Pietų Korėja ir Japonija – Rytų Azijos žvaigždės

Kelionės akcentai

  • 2025 10 19 ieškoma pavienė keliautoja, kreiptis į Živilę, + 370 676 11693
  • Atnaujinta, dar geresnė programa!
  • Keliautojų patogumui – privatus transportas net ir ekskursijose po miestus!
  • Vyksime į Šiaurės ir Pietų Korėjas skiriančią DMZ zoną
  • Seule pažinsime modernaus ir tradicinio miesto harmoniją
  • Apsilankysime seniausioje P. Korėjos neverbalinėje Nanta komedijoje
  • Grožėsimės įspūdinga kalnų apsupto Soraksano nacionalinio parko panorama
  • Keliausime į mistišką, meditacinių peizažų kupiną Mijadžimos salą, laikomą pačia gražiausia Japonijos vieta
  • Dalyvausime tradicinėje arbatos gėrimo ceremonijoje Kiote
  • Išmoksime taisyklingų teptuko judesių japoniškos kaligrafijos pamokoje
  • Išvysime snieguotas Japonijos Alpes ir Japonijos simbolį – Fudžio kalną
  • Mėgausimės tradicinėmis onseno (karštųjų versmių) procedūromis
  • Nakvosime japoniško stiliaus (ryokan) viešbutyje
  • Pasivaikščiosime garsiuoju taku per bambukų giraitę
Nuo5160
2025 10 19 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 1250
su skrydžiu: 6410
Keliaujant į Japoniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Pietų Korėja ir Japonija – smalsumą žadinančios Rytų Azijos šalys, keliautojus viliojančios autentiška virtuve, aukščiausio lygio technologijomis ir senovę menančiais architektūriniais paminklais. Kelionės Pietų Korėjoje įspūdžius praturtins apsilankymai šventyklose–vienuolynuose, o Japonija sužavės neprilygstamais parkais ir akmenų sodais, romantiškų salų gamta, galimybe pažinti šimtus metų skaičiuojantį žaliosios arbatos gėrimo meną bei perprasti tikrų japoniškų sušių gamybos paslaptis! Pažadame, kad dalelė šių užburiančių šalių turtų namo iškeliaus kartu su Jumis.

 

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS

 

EDVINAS

 

 

Annyeonghaseyo ar konnichiwa? (labas korėjietiškai ir labas japoniškai). O galbūt abu ir toje pačioje kelionėje? 


 
Pradėkime nuo to, kad esu Edvinas ir greičiausiai mes turime kažką bendro su pomėgiu Rytų Azijos kultūrai. Tikriausiai ne kartą esate matę korėjietiškų serialų, ragavę jų nacionalinio pasididžiavimo kimchi, o ką jau bekalbėti apie japoniškus patiekalus kaip sushi, kurie darosi tokie populiarūs mūsų šalyje. Apie šventą Fuji kalną ir samurajus bei Japonų animaciją žino visas pasaulis.

 

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kad šios kelionės metu pamatysite dvi tik iš pirmo žvilgsnio panašias šalis, tačiau kultūriškai ir geografiškai jas skiria ne tik tarp valstybių tyvuliuojanti Rytų jūra, tačiau ir itin permaininga istorija bei tarpusavio nesutarimai. Gera naujiena tokia, kad keliautojus abi šalys priima daugiau nei maloniai, o patirti kiekvienos iš jų kultūrą verta per visas įmanomas jusles. 

 

Rytų kraštais rimtai susidomėjau po pirmosios kelionės 2016 metais į Japoniją, kuomet greitaisiais Shinkansen traukiniais apkeliavau net tris iš keturių pagrindinių Japonijos salų vos per keletą savaičių. Įspūdis buvo toks stiprus, kad grįžęs į Lietuvą ir iškart planuodamas naują išvyką netgi pradėjau mokytis japonų kalbos Vilniaus universitete. Pietų Korėja mano gyvenime atsirado su korėjietiškais patiekalais, kuriuos įsimylėjau iš pirmo paragavimo – ši šalis turi tokią kulinarinę įvairovę, kurios tiesiog neįmanoma nupasakoti, geriau vieną kartą paragauti.


 
Pirmasis apsilankymas Korėjoje buvo lengvas kultūrinis šokas, tačiau po truputį šią šalį prisijaukinu ir su malonumu pristatau savo svečiams. Viena ką galiu pažadėti, kad tai bus kaip filmas, kurio pakartoti nebus įmanoma, tačiau atsukti atgal tikrai norėsis. Keliausime lėktuvais ir traukiniais, būsime labai arti Šiaurės Korėjos sienos. Gastronomines patirtis keis kultūrinės ir atvirkščiai, kol finale viską vainikuos didingas Fuji kalno vaizdas. Nepriklausomai, vyksite rudenį ar pavasarį, pamatysite šalis, kurios ilgam įstrigs į atmintį žmonių nuoširdumu, gamtos grožiu, šventyklų didybe, skonių įvairove ir neaprėpiamais kultūros klodais. Be to, keliaudami po dvi šalis iš karto turite didesnį šansą pavasarį pamatyti žydinčias sakuras, o rudenį – įvairiaspalviais raštais pasipuošusius klevus, ginkmedžius ir daugelį kitų medžių. Patirkime šias visapusiškai įdomias šalis drauge!

 

ASTRA

 

 

Astra yra buvusi pramogų žurnalistė, tapusi gide ir kelionių vadove. Nuo 2013 m. ji lietuvių keliautojų grupes lydi po tokias Azijos šalis, kaip Tailandas, Kambodža, Mianmaras, Butanas,
Nepalas, Šri Lanka, Japonija, Pietų Korėja ir kt. Savo darbine patirtimi ir patarimais ji dalijasi ir su būsimais turizmo rinkos profesionalais gidų ir kelionių vadovų ruošimo mokykloje
„GuideLines Academy“. Astra gyvena tarp dviejų kontinentų – Europos, kur vasaros sezono metu su Baltijos regionu supažindina amerikiečių keliautojus, ir Azijos, kurią vadina savo
antraisiais namais.

 

„Japonija pradėjau domėtis dar mokyklos laikais, kai Knygų mugėje nusipirkau pirmąją Harukio Murakamio knygą „Avies medžioklė“, o man pradėjus gyventi ir dirbti Azijoje trauka Japonijos magijai tik dar labiau sustiprėjo. Vėliau, studijuojant VU Šiuolaikinių Azijos studijų magistro studijose, turėjau galimybę su kolegomis ir dėstytojais nagrinėti šios šalies kino istoriją, žiūrėti jos režisierių sukurtus filmus, diskutuoti apie kultūrinius ir socialinius aspektus. Norėdama giliau patirti Japoniją, net pradėjau mokytis japonų k., kuri, patikėkite, yra tikras iššūkis! Tad labai kviečiu prisijungti ir kartu leistis į šį japonišką nuotykį, kurio metu drauge pažinsime šalį, tapusią įkvėpimu daugeliui keliautojų“, – kviečia Astra.

 

 

Planuojami skrydžių laikai:

 

Vilnius – Stambulas 20:20 – 23:30 Stambulas – Seulas 01:45 – 17:40 (+1)

Tokijas – Stambulas 22:05 – 05:55 (+1) Stambulas – Vilnius 09:00 – 11:05

 

1
diena
VILNIUS – STAMBULAS
Skrydis su persėdimu iš Vilniaus į Hanojų su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai) bei lėktuve jums pateikiamu maitinimu.
2
diena
STAMBULAS – SEULAS (pietūs)
Šiandien nusileisime tarptautiniame Inčono oro uoste, įsikūrusiame netoli Pietų Korėjos sostinės Seulo. Tai didžiausias šalyje oro uostas, kuris net vienuolika metų iš eilės buvo pripažintas geriausiu pasaulyje. Inčono oro uoste mus pasitiks gidas ir važiuosime į Seulą. Didžiąją dalį Pietų Korėjos teritorijos užima kalnai, o gausiausiai gyvenami miestai susitelkę netoli pakrančių esančiose lygumose. Vienas iš jų – didžiausias šalies metropolis Seulas, kuriame, įskaitant priemiesčius, įsikūrę daugiau nei pusė visos šalies gyventojų. Atvykę į garsiąją Pietų Korėjos sostinę įsikursime viešbutyje ir pailsėsime po kelionės. Korėjos sostinėje karaliauja priešybių harmonija. Senovinius paminklus supa itin modernūs dangoraižiai, didžiausios Azijos aukštųjų technologijų pramonės šakos ribojasi su nuostabiais parkais, šalia šventovių įsikūrę universitetai, tyrimų centrai, kuriuose garbinamos protėvių dvasios. Seulo įžymybės ir įprasti miesto pastatai sudaro fantastišką architektūrinę mozaiką. Harmonijos stebuklo paslaptis paprasta: kruopštus planavimas. Tai tapo pagrindine Korėjos miestų planavimo taisykle daugiau nei prieš 600 metų. Laikas patvirtino šio požiūrio svarbą. Didmiestis žavi savo apimtimi, išpuoselėtumu, gyventojų gebėjimu saugoti gamtą ir išsaugoti senovės dvasią. Nakvynė viešbutyje.

3
diena
SEULAS – NAMI SALA – SEULAS (pusryčiai, pietūs)
Pietų Korėjos sostinė Seulas – tai vienas svarbiausių visos Rytų Azijos finansų centrų, kontrastų miestas, kuriame budistinės šventyklos stovi greta dangų siekiančių daugiaaukščių. Šiandien mūsų lauks išvyka į Nami salą (~2 val.). Tai nuostabaus grožio gamtos pasaulis, ne kartą tapęs filmavimo vieta tokių dramų kaip „Žiemos sonata“. Pasivaikštinėsime po bambukų girią, ginkmedžių alėją, korėjietiškųjų pušų taką, medinius takus ant ežero, nendryną bei gėrėsimės aplink dunksančiais didingais kalnais. Po pietų grįšime į Seulą. Apsilankysime Seulo „N bokšte“ (N Seoul Tower) – viename iš geriausiai atpažįstamų miesto simbolių. Pačiame Seulo centre, Namsano kalno papėdėje, dangoraižių ir triukšmingų metropolio gatvių apsuptyje, yra ramybės ir tylos oazė – muziejus po atviru dangumi Hanok Traditional House Village (Namsangol Hanok Village). Idėja įkurti muziejų kaimelį po atviru dangumi kilo 1989 m., įgyvendinant savivaldybės programą, kuria siekiama atkurti pirminę sostinės centro išvaizdą. Bendras Namsangol Hanok Village plotas yra 8 hektarai, pati muziejaus ekspozicija užima mažiau nei 1 hektarą, likusioje teritorijoje yra Namsan Gugaktan tradicinės korėjiečių muzikos centras, didelis parkas su tvenkiniu ir platforma su „Laiko Kapsule“. Nakvynė viešbutyje Seule.

4
diena
SEULAS – DMZ – SEULAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių lankysimės Gjongboko rūmuose (Gyeongbokgung Palace), Korėją daugiau nei 500 metų valdžiusios Joseon dinastijos svarbiausioje ir didžiausioje rezidencijoje iš penkių rūmų komplekso. Stebėsime karališkosios sargybos pasikeitimo ceremoniją (The Royal Guard Changing Ceremony), kurios metu išvysime puošnias tradicines uniformas ir išdidžiai iškeltus senovinius ginklus. Pasivaikščiosime po Insadongo kvartalą, esantį pačioje Seulo miesto širdyje, ir apžiūrėsime seniausius ir svarbiausius miesto objektus. Vėliau vyksime (~1 val. 30 min.) į ekskursiją Demilitarizuotoje Korėjos zonoje (DMZ). Ši griežtai saugoma zona atsirado po Korėjos padalijimo ir 1953 m. pasirašytos sutarties su Jungtinėmis Tautomis. Joje, šalių susitarimu, negalimi jokie kariniai veiksmai. Prieš patekdami į Demilitarizuotą Korėjos zoną lankysimės Imdžingako parke (Imjingak Park), kuriame gausu Korėjos karo laikus menančių eksponatų ir paminklų. Po to vyksime prie „Susivienijimo tilto“ (Unification Bridge). Demilitarizuotos Korėjos zonos teatro ir parodų salėje susipažinsime su Korėjos padalijimo ir slaptų tunelių, nusidriekusių nuo Šiaurės iki Pietų Korėjos, atsiradimo istorijomis. Jei bus galimybė, leisimės į Trečiąjį infiltracijos tunelį (3rd Infiltration Tunnel), kuriuo pasinaudojant norėta užpulti Pietų Korėjos sostinę Seulą. Lankysimės netoliese įkurtoje Dorasano kalno observatorijoje (Dora Observatory), iš kurios išvysime Šiaurės Korėjos žemes. Po to vyksime į Dorasano stotį (Dorasan Station), kurioje sustodavo tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos kursuojantys traukiniai. Pravažiuosime pro „Susivienijimo kaimą“ (Unification Village), civilių gyvenvietę, įsikūrusią visai šalia Demilitarizuotos Korėjos zonos. Papietausime ir grįšime į Seulą. Šią įspūdžių kupiną dieną palydėsime lankydamiesi viename pagrindinių Seulo prekybos kvartalų – Mjonge (Myeong-dong), kuriame gausu prekybos centrų, restoranų ir kino teatrų. Vakare čia stebėsime miuziklą Nanta (taip pat žinomas kaip Cookin arba Cookin' Nanta) – tai Pietų Korėjos neverbalinė komedija, populiariausias ir ilgiausiai rodomas korėjiečių spektaklis. Labai nedaug žodžių, ištariamų daugiausia anglų kalba. Nakvynė viešbutyje Seule.

5
diena
SEULAS – SORAKSANO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs)
Šiandien iš arčiau susipažinsime su nuostabia Pietų Korėjos gamta. Atsisveikinę su šurmuliuojančiu Seulo metropoliu, vyksime (~3 val. 30 min.) į 1970 m. įkurtą Soraksano nacionalinį parką, esantį šalies šiaurės rytuose. Po vaizdingos kelionės papietausime ir lankysimės Soraksano nacionaliniame parke, kur stūkso trečias pagal aukštį Pietų Korėjoje Soraksano kalnas (1708 m). Nuo 1982 m. ši gamtos oazė – vienas iš UNESCO globojamų biosferos rezervatų. Leisimės į keturių valandų trukmės žygį pėsčiomis, kurio metu pasieksime „Linguojantį akmenį“ (Rocking Stone). Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog šis akmuo bet kurią akimirką gali nuriedėti žemyn, tačiau jo pajudinti tiesiog neįmanoma. Soraksano nacionaliniame parke augantys tankūs miškai rudenį nusidažo ryškiai raudona ir geltona spalvomis, o vasarą patvinsta gaivinantys kalnų upeliai.  Aplankysime Šinšejung (Shinheung) šventyklą ir Guongeumseongo (Gwongeumseong) tvirtovę. Po įspūdžių kupino pasivaikščiojimo laukia laisvas vakaras poilsiui. 

6
diena
SORAKSANO NACIONALINIS PARKAS – ANDONGAS – GJONGDŽU (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių išvyksime (~4 val. kelio) į Šiaurės Gjongsango provincijos sostinę Andongą. Šis rytinėje šalies dalyje, Nakdongo upės krantuose įsikūręs miestas garsėja kaip senosios Pietų Korėjos kultūros ir tradicijų centras. Be to, tai ir daugelio unikalių korėjietiškų patiekalų kilmės vieta. Papietausime ir vyksime į netoliese esantį etnografinį Hahės kaimą (Hahoe Folk Village), kuriame iki šiol gyvena senojo Riū klano palikuonys. Šioje UNESCO globojamoje gyvenvietėje išsaugota Čosono dinastijos laikų architektūra ir folklorinės tradicijos, iš čia kilo daug garsių šalies mąstytojų. Gyvenvietę supa vaizdinga Nakdongo upė ir kvapnūs pušų miškai. Hahėje išlikę ne tik tradiciniai gyvenamieji namai, bet ir autentiška konfucionistinė mokykla. Čia vis dar atliekami tradiciniai šamaniški kaukių šokiai. Po to išvyksime (~3 val. kelio) į Gjongdžu (Gyeongju), dar vadinamą „muziejumi be sienų“. 57 m. pr. m. e. ji tapo Šilos dinastijos valdomos karalystės sostine, ir išliko ja visą tūkstantmetį, iki pat 935–ųjų m. Tai vieta, kurioje išsaugotas Korėjos meno ir istorijos lobynas. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
GJONGDŽU – ULSANAS – BUSANAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių lankysimės Gjongdžu miesto simboliu tapusioje Bulguksos šventykloje (Bulguksa Temple), nuo 1995 m. globojamoje UNESCO. Bulguksos šventyklos kompleksą sudaro keletas istorinių akmens tiltų, akmeninės pagodos, kuriose saugomos išskirtinės vertės relikvijos, bei Sokguramo grota (Seokguram Grotto). Sokguramo grota – tai budistinė iš granito luitų pastatyta šventykla, kurios viduje stūkso milžiniška Budos statula. Vėliau važiuosime (~1 val. 30 min.) į antrąjį pagal dydį šalies miestą Busaną, kuris garsėja vienu judriausių pasaulyje jūrų uostu. Laisvas laikas pasivaikščioti viename lankomiausių Busane 1,5 km ilgio Heunde (Haeundae) paplūdimyje, išsiskiriančiame pakilia atmosfera ir veikiančiame visus metus. Paplūdimyje taip pat įsikūręs maisto prekystalių miestelis ir veikia tradicinis turgus, kur verta paragauti sezoninių jūros gėrybių ir sriubos. Čia galima pasigrožėti ne tik jūros, bet ir Busano dangoraižių vaizdais. Nakvynė viešbutyje Busane.

8
diena
BUSANAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių lankysime neįtikėtinai įspūdingą Haedong Yongung budistinę šventyklą, pastatytą ant jūros kranto. Vėliau svečiuosimės kultūriniame Gamčono kaimelyje (Gamcheon Cultural Village), kuriame išvysime kalno šlaituose vienas virš kito iškilusius, milžiniškus laiptus primenančius namus. Būtent dėl to Gamčonas dar vadinamas „Busano Maču Pikču“. Taip pat lankysimės tradicinėje prekyvietėje ir Džagalčio jūros gėrybių turguje (Jagalchi Fish Market), įsikūrusiame jūrų uosto pakraštyje. Tai pats didžiausias Pietų Korėjoje jūros gėrybių turgus, kuriame galima įsigyti ne tik šviežiai sugautos, bet ir džiovintos žuvies, bei paragauti žuvies kepsnelių ar sriubos čia išsibarsčiusiuose gatvės maisto prekystaliuose. Nakvynė viešbutyje Busane.

9
diena
BUSANAS – OSAKA – HIMEDŽIS (pusryčiai)
Po pusryčių išvyksime į ekskursiją apžiureti įstabiausius šiuolaikinės architektūros statinius. Važiuosime į dangoraižių rajoną, kur lankysime Nurimaru APEC centrą, vaikštinėsime grožėdamiesi stiklo, uolų ir natūralios pakrantės harmonija, apžiūrėsime beveik 7,5 km ilgio Gwangan (Deimantinį) tiltą per jūrą. Vėliau išvyksime į oro uostą skrydžiui į Japoniją. Atskridę vyksime į Himedžį (Himeji). Palikę lagaminus viešbutyje, vyksime aplankyti Himedžio pilies. Himedži pilis, dar žinoma kaip Baltojo garnio pilis, yra Japonijos nacionalinis lobis ir UNESCO pasaulio paveldo objektas. Tai viena iš dvylikos Japonijos pilių, kurios buvo išsaugotos originalia forma. Besidomintiems šios šalies istorija čia tikrai verta apsilankyti. Piliai daugiau nei 600 metų. Pilies komplekse yra daugiau nei 80 pastatų. Juos jungia vingiuoti, labirintą primenantys praėjimai. Nakvynė viešbutyje Himedžyje.

10
diena
HIMEDŽIS – HIROŠIMA – MIJADŽIMOS SALA – HIROŠIMA (pusryčiai)
PPo pusryčių viešbutyje susitiksime su vietiniu gidu ir išvyksime į ekskursiją Hirošimos mieste bei Mijadžimos saloje. Vyksime į Hirošimos taikos memorialinį parką ir muziejų (Peace Memorial Park & Museum), įsikūrusius pačiame miesto centre. Ši vieta skirta nukentėjusiųjų per 1945 rugpjūčio 6 d. įvykusią tragediją, kurios metu ant Hirošimos miesto buvo numesta atominė bomba, atminimui. Vėliau važiuosime į laivų terminalą ir persikelsime į Mijadžimos salą – tai viena vaizdingiausių Japonijos vietų. Svečiuodamiesi romantiškojoje Mijadžimoje galėsime įsitikinti, jog ji ne veltui vadinama „dievų sala“. Nuo pat seniausių laikų ji netgi garbinta kaip dievybė. Čia, apsupta vandenų, stūkso įspūdinga Icukušimos šventykla (Itsukushima Shrine), kurios istorija siekia daugiau nei 1,4 tūkst. metų. Atėjus vakarui, sugrįšime į Hirošimą. Nakvynė viešbutyje Hirošimoje.

Pastaba: Jūsų lagaminą iš Hirošimos į Kiotą pristatys kurjeris. Šiandien pasiruoškite vieną kelioninį krepšį/kuprinę vienai nakvynei Hirošimoje. 

11
diena
HIROŠIMA – KIOTAS (pusryčiai)
Pusryčiai viešbutyje. Kartu su vietiniu gidu išvyksime į Hirošimos traukinių stotį. Greituoju traukiniu išvažiuosime į Kiotą. Atvykus laukia ekskursija Kioto mieste. Vyksime į Ginkakudži („Sidabrinio paviljono“) šventyklą (Ginkakuji Temple), pastatytą šalia nuostabaus tvenkinio. Nors šventyklos pavadinimas gali sufleruoti, kad pastatas padengtas sidabru, iš tikrųjų jis niekada nebuvo padengtas šia medžiaga. Vėliau apsilankysime Nishiki turguje, dar vadinamame „Kioto virtuve“. Beveik 400 metrų ilgio gatvėje įsikūrę daugiau nei 100 parduotuvių ir restoranų. Toliau mūsų laukia tradicinė arbatos ceremonija autentiškoje aplinkoje. Arbatos ceremonija Japonijoje yra ne tik arbatos gėrimas, bet ir gilus kultūrinis ritualas, apimantis estetiką, dvasingumą ir harmoniją. Nakvynė viešbutyje Kiote.

12
diena
KIOTAS (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje tęsime pažintį su Kiotu. Keliausime užsakytu transportu ir lankysimės Adashino Nenbutsuji šventykloje, kuri yra Kioto Arashiyama rajone. Tai budistų šventykla, įkurta 811 m. Šventykloje yra daug akmeninių statulų, įamžinančių mirusiojo sielą. Kiekvieną vasarą šventykloje vyksta „Sento Kuyo“ ceremonija, skirta mirusiųjų dvasioms pagerbti, o akmeninės statulos apšviečiamos žvakėmis. Jojakko-ji šventykla yra ant Ogura kalno (Ogurayama) šlaito Kiote. Šventykla garsėja savo ramia atmosfera ir nuostabiais gamtos vaizdais. Praeisime pro idilišką bambukų giraitę. Taip pat išvysime dzenbudistinę Kinkakudži („Auksinio paviljono“) (Kinkakuji) šventyklą, pastatytą šalia nuostabaus tvenkinio (1398 m). Jame atsispindi ne tik pačios šventyklos, bet ir už jos plytinčių miškingų kalvų vaizdai. Viršutiniai šios šventyklos aukštai dengti auksu. Šios dienos pažintį su Kioto miestu užbaigsime istoriniame Giono rajone (Gion District), kurį puošia tradicinio stiliaus mediniai pirklių namai. Tai netoli Kamo upės įsikūręs Kioto rajonas, kuriame galima išvysti gražiąsias geišas. Nakvynė viešbutyje Kiote.

13
diena
KIOTAS – ATAMIS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių toliau keliausime užsakytu transportu po Kiotą ir apžiūrėsime Sanjusangendo šventyklą, kuri garsėja tūkstančiu deivės Kannon statulų. Be Kannon statulų, šventykloje taip pat yra 28 budistinių globėjų dievybių skulptūros. Toliau mūsų lauks dar viena unikali patirtis – kaligrafijos pamoka. Kaligrafija – tai menas gražiai rašyti ranka, naudojant specialius įrankius, tokius kaip teptukas, plunksnos ar rašalas. Japonų kaligrafija remiasi kinų kaligrafija, bet turi savitą estetiką, paprastumą ir natūralumą. Pamokos metu susipažinsime su tradicine japonų kaligrafija, išmoksime taisyklingų teptuko judesių. Toliau vyksime į Kioto traukinių stotį, iš kur greituoju traukiniu keliausime į Atamį. Čia apsistosime tradicinio stiliaus viešbutyje – ryokan, kur turėsime galimybę patirti autentišką japonišką gyvenimo stilių. Ryokanai turi tatami grindis (ryžių šiaudų kilimus), futon lovas (minkštus čiužinius, kuriuos deda ant grindų) ir shoji (medinius rėmus su perregimais popieriniais langais). Čia taip pat turėsime galimybę pasimėgauti tradicinėmis onseno (karštųjų versmių) procedūromis. Nakvynė viešbutyje Atamyje.

Pastaba: Jūsų lagaminą iš Kioto į Tokiją pristatys kurjeris. Šiandien pasiruoškite vieną kelioninį krepšį/kuprinę vienai nakvynei Atamyje. 

14
diena
ATAMIS – HAKONĖ – TOKIJAS (pusryčiai)
Po pusryčių viešbutyje keliausime į Hakonės nacionalinį parką. Šis parkas garsėja savo karštaisiais šaltiniais, nuostabiais gamtos peizažais ir įspūdingais vaizdais į Fudžio (Fuji) kalną (esant giedrai dienai). Visų pirma, leisimės į kruizą Ašio ežere, kuris tyvuliuoja išilgai pietrytinės Hakonės vulkano kalderos sienos. Vėliau išvysime šias užburiančias vietoves iš paukščio skrydžio – leisimės į nuotykį keltuvu, iš kur stebėsime užburiančią ežero panoramą su Fudžio kalnu. Sustosime apžiūrėti Hakonės šintoistinę šventyklą, skaičiuojančią virš 1000 metų. Po pietų keliausime į Tokiją (90 km, ~2 val.). Laisvas laikas. Rekomenduojame apžiūrėti netoliese esančius Tokijo imperatoriškuosius rūmus (Tokyo Imperial Palace), kurie puošia patį miesto centrą. Juos supa tvenkiniai ir vaizdingas parkas. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

15
diena
TOKIJAS (pusryčiai)
Po pusryčių susitiksime su vietiniu gidu ir pradėsime ekskursiją užsakytu transportu Japonijos sostinėje. Tokijas išsiskiria ne tik milžinišku gyventojų skaičiumi (apie 37 mln.), bet ir kraštovaizdžio įvairove. Vakarinę Tokijo dalį puošia kalnai, o miesto pietuose plyti subtropinės salos. Pradėsime nuo Hamarikyu sodų, esančių Tokijo centre. Tai tradicinis japoniškas kraštovaizdžio sodas, kuris buvo atidarytas visuomenei 1946 metais, o iki tol buvo imperatoriškų šeimų poilsio vieta. Toliau apžiūrėsime Sensodži šventyklą (Sensō-ji/Asakusa Kannon Temple) – tai didžiausia Asakusos rajono šventykla, viena populiariausių ir seniausių Tokijuje (7 a.). Šventykloje išbandysime populiarų ritualą – trauksime laimės popierėlį omikuji, kuriame bus užrašyta pranašystė. Pasivaikščiosime po Nakamise prekybos gatvę. Nakamise yra garsiausia parduotuvių gatvė Asakusoje, ji driekiasi 250 metrų prie pagrindinio prieigos prie Sensoji šventyklos ir iš abiejų pusių čia yra parduotuvių, prekiaujančių tradiciniais suvenyrais, užkandžiais ir saldainiais. Vėliau pakilsime į apžvalgos aikštelę, esančią Tokijo Metropolijos Vyriausybės pastate (Tokyo Metropolitan Government Office). Tai 243 metrų aukščio pastatas, iš kurio apžvagos aikštelės atsiveria panoraminis vaizdas į Tokiją, o giedrą dieną net galima matyti tolumoje esantį Fudžio kalną. Vakarop tęsime pažintį su Tokijumi viešuoju transportu ir su kelionės vadovu lankysimės viename iš verslo ir mados centrų Šibuja rajone (Shibuya District), kurį puošia žymiausių prekių ženklai, čia gausu nišinių parduotuvėlių, meno galerijų, restoranų, kavinių ir naktinių klubų. Dieną užbaigsime ikoniniu Tokijo reginiu – išvysime Šibujos perėją (Shibuya Crossing). Tai pati pati intensyviausia pėsčiųjų perėja pasaulyje, vietinių gyventojų vadinama „miesto širdimi“. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

16
diena
TOKIJAS – STAMBULAS (pusryčiai)
Po pusryčių turėsime laisvą dieną Tokijuje. Rekomenduojame iš ryto nuvykti į Tsukiji turgų. Šis šurmuliuojantis turgus po atviru dangumi yra vienas iš svarbiausių Tokijo lankytinų vietų sąrašo, kuriame rasite ne tik jūros gėrybių. Ieškantiems lauktuvių taip pat siūlome apsilankyti prekybiniame Gindzos rajone (Ginza District), kurį puošia žymiausių prekių ženklai, čia gausu nišinių parduotuvėlių, meno galerijų, restoranų, kavinių ir naktinių klubų. Norintiems daugiau kultūrinių patirčių, rekomenduojame nuvykti į Meidži šventyklą (Meiji Jingu Shrine), kuri yra skirta 122-ojo Japonijos imperatoriaus Meidži ir jo žmonos atminimui. Netoliese išsidėstęs spalvingas Haradžiuku rajonas (Harajuku Area), kuriame gimsta pačios naujausios paauglių mados tendencijos. Tai tikra Japonijos populiariosios kultūros oazė. Omotesando gatvėje (Omotesando Street), kurią puošia medžių alėja, išvysite kiek kitokį jaunimo mados veidą. Tai puiki vieta prisėsti puodeliui kavos, bei laisvam laikui fotografijoms. Vakare išvyksime į tarptautinį Naritos oro uostą. Skrydis į Vilnių.

17
diena
STAMBULAS – VILNIUS
Grįžimas namo.
Nuo5160
2025 10 19 ir daugiau datų
+ skrydis apie: 1250
su skrydžiu: 6410

Apie Japoniją

Japonija – tai salų valstybė Rytų Azijoje, kurios archipelagą sudaro 6852 salos, daugiausia skalaujamos Ramiojo vandenyno. Pagrindinės keturios salos – Honšiū, Kyjušū, Šikoku ir Hokaidō – sudaro 97% bendro Japonijos ploto. Daugumos salų paviršius kalnuotas, šalyje yra apie 200 ugnikalnių. Japonija – viena labiausiai pasaulyje apgyvendintų šalių. Jos sostinę Tokij

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Keliaujant į Japoniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
  • Apgyvendinimas viešbučiuose (14 nakvynių: 3 nakvynės Seule, 1 nakvynė Sokče, 1 nakvynė Gjongdžu, 1 nakvynė Himedžyje, 1 nakvynė Hirošimoje, 1 nakvynė Atamyje, 2 nakvynės Kiote, 2 nakvynės Tokijuje);
  • Programoje nurodytas maitinimas (14 pusryčių, 8 pietūs, 1 vakarienė);
  • Vietinių gidų paslaugos;
  • Programoje nurodyti pervežimai;
  • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus;
  • Ausinukai ekskursijų metu Japonijoje.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Seulas – Tokijas – Vilnius (kaina nuo 1250 EUR);
  • Lėktuvo bilietai Busanas – Osaka (nuo 200 EUR/asm.);
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~24 EUR, BTA draudimas);
  • Priemoka už vienvietį kambarį – nuo 1200 EUR;
  • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (~40 EUR/asm.), kuriuos kelionės pradžioje surinks kelionės vadovas;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Keliaujant į Pietų Korėją, ne vėliau kaip 72 val. iki skrydžio, privaloma užpildyti Elektroninį kelionių leidimą K-ETA (anglų k. Korean Electronic Travel Authorization). 
  • Keičiantis avialinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų – vadybininkas iš karto informuos.
  • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 12 keliautojų.
  • Kelionės vadovas grupę pasitinka Pietų Korėjoje, Seulo oro uoste.
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
  • Pageidaujantys išsipirkti konkrečias vietas lėktuve (sėdėti kartu, prie lango, su daugiau erdvės kojoms ir pan.) – tai galės padaryti likus savaitei iki kelionės pagal tuo metu galiosiantį lėktuvo užimtumą.
  • 2026 m. datos dar gali nežymiai keistis pagal aktualų skrydžių tvarkaraštį.

Kelionės užsakymas

Nuo
5160

+ skrydis apie: 1250 visiems su skrydžiu: 6410
Kas įskaičiuota?

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Filipinai: gražiausi paplūdimiai ir salos
Filipinai
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pietų Korėja ir Japonija – Rytų Azijos žvaigždės (2025 m. pavasaris)
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Japonijos magija
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Japonija – tekančios saulės šalis
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.