Australija | Apie Australiją

Australija – šešta pagal dydį pasaulio valstybė, apimanti Australijos žemyną, Tasmanijos salą ir keletą nedidelių salelių Indijos ir Ramiajame vandenynuose. Į pietryčius nuo Australijos nutolusiose salose yra įsikūrusi Naujoji Zelandija, šiaurės vakaruose išsidėsčiusios Indonezijos salos ir nedidelis Rytų Timoras. Į šiaurės rytus nuo šalies yra įsikūrusios Saliamono salos ir Vanuatu salynas. Arčiausiai šalies yra į šiaurę nuo jos esanti Papua Naujoji Gvinėja. Paskutinioji iš visų žemynų buvo atrasta Australija. Šalis dar daugeliui lieka vienu iš neatrastų pasaulio kampelių. Australijos vizitinė kortelė yra jos gamtos grožis ir unikalumas. Šalies centrinėje dalyje plyti bekraštės savanos, pusdykumės bei dykumos, kur iki šiol žmogus – retai sutinkamas svečias. Rytinėje Australijoje šiaurės pietų kryptimi susirangęs stūkso Didysis vandenskyros kalnagūbris. Pastarasis garsus savo nuostabia gamta, kanjonais, tarpekliais ir lygumomis, tarp kurių auga eukaliptų giraitės, knibždančios unikalia ir niekur daugiau nesutinkama Australijos gyvūnija. Australija yra valstybė, garsėjanti vienais gražiausių pasaulio paplūdimių. Tačiau gražiausia jūros dovana Australijai yra šalia jos krantų esantis Didysis barjerinis rifas. Tai didžiausia koralų rifų susitelkimo vieta pasaulyje. Australija visus žavi savo unikalumą išsaugojusia gamta. Australijoje aptinkamos retos gyvūnų rūšys, kurių paprastai daugiau negalima rasti niekur kitur.
Didžiąją teritorijos dalį šalyje užima nederlingos teritorijos, todėl beveik visi gyventojai yra susitelkę miestuose. Miesto kultūra yra įleidusi šaknis Australijos visuomenėje daug labiau nei kitose šalyse. Dauguma australų yra į šalį atvykusių neturtingų žmonių palikuonys, todėl šioje šalyje yra labai gerbiamos žmogaus teisės, siekiama lygybės tarp visų gyventojų grupių. Šiais laikais Australija pripažįstama kaip viena iš liberaliausių ir socialiai teisingiausių pasaulio šalių, kurioje gerbiamas kiekvienas individas bei jo pažiūros.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas: 7,7 mln. km².
Gyventojų skaičius: 23,7 mln.
Sostinė: Kanbera.
Kalba: anglų.
Valiuta: Australijos doleris.
Religija: 64 % krikščionybė, 5 % kitos religijos, 19 % netikintys.
Telefonas: +61.
Elektra: 230 voltų, I tipo rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Australija yra išsidėsčiusi keturių klimato juostų zonoje: subekvatorinėje, ekvatorinėje, tropinėje bei vidutinių platumų. Šilčiausio (sausio) mėnesio vidutinė temperatūra retai kur nukrinta žemiau 20 °C, išskyrus Tasmaniją. Šalčiausią (liepos) mėnesį vidutinė temperatūra yra apie 10 °C. Žemyno centre dideli temperatūros svyravimai – dienomis temperatūra neretai pakyla iki 50 °C ir neretai nukrinta žemiau 0 °C. Gausūs lietūs žemyno šiaurėje, ypač jo pakraščiuose, bei Didžiojo vandenskyros kalnagūbrio rytinėje dalyje. Dažnai šalį ištinka didžiulės sausros.

Kelionės į Australiją nuo
6325 €
Kelionės

LANKYTINOS VIETOS

Sidnėjus – šalies ekonominis centras, uostas. Mieste yra universitetas, operos teatras, muziejus. Tai pirmoji gyvenvietė Australijos žemyne. Šis miestas vadinamas multikultūriniu, nes čia galima sutikti tiek įvairiausių žmonių, taip pat paragauti skirtingų pasaulio virtuvių. Melburnas – antras pagal dydį miestas Australijoje. Tai ekonomikos bei finansų miestas, kuriame galima pamatyti tikrai ne vieną įspūdingą dangoraižį. Viešint Melburne rekomenduojama apsilankyti Viktorijos muziejuje, šiuolaikinio Australijos meno muziejų. Mieste taip pat yra universitetai, meno galerijos. Daugybė jaukių kavinių bei prašmatnių restoranų. Kanbera – valstybės sostinė. Kanberoje pagrinde dominuoja daug svarbių institucijų bei ambasadų. Kuomet Melburnas bei Sidnėjus nepasidalino, kuris miestas bus Australijos sostine, būtent Kambera buvo įkurta tarp šių miestų ir paskirta Australijos sostine. Tasmanija – Australijai priklausanti sala. Ši sala garsėja savo specifine augalija bei gyvūnija, taip pat savo išskirtinai vaizdinga gamta. Saloje dominuoja sterbliniai gyvūnai. Tasmanijoje įkurta daugybė nacionalinių parkų. Ajerso uola – didžiausias vientisas uolos luitas pasaulyje. Ši uola atrodo įspūdingai dėl savo ryškiai raudonos spalvos, taip pat turi savybę keisti spalvą. Per šią uolą driekiasi du aborigenams svarbūs takai: Mutitjuju ir Malos, čia yra keletas vietų, kur vykdavo aborigenų apeigos. Arnhemo žemės – Australijos šiaurėje esanti didelė teritorija, apaugusi eukaliptų miškais, garsėjanti gyvūnijos įvairove. Čia galima sutikti gyvenančius aborigenus, iki šiol besilaikančius autentiško gyvenimo būdo. Bangos uola – Vakarinėje Australijoje gamtos suformuota bangos formos uola Didysis barjerinis rifas – didžiausias pasaulyje koralinis rifas. Šis koralinis rifas tęsiasi apie 2000km. Čia nardant galima aptikti net penkis šimtus koralų rūšių, apie 1500 žuvų rūšių ir apie 4000 rūšių moliuskų. Trys seserys – erozijos suformuotos uolos. Įvairiomis legendomis apipintos uolos itin patraukli turistų lankoma vieta. Sidnėjaus operos teatras – 1958-1973 m. pastatytas operos teatras yra tapęs Sidnėjaus miesto simboliu. Šis architektūros šedevras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Simpsono dykuma – tai viena sausiausių pasaulio dykumų ir ketvirta pagal dydį Australijos dykuma. Dykumos smėlis yra raudonos spalvos.
Sausio mėnesį Australijoje vyksta tradicinis bei didžiulis Sidnėjaus festivalis, kuris apima tiek šokį, teatrą, muziką, kiną. Gruodį-sausį rekomenduojama apsilankyti „Dreaming“ festivalyje, kuriame galima artimiau susipažinti su Australijos istorija, aborigenų gyvenimo būdu, tradiciniu maistu. Vasario mėnesį Australija švenčia kinų naujuosius metus.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Nacionalinė virtuvė yra šalies istorijos ir jos gyventojų veidrodis. Šiuolaikinė Australijos virtuvė yra jos daugiakultūrės visuomenės atspindys. Savo kulinarines žinias ir patirtį perteikė pirmieji kolonistai iš Britanijos salų ir Šiaurės Europos, vėliau iš Rytų ir Pietų Europos kilę atvykėliai, o galiausiai – iš Azijos valstybių kilę gyventojai. Europiečiai į šalį atvežė galvijus bei europiečiams pažįstamas maistines kultūras. Paplitęs maistas iš mėsos, ypač avienos ir jautienos, pagardintas paprastomis (dažniausiai bulvėmis) daržovėmis ir primenantis kaimyninės Naujosios Zelandijos bei tolimosios Anglijos virtuvę. Labai populiarūs kepsniai ir išvykos gamtoje, tapusios neatsiejama australiško gyvenimo būdo tradicija. Australija garsėja savo aukštos kokybės vynais, nors ir yra viena iš jauniausių vyno gamintojų pasaulyje.

MUITINĖ

Lietuvos Respublikos piliečiui reikalingas pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po vizos galiojimo pabaigos, užpildyta speciali anketa Australijos vizai (e-leidimui) gauti. Australijos konsuliniams pareigūnams pareikalavus reikia pateikti banko išrašą apie ,,pinigų judėjimą'' sąskaitoje per paskutinius 3 mėnesius, pažymą iš darbovietės, kelionės tikslą ir t.t.

SVEIKATA

Rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, revakcinuotis nuo difterijos ir stabligės.

TRANSPORTAS

Susisiekimas Australijoje yra gerai išvystytas. Geležinkeliai ir keliai pradėti tiesti XIX a. antroje pusėje. Kelionė traukiniu yra pakankamai brangi, tačiau renkantis šią transporto priemonę galima išvysti pačias gražiausias Australijos vietoves. Dideliuose miestuose patogiausia keliauti visuomeniniu transportu. Galima nusipirkti dienos bilietą, kuriuo naudojantis, galima keliauti visų rūšių visuomeniniu transportu. Tačiau dauguma lankytinų vietų nėra pasiekiami visuomeniniu transportu, todėl turistai linkę nuomotis automobilį. Nuomos kaina svyruoja priklausomai nuo sezono, automobilio tipo bei keliautojo amžiaus. Visos nuomos kompanijos atsižvelgia į vairuotojo amžių – automobilio nuoma pigesnė turintiems 25-erius ir daugiau metų.

SUVENYRAI

Vilnos gaminiai, vynas, kava, eukaliptų aliejus, aborigenų muzikos instrumentai, su vietinėmis tradicijomis susiję daiktai.

ARBATPINIGIAI

Palikti arbatpinigių Australijoje nėra įprasta.

Kelionės į Australiją nuo
6325 €
Kelionės