tankios džiunglės ir kerojančios lianos. Apsilankysite žymiojoje Angkor Vato šventykloje (Angkor Wat), pastatytoje khmerų karalių dar XII a.. Ji stebina savo didybe ir idealiai suprojektuotais pastatais ir yra pats gražiausias klasikinės khmerų architektūros pavyzdys pasaulyje. Dienos ekskursiją baigsime grožėdamiesi spalvingu saulėlydžiu nuo Pre Rupo šventyklos. Piramidės formos šventyklo-kalno, kurio viršuje susijungia penki lotoso formą sudarantys bokštai, pavadinimas referuoja, kad kadaise čia buvo karališkasis krematoriumas – „Pre Rup” reiškia „keisti kūną”. Nakvynė viešbutyje Siem Reape.

5
diena
SIEM REAPAS–BATAMBANGAS (pusryčiai)

Šią dieną važiuosite link savo šios dienos nakvynės vietos – Batambango. Pakeliui pravažiuosite ryžių laukus, senuosius papročius bei tradicinę aprangą, architektūrą išlaikiusius kaimeliais, stabtelėsite vietiniame turguje. Įsikūrę viešbutyje vyksite į Banon šventyklą, kurią norint pasiekti teks kopti į nedidelius kalnus. Tačiau vakarinė mankšta bus to verta – nuo šios šventyklos atsiveria nuostabūs vaizdai. Grįždami atgal į Batambangą stabtelėsite išbandyti vieno seniausių vietinių išradimų – Bambukinio traukinio. 30 km/h greitį išvystantis, varikliu varomas traukinukas sudarytas iš medinės platformos ir vienų bėgių, kadaise buvo pagrindinis susisiekimo šaltinis tarp vienas nuo kito nutolusių kaimų. Pasivažinėję bėgiais tęsite kelionę. Vakare jūsų lauks dar viena unikali Kambodžos patirtis – vakarinis „spektaklis“, kurio pagrindiniais aktoriais taps šikšnosparniai. Taip, tikrai – šikšnosparniai. Šikšnosparnių urvu ši vieta vadinama neveltui – kiekvieną vakarą iš jo į naktinę medžioklę pasileidžia milijonai šių mažų padarėlių. Sakoma, kad tai vaizdas, kurio nevalia praleisti!

Nakvynė viešbutyje Batambange.

6
diena
BATAMBANGAS–PNOMPENIS (pusryčiai)
Po pusryčių jūsų kelias ves link žymiųjų Khmerų keramikos kaimų. 1970 m., kai Raudonųjų khmerų judėjimas nusiaubė Kambodžą, bijota, kad šimtmečių kultūros dalimi buvę amatai išnyks. Vis dėlto, žmonių tikėjimas ir noras puoselėti senąjį keramikos amatą ne tik išlaikė, bet ir stipriai patobulino. Šiandien kiekvienas keramikinis puodas tampa ne tik nuostabiu suvenyru, bet ir primena apie šalies tradicijas. Čia turėsite galimybę susipažinti su senuoju amatu, pamatyti, kaip vietiniai dirba, galbūt netgi patys pamėginti nužiesti didesnį ar mažesnį dubenėlį. Na ir, žinoma, įsigyti nuostabių keramikos dirbinių tiesiai iš senųjų amatininkų rankų. Stabtelėsite ir Udonge (Udong) – pažodžiui, „pergalės“ mieste. Čia, kur per amžius buvo karūnuojami šalies vadovai, būtinai apžiūrėsite įspūdingojo Udongo stupos nepaprasto aukščio, įmantriai dekoruotus bokštus. Pasakojama, kad XVI a., karo su tajais laiku, karalius čia paslėpė visą šalies iždą, tad bus tikrai įdomu pasižvalgyti po mažiausias šventovės kerteles – o gal kur sužibs auksinis pinigėlis? Popiet užsuksite į vadinamąją Kambodžos Veneciją – Kompong Luongą (Kompong Luong) – didelį žvejų kaimą. Viskas būtų lyg ir įprasta, tačiau visas kaimas yra vandenyje. Viskas – kavinės, parduotuvės, žuvų tvenkiniai, net degalinė bei karaokės barai, lygiai kaip ir pagodos, mėlyno stogo bažnyčia ir spalvingi kaimelio namai, nuo skendimo apsaugoti plūduriuojančiomis statinėmis bei dideliais bambuko pluoštais. Vakare pasieksite kitą savo kelionės tašką – Pnompenį (Phnom Penh), kur apsistosite nakvynei. Įsiregistravus į viešbutį lauks laisvas laikas – poilsiui ar savarankiškam miesto pažinimui.Nakvynė viešbutyje Pnompenyje.

7
diena
PNOMPENIS (pusryčiai)
Šią dieną skirsite šalies sostinei Pnompeniui. Karas ir revoliucija buvo kiek apmarinę sostinės grožį, tačiau dabar miestas po truputį kyla „iš pelenų“. Būtinai apsilankysite Nacionaliniame Muziejuje (National Museum). Įrengtas gražiame tradiciniame pastate, jis pasitinka nuostabiais Khmerų civilizacijos amatininkų darbais. Stabtelėsite ir prie sostinės panoramoje dominuojančių Karališkųjų Rūmų (The Royal Palace). Šalia jų įsikūrusi Sidabrinė šventykla (Silver Pagoda, Wat Preah Keo) šį įspūdį tik sustiprins. Užkilsite ir į Phnomą (Wat Phnom) – ramybę spinduliuojančią šventyklą, nuo kurios, tikima, prasidėjo ir miesto istorija. Legenda pasakoja, kad XIV a. čia, kur iškilęs dabartinis Pnompenis, moteris vardu Penh rado šventų budistinių daiktų ir paslėpė juos ant nedidelės kalvos. Tiksliai toje vietoje, kur šiandien stūkso baltasis šventyklos bokštas. Toliau keliausite į 1975 m. Tuol Sleng genocido muziejų, kuris buvo paverstas kalėjimu, žinomu S-21 pavadinimu. Netrukus apie šią vietą jau sklandė legendos – tai buvo didžiausias kankinimo kalėjimas visoje šalyje. Šiandien čia įkurtas muziejus mena senus Raudonųjų khmerų judėjimo nusikaltimus. Vakaras bus skirtas atsipalaidavimui – sėdę į laivą Mekongo upe plauksite stebėti miestą užliejančio saulėlydžio. Nakvynė viešbutyje Pnompenyje.

8
diena
PNOMPENIS–TAKEVAS–KEPAS (pusryčiai, pietūs)
Po sočių pusryčių vėl leisitės į pažintį – šį kartą trauksite link Ta Prohm ir Yeay Peouv šventyklų. Pirmoji, dažniau vadinama „Kapų plėšikų šventykla“, slepiasi paslaptingų šešėlių ir išsiraizgiusių medžių šaknų paunksmėje. Kiekvienas, nors akies krašteliu matęs šią džiunglių apsuptą šventovę sako, kad to apibūdinti žodžiais tiesiog neįmanoma. Tad, matyt, verta pamatyti savo akimis? Antroji, pastatyta visai šalia modernios šventyklos ir vienuolyno, pasakojama, apipinta labai įdomių legendų. VII a. statyta, karaliaus Prohmo motinos Peau vardu pavadinta šventykla slepia nepaaiškinamų karaliaus troškimų ir bevaisio pasipriešinimo jam istoriją, kurią mums tikrai papasakos vietiniai. Apžiūrėję šventyklas, stabtelėsite pasimėgauti pietumis vietiniame restorane Takeve (Takeo). Pavalgę užsuksite į garsiąsias Pipirų plantacijas (Pepper Plantation). Čia turėsime galimybę pasilyginti ūgiu su milžiniškais pipirų medžiais, o žalumą prižiūrintys augintojai būtinai papasakos apie šių prieskonių augimo ir ruošimo kelią. Vakare atvyksite į Kepą (Kep), nakvynė viešbutyje.
9
diena
KEPAS–BOKORO NACIONALINIS PARKAS–KAMPOTAS–KEPAS (pusryčiai)
Po pusryčių leisitės į kelią link Bokoro nacionalinio parko (Bokor National Park). Visada žali drėgnieji miškai slepia istoriją, paženklintą vietnamiečių ir khmerų karo laikų. Vienas šio laikmečio paminklų – senovinė Katalikų bažnyčia, iš išorės atrodanti lyg iš po-apokalipsinių laikų. Turėsite galimybę apžiūrėti senas akmenines sienas, bet ir užeiti į dabar jau visai tuščią jos vidų – ach, kokią istoriją ji mena... Vakarop atvyksite į Kampotą (Kampot). Šis palei upę išsidėstęs miestas – svajingas sustojusio laiko rojus. Rodos, kažkas spustelėjo „snaudimo“ mygtuką, tačiau pamiršo jį išjungti: gyvenimas čia vos juda, todėl miestelis alsuoja absoliučia ramybe. Leisitės į dar vieną neišdildomų įspūdžių nuotykį – pasiplaukiojimą laivu Kamchay upe. Rodos, kas gi čia įdomaus? Plaukdami į priekį stebėsime nuostabų saulėlydį kalnų papėdėje, o atsigręžę atgal... mažomis švieselėmis nusėtus medžius – tūkstančiai mažučių jonvabalių čia sukuria tikrai magišką šviesų žaismą ir nepakartojamą vakaro vaizdą.Nakvynė viešbutyje Kepe.

10
diena
KEPAS (pusryčiai)
Šiandien jūsų lauks laisvas laikas šiame mieste. Pats laikas kiek pailsėti po intensyvios kelionės. Pasidžiaukite tikriausiai gražiausiu Kambodžos gamtos kampeliu. Siūlome persikelti valtele į triušių salą (Rabbit Island)*. Ši sala įdomi tuo, jog į ją patekti galima tik plaukiant valtele. Joje nėra nei interneto, nei viešbučių. Šioje saloje yra vienintelis apgyvendinimo tipas – nedideli nameliai, primenantys iš šiaudų pastatytas pašiūres. Gausi gamta, žaluma, vandens pakrantės – taip galima apibūdinti šios salos išvaizdą. Nakvynė viešbutyje Kepe.
11
diena
KEPAS–SIHANUKVILIS (pusryčiai)
Po pusryčių paliksime Kampotą ir trauksime link Sihanukvilio (Sihanoukville) – sparčiai augančio Kambodžos miesto. Šis miestas pilnas kontrastų. Jis pritraukia ir naktinio gyvenimo ištroškusiuosį jaunimą ir žmones norinčius pailsėti prie jūros. Vis gi, jis puikiai išlaiko atostogų dvasią. Apsuptas paplūdimių, jis tampa oaze, kur norintys gali pasislėpti nuo nerimastingo didmiesčio triukšmo. Čia ir mes apsistosime pailsėti pora dienų.Nakvynė viešbutyje Sihanukvilyje.

12
diena
SIHANUKVILIS (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje jūsų lauks nuostabi laisva diena Sihanukvilyje, kurią galėsite praleisti paplūdimiuose. Žydras dangus, baltas smėlis, raibuliuojantis jūros vanduo – būtent tai, kuo šiandien grožėsimės pagal savo poreikius: gal norėsite pasivaikščioti po miestą ar ramia smėlėta pakrante, o gal paplaukioti banglente? Ramiai atsipalaiduoti palmių pavėsyje? Aplankyti vietinį barą ir užkąsti egzotiško maisto?Nakvynė viešbutyje Sihanukvilyje.
13
diena
SIHANUKVILIS–BANKOKAS (pusryčiai)
Papusryčiavus viešbutyje jūsų lauks dar šiek tiek laisvo laiko – galėsite pasidžiaugti nuostabiosios Kambodžos vaizdais, nupirkti paskutines lauktuves artimiesiems ir draugams. Vakare skrydis į Bankoką. Bankoke – pervežimas į viešbutį ir nakvynė.
14
diena
BANKOKAS–SKRYDIS NAMO (pusryčiai)
Vakare jūsų lauks skrydis namo, tačiau turėsite visą dieną pažinčiai su žymiąja Tailando sostine Bankoku.  Bankokas (Bangkok) – didžiulis miestas, kurio Rytų kraštus dievinantys žmonės tikrai neaplenkia. Užimdamas reikšmingą sostinės poziciją, Bankokas gali pasigirti ne tik savo dydžiu, bet ir nenuilstančiu gyvenimo ritmu, stulbinančiais kontrastais ir daugybe įdomių istorinių vietų. Kartu su vietiniu gidu patrauksite į Karališkuosius rūmus (Grand Palace). Nors šiame akinamos prabangos pastate karaliai nebegyvena nuo XX a., čia tvyro ypatinga atmosfera, rimtis ir susikaupimas – rūmai iki šiol laikomi Tajų galybės ir dvasingumo simboliu. Vakare pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.

15
diena
VILNIUS
Atvykimas namo. Labai tikimės, kad ši kelionė paliko tik gražiausius įspūdžius ir būtinai lauksime Jūsų kituose mūsų turuose po nuostabiausius pasaulio kampelius!

Apie Kambodžą

Valstybė Pietryčių Azijoje, turinti dalį Tailando įlankos pakrantės. Šiaurės vakaruose ribojasi su Tailandu, šiaurėje su Laosu, o rytuose su Vietnamu. Šioje karalystėje susiduriantys antikiniai ir modernūs pasauliai kuria autentišką patirtį. Kambodža yra tai, kas liko iš kadaise didingosios Khmerų imperijos, kuri IX-XV a. apėmė dabartines Kambodžos, Tailando, Mianmaro ir Vietnamo teritorijas bei dalį L
Keliaujant į Kambodžą jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.
Miestas Apgyvendinimas 3* viešbučiuose
Siem Reapas City River hotel – superior room
Batambangas Stung Sangke Hotel – deluxe room
Pnompenis Le Grand Palais Hotel – superior room
Kepas Mealea Resort – superior room
Sihanukvilis Le GACY Hotel – superior room

Į kainą įskaičiuota:

 • Visi pervežimai kelionės metu pagal programą
 • 11 nakvynių 3* viešbučiuose
 • Maitinimas paminėtas programoje: 12 pusryčių + 1 pietūs
 • Anglakalbis gidas kelionės metu
 • Ekskursijos nurodytos programoje
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarpautinių skrydžių bilietai (~ 960 EUR)
 • Kambodžos viza (~ 55 EUR))
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~18.25 EUR BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos ir pramogos nepaminėtos programoje
 • Asmeninės išlaidos
 • Arbatpinigiai

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Priemoka už vienvietį kambarį 290 EUR.
 • Kelionės tipas: individuali 

Apgyvendinimo variantai

CITY RIVER HOTEL »

Vieta: Siem Reapo mieste. Iki Seam Reapo oro uosto 8 km.

Viešbutis: Jaukus 3 žv viešbutis įsikūręs netoli pagrindinių gatvių. Kambariuose rasite visus reikiamus patogumus. Viešbučio teritorijoje veikia nemokamas belaidis internetas.

Kambariuose: nemokamas belaidis internetas; telefonas; televizorius; oro kondicionierius; balkonas; stalas; dušas/vonia; plaukų džiovintuvas; mini baras.

STUNG SANGKE HOTEL »

Vieta: Batambango miesto centre įsikūręs viešbutis. Iki Kambodžos oro uosto 76 km.

Viešbutis: Malonus ir paslaugus aptarnaujantis personalas. Viešbučio teritorijoje rasite lauko baseiną. Puikus pasirinkimas keliaujantiems po šalį. Netoliese yra kavinės, parduotuvės ir kitos lankytinos vietos.

Kambariuose: oro kondicionierius; balkonas; mini baras; telefonas; plaukų džiovintuvas; dušas/vonia; televizorius.

 

LE GRAND PALAIS HOTEL »

Vieta: Pnompenio mieste įsikūręs viešbutis. Iki Seam Reapo oro uosto 325 km.

Viešbutis: Populiarus pasirinkimas tarp keliautojų. Netoliese rasite daug kavinių, parduotuvių. Viešbučio teritorijoje rasite lauko baseiną, SPA.

Kambariuose: televizorius; mini baras; oro kondicionierius; dušas/vonia; plaukų džiovintuvas; šlepetės.

 

MELEA RESORT »

Vieta: Prie Siamo įlankos įsikūręs viešbutis. Iki Keapo Beach paplūdimio 1.5 km.

Viešbutis: Netoli Vietnamo įsikūręs viešbutis. Kambariuose ir vonios kambariuose rasite visus reikiamus patogumus. Viešbutis siūlo svečiams apsistoti lauko nameliuose.

Kambariuose: oro kondicionierius; stalas; šaldytuvas; mini baras; drabužių spinta; vonios reikmenys; dušas/vonia; virdulys.

  

LE GACY HOTEL »

Vieta: iki paplūdimio 150 m.

Viešbutis: įsikūręs Otres Village. Viešbučio teritorijoje veikia nemokamas belaidis internetas. Viešbučio teritorijoje yra gražus žaliuojantis sodas. Puikia vertinamas poilsiautojų.

Kambariuose: stalas; seifas; mini baras; šaldytuvas; oro kondicionierius; televizorius; vonios reikmenys.

  

Panašios kelionės

18 dienų ekspedicinis kruizas Antarktidoje Luxury klasės kruizu Silversea Silver Wind
Antarktida
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Visas Vietnamas su poilsiu
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Individuali kelionė
Stebuklingoji Šri Lanka ir poilsis Maldyvuose
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Individuali kelionė
Indokinija: Vietnamas – Laosas – Kambodža
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.