Jordanija per savaitgalį

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Jordaniją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

Jordanija – rausvoji, neatrasta dykumų legenda žavi ir vilioja atvykti. Kelionės metu pamatysite be galo daug įdomių ir gražių šalies vietovių – judrią ir charizmatišką šalies sostinę – Amaną, legendinį, vieną iš didžiųjų pasaulio stebuklų – akmeninį Petros miestą, Romėniškųjų laikų miestą Džarašą, Nebo kalną ir dar daugiau! Poilsio metu prie Negyvosios jūros Jus lepins nuostabus smėliukas, vietinės krautuvėlės bei žaliuojačios alėjos. Nepraleiskite progos apsilankyti rausvo smėlio dykumų šalyje, kuri alsuoja savo ramybe ir išskirtine architektūra. Jordanija – tai šalis, kuri puikiai tinka kiekvienam: nuotykių ieškotojui, besidominčiui istorija bei ramaus poilsio mėgėjui!
1
diena
AMANAS (vakarienė)
Viduriniuosiuose rytuose įsikūrusi Jordanijos Hašimitų karalystė – tai Azijos, Afrikos ir Europos susikirtimo taškas. Šalies krantus skalauja Negyvoji ir Raudonoji jūros, Vadi Rumo dykumoje esantys raudonojo smiltainio kalnai primena Marso paviršių, istoriniai Jordanijos miestai įamžinti Šventajame Rašte, islamiškojo meno lobynai siekia pirmuosius šios religijos gyvavimo amžius, o vietiniai gyventojai pasižymi išskirtiniu svetingumu.

Ne kartą būsite jų pasveikinti atvykę į šią nepamirštamą šalį ir maloniai pakviesti išgerti arbatos. Iš 10 mln. Jordanijos gyventojų 95 % išpažįsta islamą. Nusileidimas karalienės Alijos tarptautiniame oro uoste (apie 30 km nuo šalies sostinės Amano). Oro uoste jus pasitiks vietinės agentūros atstovas. Pervežimas į viešbutį Jordanijos sostinėje Amane. Nakvynė viešbutyje Amane. 

2
diena
AMANAS – MADABA – NEBO KALNAS – NEGYVOJI JŪRA – PETRA (pusryčiai, vakarienė)
Iš Amano išvyksite į Madabos miestą (60 tūkst. gyventojų) esantį centrinėje Jordanijoje. Madabos miestas, minimas Šventajame rašte, garsėja Bizantijos imperijos laikus menančiomis mozaikomis. Ypač žymus 6 a. mozaikinis žemėlapis detaliai vaizduojantis Šventąją Jeruzalės žemę, kurio originalą susidėjo iš 2 mln. gabalėlių. Jis išlikęs ant Šv. Jurgio graikų ortodoksų bazilikos grindų, kuri buvo pastatyta vietoje ankščiau čia buvusios bizantiškosios šventovės. Šio žemėlapio atradimas 19 a. išgarsino Madabą kaip „Mozaikų miestą“. Daugybė kitų mozaikų siekiančių 5-7 a. puošia šimtus viso Madabos miesto šventovių ir namų.

Po to vyksite prie Nebo kalno (817 m), nuo kurio Mozė žvelgė į Pažadėtąją žemę. Įdomu tai, jog šis kalnas nuo 20 a. 4 deš. priklauso pranciškonų vienuolių ordinui. Vėliau važiuosite prie Negyvosios jūros, kur galėsite praleisti laiko žemiausiame pasaulio taške esančiame paplūdimyje. Druskingų Negyvosios jūros krantų purvas turi gydančių savybių. Apie jas žinojo ir Senovės Egipto valdovai –karalienė Kleopatra taip pat mėgavosi Negyvosios jūros teikiamomis gėrybėmis. Šioje jūroje išgaunama daug naudingų elementų: kalcio, magnio, kalio, mangano ir jodo. Pervežimas į viešbutį Petros mieste ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Petroje.

3
diena
PETRA – VADI RUMO DYKUMA – AMANAS (pusryčiai, vakarienė)
„Raudonaja dykumų rože“ tituluojamas istorinis Petros miestas, primenantis milžinišką muziejų po atviru dangumi, skaičiuoja ne vieną tūkstantį metų  –pirmieji gyventojai čia apsigyveno dar priešistoriniais laikais. Tarp Raudonosios ir Negyvosios jūrų esančioje vietovėje vėliau įsikūrė klajoklių arabų nabatėjų gentys. Jų karalystės gyvavimo metu Petra tapo vienu iš pagrindinių to meto prekybos centrų. Nabatėjai pasižymėjo išskirtiniais akmens raižiniais, kurie stebina ir šiandien. 2 m. e. a. šias gentis įveikė romėnai. Istoriniame Petros mieste susilieja senosios Rytų tradicijos ir helenistinė architektūra  –  tai vienas iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų. Po pusryčių, kartu su gidu, vyksite į Petros miestą. Į jį pateksite 1,2 km ilgio siauru tarpekliu, kurio šlaitai siekia net 80 m aukštį. Senovinį Petros miestą puošia šimtai uolose iškaltų kapų, lobių saugykla, romėniško stiliaus teatras, šventyklos, aukojimo altoriai, laiptuotos gatvelės, bei puikiai išvystyta vandens rezervuarų sistema.

4
diena
AMANAS (pusryčiai)
Pusryčiai ir pervežimas į karalienės Alijos tarptautinį oro uostą. Sėkmingų tolimesnių kelionių!

Apie Jordaniją

Valstybė Artimuosiuose Rytuose, turinti sienas su Sirija šiaurėje, Iraku šiaurės rytuose, Saudo Arabija rytuose ir pietuose, Izraeliu ir Vakarų Krantu vakaruose. Dauguma keliautojų aplanko Jordaniją tik dėl senosios nabatėjų Petros, kuri yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, tačiau tai, ką šalis gali pasiūlyti, nesibaigia ties ja. Jordanija turi svetingos šalies istoriją: per šalį ėjo legendinis prekybinis Karalių kelias (vėliau buvo žinomas kaip Nau
Dėmesio! Keliaujant į Jordaniją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • apgyvendinimas pasirinktos kategorijos viešbučiuose;
 • programoje nurodytas maitinimas maitinimas (3 pusryčiai ir 3 vakarienės);
 • angliškai kalbančio vairuotojo/lydinčio asmens paslaugos;
 • vietinio profesionalaus gido paslaugos Petroje;
 • dviejų valandų trukmės pasivažinėjimas džipais Vadi Rumo dykumoje;
 • pervežimai pagal nurodytą programą;
 • įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • vizos mokestis

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautiniai bilietai Vilnius – Amanas – Vilnius (~ 150 Eur)
 • išvykimo iš šalies mokestis (15 USD kertant sausumos sieną; išvykstant iš oro uosto šis mokestis paprastai įeina į skrydžio bilieto kainą);
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • pietūs ir papildomi užkandžiai bei gėrimai;
 • vežikų mokestis Petroje;
 • arbatpinigiai;
 • asmeninės išlaidos;

Pastabos

 • Vietoje anglakalbio vairuotojo galima užsakyti rusakalbį vairuotoją (30 EUR/diena) arba profesionalų rusakalbį gidą Amane (110 EUR/diena) arba už jo ribų (155 EUR/diena). 
Pasitark su specialistu!
Indrė
Susisiek su Jordanijos specialiste Indre ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Vairuoju pats: Kosta Rika Tavo delne
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Pamirštosios Kambodžos beieškant
Kambodža
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Vietnamas su prieskoniu
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Visas Vietnamas su poilsiu
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.