Nicos regionas | Apie Nicos regioną

Manoma, kad Nica – viena iš seniausių gyvenviečių Europoje. Apie 350 m. pr. Kr graikai čia įkūrė laikiną gyvenvietę ir pavadino ją Nikaia pergalės deivės Nikės garbei.Vaizdinga gamta ir šiltas Viduržemio jūros klimatas Nicoje patraukė Anglijos aristokratų dėmesį jau 18 a. 2 p. Pagal pirmuosius poilsiatojus pavadinta pagrindinė pajūrio promenada – Proemende des Anglais (Anglų promenada). Dešimtmečius vaizdinga Nicos aplinka traukė ne tik poilsiautojus bet ir ieškančius įkvėpimo. Giedras dangus ir švelni šviesa patiko keletui iškiliausių Vakarų kultūros tapytojų. Tarp jų – Markas Šagalas, Anri Matisas, Nikė de San Fal ir Arman. Jų darbai eksponuojami miesto muziejuose: Musee Marc Chagall, Musee Matisse ir Musee des Beaux-Arts Jules Cheret. Šiandieną Nica - antra dažniausiai lankoma vieta Prancūzijoje po Paryžiaus sulaukianti 4 mln. turistų kiekvienais metais. Yra daug priežasčių apsilankyti Nicoje – puikus oras, platus paplūdimys, viduramžiškas senamiestis, didingi architektūriniai paminklai, didelis muziejų pasirinkimas, daugybė įvairių barų ir restoranų. 

Kelionės į Prancūziją nuo
418 €
Kelionės

Orai Nicoje. Kada keliauti?

Nicai būdinga Viduržemio jūros klimatas su karštomis vasaromis ir švelniomis žiemomis. Vasarą temperatūra gali pasiekti 38-40C. Vidutinė aukščiausia temperatūra gegužę pasiekia 20C, birželį – 24C, liepą - 27C, rugpjūtį – 28C. Pradeda mažėti rugsėjį su 25C. Sausiausias mėnuo – liepa su 10 mm. kritulių. Gegužę – 50 mm., birželį – 40mm., rugpjūtį – 20 mm. Lietaus padaugėja rugsėjį. Vandens temperatūra gegužę – apie 18C, birželį – 22C, liepą ir rugpjūtį – 23C, rugsėjį – 22C. 

Ką pamatyti Nicoje? 

Promenade des Anglais (Anglų promanada) yra žinomiausias Nicos simbolis. Ji tęsiasi 7 km. nuo oro uosto vakaruose iki Quai des Etats Unis (Jungtinių valstijų krantinė) rytuose. Joje galima pamatyti besivaikščiojančius miesto gyventojus ir svečius. Promenadą nutiesti pasiūlyta 1820 m, kai sunkiais laikais Nicoje atsirado daug nepasiturinčių žmonių. Taip anglai nusprendė išvengti elgetaujančių ir duoti žmonėms darbo. Iš pradžių pajūrio promenada tebuvo dulkėtas 2 m. pločio takas. Ji išplėsta 1840 m., o dabartinį pavidalą įgavo 1931 m.

Place Massena – tai pagrindinė Nicos aikštė. Iš vakarų pusės – Albet I sodai, rytuose – Promenade Du Paillon promenada, pietuose - Saulės fontanas (Fontaine Du Soleil), o šiaurėje – parduotuvių pilna Jean Medecin aveniu. Aikštė pavadinta prancūzų maršalo Andre Massena vardu. Ji pastatyta 19 a. pr., kai Nica buvo dalis Sadinijos karalystės. Iki 2007 m. joje keletą kartų buvo atlikta renovacija. Šiandieną šalia aikštės daug raudonų Italijos Turino stiliaus pastatų, parduotuvių, restoranų ir kavinių. Šalia Du Soleil fontano – tramvajai, mini traukinys ir rikšos.

Nicos senamiestis (Vieux Nice/ Vieille Ville) pilnas siaurų gatvelių, aukštų pastatų nudažytų pastelinėmis spalvomis, parduotuvių, kavinių bei aikščių, kuriose daug istorinių Nicos paminklų. Tarp ryškiausių paminklų – Teisingumo rūmai (Palais de Justice). Tai didelis 19 a. dvaras su kolonomis. Taip pat Sainte-Reparate Katedra, Šv. Nikolo stačiatikių Katedra. Verta apžiūrėti 17 a. Laskario rūmus (Palais Lascaris).

Cours Saleya tai Nicos turgus. Jį sudaro keturi turgūs, iš kurių pats žymiausias – gėlių ( Marche aux Fleurs). Kiti trys – daržovių, vaisių ir mėsos. Taip pat čia pardavinėjami ir rankdarbiai. Lygiagrečiai kelio per Cours Saleya tęsiasi eilės restoranų, kavinių ir barų.

Musee Matisse (Matiso muziejus) įkurtas 17 a. viloje su parku. Muziejuje ekponuojmai vienos geriausių Anri Matiso darbų kolekcijų pasaulyje. Matisas Nicoje praleido daugybę laiko, turėjo čia dirbtuves, čia ir palaidotas.

Cimiez kalva kadaise buvo romėnų gyvenvietės centras. Kas iš jos liko išsidėstę aplink Matiso muziejų. Netoliese – Pranciškonų vienuolynas datuojamas 1546 m. viduje verta apžiūrėti tris renesanso tapytojo Louis Brea šedevrus, o lauke – puikūs sodai. Kadaise juose augo vienuolių daržovės, tačiau šiandien tai įspūdingas parkas. Vienuolyno kapinėse palaidotas tapytojas Anri Matisas.

Romėnų griuvėsiai. Romėnai ant Cimiez kalvos įkūrė gyvenvietę ir pavadino ją Cemenelum. Ji buvo panašaus dydžio kaip garsioji Pompėja. Netoli vienuolyno yra gerai išsilaikiusių griuvėsų saugomų Archeologinio muziejaus. Čia galima pamatyti didelį romėnų pirčių kompleksą ir areną

Rusijos stačiatikių Šv. Nikolo katedra (Cathedrale Orthodoxe Russe St-Nicholas a Nice)yra didžiausia tokio pobūdžio katedra vakarų Europoje. Ji buvo atidaryta 1912 m. dėl vis didėjančio poilsiautojų iš Rusijos skaičiaus. Puošnus fasadas ir kupolai išskiria katedrą iš kitų pastatų. Viduje didžiule ikonų kolekcija, dekoratyvūs medžio dirbiniai ir istorinės reikšmės artefaktai. Jie iš Rusijos į Nicą atkeliavo Rusijos civilinio karo metais. Katedra paskelbta nacionaliniu Prancūzijos paminklu.

Pilies kalnas (Colline du Chateau). Iš pilies nadaug kas ir liko, tačiau ne dėl jos čia kopia keliautojai. Juos traukia nuostabi Nicos ir jūros panorama atsiverianti nuo viršūnės. Į kalvą galima užlipti laipteliais, o į dalį kalvos užkelia liftas.

Marko Šagalo muziejus (Musee Marc Chagall) buvo įkurtas dalyvaujant pačiam menininkui. Jis ne tik kuravo parodą, bet ir sukūrę muziejui mozaiką, vitražus koncertų salėje, parengė sodų išplanavimą ir parinko savo darbų išdėstymą muziejuje. Muziejuje didžiausia vieša Šagalo darbų kolekcija. Pagrindiniai muziejaus eksponatai – paveikslai iliustruojantys pirmus du Biblijos skyrius, Pradžios ir Išėjimo knygas ir Solomono giesmes.

Excelsior Regina Palace buvo pastatytas tarp 1895 m. ir 1897 m., kaip viešbutis kilmingiesiems ir aristokratijai, kuri lankydavosi Nicoje 19 a. Viešbutis veikė iki 1930 m. Šiandieną čia yra gyvenamieji apartamentai. Viešbutyje apsistodavo Anglijos karalienė Viktorija tarp 1897m ir 1899 m. Ji užimdavo visą vakarinį sparną. Virš jo stogo vis dar iškilusi karūna. Pastatui būdingi puošnūs Belle Epoque (Gražioji epocha) laikotarpio elementai: prabangūs bareljefai, iš fasado išsikišančios vaizdingos mansardos ir galerijos.

Musee d'Art Moderne et d'Art Contemprain – MAMAC (Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus) įsikūręs įspūdingame moderniai interpretuotame neoklasikinės architektūros pastate sukurtame Yves Bayard ir Henri Vidal. Jame eksponuojama didelė kolekcija meninkų darbų, tokių kaip Endžio Varholo, Rojaus Lichtenšteino, Ivo Kleino ir Fluxus judėjimo. Taip pat čia vyksta keičiamosios parodos.

Kelionės į Prancūziją nuo
418 €
Kelionės

 

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: