Patarimai keliaujantiems į Norvegiją

ŠALIES SPECIFIKA


Norvegija yra palyginti nedidelė šalis pagal gyventojų skaičių, tačiau pagal plotą – didžiulė. Nuo Oslo iki šalies šiaurėje esančio Kirkenes atstumas beveik toks pats, kaip nuo Oslo iki Romos. Šalies krantus skalauja net trys jūros – Šiaurės, Norvegų ir Barenso. Visame salyne rasite apie 50 žygiams skirtų maršrutų ir kiekvieną jų įveikę būsite apdovanoti įspūdinga panorama. Geriausias oras ir daugiausia keliautojų Norvegijoje būną liepos ir rugsėjo mėnesiais. Vasarą čia šviesu visą parą, pačioje šiaurėje saulė išvis nenusileidžia, o oras vidutiniškai sušyla iki + 22 laipsnių šilumos. Kai vasarą saulė beveik nenusileidžia, vienu metu gali stebėti ir saulėtekį, ir saulėlydį, kurie trunka labai ilgai. Žiemos būna šaltos, iškrenta daug sniego, temperatūra nukrenta ir net žemiau negu –20 °C, o trumpos dienos nedžiugina. Tiesa, žiemą tamsiame danguje galima išvysti magišką Šiaurės pašvaistę. Kuo toliau į šiaurę, tuo žvarbesnė temperatūra. Sniegas viršukalnėse išsilaiko visus metus.


ŽMONĖS


Norvegai yra draugiški ir paslaugūs asmenys, bet kažkodėl vasarą jie yra kur kas draugiškesni ir labiau linkę bendrauti. Daugelis norvegų, ypač gimę po antrojo pasaulinio karo, laisvai kalba angliškai. Vokiečių, prancūzų ir ispanų kalbos yra taip pat dažnai mokomos mokyklose kaip antra arba (dažniau) trečia kalba.


APRANGA


Būtinai į kelionę pasiimkite jums tinkamą aprangą. Tinkami kalnų batai, bet koks galvos apdangalas, bei striukė nuo vėjo ir lietaus tikrai pravers.


PIRKINIAI


Norintiems prisiminti kelionę į Norvegiją ar nustebinti draugus ir giminaičius lauktuvėmis, tam puikiai tiks šie pirkiniai: vilnoniai megztiniai, kojinės, pirštinės, stiklo dirbiniai, troliai, akvavit gėrimas, rudasis sūris brunost, norvegiškas pieninis šokoladas, tekšių uogų džemas, miniatiūrinis vikingų laivas.


TRANSPORTAS


Didžiuosiuose Norvegijos miestuos puikiai išvystytas susisiekimas autobusais, metro ir tramvajais. Spaudos kioskuose, bilietų automatuose arba stotyje galima įsigyti bet kokio viešojo transporto bilietą. Ilgesnius atstumus šalyje patogiausia įveikti traukiniais, tarpmiestiniais autobusais arba išsinuomotu automobiliu. Beje, Norvegijoje taikomas papildomas mokestis už įvažiavimą į miesto centrą, tad būkite tam pasiruošę. Norvegijoje labai populiarūs vidiniai lėktuvų skrydžiai, kurie greitai ir patogiai padeda nuvykti iš vieno šalies galo į kitą. Jeigu planuojate lankytis Norvegijos pietinėjė pusėje, keltu patogiausia būtų keltis iš Klaipėdos, o jeigu šiaurinėje pusėje, pasidomėkite, ką siūlo Ryga.


SAUGUMAS


Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje besilankantys ilgalaikio buvimo tikslais (studijos, darbas ir pan.) turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. O vairuodami keliuose saugokitės karvių ir būkite labai atidūs.


MAISTAS


Norvegija garsėja savo ėrienos šonkauliukais, fermentuota žuvimi, bei mėsos pyragais, kurie valgomi su virtomis daržovėmis, bruknių arba riebiu grietinės padažu. Taip pat vertėtų paragauti žuvies patiekalų (vietinių mėgstamos silkės, lašišos ir džiovintos žuvies), bacalao, banginio steikų, vietinio sūrio bei avienos patiekalų, kurie gardinami įvairiomis uogomis, grybais, bulvėmis. Išskirtinis norvegų patiekalas – briedžių mėsa. Ji daugumai atvykusių atrodo tikras delikatesas, tačiau vietiniams tai yra gana įprastas maistas. O smaližiams siūlytume paragauti įvairių sausainių, imbierinių pyragėlių, spurgų, kankorėžių bei garsiojo Blotkaker sluoksniuoto pyrago, kuris yra perteptas uogiene ir plaktu kremu. Planuojantiems lankytis restoranuose ar kavinėse reikėtų žinoti, jog už sriubą galite sumokėti nuo 10 iki 20 eurų, už pagrindinį patiekalą 20-30 eurų, desertą 12-15 eurų, o už alų – virš 10 eurų.
Alkoholis Norvegijoje yra monopolizuotas. Tai reiškia, kad alkoholį galite įsigyti pirmadienį-penktadienį nuo 8 ryto iki 6 vakaro, šeštadienį nuo 8 ryto iki 3 vakaro, o sekmadienį parduotuvės uždarytos.


APGYVENDINIMAS


Kempingai, palapinės, ilgalaikė ar trumpalaikė nuoma - populiariausi apgyvendinimo būdai atvykstant į Norvegiją. Jeigu planuojate apsistoti nedideliuose mediniuose namukuose esančiuose prie upių, ežerų ar kalnų papėdėse, siūlytume keliauti keturių asmenų grupei, kadangi daugiausią namukų yra keturviečių. Dviviečių namukų yra vos keli ir dėl jų dar reikėtų pakovoti. Nakvynės kaina tokiame mediniame namuke su visais patogumais prasideda nuo 50 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Tiesa, ilgesniam laikui atvykstantiems keliautojams norvegai mielai sumažina nuomos kainą, tačiau mainais gali paprašyti nupjauti veją, prižiūrėti sodą ar nuravėti daržą. 
Stovyklavietę, nedirbamose žemėse ar privačioje nuosavybėje, galima įsirengti dviems paroms, tačiau norint apsistoti ilgesniam laikui, būtina gauti žemės savininko leidimą. Vienintelis reikalavimas – apsistoti galima ne arčiau kaip 150 metrų nuo artimiausio namo ar kalnų namelio. Kalnuose ir atokesnėse vietovėse dviejų parų apribojimas netaikomas.




Kelionės į Norvegiją nuo


593 €

Kelionės