Planuojami skrydžių laikai:
Vilnius – Stambulas 11:40 – 14:30 Stambulas – Seulas 20:45 – 12:55 (+1)
Tokijas – Stambulas 21:40 – 03:40 (+1) Stambulas – Vilnius 08:05 – 10:45
Didžiąją dalį Pietų Korėjos teritorijos užima kalnai, o gausiausiai gyvenami miestai susitelkę netoli pakrančių esančiose lygumose. Vienas iš jų – didžiausias šalies metropolis Seulas, kuriame, įskaitant priemiesčius, įsikūrę daugiau nei pusė visos šalies gyventojų. Atvykę į garsiąją Pietų Korėjos sostinę, lankysimės Seulo „N bokšte“ (N Seoul Tower) – tai vienas iš geriausiai atpažįstamų miesto simbolių. Norintys galės leistis į vaizdingą kruizą Hangango upe ir pavakarieniauti laive*. Nakvynė viešbutyje Seule.
Šiandien lankysimės Gjongboko rūmuose (Gyeongbokgung Palace), vėliau – Nacionaliniame folkloro muziejuje (National Folk Museum) susipažinsime su kasdienėje korėjiečių buityje naudotais daiktais. Stebėsime karališkosios sargybos pasikeitimo ceremoniją (The Royal Guard Changing Ceremony), kurios metu išvysime puošnias tradicines uniformas ir išdidžiai iškeltus senovinius ginklus. Taip pat lankysimės tradiciniame Bukčono hanokų kaimelyje (Bukchon Hanok Village). Hanokas – tai korėjietiško tipo namas, kuriame gyvendavo kelios giminės kartos.
Vėliau važiuosime (~1 val. 30 min.) prie Hvasongo tvirtovės (Hwaseong Fortress). Šis 1796 m. užbaigtas fortas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Po apsilankymo Hvasongo tvirtovėje, kurią, norėdamas pagerbti savo tėvą, įkūrė vienas iš Čosono dinastijos valdovų, grįšime į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Seule.
Po to vyksime prie „Susivienijimo tilto“ (Unification Bridge). Demilitarizuotos Korėjos zonos teatro ir parodų salėje susipažinsime su Korėjos padalijimo ir slaptų tunelių, nusidriekusių nuo Šiaurės iki Pietų Korėjos, atsiradimo istorijomis. Leisimės į Trečiąjį infiltracijos tunelį (3rd Infiltration Tunnel), kuriuo pasinaudojant norėta užpulti Pietų Korėjos sostinę Seulą. Lankysimės netoliese įkurtoje Dorasano kalno observatorijoje (Dora Observatory), iš kurios išvysime Šiaurės Korėjos žemes.
Po to vyksime į Dorasano stotį (Dorasan Station), kurioje sustodavo tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos kursuojantys traukiniai. Pravažiuosime pro „Susivienijimo kaimą“ (Unification Village), civilių gyvenvietę, įsikūrusią visai šalia Demilitarizuotos Korėjos zonos. Papietausime ir grįšime į Seulą. Šią įspūdžių kupiną dieną palydėsime lankydamiesi viename pagrindinių Seulo prekybos kvartalų – Mjonge (Myeong-dong), kuriame gausu prekybos centrų, restoranų ir kino teatrų. Nakvynė viešbutyje Seule.
Leisimės į dviejų valandų trukmės žygį pėsčiomis, kurio metu pasieksime „Linguojantį akmenį“ (Rocking Stone). Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog šis akmuo bet kurią akimirką gali nuriedėti žemyn, tačiau jo pajudinti tiesiog neįmanoma. Soraksano nacionaliniame parke augantys tankūs miškai rudenį nusidažo ryškiai raudona ir geltona spalvomis, o vasarą patvinsta gaivinantys kalnų upeliai. Po įspūdžių kupino pasivaikščiojimo gamtoje važiuosime į viešbutį. Metas poilsiui. Nakvynė viešbutyje.
Papietausime ir vyksime į netoliese esantį etnografinį Hahės kaimą (Hahoe Folk Village), kuriame iki šiol gyvena senojo Riū klano palikuonys. Šioje UNESCO globojamoje gyvenvietėje išsaugota Čosono dinastijos laikų architektūra ir folklorinės tradicijos, iš čia kilo daug garsių šalies mąstytojų. Gyvenvietę supa vaizdinga Nakdongo upė ir kvapnūs pušų miškai. Hahėje išlikę ne tik tradiciniai gyvenamieji namai, bet ir autentiška konfucionistinė mokykla. Čia vis dar atliekami tradiciniai šamaniški kaukių šokiai.
Po to vyksime (2 val. 30 min.) į Gjongdžu miestą, dar vadinamą „muziejumi be sienų“, buvusią garsiosios Šilos karalystės (57 m. pr. m. e.–935 m.) sostinę. Nakvynė viešbutyje Gjongdžu.
Antroje dienos pusėje laukia ypatinga gyvenimo budistinėje šventykloje–vienuolyne patirtis. Apsistosime Golgulsos šventykloje (Golgulsa Temple), kuri nuo Gjongdžu miesto nutolusi apie 20 km. Tai vienintelė Pietų Korėjoje olose įkurta šventykla–vienuolynas, dar žinoma „Akmeninio Budos“ vardu.
Apsigyvenę Golgulsos šventykloje laikysimės detalios dienotvarkės. 15 val. išvysime sunmudo (korėjietiško budistinio kovos meno) pasirodymą. 16 val. skirsime valandą pagalbiniams bendruomenės darbams, o 17 val. laukia pusvalandžio trukmės orientacinis turas. 17:30 val. vakarieniausime, o 18:30 val. dalyvausime vakariniame budistinių mantrų giedojime. 19 val. išbandysime savo jėgas sunmudo treniruotės metu. Šis autentiškas korėjiečių kovos menas buvo atgaivintas tik 20 a. 8 deš., iki tol jo vietą užėmė dzenbudistiniai kovos menai. 22 val. vakaro – metas poilsiui. Nakvynė Golgulsos šventykloje (atskiruose vyrų ir moterų kambariuose).
Važiuosime (~1 val. 30 min.) į antrąjį pagal dydį šalies miestą Busaną, kuris garsėja vienu judriausių pasaulyje jūrų uostu. Svečiuosimės kultūriniame Gamčono kaimelyje (Gamcheon Cultural Village), kuriame išvysime kalno šlaituose vienas virš kito iškilusius, milžiniškus laiptus primenančius namus. Būtent dėl to Gamčonas dar vadinamas „Busano Maču Pikču“.
Vėliau lankysimės tradicinėje prekyvietėje ir Džagalčio jūros gėrybių turguje (Jagalchi Fish Market), įsikūrusiame jūrų uosto pakraštyje. Tai pats didžiausias Pietų Korėjoje jūros gėrybių turgus, kuriame galima įsigyti ne tik šviežiai sugautos, bet ir džiovintos žuvies, bei paragauti žuvies kepsnelių ar sriubos čia išsibarsčiusiuose gatvės maisto prekystaliuose. Pervežimas į Busano jūrų uosto tarptautinį terminalą, kuriame laukia naktinis keltas į Fukuoką (Japonija). Nakvynė kelte.
Lankysimės šintoistinėje Dadzaifu Tenmangū šventykloje (Dazaifu Tenmangū) – tai didžiausia tokio tipo šventykla visoje Fukuokos prefektūroje. Vėliau užsuksime į netoliese esančią dzenbudistinę Komiodzendži šventyklą (Komyozenji Temple), kuri buvo įkurta dar 1273 m. Ją puošia du kruopščiai prižiūrimi akmenų sodai.
Šios dienos pažintį su Fukuokos miestu užbaigsime Kavabatos prekybos pasaže (Kawabata Shopping Arcade). Čia įsikūrę daugiau nei 130 parduotuvėlių, viliojančių išskirtiniais suvenyrais bei daugybė maisto prekystalių ir restoranų. Tai seniausia iki šiol veikianti prekybos vieta visame Hakatos rajone. Vėliau išvyksime į Hirošimą. Nakvynė viešbutyje Hirošimoje.
Po to vyksime į Hirošimos taikos memorialinį parką ir muziejų (Peace Memorial Park & Museum), įsikūrusius pačiame miesto centre. Ši vieta skirta nukentėjusiųjų per 1945 rugpjūčio 6 d. įvykusią tragediją, kurios metu ant Hirošimos miesto buvo numesta atominė bomba, atminimui.
Vėliau važiuosime į laivų terminalą ir persikelsime į Icuku salą – tai viena vaizdingiausių Japonijos vietų. Svečiuodamiesi romantiškojoje Icuku galėsime įsitikinti, jog ji ne veltui vadinama „dievų sala“. Nuo pat seniausių ji negi garbinta kaip dievybė. Čia, apsupta vandenų, stūkso įspūdinga Icukušimos šventykla (Itsukushima Shrine), kurios istorija siekia daugiau nei 1,4 tūkst. metų. Atėjus vakarui, sugrįšime į Hirošimą. Nakvynė viešbutyje Hirošimoje.
Lankysimės Rioandži šventykloje (Ryoanji Temple), globojamoje UNESCO. Ši 15 a. šventykla garsėja vienu gražiausių akmenų sodu. Be to, joje įkurti ir arbatos namai. Vėliau vyksime į dzenbudistinę Kinkakudži šventyklą (Kinkakuji Temple), pastatytą šalia nuostabaus tvenkinio (1398 m). Jame atsispindi ne tik pačios šventyklos, bet ir už jos plytinčių miškingų kalvų vaizdai.
Pasigrožėjus Kioto šventovėmis mūsų laukia tradicinė arbatos ceremonija. Tai ilgus šimtmečius skaičiuojantis žaliosios arbatos ruošimo ir ragavimo ritualas, paprastai atliekamas specialiuose arbatos namuose. Šios dienos pažintį su Kioto miestu užbaigsime istoriniame Giono rajone (Gion District), kurį puošia tradicinio stiliaus mediniai pirklių namai. Tai netoli Kamo upės įsikūręs Kioto rajonas, kuriame galima išvysti gražiąsias geišas. Nakvynė viešbutyje Kiote.
Lankysimės netoliese plytinčiame Elnių parke (Deer Park), kuriame susitelkusi didžioji dalis Naros miesto monumentų. Be to, čia ganosi gausūs žaismingų elnių būriai. Išvysime Todaidži šventyklą (Todaiji Temple), kurioje saugoma milžiniška Didžiojo Budos statula, antroji pagal dydį visoje šalyje.
Vėliau grįšime atgal į Kiotą. Dieną tęsime lankydamiesi Fušimio Inari šventykloje (Fushimi Inari Shrine) – tai šintoistinė ant kalno stūksanti šventovė, įsikūrusi pietinėje Kioto dalyje. Po to važiuosime į Kioto traukinių stotį ir greituoju traukiniu pasieksime Tokiją. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Ekskursiją pradėsime budistinėje Sensodži šventykloje (Sensō-ji/Asakusa Kannon Temple) – tai didžiausia Asakusos rajono šventykla, viena populiariausių ir seniausių Tokijuje (7 a.). Ne paslaptis, jog Japoniją supančiuose vandenyse gausu jūros gėrybių, o šalies laukuose puikiai dera ryžiai – šiandien mūsų laukia sušių ruošimo pamoka!
Po to vyksime pasigrožėti miesto panorama nuo aukščiausio Japonijos pastato – Tokijo televizijos ir apžvalgos bokšto (Tokyo Skytree). Vėliau važiuosime į Tokijo imperatoriškuosius rūmus (Tokyo Imperial Palace), puošiančius patį miesto centrą. Juos supa tvenkiniai ir vaizdingas parkas. Netoliese plyti prestižiškiausias šalyje verslo rajonas – Marunoučis (Marunouchi District). Čia gausu dangoraižių, prekybos centrų ir restoranų, didelę rajono dalį užima „Mitsubishi“ kompanijai priklausantys pastatai.
Taip pat lankysimės prekybiniame Gindzos rajone (Ginza District), kurį puošia žymiausių prekių ženklai, čia gausu nišinių parduotuvėlių, meno galerijų, restoranų, kavinių ir naktinių klubų. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Vėliau turėsime galimybę apsilankyti „Honda“ parodų centre (Honda Welcome Plaza Aoyama), įsikūrusiame Aojamos rajone. Čia nustebins ne tik įspūdingos automobilių ir motociklų ekspozicijos, bet ir neįtikėtinai pažangūs robotai. Išvysime žymiojo žmogaus dydžio roboto Asimo pasirodymą.
Dieną užbaigsime ikoniniu Tokijo reginiu – išvysime Šibujos perėją (Shibuya Crossing). Tai pati pati intensyviausia pėsčiųjų perėja pasaulyje, vietinių gyventojų vadinama „miesto širdimi“. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Po tokios nepakartojamos dienos pradžios tęsime kelionę Hakonės nacionaliniame parke. Visų pirma, leisimės į kruizą Ašio ežere, kuris tyvuliuoja išilgai pietrytinės Hakonės vulkano kalderos sienos. Kruizo metu taip pat galėsime pasigrožėti Fudžio kalno vaizdais. Vėliau išvysime šias užburiančias vietoves iš paukščio skrydžio – leisimės į nuotykį keltuvu. Taip pat pasigrožėsime Ovakudanio slėniu (Owakudani Valley), plytinčiu šalia Hakonės ugnikalnio. Šioje vietoje gausu karštųjų versmių, šiltomis srovėmis pulsuojančių upių, kunkuliuojančių baseinėlių, iš žemės gelmių kylančių garų debesų.
Po puikiai praleistos dienos gamtos apsuptyje užsiregistruosime viešbutyje. Norintys galės pasimėgauti karštosiomis versmėmis (Onsen)*. Nakvynė viešbutyje Hakonėje.
Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.
Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.
Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.
Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.