Japonija sakurų žydėjimo metu (su vadovu iš Lietuvos)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

  • Pamatysite naujausių pasaulio technologijų sostinę – Tokiją
  • Grožėsitės pasakiškais Fudžio kalno vaizdais
  • Aplankysite net 10 UNESCO kultūrinio paveldo paminklų
  • Gėrėsitės preciziškai suplanuotais ir prižiūrėtais japoniškais sodais
  • Pamatysite gamtos stebuklą – sakurų žydėjimą
Keliaujant į Japoniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

„Konichiwa!“ – dailiai rankas sudėję nusilenks oro uosto darbuotojai, pasitikdami jus nuostabiojoje sakurų šalyje – Japonijoje. Tai šalis, kurią būtų galima pavadinti atskiru pasauliu – unikali kultūra, nepaprasta tradicijų ir modernumo darna, šilti ir draugiški žmonės!
Kartu leisimės į kelionę, kurioje ne tik susipažinsite su įdomia šalies kultūra, bet ir išmėginsite daugybę neįprastų dalykų – juk ne kiekvieną dieną namie valgote suši sėdėdami ant tradicinių japoniškų kilimėlių? O ar dažnai vaikštote po išpuoselėtus žydinčių sakurų sodus? Ar nors kartą atsipalaidavote karštosiose versmėse didingų kalnų papėdėje? Ne? Tada laikas krautis lagaminą ir leistis į nepamirštamų įspūdžių ir nenupasakojamų kontrastų pilną Japoniją!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE!

KOTRYNA

Susidomėjimas Rytų Azija atsirado gan anksti, jau prieš penkiolika metų pradėjau žvalgytis į tolimąją Japoniją.  Ilgainiui, Tekančios Saulės šalies kultūra bei menas pavergė mano širdį, tad iki šiol sieju profesinę ir kūrybinę veiklą su ja. Jau kelerius metus vertėjauju iš/į japonų kalbą, 2014 metais išverčiau ir iliustravau japonų liaudies pasakų rinkinį „Budos skrybėlės“. Jau pirmą kartą apsilankius paslapčių kupinoje šalyje, mano dėmesį patraukė gyventojų išskirtinis mandagumas, pagarba kitam bei santūrumas. Subtilumas atsispindi tradiciniame Japonų palikime -  architektūroje, keramikoje, sodų priežiūroje, arbatos gėrimo ceremonijose, puokščių sudarymo mene – ikebana, maisto kultūroje... Galima būtų vardinti be galo.  Nors lietuvių ir japonų kultūras skiria tūkstančiai kilometrų, galima atrasti tam tikrų sąsajų senovės tikėjime, kas irgi be galo įdomu. Savo žiniomis ir patirtimi labai noriu pasidalinti ir su kitais, besirenkančiais šią žavią, trapumu dvelkiančią šalį.

1
diena
VILNIUS – OSAKA
Skrydis iš Vilniaus į Osaką.
2
diena
OSAKA – KIOTAS
Ryte atvyksite į Osaką – svarbiausią miestą šalies vakaruose, garsėjantį savo pramone. Tai didžiulis uostamiestis, kuriame yra daugybė akcinių bendrovių, fondų, medvilnės ir ryžių biržos, bankai bei du universitetai. Sėsite į traukinį ir keliausite į Kiotą, vieną gražiausių pasaulio miestų. Tai – senas ir ypatingas miestas, pilnas UNESCO saugomų objektų ir atskleidžiantis tikrąją Japonijos dvasią. Daugiau nei tūkstantmetį didžiavęsis Japonijos sostinės ir šalies kultūrinio centro titulu, Kiotas kvies prisiliesti prie subtilaus ir trapaus senojo paveldo. Važiuosite į viešbutį, pakeliui aplankydami du UNESCO monumentus: Ryoanji bei Kinkakuji šventyklas, kurių pastaroji yra vadinama „Auksiniu paviljonu“ ir garsėja savo akmenų sodu. Statinys buvo pradėtas statyti kaip didinga užmiesčio vila, tačiau vėliau paverstas šventykla. Trijų aukštų pastate vyrauja įspūdingi kontrastai, subtiliai susijungiantys į vieną akį traukiančią visumą – natūralaus medžio kolonos ir baltos gipsinės pirmojo aukšto sienos puikiai dera prie auksinės viršutinių pastato dalių išorės. Nakvynė viešbutyje Kiote. 

3
diena
KIOTAS (pusryčiai)
Po pusryčių tęsite pažintį su Kioto miestu. Pradėsite nuo Kijomizuderos (Kyomizu-dera) šventyklos, nuo kurios galėsite apžvelgti Kioto panoramą. Ši šventykla taip pat yra UNESCO saugomas objektas. Netoli iš uolų trykštančio tyro Otovos (Otowa) krioklio pastatyta šventovė lankytojus vilioja didžiule medine terasa, pasistiebusia ant 139 kolonų. Aplankysite ir didingąją Nidžio pilį (Nijōjō) – galios ir šalies valdžios perėjimo iš imperatoriaus į šiogūno rankas simbolį. Į UNESCO kultūrinio paveldo sąrašą įtraukti akmeniniai rūmų pastatai yra vienas geriausių japoniškosios feodalinės architektūros pavyzdžių. Stabtelėsite pasigrožėti pačiu svarbiausiu Japoniškosios kultūros akcentu – įspūdingu vyšnių sodu, supančiu visą Nidžio pilies teritoriją. Aplankysite ir budistų šventyklą Sanjusangendo, garsėjančią 1001 paauksuota deivės Kannon statula. Pasigrožėję istoriniais monumetais būsite pakviesti susipažinti ir su moderniuoju Japonijos menu – aplankysite vadinamą menų sodą. Čia pamatysite žymiausius pasaulio kūrinius atvaizduotus originalioje aplinkoje. Nakvynė viešbutyje Kiote.
4
diena
KIOTAS – NARA – KIOTAS (pusryčiai)
Šiandien jūsų laukia išvyka į Narą – Japonų kultūros ir politikos lopšį, klestėjusį 710 – 794 metais. Šis senovinis miestas su savo miškingomis kalvomis, šventyklų parkais, vienais seniausių pasaulyje mediniais pastatais ir dabar išlieka ramybės simboliu. Dauguma miesto įžymybių yra 660 hektarų plotą užimančiame Naros, vadinamajame Elnių, parke. Čia ganosi apie 1200 prijaukintų elnių, Kasuga šventyklos saugotojų. Į ryškiai raudona spalva lakuotą Kasuga šventyklą kelią nušviečia daugybė žibintų. Garsiausia Naros Todaiji šventykla garsėja milžiniškais vartais ir didžiausia Japonijoje bronzine Budos statula.  Grįžę į Kiotą aplankysite Inari šventyklą. Tai puiki proga susipažinti su dar viena Japonijos religija, šintoizmu. Iki šiol šintoizmas išlieka populiaria religija Japonijoje, pagal paplitimą ji yra antra po budizmo. Šintoistai turi daug dievų, kurie vadinami vienu bendriniu žodžiu kami. Kiekvienas Dievas įkūnija kokią nors svarbią gamtos stichiją ar reiškinius. Fušimini šventykla skirta ryžių dievui Inari. Čia išvysite ir daugybę lapių skulpturėlių, mat, šie gyvūnai laikomi dievo Inari pasiuntinukais. Vakare susipažinsite su Gionu, geišų kvartalu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kiote. 

5
diena
KIOTAS – HIMEDŽIS – OKAJAMA (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksite į Okajamą (Okayama). Pakeliui aplankysite UNESCO paveldą Himedžį (Himeji) rūmus. Tai puikiai išlikęs XVII amžiaus Japonijos rūmų architektūros pavyzdys. Galite pajusti, kad čia jau kažkada lankėtės, kadangi būtent šiuose rūmuose buvo filmuojamas garsusis Holivudo filmas „Paskutinis Samurajus“. Susipažinę su rūmų sandara ir istorija, kuri mini jau beveik 700 metų, tęsite kelionę į Okajamą. Atvykę į Okajamą aplankysite vieną iš trijų didžiųjų Japonijos sodų – Korakuen. Sodas buvo pradėtas 1687 metais ir baigtas 1700. Iki šiol sodas išlaikė tokią pat struktūrą. Registracija viešbutyje. Vakare laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Okajamoje.
6
diena
OKAJAMA – NAOŠIMA – OKAJAMA (pusryčiai)
Po pusryčių eisite į Okajamos traukinių stotį ir vyksime į Takamatsu, iš kur keltu kelsitės į Mijanouros (Miyanouros) uostą Naošimos saloje. Salą naujam gyvenimui prikėlė 1992 metais ant jūros kranto nuostabios gamtos apsuptyje atidaryta šiuolaikinio meno galerija ir viešbutis „Benesse House“ (arch. Tadao Ando). Čia buvo įgyvendintas garsus meno projektas „Benesse Art Site Naoshima“, remiant leidybos kompanijai „Benesse Corporation“. Šalia garsių menininkų savo kūrinius eksponuoti pradėjo ir jauni Japonijos talentai. Iš 17 skulptūrų po atviru dangumi išsiskiria salos ikona vadinama „Pumpkin“ („Moliūgas“). Kai „Benesse“ korporacijos prezidentas nusprendė pastatyti galeriją, kad galėtų joje eksponuoti keturis Claude Monet darbus, jis vėl pakvietė žymųjį architektą. 2004 metais Tadao Ando suprojektavo Chichu meno muziejų (Chichu Art Museum), tarsi vietą žmogaus ryšiui su gamta apmąstyti. Muziejuje eksponuojamos Walter De Maria instaliacijos, James Turrell „žaidimas su šviesa“.

Ambicingiausia „Benesse Art Site Naoshima“ projekto dalis – „Art House Project“ – įkurta žaviame Honmuros žvejų kaimelyje, nutolusiame tik tris kilometrus nuo muziejaus. Keli seni mediniai namai ir šventykla buvo paversti meno kūriniais ir atidaryti visuomenei. Grįžę į uostą, apžiūrėsite Mijanouros laivų terminalą, kurį projektavo SANAA vardu pasivadinęs architektų Kazuyo Sejima ir Ryue Nishizawa duetas. Plaukimas laivu iš Naošimos salos į Uno uostą. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Okajamoje.

7
diena
OKAJAMA - MIJAJIMA - HIROŠIMA (pusryčiai)
Papusryčiavę ir palikę Okajamą, autobusu vyksite į kadaise liūdnai pagarsėjusį, tačiau dabar taikos simboliu tapusį Hirošimos (Hiroshima) miestą. Antrojo pasaulinio karo metu šis politinis ir ekonominis Japonijos centras tapo žinomu visame pasaulyje – tai buvo pirmoji vietovė istorijoje, atakuota branduoliniu ginklu. Numesta bomba sunaikino viską beveik dviejų kvadratinių kilometrų spinduliu, tačiau spėlionės, kad miestas išnyks, nepasitvirtino. Šiandien Hirošima miesto svečius pasitinka nauju veidu – miesto centre įkurtas Memorialinis Taikos parkas (Heiwa Kinen Kōen) kviečia ne tik pasigrožėti išpuoselėta aplinka, bet ir prisiminti bei patikėti, kad taika turėtų būti vienas svarbiausių žmonijos siekių.

8
diena
HIROŠIMA – KAVAGUČIS – HAKONĖ (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai. Šiandien vyksite apžiūrėti vieno nuostabiausių pasaulio gamtos stebuklų, Japonijos simbolio – Fudžio kalno (Fuji). Traukiniu kulka su vienu persėdimu važiuosite į Mišimą, iš kur jus pasiims autobusas. Fudžio kalnas, vulkaninės kilmės milžinas (3776 m), miega nuo 1707 m. Tobulos formos ugnikalnio pavadinimas, sakoma, kilęs iš japoniško žodžio fuchi, reiškiančio „ugnis“, tad kalnas buvo garbinamas kaip šventas. Esant palankioms oro sąlygoms autobusu pakilsite į Fudžio kalno pusiaukelėje esančią 5-ąją aikštelę, stabtelėsite kalno lankytojų centre. Kalnu taip pat galėsite pasigrožėti būdami prie kvapą gniaužiančio, didžiulio Kavagučio (Kawaguchi-ko) ežero. Vakarop, panorę atsipalaiduoti po įspūdžių kupinos dienos, keliausite į japoniškas Fudžio pirtis, kur galėsite pasimėgauti karštomis terminėmis versmėmis. Nuo senų senovės japonai tiki, kad maudynės šiose versmėse padeda išvengti ligų, sustiprina sveikatą ir prailgina gyvenimą. Šiandien jūsų laukia ir dar viena unikali patirtis – vakarienė ir nakvynė tradiciniame japoniško stiliaus viešbutyje.
9
diena
HAKONĖ – KAMAKURA – TOKIJAS (pusryčiai)
Po pusryčių lyno keltuvais kelsitės virš Ovakudanio (Owakudani) – geizerių šlaito, susidariusio išsiveržus Hakonės ugnikalniui prieš 3000 metų. Jūsų laukia plaukimas laivu vaizdingu Ašio (Ashi) ežeru (723 m virš jūros lygio), susiformavusiu išsiveržusio ugnikalnio vietoje. Vėliau – vykimas į vieną iš buvusių senųjų Japonijos sostinių Kamakurą. Aplankysite Hase ir Tsurugaoka Hachimangu šventyklas, o vakare pasieksite Tokiją. Registracija viešbutyje ir laisvas laikas. Galite savarankiškai pradėti pažintį su šiuo dinamišku, moderniu miestu, naujausių pasaulio technologijų sostine, kurioje tobulai dera senovinės šventyklos ir šiuolaikiniai dangoraižiai. Dar penkioliktame amžiuje įkurtas nedidelis žvejų kaimelis Edo, perkėlus į jį imperijos rūmus tapo šalies politikos centru ir per kelis šimtmečius išaugo iki vieno didžiausių pasaulio miestų – „Rytų sostinės“ („Tōkyō“ – iš japonų k.). Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

10
diena
TOKIJAS (pusryčiai)
Šiandien Tokijas – tarsi atskiras pasaulis jau ir taip greitai judančioje visatoje – verslo ir prekybos centrai, daugybė muziejų, meno galerijų, senų universitetų, šiuolaikiškų restoranų bei kavinių pulsuoja nepailstančiu miesto ritmu. Ir vis dėlto, nors Japonijos sostinė garsėja kaip prekybos ir finansų centras, kiekvieną atvykėlį milžiniškas miestas maloniai nustebins įspūdingo grožio šventyklų ir patrauklių žaliųjų erdvių – preciziškai išpuoselėtų parkų bei japoniškų sodų – gausa. Po pusryčių pradėsite ekskursiją po Tokijo miestą. Pradėsite nuo Meidži šventyklos (Meiji jingu) – dvasinio šintoistų centro, apsupto 365 skirtingų medžių rūšių sodo. 1920 m. pastatyta, per Antrąjį pasaulinį karą sudeginta ir 1958 m. atstatyta šventykla – tipiškas unikalios sakralinės Japonų architektūros simbolis, skirtas imperatoriui Meidži ir jo žmonai – imperatoriškajai šeimai, kovojusiai už demokratiškesnę bei pasaulietiškesnę Japoniją.

Vėliau lankysite įspūdingo grožio Imperatoriaus rūmų sodus. Į keturias skirtingas teritorijas, kurių trys – atviros lankytojams, padalyti sodai žavi idealiu išplanavimu ir dvelkiančia nesudrumsčiama ramybe. Rytiniame sode (Higashi gyoen) susitelkę daugiausia administracinių pastatų, archyvas, muziejus bei koncertų salė (Tokagakudo). Aštuonkampio formos pastatas, kurio visos sienos dekoruotos skirtingomis japoniškomis mozaikomis, savo išskirtine forma ir spalvingumu traukia kiekvieno praeinančiojo akį. Įdomu, kad vaikščiodami po šiuos idealiai išpuoselėtus sodus, gėrėdamiesi japoniškųjų sakurų žiedais, nepastebėsite nė vieno juos tvarkančio žmogaus – net gali pasirodyti, kad žaliosios erdvės visada tokios pat puikios – tarsi idealiai nutapytame paveiksle.  

Pravažiuosite Omotesando gatve iš išorės apžiūrėdami įžymių japonų architektų sukurtus pastatus visame pasaulyje garsių firmų parduotuvėms: „One Omotesando“ („Fendi“), (arch. Kengo Kuma, 2003), „PRADA shop“ (arch. Herzog de Meuron, 2004), „TOD'S“ (arch. Toyo Ito, 2005). Būtinai praeisite ir Tokijo „Eliziejaus laukais“ vadinama garsiąja prekybine Ginzos gatve. Kiekvieną savaitgalį tam tikromis valandomis gatvė uždaroma automobilių eismui ir tampa tikru pėsčiųjų rojumi – žmonės gali laisvai vaikščioti ir gėrėtis gražiausiomis pasaulio parduotuvių vitrinomis, restoranais, naktiniais klubais ar mažomis, savo paprastumu traukiančiomis kavinukėmis bei butiko tipo parduotuvėlėmis. Po ekskursijos laisvas laikas. Norintiems bus pasiūlyta apsilankyti Obaidos mieste. Tai dirbtinė sala populiari tarp keliautojų savo parduotuvėmis ir pramogomis. Ši sala taip pat garsėja savo modernia architektūra, orginaliu „Fuji TV“, „Telekomo“ ir vienais didžuasia Tokijo parodų rūmais (Tokyo Big Sight). Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

11
diena
TOKIJAS – NIKO – TOKIJAS (pusryčiai)
Po pusryčių vyksite į Niko nacionalinį draustinį (Nikko Kokuritsu Koen). Įstabus kalnuotas kraštovaizdis, šventyklų kompleksas, ežerai, kriokliai, laukinės beždžionės ir nedideli pasivaikščiojimo takeliai – visa tai rasite šalies grožio simboliu laikomame parke. Juk, matyt, ne veltui Japonijoje sklando patarlė: „nesakyk kekko („nuostabu“), kol nepamatei Niko“.

12
diena
TOKIJAS – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių išvykimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Apie Japoniją

Japonija – tai salų valstybė Rytų Azijoje, kurios archipelagą sudaro 6852 salos, daugiausia skalaujamos Ramiojo vandenyno. Pagrindinės keturios salos – Honšiū, Kyjušū, Šikoku ir Hokaidō – sudaro 97% bendro Japonijos ploto. Daugumos salų paviršius kalnuotas, šalyje yra apie 200 ugnikalnių. Japonija – viena labiausiai pasaulyje apgyvendintų šalių. Jos sostinę Tokij
Keliaujant į Japoniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos visos kelionės metu;
  • Pervežimai privačiu autobusu, traukiniais ar keltais kaip nurodyta programoje;
  • 10 nakvynių 3* viešbučiuose;
  • Maitinimas: 10 pusryčių ir 1 vakarienė;
  • Anglakalbio gido paslaugos ekskursijų metu;
  • Išlydėjimai ir pasitikimai oro uoste;
  • Įėjimo bilietai į lankomus objektus pagal programą;
  • Traukinio-kulos Hirošima – Šino, Osaka – Mišima antros klasės bilietai;
  • 1 lagamino žmogui pervežimas iš Hirošimos į Tokiją.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Tarptautiniai bilietai Vilnius – Osaka, Osaka – Tokijus (760 EUR);
  • Medicininių išlaidų užsienyje draudimas;
  • Papildomos ekskursijos, neįtrauktos į programą (pažymėtos *);
  • Asmeninės išlaidos;
  • Arbatpinigiai;

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Programoje nurodyti viešbučiai gali būti pakeisti tokio paties arba aukštesnio lygio viešbučiais.
  • Kelionės vadovas vyksta kartu susirinkus 13 keliautojų.

 

Panašios kelionės

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kanjonų didybė ir žymiausi miestai - San Franciskas bei Las Vegasas su vadovu iš Lietuvos
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Japonija – tekančios saulės šalis
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pietų Korėja ir Japonija – Rytų Azijos žvaigždės
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Japonijos magija
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.