Vidurio Azijos valstybė, senovėje buvusi Šilko kelio pusiaukelė. Šalies miestai dėl prekybos klestėjo. Uzbekistano teritorijoje buvo pastatyti pasakiški miestai su mečetėmis, parkais ir sodais. To laikotarpio išlikę pastatai - paminklai Samarkande ir Bucharoje iki šių dienų žavi turistus. Aukšti, elegantiški minaretai, nepaprastai didelės ir didingos mečetės, viduramžių dvarai ir mauzoliejai, išpuošti įspūdingais ornamentais, šurmulingi ir spalvingi rytietiški turgūs, legendos, vietinių svetingumas ir ilgamžės tradicijos traukia keliautojus iš viso pasaulio.
BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:
Plotas - 447 400 km²
Gyventojų skaičius - 30 690 914 gyventojai (2017 m.)
Sostinė - Taškentas 2 180 000 gyventojų ( 2008 m.)
Religija - musulmonų 88 proc., ortodoksų 9 proc.
Kalba - valstybinė kalba uzbekų.
Elektros srovė - dažniausiai 220 voltų. Uzbekistane yra naudojami europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.
Pinigai - valstybinė valiuta Uzbekistano sumas.
VIZA
Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Lietuvos Respublikos piliečiams Uzbekistane be vizos galima būti 30 dienų. Įvažiuojant į šalį reikalingas LR pasas.
SAUGUMAS
Rekomenduojama nevykti į pasienio su Afganistanu, Tadžikistanu ir Kirgizija zonas.
KLIMATAS
Uzbekistano klimatas visoje šalyje labai skiriasi. Rytuose yra kalnuota, o vakaruose tęsiasi dykuma. Vasaros mėnesiais būna labai karšta, net iki 45 laipsnių karščio. Rytuose daugiausia kritulių iškrinta žiemos ir pavasario mėnesiais. Dykumoje kritulių beveik visai nebūna, dėl to Uzbekistano vakaruose kažkada buvusi plati Aralo jūra, šiandien jau baigia išdžiūti.
Geriausias laikas apsilankyti Uzbekistane yra pavasario ir rudens mėnesiai. Tuomet keliaujant galima išvengti ekstremalių vasaros ir žiemos temperatūrų.
MAISTAS/VIRTUVĖ
Uzbekistano virtuvėje pagrindinę vietą užima vienintelis patiekalas – plovas. Priskaičiuojama apie 200 įvairių plovo rūšių ir variacijų. Plovas ir jo gaminimas yra įtrauktas net į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Kiti tradiciniai patiekalai yra: Manty koldūnai, šašlykai, sriubos, Samsa trikampio formos pyragėliai su mėsos arba daržovių įdaru.
TRANSPORTAS
Oro transportas. Islamo Karimovo taptautinis oro uostas – pagrindinis Uzbekistano oro uostas šalia sostinės Taškento. Visoje šalyje be šio dar yra 5 tarptautiniai ir 10 vietinės reikšmės oro uostų. Iš Uzbekistano rytų į vakarus geriausia skristi lėktuvu, taip sutaupoma daug kelionės laiko.
Žemės transportas. Geriausias būdas keliauti po Uzbekistaną yra su traukiniu. Ypatingai patogu taip keliauti tarp didžiausių šalies miestų Taškento, Samarkando ir Bucharos. Autobusų Uzbekistane patariama vengti, nes tai nėra efektyvus keliavimo būdas.
Vandens transportas. Uzbekistanas neturi jūrų uostų. Laivybai išnaudojamos tik didžiosios upės.
KAINOS
Uzbekistane kainų lygis yra žymiai žemesnis nei Lietuvoje. Beveik visos prekės ir paslaugos yra pigesnės.
Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 7$
Pietūs gerame restorane dviems 15$
Puslitrinis butelis vandens 0.20$
Butelis vietinio alaus 1.00$
Kilogramas bananų 2.01$
Kilogramas obuolių 0.88$
Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 0.15$
Taksi 1 km 0.20$
1 litras benzino 0.52$.
KĄ APLANKYTI/PAMATYTI?
Samarkandas – kadaise šis miestas buvo „Šilko kelio“ pasididžiavimas. Iki šių dienų yra išlikę nuostabūs margi pastatai.
Buchara – dar vienas Uzbekistano perlas. Šio senovinio miesto architektūra yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia galima pamatyti įvairiais raštais išpuoštas mečetes ir įspūdingus rūmus.
Khiva – žavingiausia vieta Uzbekistane. Autentiškas miestas – muziejus yra pasislėpęs toli tarp dykumos tarpeklių.
Elliq-Qala – dykumoje prarastų tvirtovių liekanos. Kai kur dykumoje yra išlikę kažkada buvusių tvirtovių griuvėsiai, kurie šiais laikais traukia turistus.
Aralo ežeras (jūra) – kadaise buvęs plačia jūra, Aralo ežeras liko tik pelke vidury dykumos. Tokiam išdžiūvimui daugiausia įtakos padarė žmogaus veikla. Prie Aralo labai suklestėjo medvilnės auginimo verslas, kuriam buvo naudojamas didelis kiekis vandens. Šiandien turistus vilioja buvusios jūros dugne (dabar dykumoje) paliktų laivų liekanos.
EKSKURSIJOS
2 dienos dykumoje su nakvynėmis jurtoje
Vietinio vyno degustacija
Samarkando miesto istorinis turas po miestą
SUVENYRAI
Keramikos dirbiniai
Drožinėto medžio arba metalo dirbiniai
Tradiciniai siuvinėti rūbai arba kailiai
Medžiagos ir kilimai
Uzbekų muzikiniai instrumentai
Samarkando popierius – pradėtas gaminti iš šilkmedžio nuo X-XI a. Samarkande. Šis popierius buvo garsus dėl savo švelnaus paviršiaus.
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.