Svarbi Informacija dėl situacijos Turkijoje. Keliaujame saugiai!

Mieli Keliautojai,

Žinome, kad yra neramu dėl situacijos Turkijoje. Norime priminti, kad šiuo metu nėra vykdomi užsakomieji skrydžiai į Turkijos kurortus. Skrydžiai suplanuoti ir bus vykdomi nuo balandžio 1 dienos.

Žemės drebėjimas įvyko apie 600 km nuo turistinių kurortų, kurie nebuvo paveikti.

Reguliarieji skrydžiai į Turkiją nėra atšaukti ir yra vykdomi, oro uostai veikia be apribojimų. Keliautojus planuojančius keliones į Turkiją raginame atidžiai planuotis išvykas, vengti kelionių į žemės drebėjimo epicentrą Kahramanmarašo provinciją bei jos apylinkes, sekti LR Užsienio reikalų ministerijos skelbiamas rekomendacijas bei nepamiršti savo telefone įsidiegti LR Užsienio ministerijos programėlę “Keliauk saugiai“, kurioje nuolat atnaujinamos rekomendacijos keliautojams ir skelbiami įspėjimai apie krizines situacijas kelionės tikslo valstybėje.

Atidžiai stebime situaciją Turkijoje, palaikome ryšį su kolegomis. Nuoširdžiai liūdime ir užjaučiame Turkijos gyventojus dėl įvykusios nelaimės.

Atsižvelgiant į vasario 6 dieną Turkijos pietryčiuose įvykusį 7,7 balo žemės drebėjimą, Užsienio reikalų ministerija įspėja Lietuvos piliečius vengti kelionių į žemės drebėjimo epicentrą - Kahramanmarašo provinciją, taip pat į 9 aplinkines provincijas - Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman ir Hatay.

Turkijoje esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame išlikti budriais, sekti naujienas ir vadovautis oficialiomis šalies valdžios ir pagalbos tarnybų rekomendacijomis.

Antalijos regionas ypač Alanija yra viena saugiausių Turkijos vietovių seisminio aktyvumo požiūriu. Šios vietovės nėra ant lūžio linijos, todėl žemės drebėjimai čia yra reti.  Mokslininkai išskiria penkis seisminio aktyvumo laipsnius nuo 1 maksimalaus iki 5 minimalaus,  iš interaktyvaus žemėlapio pamatysite, kad įvairios Alanijos sritys yra klasifikuojamos kaip 4, maža arba visai nerizikinga.

Nuo 1900 m. Antalijos regione Alanijos vietovėje įvyko tik 1 didesnis nei 6 balų žemės drebėjimas.

Šaltinis: https://keliauk.urm.lt/location/turkija

Šaltinis: https://dask.gov.tr/en/interactive-earthquake-map

Šaltinis: https://www.thrillist.com/news/nation/turkey-earthquake-us-embassy-travel-guidance