Patarimai keliaujantiems į Olandiją

ŠALIES SPECIFIKA


Olandija - žemumų kraštas, daugiau nei 50% teritorijos yra žemiau jūros lygio. Būdingos šiltos žiemos ir vėsios vasaros, dažnas rūkas. Žiemą temperatūra retai nusileidžia žemiau +3 laipsnių šilumos, o vidutinė oro temperatūra vasarą apie +18 laipsnių šilumos. O jeigu norite pamatyti žydinčią Olandiją, kelionę geriausia planuoti gegužės mėnesį.
Olandijos gatvėse galima pamatysi įvairių tautybių ir rasių atstovų: turkų, marokiečių, indoneziečių, arabų, afrikiečių ar lotynų amerikiečių. Miestuose ir kaimuose gyvena daugiau nei 190 skirtingų tautybių žmonių!
Nenustebkite, jeigu olandai sveikindamiesi pakšteltų į skruostus tris kartus ir paspaustų ranką, šalyje įprasta taip sveikintis tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Užsieniečiams draudžiama lankytis marihuanos kavinėse.


ŽMONĖS


Gyventojai yra labai atviri ir savo nuomonę mėgsta sakyti tiesiai į akis, todėl jie nėra gan įžeidūs žmonės. Taip pat jie komunikabilūs, paslaugūs ir nuoširdūs žmonės, kurie visas problemas stengiasi įveikti savarankiškai ir būti nuo nieko nepriklausomi. Olandai puikiai kalba ir supranta anglų kalbą.


MUZIKA


Kasmet Olandijos mieste Hagoje vykstantis džiazo festivalis „North Sea Jazz Festival“ laikomas vienu svarbiausių džiazo renginių pasaulyje. O spalio mėnesį vykstantis Amsterdamo šokių festivalis – lyderiaujanti elektroninės muzikos platforma ir didžiausias klubinis festivalis pasaulyje, kuris trunka net penkias dienas.
Olandijoje populiarūs Jumpstyle, Hardstyle ir Speedcore šokio ir muzikos stiliai, kurie naktiniuose klubuose skamba visu garsumu.


PIRKINIAI


Norintiems parvešti suvenyrų namiškiams, tam puikiai tiks vietinis sūris, medinės klumpės, kurios yra Nyderlandų simbolis, įvairi atributika su šalies simboliu, džiovinta žuvis ar vietinė arbata su medumi. O tie, kurie norėtų įsigyti prekių, kurios primintų šią kelionę - didžiųjų miestų prekybos centruose galima rasti platų prekių asortimentą - nuo rūbų, aksesuarų, iki juvelyrikos, egzotiškų prekių, tabako, gėlių ir įvairių maisto produktų.


TRANSPORTAS


Olandijos miestuose dienomis kursuoja autobusai, tramvajai ir metro, o nakties metu – naktiniai autobusai, todėl bet kuriuo paros metu nebus sudėtinga nuvykti iš vieno miesto galo į kitą. Didelis privalumas, kad Olandijos viešasis transportas labai patogus ir greitas, reisuoja dažnai, todėl kelionės autobusais ir traukiniais net pasirodys kur kas patogesnės nei nuomotu automobiliu. Keliai šalyje puikūs ir nemokami, tačiau už važiavimą Westerschelde tuneliu teks susimokėti. Transporto priemonės, kurių ilgis iki 6 m ir aukštis iki 3 m.(Lengvieji automobiliai, mikroautobusai be priekabų) tunelio mokestis yra apie 5,00 Eur. Kadangi šalies galimybės labai plačiai išvystytos – beveik visur galima atsiskaityti banko kortele.
Tiesa, siekiant išspręsti problemą dėl sunkiai randamos laisvos vietos automobiliui, didmiesčių priemiesčiuose ir užmiesčiuose prie viešojo transporto stotelių įrengtos didelės stovėjimo aikštelės su „P+R“ sistema. Ja naudotis visiškai paprasta – pasistatykite automobilį toliau nuo centro ir patogiai keliaukite viešuoju transportu, mat į automobilio stovėjimo mokestį jau įskaičiuotas bilietas į miesto centrą ir atgal. Šios paslaugos kaina yra apie 8 Eur.
O norintiems pajusti kiek kitokią šio miesto dvasią, rekomenduojame apžvalgą atlikti valtimi ar laiveliu.
Beje, Olandijoje populiariausia susisiekimo priemonė yra dviratis, todėl keliauti su juo būtų tikra pramoga. Čia visur yra jiems skirti takai, perėjos, specialūs stovai ir net aikštelės dviračiams laikyti.


SAUGUMAS


Amsterdame ir Roterdame siūlome Jums labiau pasisaugoti. Saugokite pinigus, dokumentus, asmeninius daiktus, techniką, nesinešiokite piniginės užpakalinėje kelnių kišenėje. Stenkitės nepalikti dviračio neprirakinto, venkite spūsčių, nesivelkite į konfliktus. Naktiniuose klubuose nepadauginkite svaigiųjų gėrimų.


MAISTAS


Olandiškoje virtuvėje dažniausiai dominuoja kaimiški patiekalai, ypač tie, kuriuose naudojamas pienas (sūris, sviestas, varškė). Verta paminėti ir jūrų gėrybes, tokias kaip midijos, silkė, karališkos austrės bei jūrų kopūstai, į kuriuos leis pažvelgti visiškai kitu kampu. Taip pat mėgstami jautienos patiekalai, kraujinės ir kepeninės dešros, mėsos kukuliai ir omletas. Beje, Olandijoje sūris yra daugiau nei užkandis. Jį rasi įdėtą į sriubą ir salotas, sūrį ragausi su ananasais ir su kumpiu, su žuvimi ir apkeptą, skiltelėmis ir kietą. Populiariausi Olandų patiekalai yra silkė, rūkyti unguriai, žirnių sriuba ir "hutspot" (sugrūsta bulvių košė su morkomis ir svogūnais). Vietinių labai mėgstami pyragaičiai, lengvas užkandis su keptomis bulvėmis (valgomas su majonezu, bet ne su pomidorų padažu), “stroopwafels” (sirupu šlakstyti vafliai) ir “poffertjes“ – maži purūs blynai. O mėgstantiems pasaldinti gyvenimą, siūlytume paragauti anyžių ar medaus skonio sūrių, putėsių saldainių, vanilinio pudingo, vaisių ir marcipaninių pyragaičių, nuo kurių pirštus apsilaižysite. Gėrimai - alus, olandiškas džinas, kadagių degtinė, likeriai.


APGYVENDINIMAS


Olandijoje galima ne tik nuomotis būstą, bet ir apsigyventi pas vietinius žmones, kurie labai mielai priima turistus iš viso pasaulio. Šalyje apgyvendinimo kainos tikrai nėra pačios žemiausios. Nakvynės kaina prabangiame 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje prasideda maždaug nuo 90 – 100  eurų ir kyla iki kelių šimtų. 




Kelionės į Olandiją nuo


433 €

Kelionės