Gražiausi Lietuvos pažintiniai takai

Dabar - puikus metas pažinti ir aplankyti gražiausias Lietuvos vietas. Kad per tokį gražų orą neužsisėdėtumėme namie, mes jums paruošėme sąrašą gražiausių Lietuvos pažintinių takų!

 

 

1. Arlaviškių kadagių slėnio pažintinis takas – Tai ryškiausias Arlaviškių botaninio draustinio akcentas. Virš šlaito išvingiuotas takas atveria nuostabią panoramą į marias ir Dabintos salą. Nuvingiavus lentiniu taku, toliau galima tyrinėti miško takelius ir laiptais nusileisti iki pat marių. Norintiems ne tik pasigrožėti įspūdingu vaizdu, bet ir sužinoti, kodėl alyvos šioje vietoje nereikalingos ar kam naudingi miške pūvantys medžiai – atsakymų galėsite paieškoti spalvinguose stenduose ir sužinosite dar daug įdomių faktų.

 

 

2. Karmazinų pažintinis taka– Didžiausias Vilniaus apylinkės pilkapynas. Šio parko teritorijoje Nėris išsilieja į plačiausią savo vagą, galima laipteliais užlipti į aukščiausią skardį bei pasidžiaugti miško ir upės darna. Yra laužavietės, suolai, pavėsinės, jei netyčia užkluptų lietus!

 

 

3. Mūšos tyrelio pelkinis kompleksas  – Nuotykių vieta! Čia galėsite grožėtis ir klampoti po aukštapelkes, žemapelkes, durpynus ir šlapius miškus!

 

 

4. Varnikų pažintinis takas – Trakų rajone, Varnikų botaniniame-zoologiniame draustinyje. Jame galėsite pasivaikščioti po kelius ir takus, kvartalines linijas ir lieptelius. Šis takas ypatingas – jame bet kuriuo metų laiku galėsite nesušlapdami kojų pasiekti ir apžiūrėti mišką bei sunkiai prieinamas pelkių vietas.

 

 

 

5. Dūkštos pažintinis takas – Įrengtas Dūkštos upelio pakrantėse. Tako tikslas – parodyti gamtinius ir kultūrinius lobius, slypinčius visai šalia sostinės! Šis takas skirtas tiems, kurie nori pasigrožėti natūralia gamta, nebijo vaikščioti miško ir pievų takeliais. Taip pat įrengti suoliukai, laiptai ir informaciniai stendai.

 

 

6. Jurkiškio upelio pažintinis takas  – Vienas įdomiausių ir įspūdingiausių Asvejos regioninio parko gamtos objektų. Upelis vingiuotas ir sraunus, primenantis kalnų upokšnį. Taip pat šiame parke, guli valstybės saugomas mūsų gamtos paveldo objektas – Jurkiškio akmuo, kitaip vadinamas Puntuku!

 

 

 

 

7. Šeirės gamtos takas - Įrengtas Plungės rajone, Plateliuose. Keliaujant šiuo taku galite pamatyti Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, Platelių ežerą, daug įprastų ir retų augalų bei gyvūnų rūšių. Šiame regione akylesni stebėjojai galės išvysti aplink skraidantį nykstantį jūrinį erelį!

 

 

 

 

8. Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas – Neringos savivaldybėje esantis nuostabaus grožio rezervatas, su stulbinančiu Pilkųjų kopų peizažu yra vienas įdomiausių objektų visame Kuršių Nerijos nacionaliniame parke. Ten galėsite išvysti dėl stiprių vėjų kopose susidariusias daubas, išgraužas ir šimtamečių miškų dirvožemius. Taip pat galėsite pamatyti retų, į Raudonąją knygą įrašytų augalų!

 

 

9. Žiegždrių geologinis takas – Kauno rajone esantis geologinis pažintinis takas.

 

 

10. Jomantų miško pažintinis takas – Telšių rajone esantis Jomantų miško takas. Jame gausu gamtos paminklų, Jomantų ir Triliemenis ąžuolai , Jomantų akmuo, Aklaežeris (Vokštelis) – unikalus ežerėlis, kuriame kasmet kintas vandens lygis.

 

Daugiau pažintinių takų galite rasti šiame žemėlapyje

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1MhsNRgK3mXQT-wT5anuven5F-c4&ll=55.18045741026446%2C23.636150199999975&z=8

 

 

 

 

UP