Kušadasis - nedidelis kurortinis miestelis Aidyn provincijoje, Egėjo jūros įlankoje, paukščio formos pusiasalyje. Iš vienos pusės skalaujamas jūros, iš kitos supamas Kaz Dağı kalnų. Miestelis lankytojus nepaprastai stebina savo gamtos grožiu.
Kušadasis yra apie 95 km iki Izmiro, trečiojo pagal dydį Turkijos miesto, ir 70 km iki Aydino regiono centro. Miesto pavadinimas “Kuşadası” susideda iš žodžių “kuş” (paukštis) ir “ada” (sala). Taip miestas vadinamas nuo 20-ojo amžiaus pradžios, o toks pavadinimas miestui teko todėl, kad, žiūrint nuo jūros pusės, pusiasalis primena paukščio galvą. Šiandien vietiniai gyventojai miestą dažnai vadina tiesiog Ada.
Orai Kušadasyje. Kada keliauti?
Kušadasyje yra tipiškas Viduržemio juostos klimatas su karštomis vasaromis ir švelniomis žiemomis, o tai užtikrina ilgą turizmo sezoną. Kušadasis yra vienas pagrindinių Turkijos kruizinių laivų uostų. Geriausia keliauti į Kušadasį vasaros mėnesiais ir rudenio pirmąjį mėnesį, nes tada galėsite pasidžiaugti šiltu oru, vandeniu ir kaitria saule.
Ką pamatyti Kušadasio regione?
Šiandien Kušadasis yra vienas iš rafinuočiausių Turkijos poilsio centų , puiki vieta atostogoms su pasakiškais smėlio paplūdimiais ir skaidriu lyg stiklas vandeniu. Daugelyje miesto centre pajūryje esančių senųjų miesto namų dabar įrengti jaukūs restoranai ar kavinės.
Efesas - senovinis miestas netoli Seldžiuko miesto dabartinėje Turkijoje, Izmiro provincijoje, prie Egėjo jūros. Jis buvo Jonijos istoriniame regione. 2015 m. Efeso archeologinė vietovė įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Efese buvo garbinama Artemidė. Kiekvienas apsilankęs Efese galės pajausti senesnių gyventojų dvasią bei pamatyti vieną iš seniausių miestų.
Šv. Jono bazilikos liekanos - Šią šventyklą apaštalui jo kapo vietoje VI amžiuje pastatė imperatorius Justinianas. Tai buvusi populiari piligriminių kelionių vieta, lankoma iki šiol, viena iš septynių Apsireiškimo (dar vadinamų Apokalipsės) bažnyčių, kurias Jėzus įvardina Naujajame Testamente.
Mergelės Marijos namas - Tikima, kad jį jai pastatė apaštalas Jonas, nes Jėzus jam pavedė globoti ir rūpintis savo motina. Tai nedidelis keturkampis plytų pastatas su koplyčia viduje. Šalia yra šaltinis. Marijos namas yra labai populiari tiek krikščionių, tiek musulmonų piligrimų bei turistų lankoma vieta. Joje yra lankęsi ir mišias aukoję net trys Romos popiežiai.
Širindže kaimelis. 30 km nuo Kušadasio, 12 km nuo Efeso nutolęs kaimelis, šis kaimelis iš pradžių buvo vadinamas Cirkince (Džirkindže), išvertus iš turkų kalbos reiškia negražus, taip vietiniai gyventojai norėjo apsisaugoti nuo atvykėlių antplūdžio, tačiau galiausiai kaimelis buvo pervadintas į Şirince (Širindže), o tai reiškia malonus akiai, gražus. Kaimelis yra įsikūręs ant kalno viršaus, todėl nuo galima grožėtis vynuogynais ir persikų medžių sodais. Čia esantys namai yra Senovės Graikijos ir Turkijos architektūros stilių mišinys – iš išorės tai tipiškas graikų namas, bet vidus dekoruotas tradiciniu turkišku stiliumi. Čia tiesiog būtina pasimėgauti vietiniu vynu, pasivaikščioti po siauras gatveles, kuriose vietinės moterys prekiauja įvairiausiais dalykais.
Dileko nacionalinis parkas. Šiame nacionaliniame parke galėsite grožėtis nuostabia krantine, įspūdinga Egėjo jūros panorama bei įvairia augalija ir gyvūnija. Šalia įėjimo į Dileko nacionalinį parką, šiek tiek nukrypus nuo pagrindinio tako galima užsukti į Dzeuso urvą, kuris, anot legendos, buvo paslėptas nuo Dzeuso brolio Poseidono. Šiame urve galėsite paplaukioti lediniame vandenyje.
Paplūdimiai. Kušadasyje yra keletas paplūdimių, vienas iš tokių Damų paplūdimys. Yra dvi legendos, kodėl jis buvo taip pavadintas. Viena iš jų pasakoja, kad moterys šioje pakrantėje laukdavo savo vyrų, išplaukusių žvejoti. Kitai teigia, kad moterys visada paveldėdavo paplūdimio žemę, nes ji buvo bevertė. Kiti paplūdimiai – Kustur, Tusan, Ilgasis, Sevgi Plaj paplūdimiai.
Balandžio sala. Kušadasio simboliu laikoma salytė, esanti miesto uoste, pakeliui į Damų paplūdimį. Tai puiki vieta pasivaikščiojimui, kadangi dabar sala yra sujungta molu su Kušadasio uostu. Čia esanti bizantiška pilis, seniau buvo naudojama apsiginti nuo piratų, todėl yra žinoma kaip Piratų pilis.
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.